Apple in Ori


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe maj 27, 2011 7:06 am

Re: AppLE...

:kiss: Lepa!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe maj 27, 2011 8:02 am

Re: AppLE...

lepotička, jest bi tud eno tako mela :kiss:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Pe maj 27, 2011 2:28 pm

Re: AppLE...

:kiss: :kiss:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 138

Pridružen: So mar 19, 2011 3:56 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 11:20 am

Re: AppLE...

Kako je dons en lep sončen dan...idealen za odkrivanje še neodkritiv stvari v bajti... :devil: ..no ja sj drugač sm full pridna...sam grizem rada..kr mal preveč..moja "mami" sploh ne ve kako naj me odvadi od tega...LAHKO KATERA DA KAKŠEN NASVET?..sj ni nujno da jo bom pol ubogala..sam probat ni greh ane... :)

Slika
Tako pa spim ko je "mami" cel dan v službi jaz pa doma sama s podložniki.. :angel:

Slika
Z novim brckotom... :D

Slika
Po dolgem času sem mal pri miru da loh vsaj eno sliko nardijo... :devil:
"Posvojite hišnega ljubljenčka, še bolje - dva. To je čudovit način dajanja in prejemanja brezpogojne ljubezni."
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 30, 2011 2:02 pm

Re: AppLE...

Muca je luštna, pa mehka, ampak ne dovoli ji, da te (vas) grize! Nujno ji morate postavljati meje in to čim prej. Pokliči me zvečer, če imaš čas, da se pomeniva. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 2:06 pm

Re: AppLE...

gipsy, a te tudi jaz lahko pokličem, ker bi prav rada izvedela, kako se grizlije zdravi :D :D

Lahko pa pri meni delavnice organiziramo na to temo :lol: :lol:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 138

Pridružen: So mar 19, 2011 3:56 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 2:28 pm

Re: AppLE...

Res bi blo fajn kakšno tako temo odpret...grizenje itd.
Na začetku sem še misla da se pač hoče sam igrat,..zdj je pa to že mal preveč ratal..če nisi pozoren ko sediš na postelji pa maš roke pač v mirovanju te kar napade,..da o nogah ne govorim,..parkrat se mi je zgodil da me je kr v nogo (meča) ugriznla,..pa sem že misla da rabi pozornost..ampak ni nič bolš..in je to postal kr mal nadležno... :negative:
Je pa to drugač tko temperamentna muca da sm že pomisla da ma že mal rodovnika,.. :scratch:
"Posvojite hišnega ljubljenčka, še bolje - dva. To je čudovit način dajanja in prejemanja brezpogojne ljubezni."
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 30, 2011 3:08 pm

Re: AppLE...

Cats, so tudi izjemne situacije :D, čeprav pa ne vem, kaj si počela na tem planu v preteklosti. Doma imam kar energično damo (Gipsy), ki je imela poudarjeno veselje do grizenja in praskanja, v bistvu je bila čist nora. Zdaj to počne občasno samo še obiskom :girlblush: , če je slučajno ne vidim. Mene si že dolgo ne upa, če pa jo zanese, je dovolj že malo povzdignjen glas. V bistvu pred leti nisem počela nič drugega, kot da sem ob njeni agresiji uporabila morilski ton glasu ob primerni jakosti (to obvladam), če pa ji še ni bilo dovolj, sem jo prijela za vratno gubo in jo nič kaj nežno stresla. Potem sem jo dala obvezno za nekaj časa na ignore (torej brez mucimuci, boga, pridi k meni, bova kaj papali). Mačka zelo dobro ve, kdaj si odločen in kdaj se samo delaš, da si. Tako nekako kot otroci.

Tem grizoldam je treba takoj povedat in pokazat, kdo je tu glavni/močnejši. Kar se mene tiče imam raje malo užaljeno mačko, kot pa krvave roke in noge. Dlje kot jo toleriraš, težje je. Je pa res, da na začetku, ko so še mladiči, težko ugotoviš, kaj je še igra in kaj napad mačke, ki se v družini počuti "ta glavna". Glede na to, da je Apple kar precej oboževana, bi rekla, da si jo preveč izpustila z vajeti, zdaj bo pa treba popravljat. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 138

Pridružen: So mar 19, 2011 3:56 pm

Odgovor Po maj 30, 2011 4:31 pm

Re: AppLE...

Gipsy...tisočkrat hvala za nasvet..bom uvedla takšno metodo..je pa res da jo vsi preveč crkljamo ja..da ne govorim o sebi.. :girlblush: ...upam da nam bo zdj uspelo pregnat to grizenje :) Bom poročala o našem "grizliju" :D
"Posvojite hišnega ljubljenčka, še bolje - dva. To je čudovit način dajanja in prejemanja brezpogojne ljubezni."
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Po maj 30, 2011 5:49 pm

Re: AppLE...

:kiss: :kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po maj 30, 2011 7:40 pm

Re: AppLE...

Vi jo kar crkljajte in se igrajte, vendar ko prvič zagrize, takoj sledi kazen (tisto, kar sem že napisala) + ignore. Bo pa verjetno zdaj kar trajalo, da bo dojela, da je konec njenega izživljanja na ubogimi podložniki. :)
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 138

Pridružen: So mar 19, 2011 3:56 pm

Odgovor Sr jun 01, 2011 10:43 pm

Re: AppLE...

Grizliji se javljamo na hitro...
Še isti dan me je sam enkrat ugriznla,..kt da bi čutla da sem nekomu pojamrala da grize.. :D
Ampak nasledn dan je mela že spet svoje fore,...tko da zaenkrat zaleže že povzdignjen glas + ignore,...mal me čudn gleda pol :O ...čes kva ji pa ni jasn kr NE SMEŠ je rekla čez 5 minut se pa prslin zravn kt en :angel: in se stiska kt dojenck...tko da upam da nam bo uspel čist izkorenint tole grizli razvado... 8)
Držte pesti.. :good:
"Posvojite hišnega ljubljenčka, še bolje - dva. To je čudovit način dajanja in prejemanja brezpogojne ljubezni."
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16184

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 02, 2011 8:13 am

Re: AppLE...

Super. :good: Bodi vztrajna, ker beštija te bo sigurno preizkušala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 9:18 am

Re: AppLE...

gipsy je napisal/-a:Je pa res, da na začetku, ko so še mladiči, težko ugotoviš, kaj je še igra in kaj napad mačke, ki se v družini počuti "ta glavna".


Pomojem nikoli ne smemo tolerirat, da bi bila roka igrača. Če so kadarkoli grickali roke ali celo hoteli stegnit kremplje, sem ponavadi samo zatulila (valjda Au, glavno, da je glasno :crazy: ) in obvezno takoj prekinila aktivnost, pri kateri je do nezaželenega obnašanja prišlo (čohanje, igranje).
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16508

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 11:49 am

Re: AppLE...

Ijej, kok vas je fajn brat ;b

Bi vam jaz dala, da se vam na roko navije 6 kil ubijalskih mišic, oboroženih z jekleno čeljustjo (in strupeno slino) :D Pol ga v delčku sekunde piči in začne grist, in vsaka moja intervencija povzroči le še hujši napad. Povedat je treba, da se z leti intenziteta vsega skupaj zmanjšuje, zadnje čase celo na moje kričanje "Dej nehiiii" dvigne glavo in počaka par sekund, da se malo opomorem, preden nadaljuje :D Kakršenkoli Fuj, Ne, Au ali kaj podobnega ne pomaga N-Č. Celo pihanje v nos ali špricanje z vodo, to ga samo še bolj spravi v amok.

Ampak nedvomno obstajajo tudi take mačke, ki se jim da kaj dopovedat, a ne :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6229

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 12:47 pm

Re: AppLE...

Pomojem vsako vedenjsko težavo najprej probamo sanirat po metodah, ki so se pri nekomu že pokazale kot uspešne. Seveda pa uspeh nobene metode ne more bit 100%, ker je pač vsak Meli kozmos zase.
Sicer je pa itak jasno, da ubogemu Melkotu mahaš z roko pred nosom cele dneve, da je revež čist živčen.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 12:55 pm

Re: AppLE...

Naša je tudi grizli varianta...celo tako zelo, da sem nekoč celo Heleni pisala, če ji kaj manjka, da vse hoče pogrist :girlblush: (p.s. je rekla, da ji naj več briketov dajem hehe) ...najraje ima seveda moje prste. Zdaj smo to zelo omejili, ker sem jo vskič, ko me je ugriznila malo po smrčku...ne udarila ampak samo rekla NE in se je dotaknila. Zdaj zadošča, že če samo prst pokažem, pa ve da ne sme. Seveda pa so moji prsti še zmeraj najljubša grizalka :rolleyes: ....in samo moji, nobeni drugi :truce: Aja, poskuša še pa itak zmeraj, če sem si slučajno premilsila in zdaj lahko :lol:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 138

Pridružen: So mar 19, 2011 3:56 pm

Odgovor Če jun 02, 2011 3:21 pm

Re: AppLE...

Me veseli da moja hudičevka ni edina ki tko grize... :D
Zaenkrat še obvladujemo situacijo..mal sicer poskuša ampak kr odneha..bomo vidl kva bo še kej v naslednjih dneh,...se pa zdj skoz rajš crklja... :praising:
"Posvojite hišnega ljubljenčka, še bolje - dva. To je čudovit način dajanja in prejemanja brezpogojne ljubezni."
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2315

Pridružen: To jan 11, 2011 8:45 pm

Kraj: Dravograd

Odgovor Ne jun 05, 2011 12:45 am

Re: AppLE...

:kiss:
You will always be lucky if you know how to make friends with strange cats.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 138

Pridružen: So mar 19, 2011 3:56 pm

Odgovor Sr jul 06, 2011 11:01 am

Re: AppLE...

GRIZLIJI se javljamo...no skor nam ni treba več rečt GRIZLIJI ker smo res skor čist odpravl grizenje :yahoo: ,...jst recimo dobim samo še en ugriz na dan pa še to je bolj ljubezensko.. :blush:
Tko da smo ponosni na prevzgojo,...se pa samo še crkljamo, treniramo za maraton kilometri po stanovanju gor in dol,... :D
Aja pa mal smo pridobil na kilaži... :girlblush: , odkrili novo ljubezen--MIŠI.. 8)
Imamo se res fajn.. :kiss:

Dodam še kej fotomateriala..
"Posvojite hišnega ljubljenčka, še bolje - dva. To je čudovit način dajanja in prejemanja brezpogojne ljubezni."
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.