V središču

(sestrica Astarte in bratca Ares in) Amon - Moravče


Moderator: jernejch

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To dec 25, 2018 9:21 am

(sestrica Astarte in bratca Ares in) Amon - Moravče

Tile trije faloti so iz istega legla kot Ivy (viewtopic.php?f=50&t=15829), le karakterno se zdi, kot da so (bili) z drugega planeta :O :fool: Skrajno plašni, dva celo divja. Pošteno povedano - bili so taki, da smo jim dali priložnost zgolj iz razloga širokoljudsko gledano lepe sestrice - da zapremo usta morebitnim opravljivcem :P V skrbništvu so od ...khm....1.decembra. Iskrena hvala pogumni in zlati skrbnici, tole ni (blo) kar tko.... :kiss: Prve tedne je kazalo zelo slabo :( Situacija je šla pol milimetra gor, meter dol. Zadnje dni se kaže precejšen napredek in kot vse kaže, tile trije ne bodo popolnoma nič bolj nori kot vsak drug muc :angel: :good: :yahoo: :clap:

Trio je R/R, testiran (oboje neg.), kastrirani in sterilizirana. Po cepljenju in čipiranju bojo začeli iskat svo/e dom/ove.

Podrobnosti o tem in onem in kakšno sliko bo dodala skrbnica <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr dec 26, 2018 1:02 pm

Re: sestrica Astarte in bratca Ares in Amon - Moravče

Tale trio je dobil najprej delovno ime klopotače :rolleyes: Najditeljico in njeno mamo so zmasakrirali po rokah, ko sta jih tlačili v boxe za na s/k, čeprav so prej 14 dni preživeli pri njima v karanteni :O
Po enem tednu sem bila odločena, da se najmanj dva vrneta. Amon je še nekako deloval kot potencial, Ares in Asta sta bila pa popolna norca - od sekanja, tuljenja,grizenja, plezanja po steni, hiperventiliranja, ni da ni - in to brez poseganja v njiju, zadostovalo je, da si odprl vrata v njihov prostor :fool: Še drugi teden sta ostala izključno iz razloga, ker nista silila ven in jima je stres predstavljala moja persona, ne zaprti prostor, ter - če smo rekli dva tedna, potem naj bo dva tedna, da si človek kdaj ne očita - "kaj pa če..."
Takoj, ko sem sprejela odločitev, mi je bilo treba seveda čisto po mačje dati kontra - situacija se je začela obračati. Najbolj pa se je spremenila, ko sem namesto roke najprej začela uporabljati nogo, glavnik, igrače...vse drugo, samo ne same roke. Zakaj so se ti otroci tako zelo bali roke, ostalih delov človeškega telesa pa ne, in zakaj je njihova sestrica popolnoma socializirana, oni pa niso bili - nočem vedeti :S
Skratka, da ne dolgovezim preveč - vsi trije sedaj pridejo na božanje, predejo, igrajo se, za igračo in priboljšek že plezajo po meni, dajejo buce...
Brez problema jim dam antiparazitike, jih češem. Sedaj smo že v fazi, ko se navajamo na dviganje, nato sledijo še lupčki - in smo zmagali.
To ne bodo mački za začetnike, niti za majhne otroke, ne glede na to, kako so le-ti vzgojeni.
To so mucki za ljudi, ki spoštujejo muce kot osebnost, ki se zavedajo, da ima vsaka muca svoj karakter, kot tudi mi. Dokler ne najdejo takega doma (torej normalnega, če bi ta svet bil še vsaj približno normalen :rolleyes: ) , bodo počakali tukaj.

Amon - solist, verjetno bi dobro funkcioniral tudi kot edinček; izredno nežen, nikoli ne da krempeljcev ven; svilen kožušček z leopardjimi pikami :kiss:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Ares - nedvomni capo di banda, alfa karakter, v začetku največji razgrajač :rolleyes: izreden karakter, prava tombola za mačkarje :kiss:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Astarte, na kratko Asta - najmanjša, najbolj prestrašena in izredno navezana na Aresa; dobesedno ponavlja za njim vsak korak in po vsej verjetnosti
se bosta oddajala skupaj; najbolj igriva in zelo rada ima moje copate :kiss:
Slika
Slika
Slika

Trio adijo :D
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Prihodnji teden bodo še cepljeni in čipirani, potem pa začnejo iskati domove.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po jan 07, 2019 2:29 pm

Re: sestrica Astarte in bratca Ares in Amon - Moravče

Iščejo dom. Asta in Ares skupnega, Amon pa takega, kjer je mačja družba že doma. Do mene so zaupljivi, sproščeni in cartasti, posvojitelji pa si bodo morali zaupanje pridobiti.
Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po apr 15, 2019 7:14 am

Re: (sestrica Astarte in bratca Ares) in Amon - Moravče

Tile trije srčki so postali največji srčki ever <3 Mački, pisani mi direkt na kožo.

Ares in Asta sta prejšnji teden odšla v skupen dom. Počasi se navajata novega okolja in se sproščata. Zelo sem se bala, kako se bosta znašla, ker takile zelo posebni mucki se izredno navežejo na skrbnico,
ki se ukvarja z njimi res veliko in na poseben način. Pa bo, bo, še malo časa potrebujeta, pa me bosta pozabila :girlblush: (in prav je tako)

Amon je z njunim odhodom stopil iz ozadja. Prej je bil vedno zelo miren muc, podredljiv, zdaj se je lepo razživel. Še vedno pa počaka, da najprej pojejo ostali in šele potem se loti obroka.
Srček za z lučjo iskat <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po sep 02, 2019 6:45 am

Re: (sestrica Astarte in bratca Ares in) Amon - Moravče

Tudi zlati Amon je odtačkal v nov dom :kiss: Proti mojim pričakovanjem se je neverjetno hitro sprostil, že med vožnjo ni bilo problemov, zapredel je že prvi večer, občasno sicer še odreagira plaho, ampak res, neverjetno je presenetil :good: :clap: :kiss:
Srečno, Amon in ostani zlat, kot sem te jaz poznala :kiss:

Vrni se na DZZŽ Kranj arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.