V središču

Tofi


Moderatorji: helena, renata, gipsy

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To sep 27, 2022 8:41 pm

Tofi

Slika Slika
Tofi je mlada muca; maja je dopolnila 2 leti. V zavetišče je bila oddana zaradi alergije novega družinskega člana.
Še nekaj podatkov - zgodovina muce:
"Najdena je bila kot trimesečna, zapuščena v gozdu, kjer je zbežala visoko - na eno drevo. Še vedno se zelo rada umakne na višino, kadar jo je strah ali če je negotova. Takrat je bila podhranjena, z bolhami in garjami. Ko je bila mlajša, je bila zelo divja in igriva. Sedaj se je precej umirila, še vedno pa rada raziskuje. Rada ima nove prostore, novi predmeti so ji zanimivi, rada čez okno opazuje ptice. Z drugimi živalmi ni imela veliko stika. Z enim psičkom se je razumela, ker je bil majhen, miren in ni silil vanjo. Z drugo, živahno in igrivo psičko pa se ni razumela; je pihala, renčala in praskala. Rada je v družbi ljudi. Če ni prestrašena in je pripravljena, se rada boža (najraje po čelu in hrbtu). Kadar ji kaj ni všeč, če jo nekdo hoče pobožat, najprej parkrat opozori, nato pa tudi ugrizne ali opraska. Rada pride v naročje, se carta in zelo glasno prede. Ne mara pa, da jo nekdo dvigne s tal in vzame v roke. Ne mara zaprtih vrat, rada se igra z vodo iz pipe, rada uporablja praskalni, obožuje priboljške."

Danes je en teden, od kar je muca na začasnem. Omogočili smo ji, da je cel prostor njen - brez drugih muc, da bi ji bilo manj stresno in bi hitreje sprejela nove okoliščine. V tako lepi luči, kot jo je opisala njena bivša gospa, je še ne poznam. Sprememba okolja in žalovanje za njenimi jo je spremenilo v zelo hudo mačko, ki prav mene sploh ne prenaša in me napada iz dupline praskalnika. Seveda upam in verjamem, da bo to minilo, kako hitro, tega pa ne vemo. S fotkanjem je nisem želela spravljati v stres. Nekaj fotk smo pa sedaj le naredili, da jo pokažemo. Sterilizirana je že bila; na Veterini MH so jo še veterinarsko pregledali, čipirali, cepili, dobila antiparazitik. V ponedeljek je naročena še na zobni poseg.
Dom bo začela iskat, ko se bo sprostila in dovolila božanje.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 346

Pridružen: Če feb 06, 2020 9:48 pm

Odgovor Sr sep 28, 2022 2:11 pm

Re: Tofi / oddana

Revica. Upam da se bo pomirila. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po okt 10, 2022 10:01 am

Re: Tofi / oddana

Smo že malo napredovali. Pri tem zelo pomagajo priboljški. Vmes, ko ga vzame iz roke, jo lahko celo malo pobožam, ampak zelo na hitro. Ker sem bila s priboljški preškrta, mi je za kazen napadla roko, z nohti in zobmi. :scare:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po okt 17, 2022 2:11 pm

Re: Tofi / oddana

:) Smo malo napredovali. Nas uspešno dresira. A brez priboljškov ne bi šlo.
Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Jo božamo, vse več, če so le priboljški v bližini. Ni več napadalna, kot je bila. Še vedno pa moramo pazit, da se v želji, po dodatnih priboljških, ne razjezi in zagrabi, pa magari v nogo, ko greš mimo.
Prestavimo jo med iskalce svojega doma, ker ne bo nobene koristi, če se najprej navadi bit naša. Menjava okolja bo v vsakem primeru stresna.
Ker je muca "s karakterjem", bi bil zanjo najboljši dom, kjer bi imela svoj mir in ravno prav pozornosti, ko bi jo želela, pa čim več priboljškov in vmes božanja, pri kakšnem izkušenem mačjeljubcu/ki in poznavalcu/ki mačjega karakterja. Število članov v družini je lahko seveda večje, ampak nikakor ni primerna za v živahen dom, kjer so mlajši otroci.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 18, 2022 10:54 am

Re: Tofi

Nov priboljšek, ni prepoznala in ji ni bil najbolj všeč, pa me je šavsnila v roko, ki je bila še v bližini.
No, priboljšek je nato vseeno pojedla. :scratch:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po okt 31, 2022 9:45 pm

Re: Tofi

Dobro ji/nam gre. :)
Slika Slika Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To nov 01, 2022 10:19 am

Re: Tofi

Čas hitro teče. Mimo je že dober mesec.
Ima oglas, išče dom.
https://www.macjahisa.si/posvojitev/muce/3897

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne nov 13, 2022 3:51 pm

Re: Tofi

Muca name ni več huda, že nekaj časa. Jo primem in si jo dam na rame, pa mal božam, dokler pusti. Najraje pa ima sina, mu je tudi najprej zaupala. Je zelo karakterna in ni tista cuci-buci-muci muca.
Slika Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 346

Pridružen: Če feb 06, 2020 9:48 pm

Odgovor Pe nov 18, 2022 10:23 am

Re: Tofi

Bravo! Draga Tofi upam da kmalu najdeš svoj zavedno dom. :cupidgirl:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po nov 21, 2022 2:25 pm

Re: Tofi

Tofi je zelo lepa mucka.
Slika Slika Slika
Slika Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po dec 19, 2022 4:48 pm

Re: Tofi

Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika Slika

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po jan 16, 2023 10:01 pm

Re: Tofi

:) Midve se že precej dobro razumeva. Ima pa še veliko rezerve.
Slika
Slika
Slika Slika Slika
Pridna, nezahtevna, rada raziskuje in je v bližini ljudi, jo božamo, kolikor pusti. Z lahkoto jo primeš in dvigneš, daš na ramo; tam je najraje - pri meni sicer le na kratko, pri sinu se pa kar rada nosi. :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne feb 19, 2023 4:38 pm

Re: Tofi

Slika Slika Slika Slika Slika Slika
Tofi se je "naredila" v zelo lepo mačko. Postala je dostopnejša, jo božamo, od mene dobi tudi :kiss: in me pri tem ne bije, kot bi me na začetku. :scare: Z njo se seveda tudi igramo. Ker so dnevi že toplejši, gre tudi malo uživat v zunanji mačjak. :good:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe mar 10, 2023 4:06 pm

Re: Tofi

:pismo: Tofi se obeta posvojitev. Mal so mi pokvarili plan. :rolleyes: Ne bo menjala že znanega okolja. Lastnik hrbta in rame, kjer se najraje nahaja, bo od te nedelje uradno njen.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 10, 2023 4:21 pm

Re: Tofi

Arhiv? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe mar 10, 2023 7:03 pm

Re: Tofi

Trixi je napisal/-a::pismo: Tofi se obeta posvojitev. Mal so mi pokvarili plan. :rolleyes: Ne bo menjala že znanega okolja. Lastnik hrbta in rame, kjer se najraje nahaja, bo od te nedelje uradno njen.


A dej no <3 <3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe mar 10, 2023 8:28 pm

Re: Tofi

Ja, lahko arhiv. Ampak, pogodba bo podpisana v nedeljo, z nedeljskim datumom.
Tofi je precej zakomplicirana muca. Sama sebi je največji sovražnik. Danes zjutraj sem zopet našla, da je nekaj (gumijasta ušesa za maškare) glodala in nisem našla vseh delčkov. Prav skrbi mi dela in to ni prvič. :scare:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor So mar 11, 2023 7:49 am

Re: Tofi

<3 zdravo in srečno, Tofi

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 21, 2023 8:54 pm

Re: Tofi

:) Pri nas ji je všeč. Rada uživa v čisto svojem mačjaku, ali pa na postelji. Kadar le lahko, uide po stopnišču raziskovat še druge prostore. Še vedno rada pokaže svoj odločni karakter in protestira/se upre (s pozo, glasom, tačko ali zobmi), če ji želim preprečit namero raziskovanja. Najraje ima še vedno svojega posvojitelja, ki za njo lepo skrbi. Če je bila v začetku večkrat poimenovana "Satanka", je sedaj največkrat slišat "Punči".
Slika
Slika Slika Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 22, 2023 8:00 am

Re: Tofi

Kakšna Punčka, to je Srečka. :kiss:

Vrni se na MH arhiv

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.