V središču

Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 19, 2010 8:39 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ja, vem, odgovor je pa tak, kakršen je v resnici, ne tak, da lepo zveni. Taka je realnost, čisto preveč mačk, čisto premalo posvojiteljev, čisto preveč dela in stroškov, pa če se na glavo postavljamo in fotografiramo cele dneve, bo še vedno tako.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor To okt 19, 2010 8:41 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

In če čisto po pravici povem, me zelo obup grabi zadnje dni. Enajst malih imamo na cesti, en kup bolnih, .....da o drugih problemih sploh ne govorimo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 20, 2010 9:48 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Te čisto razumem, vseeno pa sem mnenja, da so novejše slike dobra ideja. Ker kot sem sama zapisala, sta moja dva mala bila na slikah mala, še mladiča, ko sem ju pa prišla iskati, pa sta bila velika. In če se postavim v kožo drugih, mislim da jih ravno to odbije.. Pa isto za Ajko, pisalo je 10 mesecev, ob prevzemu pa je na pogodbi pisalo 1 leto in 2 meseca, če se ne motim. Mene to sploh ne moti, ker ko si katero mačko želim, jo bom vzela, pa tudi če bo stara 10 let. Ampak večina ljudi se pa "zatakne" v to.. Dobro razumem, da ni časa za to, če bi bila bližje, bi se delfinitvno javila sama za to, pa ne rabim to kot službo, ampak bolj hobi, ker rada slikam naravo in živali.. Nimam službe, tako da časa imam jaz na pretek, zato mi to ne bi bil problem. Ampak večina jih je v LJ ali pa v Celju ( v Celje nekako še lahko pridem ).. Vseeno pa Helena, želela nisem nič slabega, bil je bolj dobronameren nasvet, če pa se tega ne da, te popolnoma razumem.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 9:56 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

AjBeLePu je napisal/-a:Te čisto razumem, vseeno pa sem mnenja, da so novejše slike dobra ideja. Ker kot sem sama zapisala, sta moja dva mala bila na slikah mala, še mladiča, ko sem ju pa prišla iskati, pa sta bila velika. In če se postavim v kožo drugih, mislim da jih ravno to odbije.. Pa isto za Ajko, pisalo je 10 mesecev, ob prevzemu pa je na pogodbi pisalo 1 leto in 2 meseca, če se ne motim. Mene to sploh ne moti, ker ko si katero mačko želim, jo bom vzela, pa tudi če bo stara 10 let. Ampak večina ljudi se pa "zatakne" v to.. Dobro razumem, da ni časa za to, če bi bila bližje, bi se delfinitvno javila sama za to, pa ne rabim to kot službo, ampak bolj hobi, ker rada slikam naravo in živali.. Nimam službe, tako da časa imam jaz na pretek, zato mi to ne bi bil problem. Ampak večina jih je v LJ ali pa v Celju ( v Celje nekako še lahko pridem ).. Vseeno pa Helena, želela nisem nič slabega, bil je bolj dobronameren nasvet, če pa se tega ne da, te popolnoma razumem.



AjBeLePu, če posvojitelja odbije, da je muc nekaj mesecev starejši kot na sliki, kako pol vemo, da ga ne bo minilo, ko bo muc zrasel? Bo pristal na cesti, ko ne bo več luštna mala kepica? Kot drugo pa imajo teme datume, torej se vidi, kdaj je bila starost zapisana. Tudi na uradni strani MH jasno piše starost muca ob najdbi in kdaj je bil najden.


Ne zdaj tega vzet kot kakšen napad, ni tako mišljeno. Samo predstavljam ti še drugačen pogled. ;)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 9:59 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Lej, teh nasvetov slišim milijon.
Moje mnenje (nekatere imajo drugačnega), da je pretirana skrb za ažurnost posebno slik v namen tega, da bi se več posvajalo metanje časa stran.
Pri 200 mačkah ni prva skrb, da se na splet obeša vsakih 14 dni ali pa mesec nove slike. Meni osebno tudi ni ciljna skupina posvojiteljev, ki mačka posvoji le pod pogojem, da je majhen ali pa da mu je po 10 slikah lih tista zadnja tolk všeč, da se mu maček končno zdi vreden posvojitve.
Naj slikajo skrbnice takrat, ko to z guštom delajo in da pokažejo svoje varovance in ne zato, da so teme pod nujno ves čas tudi s slikami ažurirane.
Če se posvojitelj premisli ob ogledu mucka, ker je videl slike in mislil da je manjši, hvala bogu in vsem ostalim, da se čimprej premisli in se spoka domov ali gre k taprvemu kmetu po 6-tedenskega, ki ga bo pri 6 mesecih vrgel iz hiše.
V prejšnjem tednu sem dobila nazaj dve muci, eno po 9 mesecih eno po 11 mesecih. Obe sta šli od mene kot luštni mladički in bili "vrnjeni" kot odrasli muci. Očitno je šla ljubezen adijo takrat, ko nista bili več muciguci mali.
Vem, da je bil dobronameren nasvet in vem, da nisi hotela nič slabega, jaz pa ti odgovarjam zakaj tako in ne drugače. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr okt 20, 2010 10:11 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:V prejšnjem tednu sem dobila nazaj dve muci, eno po 9 mesecih eno po 11 mesecih. Obe sta šli od mene kot luštni mladički in bili "vrnjeni" kot odrasli muci. Očitno je šla ljubezen adijo takrat, ko nista bili več muciguci mali.


Mene pa samo zanima, kaj folk reče, ko tkole mačko nazaj prinese. A se potrudijo kaj zlagat al ne rečejo nič al kako? Ker teli "vračalci" grejo pa men še posebej na živce...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 10:20 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Se poskusijo zlagat, ja, nekateri. Nekateri te želijo prepričat, da smo lahko čist srečni, ker jih niso na cesto spustili. :bad:
Kar je meni osebno najbolj nevzgravžen stavek, kar ga je možno izustit ob takem dogodku. Zato ne strežite egu zainteresiranih posvojiteljev kaj dosti, v kar spada tudi obravnava živali kot da je tržno blago (slike 100x, milijon podatkov, pretirana prijaznost ob klicih....), ker je v bistvu tudi vaše razmerje s posvojitelji za ves čas življenja mačke na nek način.
Prav tako zahtevajte spoštovanje in kulturen dialog tudi na drugi strani.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Sr okt 20, 2010 10:36 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:timeout: fire fighters to the rescue Slika
;)

Je na obeh straneh nekaj resnice, le da sta iz dveh polov: ena tista začasnega skrbnika, druga pa posvojitelja.
Posvojit mladiča in vrnit odraslo mačko je res za :bad: po drugi strani je pa fajn vedet tudi takrat, ko ne greš po mladiča na fotki, ampak po odraslo mačko v katero je zrasel.
Če bi folk vedu kakšne zganjajo mladiči bi tako in tako raje posvajal vsaj eno leto stare mačke ;)

Mogoče bi bilo smiselno v pogodbo dodat (meni osebno glup stavek), da se posvojitelj zaveda, da bo mladič v enem letu odrasel, in da bo z enako predanostjo in ljubeznijo skrbel zanj tudi takrat in vse do pozne starosti in konca.

Kadar se gleda iz dveh polov je dobro se srečat na sredi, ker en pol težko vidi resnico drugega, kadar sta tako različni :)
:truce:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 10:56 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Menim, da je prav, da potencialni posvojitelj ve, koliko je star/a žival, za katero se zanima. Sama takšnim, ki kličejo za muco, ki ima na spletki mladičkasto sliko, pa to več ni, to povem po telefonu. Torej, da je muca stara tolikointoliko in da je slika že malo "zastarana". Ker se mi zdi tako prav in ker prišparam njim pot, muci posvojitelja, ki se pali samo na mladiče in sebi čas, ki bi mi ga kradli brezveze.

To, da tisti, ki imajo več kot dve, tri muci v skrbništvu in zraven še en kup, ma kaj kup, goro dela, ne uspejo kar naprej s fotoaparatom letat naokoli, mi je pa čist kristalno jasno.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:02 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

ja drek !!! mene zanima kaj si ti ljudje ki mačko nazaj prinesejo mislijo? sploh mi ne gre v glavo to, da se en moment grejo (v njihovih glavah) neke ekstra dobre državljane ki so posvojili "ubogo" muco, da jo potem vrnejo? kakšne majo pa razloge? a so preveč živahne za njih?

včasih kaj takega preberem, da mam res občutek da so se mi kar možgani začel kisat, ker enostavno ne morem prebavit tistega vsega :girlsad: :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:12 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Je res, da je živahnost tudi eden izmed pogostejših razlogov za vrnitve.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:22 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Samo saj tako v temi na forumu kot na strani mačje hiše piše, kdaj je bila sprejeta kaka mačka. Če je mogoče na internetni strani še mogoča neka drugačna interpretacija pa je na forumu popolnoma jasno, da je treba od datuma objave prišteti toliko in toliko, da dneva branja, da se dobi neko "novo" starost ...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:29 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:Je res, da je živahnost tudi eden izmed pogostejših razlogov za vrnitve.


ah groza :rolleyes: itak vsak mačkon zraste prehitro in se malce umiri, sicer pa ne vem zakaj hočejo mačko, da je dekoracija v stanovanju?

brezveze da sploh razmišljam o tem pa postavljam neka vprašanja, se mi zdi malce trapasto ker moje/naše debate ne bodo ljudi spremenile. ve sta pa tudi že naveličane takih trapcev verjetno :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:32 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ne vem no. Recimo za Giselle piše datum prihoda 17.10.2010, starost ob prihodu 4,5 mesecev. Tukaj na temi pa je bila objava septembra, starost 5 mesecev, kar pomeni da ima sedaj že 6 mesecev. Pa en mesec gor ali dol, saj ni važno. Tisti ta pravi posvojitelji bodo že vzeli mačko, ne glede na starost :)

Helena, mene pa zanima, kako si ti sprejela muce nazaj, si jim kaj rekla? Mene bi to kar fajn razjezilo, vzeti mačka kot mladiča in ga vrniti odraslega :dash: :O
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:44 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

all je napisal/-a:
helena je napisal/-a:Je res, da je živahnost tudi eden izmed pogostejših razlogov za vrnitve.

sicer pa ne vem zakaj hočejo mačko, da je dekoracija v stanovanju?

Hja potlej naj pa posvojijo starčke 15 let + oni so tak fajn pridejo kadar jim paše se mal počohat drugače pa spijo :)
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr okt 20, 2010 7:51 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

AjBeLePu je napisal/-a:Ne vem no. Recimo za Giselle piše datum prihoda 17.10.2010, starost ob prihodu 4,5 mesecev. Tukaj na temi pa je bila objava septembra, starost 5 mesecev, kar pomeni da ima sedaj že 6 mesecev. Pa en mesec gor ali dol, saj ni važno. :dash: :O


Sem že razložila, ne bom še enkrat, kar se starosti, slikic in opisovanj tiče.
Kaj naj rečem takšnim? Tisti, ki me dobro poznajo, vedo, da sem tiho samo takrat, kadar sem resnično jezna ali prizadeta.
Ko mi vračajo mačko, sem popolnoma tiho, če ne drezajo vame.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 21, 2010 8:47 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:Je res, da je živahnost tudi eden izmed pogostejših razlogov za vrnitve.



tega pa niti pod razno ne razumem. saj je ja jasno, da so mladički hiperaktivni, odrasli se pa umirijo. če je to "razlog", pol bi mogli prinest mladička nazaj in zahtevat odraslo mačko. :dash:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe okt 22, 2010 7:58 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Mogoče bi bilo smiselno v pogodbo dodat (meni osebno glup stavek), da se posvojitelj zaveda, da bo mladič v enem letu odrasel, in da bo z enako predanostjo in ljubeznijo skrbel zanj tudi takrat in vse do pozne starosti in konca.


Tale predlog se mi sploh ne zdi neumen. Vedno sem imela Američane za glup narod, ampak ko opažam kaj se pri naših dragih Slovenčkih dogaja zadnja leta, si ne morem pomagat, da se ne bi zgražala...seveda to ne leti na vse. So še svetle izjeme, ki me držijo pokonci.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe okt 22, 2010 3:52 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Nekomu, ki ima tak odnos, tudi pet podpisanih pogodb ne bi pomagalo, žal. Ker za žival, ki jo sprejmeš v svoj dom skrbiš po najboljših močeh zato, ker je to samo po sebi umevno in ne zato, ker tako piše v pogodbi.
Saj vem, da nisem edina, ki mi ne bo nikoli jasno, kako, KAKO :( lahko daš od hiše družinskega člana.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: Če sep 23, 2010 3:48 pm

Odgovor So okt 23, 2010 12:30 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Helena-mojih dveh ne dobiš nazaj, hehe :)

Sicer se pa strinjam, da je to vračanje muc zelo nesramno, sploh če ni utemeljenega razloga-recimo alergija itn.

Imam eno vprašanje za vaš mačjeljubce-Furminator-ja ali ne, izkušnje, nasveti? :)

Imam pa enega dolgodlakega mačkona in eno cartljivo kratkodlakico. :yahoo:

LP,
Sibil
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.