Mačja hiša-posvojitve-čvek


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 1:40 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Eden od vzrokov odvzema je tudi dejstvo, da ima posvojiteljica doma nesterilizirano dve leti staro mačko, za katero smo bili dogovorjeni, da jo v kratkem sterilitira. Seveda jo ni, tistih nekaj deset evrov je vredno mučenja nesterilizirane mačke, ki se neprestano goni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14897

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 1:56 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Tale reakcija samo potrjuje upravičenost odvzema.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:02 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

kar na :bad: mi gre. pa ne samo zato, ker posvojiteljica ni primerno skrbela za muca, ampak ker si sedaj drzne takole blatiti MH. 40€ je DROBIŽ v primerjavi s tem, da dobiš zdravega ter s/k mačka, plus tega, da vse svoje mačke poznate karakterno. vsega tega naštetega ne dobiš v marsikaterem zavetišču, da o kakšnih kvezi rejcih (pri katerih lahko plačaš veliko veliko denarja) sploh ne govorim. neresnične izjave takigh ljudi najbrž lahko negativno vplivajo na mnenje ljudi, ki vas ne poznajo oz. so te navedbe njihova edina izkušnja z MH. žalost žalost žalost.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:08 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Bomo finančno ovrednotili tole škodo in jo bo gospa morala tudi poravnati.
Mene ne presenti več kaj dosti, tudi tole me ni ravno. vesela sem samo, da imamo Mica z Lokacije živega in zdravega nazaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:15 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Naj si gospodična izračuna, koliko pod ceno je tale posvojnina! Bog pomagaj! :girlsad:
Če gledaš žival, ki jo imaš, samo preko denarja, potem si raje kupi plišasto igračo...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:27 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

pa ne samo s finančnega stališča. vsaj meni osebno je neprecenljivo, da vem, da je žival, ki jo posvojim zdrava (ok sej vem, da ni garancije na zdravje pa se marsikej lahko zgodi čist nepričakovano, ampak vsaj ni tako kot nekatera zavetišča/posamezniki ki zavestno oddajajo bolne živali).


helena je napisal/-a:Bomo finančno ovrednotili tole škodo in jo bo gospa morala tudi poravnati.

edino prav!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:30 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Obstaja kakšen izračun, koliko približno se vsak mesec porabi za eno zdravo mačko? Na začetku seveda S/K in vsa oprema, potem pa še vse ostalo. Mogoče bi potem manj ljudi gledalo samo na tistih 40€, pa tudi morebitni bodoči lastniki mačk (iz MH in iz "kmetov") bi hitro videli, da par evrov na mesec ni dovolj. Na žalost je še vedno preveč takih ki mislijo da lahko živali živijo od ostankov, če so bolne "se bodo pa že zlizale, sej mačke so trpežne". :fool:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14897

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:33 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jaz tu škode za MH ne vidim. Z Micem je vse OK. In ja, naj cel svet vidi in bere, da je pogodba MH zavezujoča in da mu bomo mačka, če jo je podpisoval s figo v žepu in z miselnostjo, da je notranje bivanje nenaravno, ODVZELI!

Razpravljat o posvojnini je nesmiselno. Žal želi veliko ljudi posvojiti pri MH ravno zato, ker znajo sešteti ena in ena in vedo, da je 40 € drobiž za kompletno veterinarsko poštimanega mačka.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:38 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Nisem mislila da bi to obstajalo zaradi posvojnine, ampak bolj na "splošno". ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:41 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Saj posvojnina še zdaleč ni edini strošek! Kot ste že rekle - ni dovolj samo ostanek iz mize in nobene zdravstvene oskrbe ob morebitni bolezni! Kvalitetna hrana, redna cepljenja in pregledi in ostale "malenkosti", so OBVEZA vsakega skrbnika (lastnika) živali, ne glede na to, a je žival iz MH, od kmeta ali pobrana za cesto... Če nekdo tega ne more sprejeti, potem naredi uslugo vsem s tem, da živali nima.
Poznam ljudi, ki tudi otrok nimajo, pa če verjamete ali ne, iz ENAKEGA razloga - ker stanejo! :devil:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:47 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ker boste pa res zaslužile še z eno posvojnino. :rolleyes: Enih ljudi res ne razumem. Potem se pa še tako razburja, kakšna krivica se ji godi, ko si je vse zakuhala sama. Neverjetno res. Pa da ima poleg vsega doma še neS samičko. To mora trpet.

Smešno je edino to, da omenja pravne poti, pa ne ve, da jih bo prav tako morda deležna, a ne po svoji izbiri. Jasno mi ni edino tole glede posvojnine:
ki jo, glede na to, da ste mi mačka odvzeli, zahtevam nazaj, ker se plačani znesek nanaša na pokrivanje stroškov mačka v moji oskrbi, ta pa to več ni.


Ah... :rolleyes:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21716

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:50 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

No, vsekakor bo deležna pravnih poti. In tudi vsak, ki bo kršil posvojitveno pogodbo, kar se varnosti tiče in potem jezikal neresnice okoli.
Imam shranjene vse njene maile iz obdobja posvojitve, v katerih mi natančno opisuje v kakšnih pogojih bo živel maček, prav tako tudi obljubo, da bo domača mačka sterilizirana ob primerni starosti. Mislila sem, da se gre za mladička.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29981

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 2:56 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Njene mačke ni bilo opaziti. Glede na to, da je bil odprt izhod na svobodo, je možno, da je nesterilizirana hodila okoli. :scratch:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 3:04 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Jaz mislim (mogoče sem prevelik optimist, pa vseeno), da njen sestavek, ki kroži okoli po Facebooku, že sam po sebi pove ljudem zadosti. Sama napiše, da je kršila pogodbo, sama napiše, da je maček hodil po strehi ,katero so NASLEDNJI dan zaprli (kar je verjetno sploh ne bi, če ne bi bilo takega odziva na forumu). Z zahtevanjem "astronomske" posvojnine nazaj si je pa naredila piko na i.

Veliko ljudi ne zna razmišljati, ampak veliko jih pa ZNA. Ni treba biti živalovarstvenik, ampak če imaš le kakšno deko zdrave pameti - samo njen sestavek zadostuje in močno dvomim, da bo od tega kakšna "škoda" za Mačjo hišo. Nasprotno,kot ste že napisale, normalnim ljudem bo velik plus že to, da se Mačja hiša odzove, če pride do kršitve pogodbe in članicam torej ni vseeno, kaj se z mačkom dogaja po tem, ko ga "prodajo :rolleyes: ".

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 3:06 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Super za pravne poti, shranjene maile, tako nikoli ne bo "rekla to ali ono" ampak "napisala". :good: Malo manj kul pa to, da mačka mogoče res okoli hodi neporihtana. :negative:

Ne se dat punce. :kiss: No, vem da se ne boste.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29981

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 3:16 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

In, izjavila je, da je tudi ne misli dati sterilizirati. :negative:
Uporabniški avatar

admin
admin

Prispevkov: 2129

Pridružen: So avg 14, 2010 11:14 pm

Kraj: Maribor

Odgovor Ne jul 17, 2011 3:28 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

helena je napisal/-a:želim, da me izbrišete iz foruma Mačje Hiše ker se žal sama ne znam

Očitno gospodična ni prebrala ne posvojitvene pogodbe in ne pravil forumov Pomagamo živalim, v katerih med drugim piše tudi:

Uporabniškega računa ni mogoče izbrisati.

Zakaj ljudje sploh podpisujejo pogodbe, če se jih ne nameravajo držati? :( Upam, da bo Mic zdaj ok :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16150

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jul 17, 2011 4:17 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Čudi me brati zapis posvojiteljice, ki kroži po FB, da se z njo nismo bile pripravljene niti pogovarjati. Sama sem vedno pripravljena na pogovor, seveda pa potrebujem sogovornika. Včeraj posvojiteljica zagotovo ni pokazala prav nobene želje po pogovoru, pač pa naju je zasula ploha besed in sarkazmov v zvezi z našim pogojem, da bivajo muce notri, pa da jih je potrebno sterilizirati (mimogrede, ob posvojitvi Mica obljubljena sterilizacija starejše muce se ji zdaj zdi nepotrebna) in tudi v zvezi z našim delom (npr. slišali sva, da je izvajanje karantene na 10 m2 mučenje živali).

Zaradi gostobesednosti, razburjenosti, besedne napadalnosti z občasnimi vključki užaljenosti in večinoma povzdignjenega glasu posvojiteljice, tvorne komunikacije ni bilo mogoče vzpostaviti. Nisem slišala niti enega stavka, ki bi vzbujal upanje, da namerava posvojiteljica vsaj razmisliti o svojih stališčih do izpustov Mica in sterilizacije druge muce. Celo želje, da bi muc ostal pri njej, ni bilo slišati.

Čeprav sva ob prihodu nameravali predvsem preveriti dejansko stanje glede na tisto, kar je opisala na forumu, oceniti varnostne razmere in preveriti prehrano, ter se na tej osnovi odločiti, če je odvzem nujen, ali pa obstaja možnost dogovora, je bil odvzem edina možnosti, ki sva jo sploh imeli. Zdaj, ko sem prebrala zapis gospe/gospodične s FB, ki jo od vsega skupaj še najbolj zanima znesek posvojnine, sem še bolj prepričana, da je bil v tem primeru za Mica odvzem najboljša odločitev.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29981

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 17, 2011 4:41 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Ja, prav res, čisto tako, kot je napisala že gipsy.
Prav žalostna sem bila, ko sem videla, da se za muca sploh ni pripravljena pogovarjat. Besed, s katerimi ga/nas je odslovila, pa sploh ni za napisat. Kot, da ji je odvečen.
Jaz bi se zagotovo borila za nekaj, kar mi je ljubo in to na način, ki je za vse sprejemljiv.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6227

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne jul 17, 2011 5:37 pm

Re: Mačja hiša-posvojitve-čvek

Punce, prav žal mi je, da ob vsem čudovitem delu, ki ga opravljate, rabite trošit svojo energijo za tole.
Pogodba je pogodba, pogoji pa popolnoma jasno povedani - če se z njimi ne strinjaš, poberi prvega mačka za vogalom (ali pa zastonj na že omenjeni Bolhi), pa si ga porihtaj in skrbi zanj po svoji vesti. Tok simpl je tole. Pa če ti rata vse to za manj kot teh grozljivo visokih 40€, prosim povej recept še ostalim.

Zlati Mic, zdaj si na varnem! :kiss:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.