V središču

Cleo in Caroline


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: To jan 12, 2016 11:18 am

Odgovor Ne avg 21, 2016 11:21 am

Cleo in Caroline

Cleo se je v petek zvečer pripeljala v svoj novi dom, zato ji odpiram nakavčno temo, da boste lahko vsi, ki ste skrbeli zanjo, videli, kako se ima.
Cleo je pri moji mami in zaenkrat bom jaz posredovala njena sporočila.

Glede na to, da smo vsi pričakovali, da se bo 2 do 3 dni samo skrivala, se punca dobro drži ... :)

Že prvi večer je prišla iz transporterja v kopalnici, našla WC in v kuhinji pohrustala vse brikete in konzervico. Potem se je nekaj časa skrivala pod kavčem, nato pa se preselila v predal pod posteljo, ki ga tudi naša Husky rada uporablja, ko je na počitnicah pri mami. Predal smo že prej spraznili in ji pripravili odejico. Zvečer je prilezla iz predala in šla previdno do kuhinje in spet pridno izpraznila skodelice.
Drugo noč je že preživela na blazinici na predalniku v dnevni sobi, prevohala celo sobo in prišla čisto blizu mame. Zjutraj je spet odkorakala v kuhinjo in vse pojedla.

Mi vsi smo z njenim napredkom zelo zadovoljni, veseli, da punca končno lepo je in verjamemo, da bo, ko bo pripravljena, pokazala tudi, da je velika cartika.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne avg 21, 2016 11:36 am

Re: Cleo

To je pa boljši začetek kot pri marsikateri drugi odrasli muci. :good: Po navadi pri hrani štrajkajo, tudi do 3 dni, ona pa že kar takoj razpaljot po hrani. Super! Po moje bo to še ena velika ljubezen med gospo mamo in maco. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 499

Pridružen: Če jun 20, 2013 8:19 am

Odgovor Ne avg 21, 2016 2:09 pm

Re: Cleo

Se ne bi mogla bolj strinjat, super se bere tole :good:

Pa seveda komaj čakamo slikice :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Po avg 22, 2016 6:50 pm

Re: Cleo

<3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: To jan 12, 2016 11:18 am

Odgovor Sr avg 24, 2016 9:43 pm

Re: Cleo

Slikice seveda pridejo, samo bo treba počakati, da se bo Cleo začela sprehajati po stanovanju (ob mamini prisotnosti) tudi čez dan, sedaj je najbolj pogumna zvečer in ponoči, ko se že na veliko igra! :yahoo:

Njen napredek je lepo viden iz maminih objav pod sliko Cleo na fb strani MH:

20. 8. 2016: "Ponoči zapustila skrivališče in se odpravila iskat WC, našla obe posodici s hrano in jih čisto spraznila, voda pa menda ni izhlapela. Sedaj se skriva pod kavčem in skupaj pijeva kavico, popoldne si pa bova ogledali OI."
21. 8. 2016: "Pitje kavice in gledanje OI se je obrestovalo, zvečer prilezla izpod postelje, se 2x previdno odplazila do kuhinje, v tretje pa vse zmazala. S polnim želodčkom nato začela z raziskovanjem."
22. 8. 2016: "Pa vse konzerve tudi niso dobre. Preverila je tudi ali je moja postelja dovolj mehka in praskalnik na veliko uporablja. Danes zjutraj prišla preverit ali je v posodici ta boljša konzerva."
23. 8. 2016: "Počasi napredujeva, zdaj gre že sproščeno jest in na WC, nato raziskovat sobo in mene, prišla do prstov na nogi. Ponoči pa akcija, žogice, perkoti in zlaganje preproge ter premeščanje preproge na sredo sobe. Pa ponavadi zaspi na predalniku. Le tega ne vem, zakaj ponoči vrže blazino dol."

Kot se je izkazalo ima mačja dama izbran okus: všeč so ji konzervice in vrečke Almo nature, Schesir in Applaws, medtem, ko ji konzerve Grau in Nuevo ne dišijo ... :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr avg 24, 2016 11:14 pm

Re: Cleo

:good:
Okus ima pa bolj huskyjast, ja :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če avg 25, 2016 5:29 am

Re: Cleo

O, kako fajn :) <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 25, 2016 6:40 am

Re: Cleo

:clap: To je pa res opazen napredek, vsak dan nekaj novega. :good:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 592

Pridružen: Če jul 23, 2015 5:45 pm

Odgovor Če avg 25, 2016 3:40 pm

Re: Cleo

Joj, kako se to lepo bere. <3 Se prava mazica bo. :) Se ze veselim nadaljnjih novic in seveda fotk te gurmanske lepotice. <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So avg 27, 2016 9:39 am

Re: Cleo

<3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: To jan 12, 2016 11:18 am

Odgovor Po sep 05, 2016 8:18 am

Re: Cleo

Cleo počasi, a zanesljivo napreduje ... zdaj se tudi podnevi ob mamini prisotnosti že velikokrat sprehaja po stanovanju. Zvečer pa je v svojem elementu - dirka iz dnevne sobe v kuhinjo, pospravlja preproge :D, z mamo se igrata s perkotom in pride k njej na kavč po priboljšek in ga poje z roke. Naročna muca (še) ni, a verjamem, da bo sčasoma pokazala tudi, da je cartljivka.



Včeraj je dobila začasno cimro Minko (mama je že pred posvojitvijo Cleo obljubila kolegom, da jim bo čuvala muco), s katero mirno sobivata (beri: se skrivata vsaka v svojem kotu dnevne sobe ;) ). Pihanja zaenkrat ni bilo, ji pa Cleo čez dan pridno krade hrano, če le najde priložnost.

Pozdrav iz deževnega Maribora!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po sep 05, 2016 8:13 pm

Re: Cleo

No vidiš Cleo, pa si tudi ti prišla na svoje. Uživaj pikica, pocartat se pa le dovoli, saj se še spomniš kako fino je :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Po sep 05, 2016 8:18 pm

Re: Cleo

Zelo lepo. <3
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: To jan 12, 2016 11:18 am

Odgovor Sr sep 07, 2016 6:43 pm

Re: Cleo

Sporočam veselo novico: mačja dama Cleo se je odločila, da se bo mami pustila božati! :)

Včeraj zvečer je mama na kavču božala njeno začasno cimro Minko in se je Cleo začela smukati okrog njenih nog, se metati na hrbet in nastavljati trebušček. Po prvem dotiku se je sicer umaknila. Danes pa se je pustila božati po hrbtu, ko je prišla po priboljšek! :yahoo:

Kombinacija priboljškov in ljubosumja je torej zmagala ... :D

Sicer pa se dami prijateljsko ignorirata, pihanja sploh ni bilo, WC si delita, hrano pa kradeta druga drugi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če sep 08, 2016 9:44 pm

Re: Cleo

:clap: bravo, Cleo, tako se dela :good: Zdaj si pa res Doma, a ne <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: To jan 12, 2016 11:18 am

Odgovor Sr sep 14, 2016 8:04 am

Re: Cleo

Ja, zdaj pa je res Doma ... :yahoo:

(objavljam večino sporočilo, ki ga je mama poslala Heleni):
"Cleo počasi napreduje, prejšnji teden, ko sem čuvala še Minko in bila zato na dopustu, pa tektonski premiki. Na začetku sta se ignorirali, nakar je Cleo pričela z občasnimi dnevnimi obhodi stanovanja in kraje Minkine hrane. Nato sta se gibali vedno bolj sproščeno in z manj ignoriranja. Minka se je pustila božat, Cleo pa je radovedno gledala, kaj se to dogaja. Zvečer sta izmenično noreli, potem pa kar skupaj, sicer še brez kontakta. Bolj ko se je Minka cartala, bližje je Cleo prihajala ... Prvo bežni dotik, potem pa je skočila na kavč poleg mene in se začela nastavljat. Najprej minuta božanja, pa 2 in naslednji dan kar 5 minut z vsemi štirimi v zrak in nastavljanjem bušija. Naenkrat je bilo treba istočasno božat obe, onidve sta se pa ovohavali, nakar sta skupaj spali.
Sinoči je medlela od božanja in lezla v mene cele pol ure s kako minute pavze vmes. Podnevi večinoma miruje, če se ji približam se umakne, tako da ne silim v njo, zvečer pa potem akcija. Zaenkrat bom čakala, da prihaja k meni in je ne bom prijemala. Po malem pridobiva na teži, očke pa ima tako lepe in vedno drugih barv, tako da poskušam po njih ugotoviti njeno razpoloženje.
Skratka, mislim da nama gre odlično in če me intuicija ne vara se bo razvila v mačjo gospo, ki si bo svoje vzela in se takrat čisto predala, potem pa šla na svoje."
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr sep 14, 2016 2:30 pm

Re: Cleo

Bravo, punce. :clap: :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr sep 14, 2016 9:52 pm

Re: Cleo

:clap: prav srečna sem za obe <3 <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če sep 15, 2016 5:02 pm

Re: Cleo

Čudovito <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 70

Pridružen: To jan 12, 2016 11:18 am

Odgovor To sep 27, 2016 11:36 am

Re: Cleo

Evo ga, toliko, da jo vidite:
Slika
(gospodična ob meni še ni sproščena, zato je slika bolj tako tako, posneta na hitro s telefonom)

Drugače pa je mačja dama dobro, pridno prazni posodice (tudi briketkov poje eno porcijo, čeprav ji gredo konzervice bolj v slast), dneve večinoma prespi, zvečer pa dobi napad cartanja - pride sama do mame po svojo dozo, tudi česanje ji je všeč, pusti se že na kratko dvigniti v naročje ... :good:
Sledi divjanje, obožuje perkote in žogice in je še zelo igriva gospodična. Danes ponoči se je prvič odločila, da bo spala z mamo na postelji! :kiss:

Nas opazuje še z razdalje, a tudi pred otrokoma ne pobegne več, onadva pa tudi potrpežljivo čakata, da bo prišla sama do njiju.

Pozdrav iz Maribora!
Naslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.