Suki in Pupa na svojem


Muce, ki so našle svoj dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Pe maj 09, 2014 5:02 pm

Re: Suki na svojem

Rože so vse ok in cele...sej zdej se je stanje normaliziralo..ješča in živahna..pff pa še kako ;) tako da je najbrž na srečo res samo dlaka... če pa bo še kaj pa pokličem! 100x hvala :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor To maj 13, 2014 8:45 pm

Re: Suki na svojem

Po štirih dneh prehlada se danes oglašamo že bistveno bolj zdravi in živahni :D malo še smrkamo, ampak ker smo pridno jemali vitaminčke (tako kot je naročila prijazna veterinarka na veterini MH) nič več ne kihamo in smo danes spet predli, se igrali, dajali buce in plezali v naročje...uglavnem vse je po starem :D Ko sva se danes s Suki igrale s perotom je od nekje priletel Brin, češ tud jst bi se igral! :D in se je.. ves navdušen je skakal, lajal, tekel gor in dol, mal pogrizu perje pa spet šibal gor in dol.. Suki ga je pa samo gledala: kva pa teb ni jasn?! :lol: :lol: :lol: Slikce bojo pa drugič :P predvsem zato, ker nekdo ni imel časa :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če maj 15, 2014 4:38 am

Re: Suki na svojem

No, kje so zdaj slikce? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če maj 15, 2014 5:55 pm

Re: Suki na svojem

:girlyes: ja, tudi jaz čakam fotodokaze :P

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Ne jun 08, 2014 9:46 pm

Re: Suki na svojem

Odkar sem se zadnjič javila se je zgodilo kar nekaj novih stvari. Najpomembnejša je zagotovo ta, da se nam je pridružila Pupa! :good: :yahoo: (ob tej priliki bi tudi prosila eno izmed moderatork, če lahko naslov teme spremeni v Suki in Pupa na svojem :) ). Moram priznati, da me je Pupa močno fascinirala že takrat, ko sem šla po Suki. Splet okoliščin pa je nanesel tako, da sta obe svoje mesto in ljudi našli ravno pri nas. :) Zdaj vas pa najbrž že kar malo firbc matra kako je potekala Pupina prva noč in dan v novem domu ane? ;)
Ko sem jo prinesla iz avta v hišo je potrebovala kar nekaj časa preden je prilezla iz transporterja in Sukijino nerganje ni prav nič pomagalo k izbolšanju situacije :D . Drugače pa moram Suki pohvalit ker jo je kar lepo sprejela. Sicer je bilo pihanje prisotno, vendar nič dramatičnega saj je bil lov na komarja bolj zanimiv kot pa prišlek :D . Izmenjali sta si tudi dve klofuti, ki pa sta ostali nekje v zraku. Ponoči, ko smo šli vsi spat pa se je prava zabava šele začela: Suki je Pupo lovila skoraj vsakič, ko je ta prišla izpod postelje, vendar je vse zgledalo bolj kot igra kot pa kaj drugega. Sploh glede na to, da ima Suki vsak večer šprinte gor in dol po stanovanju. Zaradi vsega lovljenja je bila moja noč danes malo krajša, ampak sem pa tako lahko vsaj opazovala Pupo kaj počne, ko ni pod pojsteljo :) . Ker je mislila, da spim se je nekajkrat dvignila na zadnje tačke in me začela ovohavati :D . Nepozaben pa je bil tudi prizor, ko sta obe s Suki sedeli na okenski polici (par centimetrov narazen) in opazovali ptičke in dogajanje na ulici. Takrat sem se dokončno prepričala, da se ne bosta pobili med seboj in da družba (prav preveč) ne moti ne ene ne druge :D . Večino dneva je preživela pod posteljo sedaj pa se je opogumila in se že sprehaja mimo mene, ko tipkam na računalnik in zopet preganja s Suki gor in dol po hodniku. Tako , da če povzamem smo imeli kar uspešn dan. Počasi se daleč pride pa je moj nov moto, ker verjamem, da se bo Pupa enakrat že "odtajala".
Fotki pa sta posnete s telefonom, ker mi fotoaparata še vedno ni uspelo spraviti v delovanje :negative: .

Takole so potekale prve minute spoznavanja :D
Slika

Evo pa še dokumentirano skupno ždenje na polički :D žal nisem mogla slikati iz boljšega kota, ker me je bilo strah, da bi pokvarila trenutek. Tako, da je od SUki možno videti le rep :D
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14904

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jun 08, 2014 9:57 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Bravo, punce. :clap: Zlata vredna posvojitev. :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 652

Pridružen: Pe maj 27, 2011 11:36 am

Odgovor Ne jun 08, 2014 10:09 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Evelina je napisal/-a: Ker je mislila, da spim se je nekajkrat dvignila na zadnje tačke in me začela ovohavati :D

:D a ni lušna no, kadar to počne? Dobro zanjo, da je taka radovedna muca.
Pupka, tako lepo te je videt na čisto svojem kavču. In še s tako lepo in prijazno prijateljico ga deliš. <3
Tvoja nova skrbnica si pa zasluži najmanj enga :kiss: :girlblush: :bye: za srčnost.
Cats are my favorite people.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16170

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jun 09, 2014 7:33 am

Re: Suki in Pupa na svojem

Oooo, sploh nimam besed, kako sem vesela. :kiss: :kiss: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po jun 09, 2014 7:50 am

Re: Suki in Pupa na svojem

Držimo pesti za najboljše možno nadaljevanje... :rose:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po jun 09, 2014 6:51 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Lubici :kiss: Mislim, da se bosta imeli prav fino.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Po jun 09, 2014 9:11 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

crazydaisy je napisal/-a:
Evelina je napisal/-a: Ker je mislila, da spim se je nekajkrat dvignila na zadnje tačke in me začela ovohavati :D

:D a ni lušna no, kadar to počne? Dobro zanjo, da je taka radovedna muca.


Res jo je prav veselje opazovat, ko vidiš kako jo "matra" da bi nekaj pogledala/povohala pa ni še čisto sigurna, ampak se potem na koncu le opogumi in pogleda :D Drugače pa crazydaisy sem videla, da je bila pri tebi na počitnicah in je bila že skoraj čisto domača... tako, da če imaš kak nasvet kako jo "odtajat" ga bom zelo vesela :D Drugače pa smo danes že nardile korak naprej: Pupa se sprehaja po stanovanju tudi podnevi, sicer švigne pod posteljo takoj, ko kdo pride po stopnicah ampak je čez par minut že zunaj. Danes se nama je s Suki tudi pridružila pri igranju, sicer je bila bolj statična, ampak je pa še vseeno na vsake toliko časa dreznila s tačko v pero :yahoo: Prav tako pa sem poskušala da bi mi hrano vzela iz roke. Medtem ko sem se stegnjeno roko (v kateri sem držala košček slastne ribice iz konzervice) leža na tleh sem krožniček s preostalo hrano položila cca. 10 cm od moje glave. In namesto, da bi Pupa vzela tisti košček iz moje roke je navalila na krožnik in na koncu pojedla še tisto kar sem mela v roki :yahoo: :yahoo: Sem bila tako vesela, da sem skoraj do stropa skočila :lol: . Še ena nova pridobitev pa je mobilna klima. Saj ne da sem za njo prosila že skoraj 5 let (spalnice in mačja rezidenca se nahajajo v 1. nadstopju hiše kjer je poleti zeloo vroče npr. danes je bilo 28 stopinj :O ), ampak se je nakup nekako vedno prelagal. Danes pa se je mami na vrat na nos odločila, da muci res ne moreta biti v taki vročini in sta se z očjem popokala v avto in šla na lov za klimo. Temu je sledila še celotna reorganizacija 1. nadstropja v četrtek pa nas čaka še vrtanje skozi steno zato, da (citiram očijeve besede) "bo kabl lepše speljan in ne bo ležau po tleh." :lol: :lol: Uglavnem nikakor nam ni dolgčas. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16170

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jun 10, 2014 7:43 am

Re: Suki in Pupa na svojem

Vidim, da je zelo pestro pri vas :good: in bravo za starša ter klimo :clap: Sem ti rekla, da je maca izredno zanimiva, neponovljiv model. Hrana in pero, to je zanjo največja uživancija. Sicer pa je meni jedla iz krožnička, ki sem ga imela v naročju - se mi je lepo sprehodila po nogah do naročja in jedla, ampak ko sem po polžje stegnila roko, švist... Strašno me firbec matra, kako bo napredovala pri tebi, zagotovo pa čuti, kako dobrodošla je, in morda le ne bo trajalo tako dolgo, kot vsi skupaj predvidevamo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To jun 10, 2014 11:18 am

Re: Suki in Pupa na svojem

:girlblush: Joj, kako lepo se tole bere, res krasna posvojitev :punk: <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To jun 10, 2014 1:52 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Ja saj ane, za mucke ja, za hčerko pa ne :D ampak bravo starša za mobilno klimo, samo da jo zdaj imate :good:

Me pa veseli, da se imate vsi skupaj lepo in da sta obe mucki tako zelo dobrodošli pri vas. To sigurno tudi čutita, tako da je samo vprašanje časa, kdaj bo Pupa res prava Pupa, ki se bo hotela samo še crkljati, ker bo ugotovila, da to pa ni nič hudega :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Sr jun 11, 2014 6:00 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

jagodka85 je napisal/-a:Ja saj ane, za mucke ja, za hčerko pa ne :D


Haha ja tudi mi smo se hecali na ta račun! :D

Jooj gipsy iz tvojih ust v nevem čigava ušesa :D drugače se pa vsak dan vidi napredek pri njej! Danes sem se je recimo že lahko dotikala z nogo! :yahoo: :yahoo: najprej ji ni bilo nič jasno potem je pa kar zaspala :girlblush: tudi iz naročja je že jedla...uglavnem napredujemo, počasi, ampak napredujemo :) moram pa povedat še to, da sta s Suki postali kot kakšne sestrice: umivata druga drugo, si dajeta buce in se igrata. Boljšega rezultata si ne bi mogla želeti! :yahoo:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29991

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr jun 11, 2014 6:03 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

:clap: Super, super, res lepo! :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16170

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jun 11, 2014 7:00 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

:clap: Vedno lepše. :) A bi ti kaj usposobila tvoj fotič, a ? ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Sr jun 11, 2014 11:14 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

O, kako fajn :good:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 65

Pridružen: To maj 06, 2014 2:39 pm

Odgovor Če jun 12, 2014 2:02 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

Sem kar malo pohitela s fotkam ko je bilo pa tako povpraševanje :P ;)
Danes mi je Pupo uspelo že počesat :yahoo: .. za ene 10 sekund :D potem sem pa malo kasneje probala še enkrat in se je pustila dlje časa (očitno je ugotovila kok je fajn :D ) jo je pa malo nervirala moja roka ker je bila tako blizu, ampak tudi tega kmalu ne bo več! Držimo fige :D

Naša črna panterica Suki:

Slika

Slika

Slika

Nežna Pupa:

Slika

Slika

Slika

Skupinsko izležavanje :D

Slika

Za konec pa še ena slika Brinčija, da se ne bo počutil zapostavljenega :D :

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16170

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 12, 2014 2:25 pm

Re: Suki in Pupa na svojem

:O počesat? :clap: Zdaj si pa pečena, ti gre tako dobro, da ti bomo kdaj na začasno uturili še kakšno podobno modelko. :D In čisto sigurna sem, da že bolj prijazno gleda kot je pri meni. :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Na svojem kavču

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.