V središču

Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So mar 09, 2013 7:22 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 486

Pridružen: Po mar 04, 2013 5:25 pm

Odgovor Po mar 11, 2013 2:05 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Adijo pamet...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe mar 22, 2013 7:27 pm

Kraj: Mali Kamen

Odgovor Pe mar 22, 2013 9:01 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Super! :yahoo: Še tako naprej! :clap: :angel:
Mucki so nekaj posebnega. Včasih so lumpasti, včasih ljubeči...:)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe apr 19, 2013 8:04 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Zdaj, ko sem jaz posvojila dve muci in kužka še kako razumem kakšna radost je to, da si lahko posvojitelj in daješ ljubezen kosmatemu bitju :). Pa tudi full lepo je gledati kako ti te kosmati nadobudneži vračajo še z večjo mero :). Škoda je le, da nisem že prvo muco posvojila pri vas, ker bi na ta način rešila kakšno bitje. Miša namreč ni bila brezdomka, ampak mladič s pisano mačjo druščino okoli sebe. Če bi bilo po moje bi posvojila še kakšnega muca, a mi ne dopuščajo stanovanjske razmere, ker nimam več prostora za dodatno kosmato živalco. Full pa stiskam pesti za vsako mucko ali kužka, da najde ljubeč dom kjer bo zaželjen in ljubljen :). Moji muci in Pika pa držijo tačke :).
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 239

Pridružen: So maj 26, 2012 8:28 am

Odgovor Po apr 21, 2014 9:25 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

se strinjam, kok je to lepo ko ti živalce vrnejo še veliko več ljubezni nazaj! :cupidgirl: tut meni ej žal da prejšnjih muc nisem posvojila tukaj, ampak niti nisem vedela za to organizacijo pa res je a sem bla še mula takrat ko sta bila Miki in Maca še mala. Zdaj ju že 3 leta ni več med nami ampak nikoli en bom pozabila na njiju! sta pa Lumpi in Nejči skoraj da njuni kopiji :O :kiss: Skratka življenje brez živali bi bilo dolgočasno in brezvezno! Držim pesti da boste še naprej tko dobro delali in našli čim več udobnih kavčev za kosmate ritke :) <3
Nejči,Lumpi in Ron najini :sunny:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor Po okt 13, 2014 8:11 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Zdravo!

Jaz sem čisto frišna na tem forumu, vas pa spremljam že dlje časa in občudujem vaše delo, tako da same pohvale :)

Tudi sama že nekaj časa razmiljam o posvojitvi mucka. Doma smo vedno imeli mačke oz. jih imamo še vedno, samo so to notranje-zunanje muce (vem, ampak staršem dopovedat, da so stvari drugačne, je skoraj nemogoče...). Zdaj pa živim v Ljubljani in seveda bi muc (ali še raje dva) bil izključno notranji. Imam pa en problem in preden se odločim, moram še precej premisliti in mogoče mi lahko tudi pomagate s kakšnim nasvetom. Problem je namreč, da nevem kako bi uredila varstvo za muca, ko grem kam za več dni. Saj to ni pogosto, mogoče kak vikend in 1-2x na leto za kak teden. K staršem domov odpade, ker so v Gorici in tudi domači dve mački bi bili problem. Imate kakšen nasvet, kako vi to rešujete? Bom hvaležna za vsak odgovor :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Po okt 13, 2014 9:09 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Mačka lahko za dva dni (recimo od petka zjutraj do sobote zvečer) ob primerni hrani in količini vode pustiš tudi samega. Idealno ni, ampak ne bo ga konec. Seveda tega ne počni poleti, če je v stanovanju zelo vroče. Za počitnice pa morda kakšna prijateljica, sosedje, morda celo kdo tu, s foruma? Pa tudi s starši se bi morda lahko dogovorila, da za tiste počitnice (ki najbrž tudi niso cele tri mesece) muco ali dva mucka namestijo v eno sobo v svojem stanovanju/hiši in ju ne spuščajo ven. Upam, da se odločiš za posvojitev, zdaj je res pravi čas - muc je zelo zelo preveč, pa ves čas prihajajo novi. :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Po okt 13, 2014 9:22 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jaz imam neverjetno srečo, da Cats s tega foruma živi 6 nadstropij nad mano v naši stolpnici. Jaz imam ves čas njene ključe, ona pa moje, tako da je najinih 7 (+) muckov vedno pod kontrolo. Priporočam, da najdeš nekoga, ki mu zaupaš - lahko tudi na tem forumu - ki bo skrbel za muce, kadar te ni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 13, 2014 10:13 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

To res ni tak problem, čeprav se zdi tako na prvi pogled, da se ne bi mogla odločit za muca. Če drugega ne, si tu na forumu vedno pomagamo in ker smo same nore mačje tetice, si lahko zaupamo. No, vsaj jaz sem vedno našla super zanesljive mačje varuške tu.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To okt 14, 2014 8:23 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Štorovka je napisal/-a:Seveda tega ne počni poleti, če je v stanovanju zelo vroče.


A če si pa zraven doma v vročem stanovanju je pa vse ok?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To okt 14, 2014 8:37 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Če si doma, lahko luftaš, če te ni, pa ne :) verjetno je bilo tako mišljeno. Pa če si doma, lahko ventilator prižgeš, prižganega pa verjetno ne moreš pustit :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 14, 2014 8:44 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Pravilnik o zaščiti hišnih živali
37. člen

(bivalni prostor)

(1) Mačka mora imeti zagotovljen bivalni prostor, ki ji zagotavlja zaščito pred padavinami, vetrom, mrazom in sončno pripeko in pred napadi drugih živali.

(2) Mačka, ki stalno biva v zaprtem prostoru, mora imeti na voljo primerno velik in zračen prostor z naravno svetlobo ter ustrezna pomagala, kot so plezala, igrače in podobno.

(3) Če živi mačka samo v zaprtih prostorih brez možnosti občasnega izhoda, mora skrbnik zagotoviti, da mačka ni sama in brez nege več kot 24 ur.
Zadnjič spremenil renata, dne To okt 14, 2014 8:52 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Razlog: popravek navedenega člena pravilnika
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor To okt 14, 2014 8:47 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jest našega nikol ne pustim samega za več kot 10 ur, pa še to me skrbi... :girlblush: :girlblush:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To okt 14, 2014 11:00 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

No jaz pa rada opomnim, da moja Neži rabi zdravila na vsakih 12 ur. Ni pardona, če bomo spustili eno dozo, se bomo cel mesec pobirali. Zato nasveti v stilu: saj zdrži sam cel vikend, meni niso niti malo všeč. Vseeno je treba vedeti, da se lahko stvari hitro spremenijo in se je treba živalci prilagoditi. Treba je met vsaj eno zanesljivo osebo, ki ji popolnoma zaupaš, če želiš še kdaj od doma.
Zato se mi zdi super in zelo odgovorno od tebe, da o tem dobro razmisliš. Upam, da najdeš takšno rešitev, da se boš mirno odločila za posvojitev dveh luštnih žverc.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To okt 14, 2014 11:02 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jaz bi si varstvo iskala tukaj na forumu, sploh če nimaš prijateljev ali družine, ki bi se spoznali na mačke ali živeli dovolj blizu. V LJ nas živi kar nekaj. Jaz sem do sedaj 1x varstvo rabila, pa sem ga dobila ravno tukaj (ker nimam nikogar drugega, ki bi bil primeren).

Sigurno pa ne bi puščala mačke same več kot en dan, npr. od danes do jutri. Kakšen dnevni izlet preživijo, ker je isto kot če si dlje v službi, kaj drugega pa ne. Četudi mačka kao zdrži, nikoli ne veš kaj gre na tvojem koncu lahko narobe, in ne moreš bit 100% nikoli ziher da bo vse ok. Enako je v kontra smeri, sploh če je v hiši več kot 1 mačka.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor To okt 14, 2014 1:16 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Hvala vsem za odgovore in nasvete :) Zagotovo bom še malo premislila. Moram najprej malo potipat prijatelje, za katere vem da imajo živali, kako oni to rešujejo in če bi bili pripravljeni kdaj pomagat, seveda s protiuslugo. Res si zelo želim kosmato kepico, ki bi mi delala družbo, vendar moram bit 100%, tako zaradi sebe, kot zaradi muce. Bomo videli, upam da najdem rešitev in bom kmalu lahko zavrtela številko, ki je izpisana zraven katere od muc (saj ne, da jih imam "označenih" že cel kup, ker mi je čisto vsaka po svoje všeč, od tamalih, pa do mal starejših :girlblush: )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To okt 14, 2014 1:39 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Starejše posvojit ... to so tako hvaležni mucki, da ni za povedat. Moja Ita me vsak dan tako lepo pričaka pri vratih, pa me glasno pozdravi (pozdravlja no :D ) in se čohava pa ckrljava. No ja, saj Sonček ne zaostaja, ampak vseeno, ne vem, nekaj je na njih :)

Itak je pa vsak mačkon čudovit, vsak po svoje in je izbira težka.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To okt 14, 2014 7:19 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Nika je napisal/-a:
Štorovka je napisal/-a:Seveda tega ne počni poleti, če je v stanovanju zelo vroče.


A če si pa zraven doma v vročem stanovanju je pa vse ok?


Tole je pa že nesramno! Žal nimamo vsi hiše z najnovejšo klimatsko napravo in če si v bloku doma in ti stanovanje na jug gleda, potem imaš pač poleti tistih 38 (+) stopinj v stanovanju. Žal. Pa če imaš dojenčka, če si srčni bolnik ali če imaš o-moj-bog MAČKO. In lahko prižgeš ventilator, ampak v vročini ne zaleže prav dosti in lahko spustiš rolete, pa ne zadrži bog ve koliko temperature zunaj. Najbolje, da se pogoji spremenijo na to, da imaš lahko mačke samo če imaš klimatizirano vilo ...

Trixi, če greš od doma v petek ob 11h dopoldan in si doma v soboto ob 17h je to kako uro več kot 24h ... in kaj - a zdaj pa ne smem domov več, ker imam mačke, ker bom za pet ur v prekršku? Pa kaj je to, no? Ali naj jih selim vsakokrat, ker jim je to sigurno manjši stres se vozit čez pol Slovenije, kot pa pojest pač kak briket več kot navadno?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor To okt 14, 2014 7:36 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Nesramno je namigovanje, kako smo ultra bogati če se buhnedaj vpiknemo v en stavek ;)

V glavnem, če si v stanovanju ki gleda na jug, brez klime, ventilator nič ne nuca, lahko sicer imaš muco, ne smeš je pa puščat same.Tako razumem tvoj stavek in zato sem vprašala.

Glede 24 ur, si pa čist enostavno zrihtaš da jo nekdo pride pogledat 1x dnevno. Menda res ne misliš mačke po par dni skup same puščat?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To okt 14, 2014 7:50 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Očitno morate imet dovolj denarja za klimatsko napravo ... jaz ga nimam. Posebej, ker moj stanodajalec ni dal vgradit klimatske naprave in ker bi bilo vgrajevanje v točno tem specifičnem bloku relativno težko izvedljivo, tudi če bi ga lahko financirala. Pa ga ne morem.

Ja, če si v stanovanju, ki gleda na jug in ti ventilator ne more ohladit prostora (če ga vam lahko, morda javite na inštitut za fiziko, ker je to izjemno stanje, ki bi ga bilo vredno natančno preučit), lahko imaš še vedno mačko, ni je pa priporočljivo puščat same v takih pogojih, ja. Kar zadeva drugo; ja, če grem (in grem redko), domov za cca. 30ur, kar je 6 ur izven zakonsko dovoljenega in kakor sem poučena, to še ni več dni (imate pri vas ne le ventilatorje, ki v vročini 38 stopinj ohladijo stanovanje na idealnih 24, temveč tudi dneve, dolge po cca. 6-8 ur?) so tri(!) moje mačke doma same. Nimam nikogar v Ljubljani, ki bi jih lahko prišel v tem času obiskat, niti se mi to na noben način ne zdi potrebno.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.