V središču

Lokacija mačk


Moderatorji: andreja, helena

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 10:21 am

Lokacija mačk

Če tole ne paše sem, prosim prestavite v ustrezen forum.

Zadeva je takšna - v naselju imajo problem z mačkami, za večino se ne ve čigave so, naj bi bile od neke ženske, vendar ne vem če je nekdo lahko lastnik 10 ali več mačk, sploh na tak način kot je to tukaj, dvomim tudi da so mačke čipirane, niti niso cepljene ali s/k, ker se veselo razmnožujejo. Kje točno ta ženska živi, ne vem, niti ne vem podatkov, ima pa na začetku ulice vrt oz. njivo in nekakšno lopo in ograjen prostor za race in kokoši, tam naj bi se mačke večinoma zadrževale, tudi hrani jih tam. Njen mož (predvidevam da je mož) mladičke utaplja v sodu z vodo :bad: :bad: , to vedo vsi, niti sam ne zanika, ker tako se je menda že včasih delalo in tako je pač prav. Prebivalcem, sploh tistim tabližnjim, gredo mačke seveda strašno na živce, do neke mere je to za razumet, saj je vse posrano po vrtovih, pa tudi po terasah in polulano in nonstop se gonijo, nekatere so tudi že na daleč videti bolane ali kaj jaz vem. Tako jih na veliko zastrupljajo, streljajo z zračnimi, nekaj jih povozi, pa se mi zdi da še to bolj zanalašč, ker drugače se tam vsi vozijo počasi, ker je veliko otrok in se mi zdi nemogoče da s tako vožno ponesreči povoziš mačko.
se da kaj stroiti? Ok, prijava na VURS, bom naredila, samo ali lahko prijavim brez podatkov kdo in kaj, samo z natančnim opisom lokacije?
Pomoč prosim, ker tole je katastrofa, da se ti želodec obrača :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To avg 02, 2011 11:29 am

Re: Lokacija mačk

Katera občina je to?

Jaz bi na tvojem mestu napisala prijavo ter opisala, kje se mački zadržujejo (torej, na katerem vrtičku), zahtevala, da se ugotovi morebitno lastništvo mačk ter odredi s/k. Če gre za lastniške, stroške nosi lastnik, če gre za prostoživeče, občina. Dobro je dati še svoj kontakt, da npr. ob ogledu lokacije lahko inšpektorju tudi pokažeš, kje točno se živali zadržujejo in kdo bi lahko bil lastnik.

Če imaš priče, ki so pripravljene potrditi, da tisti človek mladiče ubija, se splača prijaviti še mučenje živali.

V vsakem primeru pa je po opravljenem odlou dobro napisati še obvestilo stanovalcem & vrtičkarjem, da so mačke bile vet. pregledane, s/k ter da je njihovo mučenje mučenje (usmrtitev, povzročitev poškodbe, etc) kaznivo dejanje.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 11:38 am

Re: Lokacija mačk

Občina je Rečica ob Savinji.

A naj najprej pokličem zavetišče, občino, ali takoj napišem na VURS, pa bodo oni potem ukrepali dalje?

S pričami je tako: vsi vejo, samo dvomim da bi kdo kaj rekel, ker se kao nihče ne želi vmešavat ( mačke pa lohk zastrupljajo in pobijajo :bad: ), češ sosedi in to. Še ko sem rekla da zakaj pa ne prijavijo, je bilo spet slišati da tako daleč se pa nebi spuščali... :dash: Vem da eden je klical v zavetišče, pa so ga menda na hitro odslovili, češ da to pa more vedet a je mačka od koga ali ni, pa kakih barv so mačke pa da naj jih pač odžene in podobne oslarije.
če gremo danes na obisk, bom šla na eb sprehod pa probala malo poslikat in pogledat kako je na stvari.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 11:43 am

Re: Lokacija mačk

Prebivalce obvestit potem nebi bil problem, poznam raznašalca časopisov in mu verjetno nebi blo težko poleg časopisa še en listek vržt v nabiralnike, saj tudi če nebi bilo v vsako hišo, se sosedje potem vse zmenijo med seboj in bi se hitro razvedelo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor To avg 02, 2011 11:50 am

Re: Lokacija mačk

Prijava na VURS, inšpektor mora odločiti, če so mačke lastniške ali prostoživeče.

Da se zavaruješ pri prijavi, je zelo priporočljivo priložiti še kakšno sliko mačk, v prijavi pa vsaj okvirno navesti, za koliko mačk gre.

Pa seveda prijava z imenom in priimkom (inšpektor ne sme povedati, kdo je podal prijavo), v njej pa zahtevaj, da te v skladu z ZIN in ZUP obvestijo o ukrepih.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 11:55 am

Re: Lokacija mačk

Ok, hvala.
Bom danes poskusla kaj poslikat, pa kaj več zvedet, potem pa napišem prijavo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 6:12 pm

Re: Lokacija mačk

:O ja šit no, zakaj mi ne pokaže slik??
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To avg 02, 2011 6:17 pm

Re: Lokacija mačk

bodi previdna, so bile slike slikane iz javne površine? drugače lahko kdo še tebe zahaklja ker se po tujih parcelah sprehajaš
Dogs have owners, cats have staff

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 6:20 pm

Re: Lokacija mačk

V glavnem : mačke pobegnejo, če se približaš, ena cela siva tigrica je visoko breja, vendar je nisem uspela poslikati. nikjer ni videti nobenih mladičev, čeprav ob tolikšnem številu mačk bi verjetno morali biti :(
Povsod so nastavljene posodice s hrano, na zadnji sliki se vidi čeber oz. korito, kjer naj bi utapljal mladiče :(
Št. mačk je težko določiti, ker so plahe, v lopi in zadaj v precej zaraščenem vrtu se jih verjetno skriva še več, nekaj pa se jih verjetno tudi klati okoli, mačke v naselju srečuješ vsepovod, samo to je težko rečt kam spadajo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 6:21 pm

Re: Lokacija mačk

Didi je napisal/-a:bodi previdna, so bile slike slikane iz javne površine? drugače lahko kdo še tebe zahaklja ker se po tujih parcelah sprehajaš


vse je slikano iz javne ceste oz. tudi zemljišče, kjer stoji ta lopa in vse, je v bistu javno, oni samo koristijo, dokler pač tam ne bo drugih namenov.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To avg 02, 2011 6:23 pm

Re: Lokacija mačk

Evo:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor To avg 02, 2011 6:37 pm

Re: Lokacija mačk

tenks :girlblush: to sem hotela, ja :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe avg 19, 2011 9:55 am

Re: Lokacija mačk

neki me zanima - a obstaja kak zakon ali člen, da lahko kot prijavitelj zahtevam od vurs-a, da mi poročajo kdaj in kako so ukrepali?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 9:58 am

Re: Lokacija mačk

macafaca je napisal/-a:neki me zanima - a obstaja kak zakon ali člen, da lahko kot prijavitelj zahtevam od vurs-a, da mi poročajo kdaj in kako so ukrepali?


Ja, kot pravitelj imaš pravico do tega, da te po končanem postopku obvestijo o tem, kako so ukrepali.

To, da želiš, da te obvestijo, dopiši v prijavo.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe avg 19, 2011 10:08 am

Re: Lokacija mačk

saj sem napisala, pa sem dobila samo tole:

Spoštovana!

Obveščamo vas, da bomo vašo prijavo zoper neznanega lastnika več živali v naselju Varpolje, Rečica ob Savinji, pred vhodom v kamp "Menina", obravnavali v skladu z našimi pristojnostmi in prioritetami dela, z vašimi podatki pa bomo ravnali v skladu z zakonom o varovanju osebnih podatkov in v skladu z določili 2. odstavka 16. člena ZIN - a.

Lep pozdrav!

Boleslav Bizjak, dr.vet.med.,
vodja odd. ZVZŽ


zdaj pa me zanima če lahko težim naprej, da mi povejo kako in kdaj so ukrepali, ali me lahko skensla, da me nič ne briga?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe avg 19, 2011 10:10 am

Re: Lokacija mačk

Jaz sem čez nekaj časa po prijavi ponovno poslala mail s prošnjo za info, kaj se dogaja
in so mi odgovorili.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 10:49 am

Re: Lokacija mačk

ne more te skenslat.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 87

Pridružen: Ne jun 26, 2011 11:01 am

Odgovor Pe avg 19, 2011 10:52 am

Re: Lokacija mačk

ok. bom težila :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe avg 19, 2011 11:05 am

Re: Lokacija mačk

tole "....obravnavali v skladu z našimi pristojnostmi in prioritetami dela..." imajo pa zgleda že kar v osnutku odgovorov na prijave, pa ne glede na regijo
Naslednja

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.