V središču

Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 351

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:18 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:05 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Kje bi bila škoda?

V tem, da se vaš trud izniči. Vašega dela ne poznajo vsi, ne tisti, ki razumejo pojem odgovornega skrbništva in ne tisti, ki ga ne. In potem se bodo tisti iz prve skupine odločili, da bi posvojili muco. In bodo malo poguglali in jim bo tole zgodbico vrglo ven. In bodo verjetno raje šli kam drugam, ker vam ne bodo zaupali. Ali pa bom npr jaz nekomu rekla, a ves, lahko bi nakazal kaj Mačji hiši, se res trudijo. In se bo zgodba ponovila. Ker veliko ljudi še vedno živi v prepričanju: če je na internetu, je pa ja res.
Škodilo bo vašemu ugledu, to je. In ugled ena od tistih motivatorjev, ki prinašajo donacije in posvojitve.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:05 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jaz si resnično želim, da jo tožite. Pa da dokažete, da pa ne more vsak delat in govorit, kar se mu zljubi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:30 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

mislm čist zares me je sram da sem pripadnica takega usranega, nerazgledanega, egoističnega, foušljivega in joh in sploh naroda... :negative:
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:38 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

In kaj bi spremenilo to, da damo na spletno stran neko izjkavo v zvezi z dogodkom? Naredili bi enako, objavili z mastnim naslovom, kar je mastnega, našo pa stlačili nekam na dno našo s spletne strani v malem tisku. Novinarji prikažejo točno tisto, kar želijo.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 351

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:18 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:42 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Sej sem napisala, da je odločitev na vas, dala sem samo dobronameren nasvet.
Ipak je to malo del mojega foha in mogoče kakšno stvar pa vseeno vem in je ne napišem za brezveze.
In nisem imela v mislih samo in izključno novinarjev, ampak širšo na internetu prisotno populacijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:46 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Tole je bilo z moje strani oddano na forum medovernet, mogoče bo to objavljeno še na naši spletni strani,

Zadeva je v bistvu zelo enostavna.

1. prostovoljci Mačje hiše pobiramo brezdomne mačke v različnih agregatnih stanjih v grmovju, na cesti in še kje, takšne, za katere noben ne želi poskrbeti, tudi zavetišča ne.
2. delamo na lastne stroške, za naše delovanje ni porabljen niti en evro javnega (državnega, občinskega,..) denarja. Preživljamo (plačujemo hrano in veterinarske stroške za muce)se iz donacij in lastnih dejavnosti, katerih celoten izkupiček je namenjen oskrbi muc naših skrbnikov, ki so vsi prostovoljci.
3. muce v skrbništvih imajo vedno zagotovljene dobre pogoje, ki so veliko nad zakonsko zahtevanimi, najboljšo hrano in veterinarsko oskrbo, če jo potrebujejo.
4. vse muce gredo v nove domove, cepljene, večina testiranih, sterilizirane/kastrirani in čipirane, posvojitelju nudimo tudi vso strokovno pomoč, če jo potrebuje.
5. pogoji ob posvojitvi so jasni, z vsakim posvojiteljem jih predelamo tako po telefonu, kot ponovno ob posvojitvi, torej vsak dobro ve, kaj podpisuje.
6. zakaj takšni pogoji, je prepričanim v nasprotno nesmiselno razlagat, tako kot je nesmiselno prepričanega prepričevat v karkoli. Pogoji so postavljeni na temeljih zakonov, stroke in naših prepričanj, še posebej pa na tem, da imamo muce radi in jim želimo le najboljše.
7. vsako leto s svojim delom v nove domove pospremimo preko 300 muc, še več kot toliko pa jih pomagamo sterilizirat/kastrirat, prav tako pomagamo do cenejšega posega socialno šibkim lastnikom muc.
8. kljub velikemu številu posvojiteljev imamo izredno malo sporov z njimi, enega ali dva na leto, včasih pa sploh nobenega. Z vsemi ostalimi imamo ponavadi redne stike in zelo dobre odnose.
9. posvojiteljica bo tožena zaradi laži v medijih, s katerimi nam povzroča škodo, ne zaradi kršenja, oz.kršitev pogodbe, kršitev z njene strani je bilo namreč več, ne samo spuščanje mačka na streho z namenom, da zabava sosede.
10. posvojiteljica je skrbnico sama spustila v stanovanje, ter tudi sama glasno vpila, naj ga vendar že odpelje.
11. ja, seveda, Mica bomo ponovno prodali za 40 eur.:) Torej bomo »zaslužili celih 80 eur, zanj pa smo samo za veterinarske stroške porabili kakšnih 200 eur. Ker je očitno tale mačkarski biznis donosen, vam predlagam, da se tudi sami zaćnete z njim ukvarjat, bomo imeli vsaj mi manj dela. Trenutno smo žal tako polni, da moramo vse majhne, bolne in poškodovane na cesti puščat, saj jih nimamo kam dat.


Lep pozdrav, Helena, Mačja hiša

p.s. očitki glede plačevanja odvetniških storitev so brezpredmetni, saj nam odvetniški pisarni, s katerima sodelujemo, svoje delo donirata, za kar smo jim zelo hvaležni.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 351

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:18 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:47 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

pohvaljena :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:49 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

In na spletni strani bo objavljen naslov "ali bomo Mica ponovno prodale?" :yahoo: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:51 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Super je tole. Faktično in jasno :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:52 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

jsz sem vedno za hec. Evo, želeli ste, imate. :)

http://www.macjahisa.si/novice.php?id=58
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 131

Pridružen: So sep 18, 2010 12:24 pm

Kraj: Petrovče

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:54 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Bravo :yahoo: Upam, da bo komu zaprlo gofljo :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:55 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:jsz sem vedno za hec. Evo, želeli ste, imate. :)

http://www.macjahisa.si/novice.php?id=58


A smemo tole (z linkom, seveda) lepiti tudi drugje, kjer so odprte klevetave teme?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:56 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

ja, seveda, kamor vam paše.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:57 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

taperverčki je napisal/-a:Pa še neki bi opozorila. A vidte, v katerem razdelku je tole? Starševski čvek! Večina teh primitivcev ima otroke in prenaša to svojo bohpomagi mentalitelo še na naslednji rod. :dash: :dash: :dash:


Ja, saj! To je najbolj žalostno... :dash:
Vesela za odgovor na članek! :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 1:57 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Samo tole bom rekla. Temo na MONu sem brala od začetka, pišem pa na ta portal že dolgo ne, ker je enostavno vedno bolj pod nivojem. Glede na to, v kakšno smer se tam razvije večina debat, me vse skupaj nič ne čudi. Me je pa z vsakim zapisom bolj groza družbe, v kateri živimo. :(

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 491

Pridružen: Sr dec 29, 2010 7:24 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 2:03 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Helena, fenomenalen odgovor :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 2:31 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 2:34 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Helena, dobro si to napisala. Všeč mi je :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe jul 22, 2011 3:01 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Sedi, pet! :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe jul 22, 2011 3:03 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:clap: Super, hvala! :good: :kiss:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 74 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.