V središču

Kako objaviti predmete na licitacijah


Moderatorji: biarritz, Bela šapa, metina

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe sep 01, 2023 3:12 am

Kako objaviti predmete na licitacijah

Za vse, ki bi želeli sami objaviti predmet-e na licitacijah, sem pripravila vodnik v sliki in besedi :) .

V primeru, da želite objaviti več predmetov, organizirajte objave tako, da vse podobne predmete objavite v eno temo (sledite poglavjem v KAZALU - vse, kar spada pod določeno poglavje, objavite skupaj in označite z A,B,C....).

1. PRIPRAVA SLIKE ZA OBJAVO (postopek je opisan za urejanje slik na računalniku )

1A. Slikate predmet-e, ki ga-jih želite objaviti in naložite slike v računalnik.
Najprimernejše je gladko svetlo ozadje, oziroma temno, če je predmet svetel, v vsakem primeru izberite ozadje tako, da predmet čim bolj izstopa in je na sliki primerno velik ( upoštevajte, da je slike potrebno za objavo pomanjšati - največja dovoljena širina je 640 dpi, višina ni omejena, je pa priporočljivo, da ni preveč čez 600 dpi ).

Slika

1B. Urejanje slike ( Windows 11, podobno tudi Windows 10)

Slika

V programu lahko slike:

- obrežete, poravnate

Slika

- spustite čez filter

Slika

- popravite osvetlitev, kontrast, barve, senčenje...

Slika

- nastavite velikost na 640 dpi širine, če je slika ležeča ali 600 dpi višine, če je pokončna

Slika Slika

- dodajate text
Če je na sliki več predmetov in jih želite označiti z A,B,C...lahko to naredite v programu 3D Painter (glej prvo sliko) ali pa če imate kakšnega bolj pametnega... jaz delam s tem, samo mi včasih mal kravžlja živce :rolleyes: .

2. NALAGANJE SLIK V SPLETNI ALBUIM (mojalbum.com)

2A. Registrirate se v spletni album (opisi so za mojalbum.com)

2B. Ustvarite album (klik na "dodaj vsebino"), ga poimenjujete, izberete opcije kot je označeno na sliki (album, javen) in klik spodaj na "dodaj vsebino".

Slika

Slika

2C. Naložite slike v album

- lahko jih povlečete ali še 1x klik na "dodaj fotografije", v browserju poiščete mapo s slikami v svojem računalniku, držite ctrl in klikate slike, ki jih želite prenesti v spletni album.

Slika

- kliknete "naloži
Slika

- ko so slike naložene, lahko spremenite vrstni red in s klikom na "uredi" dodajate naslove in opise slik ( po želji)

Slika


3. OBJAVA NA FORUMU
Če še niste, se na forum registrirate, registracija je hitra in enostavna.

3A. Na Seznam forumov izberete Licitacije in nato Nova tema.
Slika

3B. Naslov teme vnesete v obliki: (npr.) 2023APRIL(številko teme izpustite, vstavi jo admin) - Sveča v kozrčku

Slika

3C. Opišite predmet, več podatkov bo na voljo, lažje se bodo licitatorji odločili za licitiranje. Npr. velikost, material, nošeno/nenošeno, rabljeno/nerabljeno...

3D. Vstavite sliko

- v mojalbum.com izberete sliko, ki jo želite objaviti in kliknete nanjo

Slika

- izberete forum kode

Slika

- izberete slikovna povezava na fotografijo in jo kopirate (copy)

Slika

- prilepite (paste) v objavo

Slika

3E. Podatki, ki jih mora obvezno vsebovati objava:

- Izklicna cena
- Donator (vaš forumski vzdevek)
- Način prevzema ( po pošti/Veterina MH Lj/SČ Celje/osebno v določenem kraju...)
- Licitiranje se zaključi v nedeljo, 16.07.2023 (vstavite pravi datum), ob 21:00 s podaljški (lahko vstavite tale link https://www.pomagamo-zivalim.si/viewtopic.php?f=67&t=19293 po spodaj opisanem postopku B)

3F. Linke/povezave do izbranih spletnih strani lahko vstavite v objavo s klikom na url, na dva načina, ki sta prikazana na sliki spodaj:

Slika

3G. Predogled objave - s klikom na predogled, se zgoraj prikaže objava kot bo izgledala na forumu - preverite in če je vse kot ste želeli, kliknite pošlji. Kratek čas (mislim da 2 minuti) lahko še vedno popravite že poslano objavo...če bi želeli kaj popraviti kasneje, mi pišite zs ali napišite kot odgovor pod objavo.

Slika

4. Po končanih licitacijah poskrbite, da se z licitatorji dogovorite za način prevzema in predmet-e pravočasno oddate/pošljete.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Pe sep 01, 2023 6:12 am

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

:clap: :good:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So sep 02, 2023 10:10 pm

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

:hatsoff:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 133

Pridružen: Pe jun 08, 2018 9:00 am

Odgovor Če sep 28, 2023 1:03 pm

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Živjo, jaz imam en manjši problem/vprašanje. Šla sem po navodilih in pod "tip" nimam možnosti izbrati "album", edina možnost je "oglas". Mogoče veste, zakaj je tako? Sicer pa hvala za natančna navodila! :)
(poskušala sem kljub temu, da imam edino možnost pod "tip" izbrati "oglas", tu po navodilih prilepiti sliko problema. Upam da bo vidna)

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Če sep 28, 2023 3:18 pm

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Ravnokar sem šla pogledat, kako je pri meni, kliknila sem na Dodaj vsebino in sem dobila tudi opcijo za album

Slike, tj. posnetka zaslona, ki sem ga shranila na mojalbum, pa zdaj ne morem prilepiti, ker ni desni klik ne poda več povezav na sliko, ampak samo na stran. Mogoče pa na mojalbum kaj šravfajo. Kaj pravite drugi?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Če sep 28, 2023 9:05 pm

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Cats je napisal/-a:Slike, tj. posnetka zaslona, ki sem ga shranila na mojalbum, pa zdaj ne morem prilepiti, ker ni desni klik ne poda več povezav na sliko, ampak samo na stran. Mogoče pa na mojalbum kaj šravfajo. Kaj pravite drugi?


Meni dela vse normalno.

Glede opcije oglas/album se mi zdi, da lahko izbereš samo dokler ne dodaš vsebine, potem se izbira ne pojavi več. Sej ni bistvene razlike, samo če je oglas, po nekem času javijo, da bo potekel in brišejo( po kakšnem letu, dveh). Pri slikah, ki so samo za licitacije, je to itak vseeno, pri tistih, kjer pa ne želiš da izginejo, je pa bolš izbrat album.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Če sep 28, 2023 9:19 pm

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Sem lihkar preverila pri meni...povsod, kjer imam označeno oglas namesto album, je še od leta 2019 vse tam....mogoče se sploh ne briše, samo kot oglas se ne prikazuje.... :scratch:

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 133

Pridružen: Pe jun 08, 2018 9:00 am

Odgovor So sep 30, 2023 11:37 am

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Hvala za odgovore, upam da bom tokrat sama uspešno naložila slike in opise predmetov za licitacije :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 125

Pridružen: Ne apr 18, 2021 12:21 pm

Odgovor Sr nov 08, 2023 9:40 am

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Živjo,
tudi sama imam težave. Namreč - v albumu mojalbum, potem, ko izberem sliko, nimam opcije "forum kode". Sem poskušala dati link znotraj oklepajev za sliko, vendar slike po objavi tukaj ne pokaže..
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26230

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Sr nov 08, 2023 4:35 pm

Re: Kako objaviti predmete na licitacijah

Morajo bit forum kode :)....samo včasih se preselijo mal, odvisno od ekrana. Ko sem imela manjši ekran, so bile pri meni spodaj pod sliko, zdaj so pa desno zraven slike...na telefonih pa ne vem, kje so, zna bit da tud spodaj :scratch: :)

Vrni se na Licitacije

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.