V središču

PANORAMA SKOPJA


Moderator: jernejch

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 470

Pridružen: Po sep 13, 2010 8:15 pm

Odgovor Pe avg 12, 2011 10:18 pm

PANORAMA SKOPJA

Nedavno sem bila v Skopju. Kaj mislite kaj sem na poti srečevala?
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Vse te pse sem srečevala na svoji 1km poti, kjer sem imela opravke. In takole je skoraj po celem Skopju. Tu psi niso tako suhi, saj se vedno kdo najde, da jim kaj vrže za pojesti. Hujše je ko se začnejo neznosne vročine in so žejni, ko so bolani in ni nikogar, da bi jim pomagal. Črni kuža na prvi sliki je imel razlito in vneto oko. Vsi so bolhasti in apatični. Vsi so nesterilizirani in nekastrirani. No ne čisto vsi. Od vseh sem našla celo enega, ki je bil označen (rumena ploščica v ušesu), da je kastriran.
Slika

V petšopu so zunaj takole prodajali mucke, ki so bili skoraj tri tedne zaprti v tej kletki.
Slika
Trikrat lahko ugibate koliko so jih prodali v mestu, kjer iz vsakega smetnjaka gledajo ven vsaj tri mačje glave.
Po treh tednih so jih zamenjali tile
Slika
Rodovniški???? Ja seveda. Samo papirjev nimajo. Zato so skoraj zastonj. Ali so čakali tako kot mački tri tedne, da jih kdo kupi? Ne vem, ker sem prej odšla.
Vprašala sem svoje sorodnike zakaj ne poskrbijo za živali v mestu. Da nimajo denarja niti za ljudi, kaj šele za živali. Da je veliko revežev.....
Država pa v mestu postavlja take spomenike ali skulpture, ali še sama ne vem kaj to sploh je.
Slika
Slika
Slika

Sem lahko kaj naredila?
Sem. Pobrala sem enega črnuhčka starega 4 tedne. Se skregala s sorodniki tako, da so mi na koncu dovolili vzeti ga noter (seveda je bil lahko samo v stranišču). Po enem tednu (dan pred mojim odhodom domov) je dobil dom. Evo eno nekvalitetno slikico, ki je vsaj za dokaz, oziroma spomin na Dimčeta.
Slika
Kako sem se počutila, ko nisem mogla več storiti, rajši ne povem. Te oči, ki te gledajo so enake po celem svetu. Take oči imajo zapuščeni psi in mačke v Bosni, na Hrvaškem, v Španiji, Grčiji...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Pe avg 12, 2011 10:23 pm

Re: PANORAMA SKOPJA

:girlsad: :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe avg 12, 2011 10:24 pm

Re: PANORAMA SKOPJA

Verjamem :girlsad: . Podobna, če ne še hujša slika je v Prištini pri mojemu očetu, ko so psi tako sestradani, da so zelo agresivni in jih zdaj malo vojaki hranijo in jim postavljajo lavorje vode 8) . Groza :dash: :dash: , slik pa raje sploh ne gledam :girlsad: .
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So avg 13, 2011 8:54 am

Re: PANORAMA SKOPJA

:girlsad:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po avg 15, 2011 3:11 pm

Re: PANORAMA SKOPJA

Grozno. :girlsad: In potem za piko na i še kužki iz puppy mill-ov, dvojna groza. :girlsad:

Vrni se na Naše delo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.