V središču

Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne jan 09, 2011 3:20 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

visinnox je napisal/-a:
Gina je napisal/-a:Kaj pa, če se tak muc ne bi preveč dobro razumel z obstoječima dvema?


Gre za enako tveganje, kot če posvojite tretjega socializiranega. Nesocializiran je vedno samo v odnosu do človeka, ne do drugih mačk.


Moja Loti je bila totalno nesocializirana v odnosu do človeka, do drugih muc pa tako ljubeča, da samo gledaš. Dom je iskala 1 leto, dokler se je ni usmilila Račka in jo posvojila za družbo svojim trem. In so res prav kičasti :kiss: .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jan 09, 2011 6:46 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

In kakšne imate kaj izkušnje - ali socializiran domač maček lahko pomaga pri socializaciji prišleka? Ali je to še vedno bolj stvar človeka?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 6:51 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Tudi pomaga.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2048

Pridružen: Če sep 09, 2010 9:36 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jan 09, 2011 6:59 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Mi imamo tudi eno človeko-ne-ljubiteljico doma. In prav ona se najbolj z ostalimi mački ukvarja. In razume se tudi z vsemi (ok, občasno napiha kakega prišleka, ker ima občutek, da bo tron zgubila, ampak to je kljub vsemu razumljivo :)) Je pa v času bivanju tu že kar precej napredovala. In včasih se mi zdi, da prav zvedavo opazuje, kako se kdo od drugih čoha in nastavlja in prede...in se mi zdi, da mu je fouš...in da jo prav to spodbuja, da je vse bolj pogumna... No, loh se mi pa tudi samo zdi :) Verjetno je vse skupaj še vedno precej odvisno od karakterja posameznega mačka.

Je pa taka muca običajno manj zahtevna od ta scrkljanih - ne teži ti zjutraj za vsat, ne hodi ti po "mehkih" delih telesa :), ne grize te v prste na nogah, ne leži ti na tipkovnici, ne nastavlja ti riti pod nos... Za edino mačkico je sicer ne bi mela, kot 3., 4., 5. ali 6. mačka pa je TOP varianta :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1144

Pridružen: Sr okt 13, 2010 5:57 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 8:03 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

pola je napisal/-a:Moja Loti je bila totalno nesocializirana v odnosu do človeka, do drugih muc pa tako ljubeča, da samo gledaš. Dom je iskala 1 leto, dokler se je ni usmilila Račka in jo posvojila za družbo svojim trem. In so res prav kičasti :kiss: .

Mene pa prav nič ne moti, da je Loti v odnosu do ljudi taka, kot je. V osnovi je zlata mačka, nekonfliktna s komerkoli na 4 tačkah, kar je zelo pomembno v naši veliki družini :D ... pa tudi nam na dveh tacah nič noče, samo naše božanje oziroma sploh dotikanje ji ni ljubo. Ja, in?
Več kot to, da bi jo jaz lahko skoz žulila po naročju, mi pomeni to, da je ona srečna... na toplem, sita in zdrava, pa da se lahko stisne k svojemu Zorotu.
Mi jo imamo radi točno tako, kot je... pa čeprav skoz samo štenge straži... :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 09, 2011 8:05 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Štenge straži. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne jan 09, 2011 8:16 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Zlata moja :kiss: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jan 11, 2011 4:28 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Pri nas je k ljudomrzni mački prišel prijaznež, ki bi prodal dušo za čohanje. Rezultat: ona se je v odnosu do ljudi zelo sprostila, zdaj sama poišče prvi stik celo z neznanimi obiski, pa tudi k meni se hodi crklat mnogo bolj pogosto, kot prej. Ugotovila je, da cel ta šundr okoli kontakta s človekom ni tko nemogoč, da si ga ne bi mogla privoščit, pa ne zato, ker si tega močno želi, ampak veliko bolj zato, da preusmeri pozornost nase in jo posledično odtegne njemu :D :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor To jan 11, 2011 4:44 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

hja no, ko smo ravno pri socializiranosti mačka, pa še jaz pristavim svoj lonček, če smem :girlblush:
Ma ja, o črni srebrnčici bom pisala (spet 8) đizs zatreskana sem vanjo! ). K meni je prišla na začasno pri cca 6 mesecih starosti, prava divjačka, ampak res divjačka, ne plašna srnica, opajade! Zelo uspešno socializirana...z eno pomanjkljivostjo: do mene ocean ljubezni, do ostalih članov moje družine v 3/4 primerih plašna, do tujih ljudi....no, v bistvu nikakva, ker se skrije pod predal pod posteljo ali v kakšno naaajmanjšo luknjico in je ni-ni, prismode :lol: Ampak to, kar meni daje - to je pa za moje pojme u nulo in še čez socializirana mačkica. Najboljša na svetu. Najlepša na svetu. Najbolj enkratna na svetu. In, kot piše že Račka - ja, tako, kot je, jo imaš rad. Ona mi vrača stokratno in to je to.
Do vseh ostalih mačkov, tako mojih kot začasnikov, je pa, ne glede na njihovo barvo, velikost, karakter - enkratna, vse po vrsti sprejme čudovito. In kužo mojo tudi zelo lepo. A sem napisala, da je najboljša mačka na svetu?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 467

Pridružen: Ne sep 12, 2010 12:12 pm

Kraj: Obala

Odgovor Po jan 17, 2011 8:20 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Meni je tudi zelo žal za vse plašne muce, ki zaradi svojega karakterja ne dobijo doma :( .
Jaz ki rada sanjarim o mačkah, katere vse bi in bom imela, bi zelo rada (nekoč, ko bojo pogoji..) posvojila muco, ki bi že dolgo čakala na dom, in to so ponavadi plašne. Ampak potem sem ugotovila, da plašne muce in muce s posebnimi karakterji ne bi bile primerne zame, ki bi si rada (spet nekoč :rolleyes: ) ustvarila družino, in torej bodo mačke morale prenašati vso vpitje in cviljenje in glasen jok otrok.. V takih primerih pa je najbrž boljše posvojiti mečkabilno, neustrašno, živahno muco (mačka), saj če bi v tak dom vzela plašno muco, bi ji najbrž s tem naredila več škode kot koristi? :(
Je to pogosto, da mladi družinici, oziroma parom, ki nameravajo imeti otroka, raje svetujete neplašne muce?
Me samo zanima kako je s tem, enkrat sem videla na Animal Planet, ki so rekli da živahen muc je primeren za družino z otroki, plašen muc pa ne..

Sicer pa imamo tudi pri nas doma eno plašno in malce napadalno mačko :) . Obiski je ne vidijo nikoli, še mi jo ponavadi bolj malo vidimo, ko pa se prikaže, začne tepst vse, ki jo poskušajo pobožat :D . No ampak ene 2x na mesec pa pride sama do nas in jo lahko enkrat ali dvakrat pobožamo, potem spet fašemo batine :D . Ampak vseeno, po svoje je pravi srček :D .
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po jan 17, 2011 8:24 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ni nekih splošnih pravil, vsaka je primer zase.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1612

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:09 pm

Kraj: Ptuj

Odgovor Po jan 17, 2011 11:28 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jaz imam eno bolj plašno in moram reči, da se je že navadila kadar ima mali ene trenutke, ko skače in vpije vmes. Se je na začetku skrivala, kadar je imel takšne trenutke, sedaj pa kar hodi okoli in se ne ozira kaj dosti na to. Je pa res od vsakega primera drugače.
Tudi tigri, tudi črni, tudi tisti in takšni so lahko posebni. Skozi naše oči, skozi naše srce. <3

http://mojizakladi.blogspot.com/
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 57

Pridružen: Po okt 04, 2010 11:30 am

Kraj: okolica Maribora

Odgovor Sr jan 19, 2011 1:55 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Mi imamo galsnega otroka in svojeglavo mačko, ki jo lahko božamo, samo kadar ona to hoče. Najprej se je ob vpitju in norenju umaknila ali skrila, danes je pa kaj preveč ne moti. Ponavadi pride celo pogledat, kaj se dogaja. Če pa mali joče, je pa itak prva zraven.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 8:43 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Moja Eli je bila ekstra plašna. Na to me je Helena opozorila, pa si vseeno nisem predstavljala, da bo tako. Skoraj tri mesece se je bala lastne sence. Pa smo ji pustili čas. Ko ji je pa enkrat prišlo do zavesti, da je pri nas popolnoma varna in zaželena, je pa sledil tak preobrat, da se še danes čudim. Danes je 11 mesecev, kar je z nami in v tem času se je spremenila v do konca samozavestno in naročno muco. Ne boji se več niti ljudi, ki jih vidi prvič. Je pa hecno, kako enostavno ne prenese pet letnega nečaka. Mali je precej hrupen. Čisto živčna rata, če ga vidi :O Tudi sesalec je ne moti več, ko pa pride mali, se pa z nadzvočno pobere pod kavč.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jan 22, 2011 4:37 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:) Sporočam, da so vsi mucki, ki so bil oddani iz mojih rok v nove domove, še vedno ŽIVI! :yahoo: :yahoo: :kiss: :kiss: :kiss:
To pomeni, da so šli v roke odgovornih posvojiteljev, ki se zavedajo, da muce v stanovanju nikoli ne bo povozil avto, ali pa jih napadel sosedov pes, ali zastrupil hudobni sosed ipd. Verjamem, da bodo na njih še naprej odgovorno pazili. Meni to zelo veliko pomeni. Prav vsaka muca mi je enako pomembna.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:40 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:V novembru smo v nove domove pospremili 33 muc. :)


Mislim, da je letošnji januar tole že prekoračil. Kot sem malo seštevala, je bil Happy včeraj 34. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:42 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

še ni konc, čak mal. ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6179

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:44 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ja sej, sem prognozirala rekorden januar! Upam, da se bo trend nadaljeval in bo mačkov za posvojitev zmanjkalo. Bomo imeli čakalne vrste! :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jan 30, 2011 4:46 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

aha, živi bili pa videli, pa da bi ti bog besede pozlatil, pravijo. :) :kiss:

jet

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 433

Pridružen: To jan 11, 2011 12:45 pm

Odgovor Po jan 31, 2011 7:16 am

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

:clap: :clap: BRAVO PUNCE IZ MH!!! :clap: :clap:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 84 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.