V središču

Zakaj izključno notranje bivanje?


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To mar 03, 2015 8:59 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Ni mu uspelo preživet. Ubožec!
Verjetno je sedaj meni bolj žal, kot njegovim. :'(

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če mar 12, 2015 12:11 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Da muce ne znajo it varno čez cesto sem videla tudi danes. Upam, da je ta ostala živa, vsaj slišat ni bilo nobenega bremzanja. Bila je na travniku, ob Tržaški cesti, blizu kmetije, v jutranjih urah, ko je bilo na cesti, v obe smeri polno avtomobilov. Sem šla mimo (ustavit in lovit ni bilo ne možno ne smiselno), v upanju, da le čaka na miško, pa ni bilo tako. 2 avtomobila za mano je švignila čez zelo prometno cesto. Upam, da tudi tokrat srečno. Karambola ni bilo, pa ne bi bilo prav nič nenavadno, če bi se kdo zaletel ob takem neplaniranem dogodku na cesti.
Kdo ve, če se ji bo ponovno posrečil podvig prit na drugo stran... To je kot ruska ruleta, rata ali ne rata. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če mar 12, 2015 2:21 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

trixi ... :praising:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če mar 12, 2015 3:03 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Muc sem žal že veliko videla na cesti, mrtvih, povoženih, ... ampak psa pa ne. Pa sem ga danes videla povoženega na hitri cesti oziroma ob hitri cesti ... preganja me že cel dan :( so pa na 112 rekli, ko sem želela obvestit, da jih je obvestil že nekdo drug. Upam, da so ga že odpeljali.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če mar 12, 2015 3:16 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Jaz sem videla povoženega psa, že ob cesti in označeno s stožcem, pred izvozom Vič, iz smeri Bežigrad, nazadnje 10.3., popoldan.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To okt 13, 2015 11:37 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

In se ena macja palacinka. Ni eden mojih odlovljenckov. Vsaj po barvi kozuha ne. Ni pa ne vec kaj dosti od reveza ostalo. Rep sem prepoznala, vse ostalo je bilo pa ze v tako sploscenem stanju, da niti vedela nisem kaj naj bi bila glava. Nov zapuscencek? Od koga "notranji" ki so ga vn spustili se gonit? Kdo bi vedel. Pocivaj za mavrico muc.

Pa enega od mojih stalnih hranjenih na lokaciji ze 4dni ni videt. Pa je drugace kot pribit na lokacijo. Ni prvic da je zgasnil, pa me vseeno stiska. Kaj pa ce,...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po apr 18, 2016 2:44 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Zaradi mačke, ki je stekla čez cesto, poškodovan motorist.
http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... bolnisnico
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To apr 19, 2016 1:53 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Ja, ampak kaj je pa bilo z mačko? :girlsad:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe maj 20, 2016 12:05 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Zunanje mačke (tudi) zastrupljajo...
http://tracker.contentexchange.me/out/E ... 3742163403

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor So maj 21, 2016 3:10 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Komentarji lastnikov so pa tudi bruh. Ze 5let nazaj so jim domnevno zaradi strupa izginile ze 3macke, od tega ena takrat breja? Bruh. Pa a je res tako tesko sterilizirat? Pa jih met na varnem? Se posebej ce ves da mas psihice za sosede?

Boge muce.

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor To maj 24, 2016 12:34 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Živjo, nisem prebrala vseh 12 strani, tako, da ste morda že kje zapisale odgovor na moje vprašanje pa vendar....Kako privaditi približno 5 let starega kastriranega najdenčka, ki je bil verjetno navajen življenja zunaj, notranjega bivanja? Namreč mačkon pride samo ponoči notri potem pa je ceu dan zunaj, razen, če je slabo vreme, sedaj ko je pa že bolj vroče bi biu rad pa tudi ponoči zunaj in praska po balkonskih vratih, dokler ga ne spustimo ven....Ima pa tudi notri vse potrebne stvari, tako da mu ničesar ne manjka, vendar on vseeno hoče biti zunaj pred hišo....Se pri takih primerih splača potruditi in navajati na notranje bivanje?

Hvala za vse odgovore ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jun 07, 2016 2:56 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:girlsad: Danes povožena/mrtva odrasla muca na prehodu za pešce.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 592

Pridružen: Če jul 23, 2015 5:45 pm

Odgovor To jun 21, 2016 2:37 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Vceraj zvecer na poti iz Ljutomera v Ormoz okoli 21h prazna cesta, okoli 23h nazaj nekje na sredi poti na cesti ob hisi povozena muca. Sem sla pogledat, lezala v mlaki krvi, nobenih znakov zivljenja. Ampak saj ni problema. Bodo dobili novo. Katero od tistih, ki jih ljudje ne bodo zavrgli kje ob cesti ali v gozdu. :dash: :dash:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To jun 21, 2016 11:23 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Kopiram še sem, objavo o poskusu takojšnjega reševanja zastrupljenega mucka z zunanjim izhodom...
taperverčki je napisal/-a:Ni prezivel noci. :'(
Juhuhu, Logatec. V strogem centru imamo psihopata, ki mesa strup v mleto meso. :girlsad: A bo kaj koristi, ce prijavim na policijo? Vsekakor bom obvestila vse okoliske sosede, da naj bojo pozorni in da naj cuvajo svoje zivali, predvsem pa naj vsako "sumljivo najdbo" zascitijo in poklicejo policijo.


Današnja realnost - poleg nevarnosti avtov ipd., so med nami še psihopati, ki z užitkom in načrtno zastrupljajo nič krive živali. Imejte jih pod nadzorom - živali in psihopate in prijavljajte pristojnim službam! :angel:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne jul 03, 2016 5:15 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Še ena žrtev namerne zastrupitve. :girlsad:
taperverčki je napisal/-a:Še sosedov Bimbo. Lep siv tiger, 10 let star, zdrav, kastriran. Nikoli se ni premaknil več kot 10m stran od hiše. Imeli so ga radi in lepo so skrbeli zanj. Njegovi so ga našli in poklicali veterinarko. Ni mu bilo pomoči. Spet modri kristali, obležal na istem mestu kot prejšnji.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe sep 09, 2016 10:23 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Na muce je treba pazit...!
Reševanje iz drevesne krošnje, 20 m visoko.
http://www.slovenskenovice.si/novice/sl ... alci-pa-ne

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To sep 20, 2016 11:55 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Kako "preslišite" oziroma ne odtrgate glav folka ki po eni strani reče za pomoč pri k/s prostoživečkov (šele po tem ko jim je že VSE ušlo izpod nadzora in je na lokaciji vsaj 4-6majskih mladičev, +neznano število jesenskih, +vsaj 3 nesterilizirane samice, + vsaj 2 nepoštimana samca ki sta tam samo ko se samice gonijo, + še 2 neznanega spola), potem ti pa ta ista oseba pribije da ona tretira vsako zadrževanje muca izključno notri - ne glede na lokacijo, situacijo, itd kot MUČENJE. In sem jo hotela oslonit.
Sem ji prec dala vedet da če misli da so notranji muci mučeni, je dobila za pomoč napačno osebo - ker očitno rutinsko mučim mačke. Pa da mam cel telefon "hudo mučenih" mačk, da pa ji lahko priskrbim tudi celo gardo precej nazornih slik muc, ki "mučenja" ki ga očitno izvajajo mehki kavči niso nikoli poznale, pa so odšle na drugo stran mavrice, ali pa imele večne posledice te hudičeve mačje svobode.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To okt 11, 2016 8:50 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Izjava/komentar neke osebe na FB Mačje hiše: "Jaz imam res rad te pepelnate sive muce sem imel tako skoraj 8 let nakar pa kar izognila na enkrat... imeli smo par mačk pa so vse izginile in jih ni bilo več nazaj."
No, ZATO morajo biti muce notri ali pa pod nadzorom zunaj, v varnem okolju.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So okt 29, 2016 9:11 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Včeraj zvečer je, iznenada, švignil čez cesto odrasel črno-bel muc in mi prekrižal pot. Na srečo se je za oba vse dobro končalo, saj je bila cesta suha in so bremze prijele. Če bi bilo le malo poledenelo, bi se slabo končalo za moj avto, saj bi zagotovo stopila na bremzo, kljub posledicam.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 16, 2017 9:20 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Glede na to, da že zelo dolgo nisem objavila nobene povožene muce (kar si tudi zares ne želim), povem, da jih še vedno srečujem in mi je ob tem vsakič zelo hudo in težko in žal, da so imeli tako neodgovorne lastnike, ki niso poskrbeli za njihovo varnost.
Danes je bila "lepo truplo", prejšnji teden pa ena zelo "razmrcvarjena" + ostali, podobno tem dvema žrtvama. :girlsad:
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.