V središču

Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 3:51 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Za tolikšen primitivizem nimam besed, kar pišete je skrajno, skrajno ogabno. Nimam besed, res, nimam besed.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr okt 15, 2014 4:06 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ne vem, kaj je primitivnega v tem, da se nekdo ne strinja s tvojim mnenjem / početjem in to povsem kulturno (in utemeljeno) tudi izrazi. Beri, kar so drugi napisali, ne tega, kar se tebi zdi, da so želeli povedati z zapisanim.
In še namig - v tej in drugih temah na forumu je bilo že večkrat poudarjeno, da se "mačje varuške" večkrat najdejo tudi s pomočjo tega foruma. 10krat v treh letih bo gotovo kdo (ali več njih) pripravljen za kakšno urico popaziti na muce in jih animirati. Sploh v Ljubljani.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Sr okt 15, 2014 4:17 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Bela šapa je napisal/-a:... 10krat v treh letih bo gotovo kdo (ali več njih) pripravljen za kakšno urico popaziti na muce in jih animirati. Sploh v Ljubljani.

Ja! In mislim, da jim/nam sploh ne bi bilo težko! :)

Sklep mojega branja pravilnika je, da je omenjenih 24h maximum in ekstrem (zadnja meja, ipd.) in se ta meja ne razteguje čez, kot npr. pri omejitvi v prometu (kjer je v še 5% toleranca...) in se lahko v naselju peljemo 58km/h.
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr okt 15, 2014 8:41 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

All je zelo skrbelo, kje bo našla varstvo, in tudi mene prvič - prvič, pa nikoli več. Še vedno sem na forumu našla varstvo (še celo tako, da so trikrat na dan hodile gledat in skrbet zanje), tudi all sem skupaj z gipsy priskočila na pomoč in se je vse lepo izteklo. Tako da ni nobene potrebe, da bi mačke dejansko bile same več kot en dan, ker vedno lahko pride nekdo pogledat. Na forumu nas je cel kup zanesljivih in izkušenih mačkarc, ki pridemo brez problema, še prav z veseljem poštimat, nahranit, spucat, pocrkljat ... Sem tudi zato vesela, da imamo ta forum <3

No, sedaj pa le nehajte s hudo krvjo. Bottom line je - za mačke se lahko vedno najde varstvo, le dovolj zgodaj je treba povedat, sicer pa smo tudi zadnjo minuto že našli varstvo, če je blo treba. A nismo tukaj zato, da si pomagamo, ne da se bockamo?
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr okt 15, 2014 9:13 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

jernejch je napisal/-a: ne da se bockamo?

Ne, da se buckamo! :D (vsaj štirinožni člani...)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr okt 15, 2014 9:31 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:goodpost: :good:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 16, 2014 12:59 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

jernejch je napisal/-a:All je zelo skrbelo, kje bo našla varstvo, in tudi mene prvič - prvič, pa nikoli več. Še vedno sem na forumu našla varstvo (še celo tako, da so trikrat na dan hodile gledat in skrbet zanje), tudi all sem skupaj z gipsy priskočila na pomoč in se je vse lepo izteklo. Tako da ni nobene potrebe, da bi mačke dejansko bile same več kot en dan, ker vedno lahko pride nekdo pogledat. Na forumu nas je cel kup zanesljivih in izkušenih mačkarc, ki pridemo brez problema, še prav z veseljem poštimat, nahranit, spucat, pocrkljat ... Sem tudi zato vesela, da imamo ta forum <3

No, sedaj pa le nehajte s hudo krvjo. Bottom line je - za mačke se lahko vedno najde varstvo, le dovolj zgodaj je treba povedat, sicer pa smo tudi zadnjo minuto že našli varstvo, če je blo treba. A nismo tukaj zato, da si pomagamo, ne da se bockamo?


Ma tisto sem vama res še danes hvaležna, ker sem bila prvič stran od njih, poleg tega še za tako dolgo obdobje in še sredi največje vročine. In je bilo vse super. :good: :good: :kiss:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor So okt 25, 2014 1:41 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Še eno vprašanje imam, ker še zmeri premlevam :) Mogoče kaj veste kako muce prenesejo “počitnice” proč od doma? Pač namesto, da iščem nekoga, k bi hodil k meni domov, muco za čas moje odsotnosti raje odpeljem k nekomu, ki lahko ta čas popazi nanjo? Najbrž je to odvisno od posamezne muce, samo načeloma kako velik stres to lahko predstavlja in kako naj ocenim, če bo za mojo muco to ok?

Upam da ta moja vprašanja ne izpadejo, kot da nameravam vsak mesec nekam letet in podajat mačko naokoli, ker temu ni tako, gre le za tisti 1-2x na leto, ko si lahko privoščim oddih v obliki potovanja/dopusta.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So okt 25, 2014 2:01 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ja, res je odvisno od mačke. Pa dobro je že prej navajati na obiske/premike.
Tu na forumu imamo mačke, ki jim izpade pol dlake med 15 minutno vožnjo do veterinarja (naš Leia, recimo), pa mačke, ki skoraj vsak vikend potujejo na drug konec Slovenije (siLvo in viLma). Če boš ob posvajanju poslušala nasvete skrbnice, boš lahko izbrala mačko, ki bo ustrezala vsem tvojim kriterijem ;) Prav za vsakogar je kakšna na zalogi ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor So okt 25, 2014 2:23 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ojoj, ta “kriteriji” zveni tako grozno, da si najbrž sploh poklicat ne bi upala :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So okt 25, 2014 2:28 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Sploh ni nič grozno, ti kar pokliči, če je posvojitelj ok, se potrudimo, koliko se le da. Svetujemo, pomagamo in vse kar paše zraven. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor So okt 25, 2014 2:33 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

joj, saj ne grizejo/mo :P vsem nam je v interesu, da oddamo muce v dobre roke. nekdo, ki ve, kakšno žival išče, kaj ji lahko nudi, kaj vse ga skrbi, kaj vse bi rad vprašal, je gotovo boljši potencialni posvojitelj kot nekdo, ki zagleda muco na sliki, in že ima telefon v roki ;)
dobro je, da poznaš pogoje, pod katerimi se posvaja (in od katerih se ne odstopa), ampak za vsakega posvojitelja ni primerna prav vsaka mačka, zato moraš vedeti tudi, kaj lahko ti nudiš ;)

zdaj pa pogumno pokliči številko, napisano pri muci, ki te zanima (ali napiši mejl), pa povej vse ;)
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So okt 25, 2014 2:47 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:goodpost:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So okt 25, 2014 11:47 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

So nekatere muce ki so čist domače kamorkoli pač že zaidejo. Moj lastniški muc je vožnje in premikov vajen že iz časov ko je bil še sesni mladič in ga res sploh ne vrže iz tira. Bi ga lahko vzela kamurkoli s sabo, tudi na konec sveta pa bi bil čist takoj prec domač. Je včasih prav užaljen če grem kdaj le za eno popoldne od doma, pa ga ne peljem "h babi mirkat". Še raje bi pa videl da bi kar po svetu z mano na povodcu z avtom hodil. "Se greva pelat" mu je ena izmed najbolj všečnih izjav.

Jani (začasnik, na voljo za posvojitev pod pogoji Mačje hiše) samo vožnjo slabo prenaša. Je eden izmed tistih ki se začne na veliko skubit, ko pa fizično pride na destinacijo je pa miren in ok. Samo da je avta konec pa je srečen.

Muc moje babice na primer je pa eden tistih ki pa za "obiske h sorodnikom" nikakor ni. Jst poznam njegove muhe ker je bil kot sesni mladič moj začasnik. Mu znam dat mir, odraščal je v tem stanovanju, pa se mi še vedno smili. Se je popolnoma navadil babičinega stanovanja in mu je kakršna koli sprememba čisto grozna. Iz muca ki se pride čohat ko sem jst na obisku pri njemu se spremeni v absolutnega divjaka ko pride on sem. Je dobesedno neprepoznaven. Grizneje, rečanje, skrivanje pod kavči, agresija. Vse samo zaradi tistega stresa menjave okolja.

Tule vsak muc ki je na voljo za posvojitev ima nekoga ki ga "pozna do obisti". Nekoga ki mu je "začasni človeški suženj", in ti sužnji vedno mnogo. Poznajo vsako muco ki je pri njih, poznajo muhe, poznajo karakterje, vedo katere se lažje prilagajajo vožnji in novim okoljem,... Muc je veliko in čisto za vsakega se najde prava. Še posebej če si pripravljena vzet muco glede na njen karakter in ne samo "zato ker je to tista ta srčkana iz FB slikce".

Absolutno pokliči. Ne grizemo
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor Ne okt 26, 2014 9:09 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Hvala vsem za odgovore, res ste fajn :) Bomo doma še eno debato ruknli in pol se oglasimo, ste me potolažli :) Sigurno pa mi je bolj pomembno, da se z muco ulovimo in da bo za vse kar najlepše, kot pa kakšne barve dlako ima...itak so vse lepe in kosmate, tvoja je pa vedno najlepša :D
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor To jan 20, 2015 12:58 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ne me prosim napast :D ampak imam eno vprašanje...oz. dilemo. Naši mami bi na vsak način rada 'vsilila' eno muco. Izgubili smo očeta leto dni nazaj in je zdaj sama in jaz jo prepričujem, da bi ji muca koristila. Zaenkrat se še ne da. V glavnem, zanima me če lahko začasne skrbnice/skrbniki malo pobrskajo po spominu in mi povedo, kateri muc bi ustrezal zanjo. Dejstvo je, da če bi izbirala zase, mi je vseeno kakšen karakter, čistoča, itd. za njo je pa pomembno, da je muc miren, čist, ne skače po elementih (kar vem da je skoraj nemogoče), ni preveč 'divjak'..sama se namreč težko giba in muca, ki bi ob vsakem odpiranju zunanjih vrat morala lovit oz.bi ji cel čas skakal po omarah in bi morala skrbet kdaj bo kaj razbil, ne more met. Saj pravim, vem da je mačkoljubom vseeno za te stvari, ampak moram imet te 'kriterije' če jo hočem prepričat. Ni, da ne bi marala živali..jih ima rada, vendar ima do njih nek rešpekt in muc bi moral bit res miren in prijazen, da bi ji ustrezal. Aja, bo pa samo eden, ker že za tega bo borba v prepričevanju ;)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor To jan 20, 2015 1:02 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

MojcaL, jest te čist lepo razumem, ker sem sama pred letom in nekaj zgubila očeta in sem najprej razmišljala kako bolj polno bi bilo mamino življenje s kakšnim kosmatim v hiši, vendar...
Najprej mora to potrebo čutiti sama.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To jan 20, 2015 1:04 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Rožica. Če si seveda mucka želi, jih ima rada in je odklanjanje posledica česa drugega.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 310

Pridružen: So maj 21, 2011 5:44 pm

Odgovor To jan 20, 2015 1:13 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ni proti živalim, celo življenje smo jih imeli...zaradi mene itak...od muckotov, psov, želv, rib, ni da ni heheh. Njo je bolj strah skrbi. Sem ji dala Falcota na počitnice za en dan :D in ji je bilo čisto kul. Vem, da bi se navadila, ker drugače ji sploh ne bi težila!! Helena, hvala, bom pogledala za Rožico. IN šla v napad :D

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 715

Pridružen: So jun 21, 2014 7:28 am

Kraj: Celje

Odgovor To jan 20, 2015 1:31 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Pri nas doma je bilo isto in v čisto enaki situaciji. S to razliko, da sem jaz našla muca pred vhodnimi vrati, z njegovo jasno preteklostjo in zraven glavne ceste. Kar seveda ni pomenilo čisto nič drugega, kot da se v to okolje ne more vrniti. Poklicala sem domov, ji povedala da sem našla mucka in da moram zanj poskrbet. Najprej sem imela pol ure "pridige" in 1000x slišala besedo ne, ni pogojev in podobne odgovore, pa je nisem hotela slišati. Vseeno sva z malim odšla na veterino in na pot. No, po dveh letih ta muc ne sliši več na svoje ime ampak na "moj moj". Spi pri njej v postelji, hodi za njo kot kuža, pa tudi eno črno lepotičko za družbo je že dobil (ja, tudi proti črnim je bila). Verjamem da dobro poznate svojo mami in se boste pravilno odločila, na koncu vam bo pa neizmerno hvaležna :)
Qui comando io :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.