V središču

srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 29, 2013 11:09 am

srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Odzvali smo se na prijazno povabilo ene od vzgojiteljic v vrtcu Čira-čara:

Dober večer!

Danes se na vas obračam z malo drugačnim vprašanjem, kot običajno.

Moja skupina otrok v vrtcu, starih od 3 do 5 let, trenutno raziskuje pojem prijateljstvo.
Ker so ugotovili, da prijateljstvo obstaja tudi med ljudmi in živalmi, smo te odnose malo bolj raziskali, tako da so se seznanili, kako se vedemo do živali, kaj storimo, če najdemo zavrženo ali ranjeno žival na cesti, itd. Zdi se mi pomembno, da se otroci zgodaj naučijo pravilnih odnosov in da razvijajo empatijo tudi do živali. Mogoče bo na ta način vsaj kakšni živali prihranjeno trpljenje.
Otroci so želeli pomagati, nekaj storiti za živali, ki so v oskrbi zavetišč ali pri začasnikih. Odločili so se, da bodo zbrali nekaj hrane, odej, brisač, itd.

Sedaj pa moje vprašanje. Bi bila katera od prostovoljk dzzz-kranj pripravljena prevzeti zbrane stvari v našem vrtcu? Ob tem bi lahko na kratko predstavila delo, ki ga opravljate, še bolje bi bilo, če bi s seboj pripeljala kužka. Vse skupaj bi to vzelo maksimalno eno uro časa. Če bi se dogovorili, predvidevam srečanje v zadnjem tednu tega meseca.
Otroci bi bili res veseli, jaz pa prav tako.

Hvala za odgovor.


V družbi otrok in vzgojiteljic ter v spremstvu male pasje opice, Pike Pičaku, sem danes dopoldan preživela zares prijetno urico. Pogovarjali smo se starosti otrok prilagojeno - o tem, za koga so zbirali hrano, pa zakaj, pa katere živali so zapuščene, kako jim lahko pomagamo, na koga se obrnemo, ko najdemo zapuščeno žival, rekli smo tudi besedo-dve o gasilcih, ki tudi pomagajo v določenih situacijah,....in čisto konkretno: kako ravnamo ob srečanju s psom, ki bi ga radi pobožali. Vprašamo lastnika, če smemo, kužku damo za povohat rokico, potem šele ga pobožamo, pa da ne silimo vanj z obrazom, da pazimo, da ga po nesreči ne pohodimo,... in potem smo to preizkusili še v praksi. Otroci so z veseljem dali Pikačujki tudi pasje priboljške, celo tisti, ki se jim je videlo, da se je malce bojijo, so ob repkajoči psički pozabili na strah.
Otroci so lepo odgovarjali na preprosta vprašanja, se pa res pozna, da jih je že vzgojiteljica vzgajala v pravo smer - vseh pohval vredno, čim več takih!
V zahvalo, ker so bili tako pridni, sem jim razdelila koledarčke - pa še za mamico in atija :)
Potem smo skupaj znosili zbrane stvari v avto, še enkrat praktično preizkusili lekcijo o srečanju s psom in se (za tokrat) poslovili.

Vzgojiteljica bo poslala še slike - tiste, ki so, zaradi varovanja identitete pač, primerne za objavo, pa jih dodam naknadno.

Veseli smo tovrstnih povabil in takih vzgojiteljic! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor To okt 29, 2013 11:32 am

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Kaj takega je pa res lepo prebrati. Oaza, jaz sem prepričana, da bo zahvaljujoč tvojemu dobremu delu kmalu svet bolj prijazen do živali. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To okt 29, 2013 11:45 am

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

:clap: super :)
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To okt 29, 2013 11:47 am

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Bravo! :good:

ps: Don pravi, da bi šel (naslednjič) s Piko tudi on... :P
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To okt 29, 2013 11:50 am

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Me veseli, da z otroki delajo ljudje, ki imajo radi živali :clap: Vse prepogosto se otroke uči: "Pazi, te bo ugriznil, te bo opraskala ..." :negative:

In bravo, oaza88 ter Pika :good: :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To okt 29, 2013 7:37 pm

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Rokico damo za povohat (no....Pikačujka je kakšno tudi polizala ;) ), potem pa lahko pobožamo :)
Slika

Pikačujko so otroci za pridnost in prijaznost nagradili s priboljški:
Slika

V tole škatlo so zbirali hrano, priboljške, odeje, rjuhe za živalce:
Slika

Vsi otroci so naju ob odhodu pospremili do avta:
Slika

Takole so pa otroci pomagali znosit zbrane konzervice v avto:
Slika

Res sem vesela pobude vzgojiteljice - ob priliki se srečamo ponovno, z najstarejšo vrtčevsko skupino, pa spet rečemo kakšno na živalovarstveno temo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To okt 29, 2013 7:40 pm

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Bravo :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor To okt 29, 2013 8:01 pm

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Bravo!! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor To okt 29, 2013 8:03 pm

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

tole je bilo pa res lepo prebrat <3 :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To okt 29, 2013 8:13 pm

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

Res srčkano. :) Bravo Oaza, se ti vidi, da si tudi ti uživala. :good: Pa si jim tudi povedala, da je osnovna barva pravzaprav oranžna. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor To okt 29, 2013 8:14 pm

Re: srečanje v vrtcu Čira-čara, Kranj

O ful dobr :)

Vrni se na Naše delo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.