V središču

Mala dva

Moderatorji: andreja, helena

udomačen tiger
udomačen tiger

Odgovor Pe nov 09, 2018 12:50 pm

Mala dva

Pred kratkim so se pri meni kar "pojavili" trije mačji mladički, kasneje šeen. Dva sem oddala v super dom, dva pa očitno ostaneta tu. So negativni na bolezni, z zajedalci se še borimo. Starost okoli 3 mesece, mali črni ima 600g, večji oranžni pa okoli 800g. Črni se že pusti božati in prileti fehtariti vsakič ko me vidi. On bi pač živel od konzerve in ne briketov. Oranžni je še vedno preveč prestrašen. Najbolj me skrbi, da sta zunaj. Imata zavetje, debelo deko ampak vseeno je zdaj kar hladno zunaj. Bi jima naredila hišo iz stiroporja itd., pa se bojim da ne bosta upala v njo. Mamo še iščem... Mala dva gresta seveda na kastracijo, ko dovolj zrasteta. S čim ju hraniti? Kako pomagati, da ju bo manj zeblo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Odgovor Pe nov 09, 2018 3:55 pm

Re: Mala dva

Jaz si ne predstavljam, da bi bila taka mala pikca zunaj. In pri tej teži niso stari 3 mesece, ampak precej manj, če niso ravno zahirančki. Če pa so, jim pa pripada najboljša možna hrana, kar jim srce poželi, najboljše konzervice in kozje mleko pa RC growth jim dajemo v MH. In tudi če niso zahirančki, jim pripada čim boljša možna papica, kolikor jim srce poželi. Ubožčki so čisto prezgodaj ostali brez mamice. :girlsad:

udomačen tiger
udomačen tiger

Odgovor Pe nov 09, 2018 7:14 pm

Vet. pravi 3 mesece, ta dva sta res mala, dva sta bila precej večja. Sta šla v res krasen dom, kjer kastracija, dobra hrana in podobno sploh ni debata. Danes sta moja dva končno prišla v hišo, očitno bereta forum. In prvič sem lahko božala oranžno (ja, punčka je...). Mogoče pa ju vseeno uspem prepričati da je hiša boljši kraj. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Odgovor Pe nov 09, 2018 9:51 pm

Zdaj, ko sta notri, ju ne spuščaj več ven, pa je problem rešen. Ne samo zaradi mraza, tudi lažje ju boš socializirala.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

Vrni se na Vprašanja

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost