V središču

Connie - princeska iz Križevniške


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če feb 22, 2018 8:56 pm

Connie - princeska iz Križevniške

Connie - prvi dan

"Najprej sem bila kakšno uro pod omaro. Potem je Jus umaknil sušilec za perilo in me celo malo pobožal. Ko sem se počasi opogumila in med božanjem in predenjem, zapustila (kar lepo prašen) kot, me je mama odnesla v predsobo. Tukaj je idealen prostor za skrivanje pod televizijo. Mama mi da miomar pastico, ki sem jo dobila kot popotno darilce od mami Renate. Celo slastno poližem. Moja človeška familija je kosilo in gleda nek film. Potem me pride se Petra pozdravit ( naj se kar lepo stegne pod omaro). S Friderikom pihava, ko me pride, skoraj, povohat. Čez kako uro prilezem izpod TV omare in prvič jem. Mami mi naredi na kavču šotor iz dekce in blazine. Fino mi je. Bolj je mehko kot pod omaro. Potem gresta mami in ati na gledališko predstavo, jaz pa ostanem doma z Jušem in Friderikom. Midva z Jušem gledava James bonda, Frido pa se gre skrit pod odejo v spalnico. Čez nekaj časa zapustim šotorček in si ogledujem prostor. Tudi igrava se z Jušem. M&A se vrneta iz gledališča (baje je bila fina predstava) in mami mi da za jest božanske krekerje. Kar lepo porcijo jih zmažem. Potem se malo igram in spet zlezem v varen kotiček pod omaro (zdaj imam spodaj že mehko brisačko). S Friderikom sva se vedno pihajoča in lažje je pihat nanj iz dobrega zavetja. Mama spi na kavču in ob petih jo prebudi moj prvi obisk wcja. Vse ok in prav ampak medtem, ko lulam me Friderik ves čas gleda. Potem se začne moj prvi pravi raziskovalni pohod po dnevni sobi. Friderik se raje kar umakne v kuhinjo.

Slisšm kako cmoka zgodnji zajtrk, medtem pa se sama igram po predsobi. Skočim na kredenco - uf, to bo odlična razgledna točka. Mačje plezalo je pa itak zakon. Mami dovolim celo, da me malo posname. Ura je nekaj čez šest in počasi bo treba tudi malo spat. Lahko noč in cmok."

Connie - princeska iz Križevniške
(tema iz predkriževniških časov: http://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=78&t=12907 )

Slika Slika Slika Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če feb 22, 2018 9:04 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie drugi dan

"Ob osmih sem dobila za zajtrk polovico slastne konzervice. Mama si zdaj zapisuje, kaj mi je dobro in kaj samo prijazno povoham. Uh, po zajtrku sem se skrila pod televizijsko omaro, ker so prišli zelo zoprni in glasni delavci popravit varovalke. Ko so se spokali, sva skupaj z atijem delala v dnevni sobi, mama pa je bila na svojem računalniku v sobi. S Friderikom sva se na distanci - jaz bi se že igrala, on pa se kar gode in piha (no, saj priznam, da včasih pihnem tudi jaz). Ati me je božal in cartal kadar sem hotela in tudi igrala sva se z igračkami. Mami naju je prišla nekajkrat pogledat ampak tla tako škripajo, da sem se najprej vedno skrila pod mizo. Danes sem preiskala celotno dnevno sobo, vsak kotiček že skoraj poznam. Spala sem v škatli na policah, plezala na kredenco, ja, čisto na vrh, prevzela Friderikov fotelj (saj nikjer ne piše, da je njegov) in se nekajkrat povaljala po kavču. Ampak najbolj všeč mi je pa mačje plezalo. Kot po meri je narejeno zame. Zvečer sva se igrala skupaj s Friderikom - seveda na varni razdalji. Najprej z laserčkom potem pa se s palico s perjem. Po igri sem bila lačna kot volk in sem pojedla porcijo krekerjev. Vodo sem pila iz kozarca - tak velik je, da lahko grem noter s tačko in glavo. Super je za igrat. Mama je neuspešno poskusila namontirat vratca na wc. Mislim, da me se nekaj časa ne bo mučila s tem, ker sem se naredila malo neumno in nisem hotela noter. Zdaj, ko to pišem je ura pol enih zvečer, ati, Frido in jaz ležimo na kavču, mami pa je na tleh na blazini ob pečki. Počasi gremo spat, da si naberemo moči za nov dan."

Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če feb 22, 2018 9:13 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie tretji dan.

"Danes sem že navsezgodaj, takoj po porciji račje paštetke, začela raziskovat spalnico. Frido sedi vsako jutro na okenski polici in rezgeta na golobe, ki letajo nesramno mimo okna (zaprtega seveda - drugače niti ne upajo). Mami je spala - kadar zvečer dela jutro prej poležava (čisto mačje navade ima). Zato sem izkoristila priliko in se vlegla na njo. Hah, navajena je Friderika in sploh ni opazila, da se pretegujem po njenem trebuhu. Ko se je zbudila, sem hitro stekla k atiju v dnevno, ki pa se je danes ogromno pogovarjal s plastično napravo. Temu pravijo človečki delo... Skratka malo koristi od njega in velik dolgčas. Sem se pa veliko cartala z njim in mislim, da sem postala njegova ljubljenka. Danes sem odkrila nov varen kotiček za valjanje: na polici barske mizice. Frido je prevelik, da bi zlezel k meni, mami in ati pa se ves čas stegujeta k meni in vzdihujeta. Popoldan naju je s Friderikom čakala prva resnejša preizkušnja: nekaj ur sva ostala v stanovanju čisto sama. Kaj sva počela je seveda skrivnost in če nisva ničesar razbila tudi nikogar ne briga. Ko sta prišla ati in mami domov, sta videla da se dobro znajdeva s črnim pobalinom. Zdaj nič več ne pihava drug na drugega in tudi vse bolj zanimiva si postajava. Mami je zvita, res! Dobro ve kako imava oba rada palico s perjem in naju tako spravi v skupno igro. Po večerji smo skupaj poležavali na kavču in dremuckali. Danes ponoči dežura mama v dnevni. Jutri dobimo obiske in pere perilo. Jaz nadzorujem, da delo poteka brez težav. Uh, upam, da bo jutri vzdržno z novimi ljudmi v hiši."

Slika Slika Slika

Slika
Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe feb 23, 2018 11:50 am

Re: Connie - princeska iz Križevniške

:clap: Uf, ti so se pa potrudili. :good:
Čez čas bi komot nastala kar ena knjiga o teh dveh mačkončkih, ko imata tako pridna M&A. :pismo: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So feb 24, 2018 7:27 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie četrti dan

"Danes je prelomni dan v mojem novem domu. S Fiderikom se ze vohava in se nič več ne bojiva bližine. Pustim mu tudi, da lezi v svojem naslanjaču in da praska po mačjem plezalu. Imam dober apetit, kakam in lulam in odkrila sem, da vratca na wc-ju sploh niso tak bavbav. Danes prvič tudi previdno raziskujem kuhinjo. Malo povohljam in stečem nazaj v dnevno sobo. Frido se rad igra z mano, vendar je večji zaspanec kot jaz. No, imam vsaj atija in mamo nekaj časa samo zase. Mama se ne zna umivat, zato sem ji med popoldanskim cartanjem umila facico. Zdaj je ok. Ta človeška higiena je res vprašljiva...

Zvečer smo dobili obiske. Vse vredu in prav, imam dobro skrivališče. Ampak zakaj je moral ati prej sesat. Sovražim ta sesalec, čist me je zdepral. Ko so se nakokodakali in namljaskali, so šli človečki spat. Končno sem ostala sama z mamo. Najedla sem se mesne vrečke - skrivanje kuri veliko energije in se potem igrala. Se Friderik je prišel iz spalnice in me prvič ponoskal. Jeeeeee, končno. Ker noskam se res rada. Zdaj gremo za nekaj urc spat, do nočnega kolovratenja. Ležim pred grelcem in mami se zdi, da res uživam. Kaj mislite, ji lahko pritrdim?

P.s.:
Baje se jutri vidita na predstavi moja mami Renata in mami Barbara?"
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So feb 24, 2018 7:44 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Draga Connie,
hvala ti za ta tvoja pisemca, ki so vsa po vrsti tako sladka in navihana, kot si ti sama. Zelo sem vesela, da se imaš tako lepo in čisto zares nisem prav nič žalostna. Tudi Miška in Mižek te ne pogrešata preveč, zdaj se pač malo več ubadata en z drugim. O, oprosti, Mižek zahteva popravek. Baje da te zelo pogreša v času obrokov, ker mu manjka en krožnik, s katerega bi lahko polizal morebitne ostanke. V glavnem, nič ne skrbi za nas, mi smo srečni, ker imaš tako ljubečo in skrbno in lepo (to velja seveda predvsem za Friderika ;) ) družino, zraven pa še toliko novih zadev za raziskat, prevohljat, osvojit in uživat v njih.

Lepo te pozdravljamo,
Renata, Miška in Mižek :kiss: :kiss: :kiss:

P.S.: Predstava je bila super, tvoja mama je zakon. :clap: Pa saj to že tudi sama veš. :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So feb 24, 2018 7:57 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie peti dan

"Danes je v našem domu vladal mir. Gostje so se poslovili in celo stanovanje je bilo samo moje in Friderikovo. Ati in mami sta se cel dopoldan nekaj igrala za svojimi pisalnimi mizami, midva s Fridotom pa sva vadila sprint, maraton in skoke na višine. Tudi pri človečkasti igri sva pomagala. Skoki na papirje prinerja so zabavni ampak mami sploh ni za akcijo in hoče sama printat. Friderik ji je v pogodbo hotel dodat svoj podpis, ko je hodil po tipkovnici pa je vse popravila nazaj. Na omari sem odkrila mačjo torbo, ravno prav velika je zame in tako sva nekaj dopoldanskih minut s Fridotom oddremala na višini. On je bil na kovčku, jaz pa v torbi, na brisači, na mačjem transporterju. Ja, kaj? Vse je treba preizkusit! Zgodaj popoldne je prišla Petra in se je nekaj časa igrala z mano. Všeč so mi človečki, ki se mi popolnoma posvetijo. Za nekaj ur sva z Črnuhcem F ostala sama. Kam sta šla mama in tata, ne vem. Pričakali sta ju dve zehajoči mačji facici. S Fridotom sva si našla vsak svoje ležišče v dnevni sobi. Jaz sem na mačjem plezalu (itak), Friderik pa na kupu dekic na kavču. Dremuckava in se opazujeva. Zdaj mi že diši moj mačji brat in fino ga je vohat. No, ko sta prišla starša, sva dobila najboljše možno presenečenje. Prinesla sta darilo mojih bivših mamic. Uau, vse je fantastično ampak celofan pa zmaga. Oba sva se spravila na njega. Zdaj se mi že lepo dremucka, ob žuborenju mačje fontane. Vse je tiho in vsi smo zadovoljni. Lepe sanje vsem, ki me berete.

Connie princeska iz Križevniške"

Slika Slika Slika Slika Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So feb 24, 2018 8:07 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

:angel: Čim več takih super domov.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So feb 24, 2018 9:01 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie sedemindvajsti dan

Unadva sta šla nekam ven. Friderika sem zaprla v omaro, polulala se na sesalec in zraven postavila Fridovo igračo. Zvrnila sem njegovo skledico za vodo, požvečila atijev kuli in mami pregriznila ročaj od modrca. Ko sem zaslišala ključ v vratih sem odprla omaro in pustila, da črnuhar zbezlja mimo in podre rožo, jaz sem se pa skrila pod omaro in se delala, da spim.

:D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So feb 24, 2018 10:04 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

:D <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne feb 25, 2018 9:19 am

Re: Connie - princeska iz Križevniške

:lol: Princeske pa že ne bi naredile česa takega. :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne feb 25, 2018 7:37 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie šesti dan

"Zaspano sobotno jutro sva razpihala s Friderikom in v edinem jeziku, ki ga razumejo človečki, mjavkotila toliko časa, da sva dobila pošten zajtrk. Sledilo je divjanje s pernatimi palicami, ki sva jih dobila za darilo. Mamo sem danes naučila kako se me nosi po stanovanju. Tako lahko iz višine opazujem okolico in se sladko predem v naročju. Priznam, hitro se uči in ati je komaj čakal, da bova višinski izlet končali in pride na vrsto za čohljanje in igranje. Danes imava s Fridotom prvič postavljeni posodici s hrano skupaj. Dobro ve, katera je moja, sama pa tudi njegovo hrano poskusim. Za vsak slučaj, če ima slučajno boljšo. Zakaj hodijo človečki iz stanovanja? Res ne razumem, da zapustijo nase kraljestvo in grejo ven na grdi mraz. Tako sva bila s črnuhcem dve zgodnjepopoldanski uri sama, kar je čisto ok, sploh ker takrat mirno brusim krempeljce na kavču. Iz izleta sta a&m pripeljala se Juša in Andreja. Ta dva sta tudi posrečena. Zelo težko razumeta moje pravilo: najprej igranje, potem crkljanje. No, po kakšni uri sta me razumela in nagradila sem ju z glasnim predenjem. Danes sva s Friderikom nekaj ur preživela samo z Jušem. Igrali smo se, se mastili s krekerji (čudakec Juš jih ni niti poskusil) in se cartali. Juša je treba cartat, on to nujno potrebuje. Še sreča, da sem prišla v to hišo, ker Frido je dokaj neuporaben za crkljanje s človečki. Na kuhinjski polici klije mačja trava - no, nekaj je je se ostalo, kajti s Friderikom sva jo veselo ruvala in malo krasila kuhinjski pult in tla. Zvečer sem pomagala atiju zložit perilo, mami pa se je rekreirala z mano.

Ponoči sva z mamo obešali kose blaga na sušilca in pospravljali stanovanje. Presrečna je, ker ji pomagam.

Prvi teden novega domovanja je za mano in z gotovostjo lahko trdim, da sem šefica. Tile trije sostanovalci počasi postajajo moja družina. Malo se se učijo pravil ampak bomo že. Dobila sem nekaj nadimkov: princeska, lepotička, bučka, miška, lubika, srčica, sončica, maca, konika, buba slatka mala, pikica, ...

Mačji poljub

Connie princeska iz Križevniške"

<3
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po feb 26, 2018 7:18 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie druga nedelja v mojem kraljestvu

"Kar težko verjamem, da sem tukaj šele en teden. Poznam že skoraj vso familijo atija in mame, Friderik je prevzgojen in se že tudi cartava in kdaj oblizneva. Najraje pa seveda dirkava iz ene sobe v drugo, iz postelje na kredenco, iz mačjega plezala na kavč. Ampak nama je zaenkrat uspelo brez razbijanja in kakšnih poškodb materialnih dobrin. Sicer pa mislim, da to v naši familiji ne bi povzročilo kake hude jeze. Človečkasta starša naju samo zaljubljeno opazujeta in sta blažena že, če kdo od naju za deset sekund zaprede.

Zdaj je mami tudi že približno jasno kaj pohrustava v trenutku in na katere neokusne vrečke lahko kar pozabi.

Zvečer so se vrnili sorodniki moje mami, ki so zdaj že tudi malo moji podložniki. Brett se je igral z menoj kakšno uro, teta Tanja pa je bila medtem v kopalnici. Tja se lahko le izmuznem, ker se mami ne zdi to najbolj varen prostor za naju s Fridotom. Nisva midva kriva, če je tako mamljiv strop iz premičnih desk. Ponoči sva imela s črnuhcem dirke in tekmovanje v metanju glasnih predmetov iz polic. Tukaj, priznam, Friderik s svojo težo in nesposobnostjo zaviranja, zmaga. Jutri je napovedan mrzel dan in upam, da moji človečki ostanejo doma. Vsem mucam tega sveta želim, da bi našle svoj kavč in topel kotiček. Sploh za take zimske dni, ko kožušček nikakor ni dovolj.

Mrnjav iz Križevniške - princeska Connie"
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če mar 01, 2018 8:03 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Ponedeljek je dan za crkljanje

"Človečki pravijo, da je mrzla zima. Nič ne vem o tem. Pri nas je toplo in voda v mačji fontani nič ne zmrzuje. S Friderikom sva se sprijaznila z dejstvom, da zdaj v našem kraljestvu živijo štirje človečki. T&B imata namesto omare velike kovčke, ki so skoraj boljši kot praskalniki. Tudi podlakala sva že njihovo notranjost in zdaj so prav lepi. Na mačjem plezalu se je strgala žogica in zdaj imava s Fridotom samo vrvico. Res bedno. Sploh ker Črnuhec obožuje vrvice in zdaj lomasti po plezalu, medtem, ko dremuckam. Je sploh legalno budit princesko med sladkimi sanjami?! Mami je postala uradno moja prenašalka, ati pa lizalka. Tak lep velik nos ima in včasih ga lepo poližem, medtem, ko drnjoha. Zvečer so imeli človečki veliko pojedino, midva s Fridotom pa sva se podila okoli mize. Res je moral bit poseben dan, ker nama je ati dal ekstra porcijo mačjih posladkov.

In seveda sem bila glavna atrakcija obiskov. Po večerji sem imela veliko igre željnih človečki, ki so me, ko sem utrujena zadremala na plezalu pridno crkljali.

Connie princeska iz Križevniške"

Slika Slika
Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če mar 01, 2018 8:10 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

En preveč obiskast torek

"To kar se je danes dogajalo v mojem kraljestvu pa je že na robu moje dobre volje. Takoj po kosilu so začeli k našim štirim človečkom prihajati še drugi, popolnoma neznani. Gospa s kučmo iz umetnega krzna je prinesla veliko žensko torbico, ravno pravšnjo za naju s Friderikom. Vohala sva jo in jaz sem se celo splazila noter. Dve muci sem zavohala in to je bila vsaj mala tolažba glede na direndaj, ki je vladal zadnje dni.

Potem je prišlo se nekaj človečkov in popolnoma so nama zasedli kavč in celo Friderikov fotelj. No, midva sva vse stoicno prenašala na omari v spalnici. Frido na kovčku, jaz pa v mačji torbi.

Zvečer, ko so vsi človečki zaspali in je mama pospravljala kuhinjo, sem ji pomagala. Splezala sem na kuhinjske visoke police in natančno kontrolirala, če dela vse kot mora. Na hladilniku sem odkrila zalogo briketov, kar sploh ni izzvalo navdušenja in odobravanja mame. Stopila je na stol, me vzela iz hladilnika in me potem kot razgledni stolp nekaj časa nosila naokrog. No, slučajno sem malo zapredla. Črnuhec je mijavkal, da hoče v mačjo sobo ampak ga je mama v človeščini prepričevala, zakaj ne more. Čisto nič je ni razumel in je vztrajal naprej.

Komaj čakam, da se nase kraljestvo sprazni. Saj so vsi prijazni z mano in me (logicno) občudujejo ampak vsaka mačka rabi nekaj ur tišine in miru tudi čez dan.

Connie princeska iz Križevniške"

Slika
Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če mar 01, 2018 8:30 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

<3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne mar 04, 2018 7:52 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Connie - mir v hiši

"Današnja sreda je bila ena najbolj mrzlih v letu. Tudi človečki so se iz svojih zunanjih pohodov hitro vračali domov. Teta in stric iz Nove Zelandije sta, rahlo nervozno, skrivala vse svoje stvari v kovčke in jih dokončno zaprla. In potem je sledilo presenečenje: vsi človečki, razen Petre, so se oblekli in zapustili moje kraljestvo. S kovčki vred! Midva s črnuhcem sva se res navadila na te lepe, velike praskalnike, pa ti jih človečki tako brezčutno odnesejo. Domov sta prišla samo ati in mami, nama postregla večerjo in se zavalila na fotelj. S Fridotom nisva točno vedela ali imamo dokončno mir ali se bo se kdo vrnil. Niso se! Kak božanski občutek je imet spet cel prostor zase. Divjala sva in se lovila s Friderikom od enega konca stanovanja do drugega.

Odkritje današnjega dne: mama je skrila mačjo travo v mačjo sobo. Še vedno je ledeno mrzla, vendar se naju je s Fridotom usmilila in prvič sem preizkušala veliko plezalo. Tam je tudi mačje stranišče, kjer je črnuhec lomastil med mojim plezanjem.Po petih minutah sva morala nazaj v kuhinjo. Komaj čakam toplejše dneve, ko bom lahko več v tem mačjem brlogu.

Connie, princeska iz Križevniške"
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne mar 04, 2018 7:57 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Mir v hiši
"Sploh ne znam opisat tega čudovitega miru, ki vlada zdaj v našem kraljestvu. Spet sta imela ati in mami svojo posteljo zase in s Friderikom sva jima vso noč delala družbo. Zelo sem se raztegnila po robu, da ati slučajno ne bi padel dol. Dopoldan je bil živi dolgčas. Frido je čez dan tak zaspanc, človečka pa sta strmela v svoje ekrane na mizah. Atiju kar naprej zvoni plastična škatlica in potem se pogovarja sam s seboj. Upam, da to ni kakšna človečkasta bolezen...

Proti večeru je prišel Juš, ki je pravi mačji služabnik in imeli smo dirke po stanovanju. On se ne sekira, če greva v kopalnico (mami jo kar naprej zapira), če pohrustava preveč briketov - a je sploh lahko preveč in če kaj prevrneva, razpraskava, polijeva. Z njim je žur, ati je cartljivc, mama pa ima pravila. Uf, težka je prevzgoja te mačje matere. Edino kar jo razoroži je predenje in cartanje. Takrat je popolnoma predana mačjim gospodarjem. Večkrat ji zlezem v naročje, na porcijo čohljanja.

Zdaj postajajo dnevi v mojem novem domu res prijetni in ustaljeni. Črnuhec je lepo priden in mi ne teži preveč, ponoči je pripravljen na dirke in skoke, le se cartat in ležat skupaj z mano si ne upa.

Res upam, da je to moj pravi dom, da me nikoli več nikamor ne preselite. Mislim na tiste mucke, ki so zdaj kje na mrzlem. Močno jim želim, da bi našli svoj kavč in človečkastega služabnika.

Connie princeska iz Križevniške"
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe mar 09, 2018 6:01 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

"Draga mami Renata, starša sta upoštevala tvoj nasvet, nasula sta brikete v posodici in naju za skoraj sedem ur pustila čisto sama. Res ne razumem, kako lahko daješ take nasvete mojim podložnikoma. Bila sva sestradana in se zdolgočasena. Zvečer sva ju pošteno naganjala po stanovanju, pocmokala sva tudi vsak vrečko in pol mokre hrane, pa se več bi, če bi nama dovolila. Zvečer sem predla v maminem naročju in ves čas opazovala, le bi ati slučajno hotel pobegniti ven. Frido se ni nič sekiral, sit in utrujen je drnjohal na kavču. Ta res nima pojma kako se vzgaja človečke. Za čisto vse sem sama.

Ponoči spim pri atiju in mu včasih tudi malo umijem noge. Sem že omenila pomanjkljivo človečkasto higieno? Ti res mislijo, da je milo in voda dovolj. Jezika sploh ne uporabljajo. Tudi črnuhec ju včasih umiva ampak on obvlada bolj obrazno higieno.

Še eno pritožbo imam: še vedno ni v mojem kraljestvu mačjega tunela. Saj si naredim take improvizirane ampak jaz si želim takega čisto pravega. Bi jima lahko ti mogoče malo ustvarila slabo vest in požugala, da mi ga morata kupit? Konec koncev bolje obvladaš človeščino kot jaz.

Pošiljam noskasti poljubček tebi, Miški in Mižku"
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe mar 09, 2018 6:29 pm

Re: Connie - princeska iz Križevniške

Draga Connie,

vidim, da si se res že čisto poprincezila. Slika Ker, nekoč pa nisi samo ležala in čakala, da podložniki pridejo domov, pač pa si znala tudi poprijet za kakšno delo. :rolling: :sweep: :witch: :witchy: :shipwrecked:
Zato ti svetujem, da se drugič namesto dolgočasenja lotiš katerega od opravil, ki so ti včasih šla tako dobro od tačk. Na primer zlaganja in likanja oblačil (tudi tistih šlampasto zloženih v omarah), pospravljanja nemarno odloženih predmetov, branja revij in knjig, pomivanja po tleh z utopljenim Kozjancem, treniranja lenuharskih mačkov in še česa. Mogoče bo, če boš zelo pridna, za nagrado tudi tunel prišel prej v hišo. Mi vama obema to vsekakor želimo. A preden se poslužimo kakšnih resnejših ukrepov, poskusita najprej z zgornjim nasvetom. 8)

Lepo te pozdravljamo Renata, Miška in Mižek.

P.S.: Mižek sporoča, da je v tej bajti življenje postalo res bedno, odkar si je izdajalec Aleš na obisku privoščil izjavo: "O, lej ga, ta se je pa fejst popravil od kar ni Connie." :devil: :O Še dobro, da je vsaj Miška na njegovi strani in mu včasih pribori kakšen suh briket ali dva.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.