V središču

Zakaj izključno notranje bivanje?


Muce, ki iščejo dom.

Moderatorji: helena, renata, gipsy, Bela šapa, Trixi

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jul 04, 2012 5:47 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Ulikses je napisal/-a:... Po 10m je že začela iskati vhod nazah v blok (skozi kletna okna), po 15 pa se ji je že čisto sfrtajčkalo. in smo se vsi trije spogledali, jo vzeli v naročje in enostavno odnesli nazaj gor. Nikoli več ni niti povohala vhodnih vrat, prav vidi se ji, kako je srečna, da je varna med 4 stenami...

:good: :D :kiss:
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jul 04, 2012 6:44 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Si vas kar predstavljam. :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So jul 07, 2012 9:30 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Jaz tudi kar vidim tole ekspedicijo "sprehod malega mačka" :lol:
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 239

Pridružen: So maj 26, 2012 8:28 am

Odgovor To sep 25, 2012 9:12 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

To kar se je zgodilo danes, samo 3 hiše nižje od nas, je bilo grozljivo. Sosed je dobil dve mali muci enega tigrčka in enega črnega. Stara sta slabih 8 tednov in ker je gospodu sevad logično da so ''mački za ven'' sem par dni nazaj videla da jih ima tudi on večino časa zunaj. naj povem da živimo v ulici kjer je več hiš in ta hiša je direktno ob ulici-se pravi cesti, kjer je omejitev res da 10km/h vendar mislim da se je noben ne drži. No vglavnem da preidem k stvari, danes popoldne je bil eden od teh muckov (tigrček) povožen do smrti, na ulici 5m stran od hiše. :'( :'( :'( Zdi se mi grozljivo in še zdaj ko pišem to imam kurjo polt in cmok v grlu...nevem kaj bo ''gospod'' sedaj storil z drgim muckom ali ga bo imel notri ali ne, ampak glede na to da so tole novi sosedje jih niti ne poznam in ne vem kako naj mu rečem da to kar počne ni vredu in da je samo še vprašanje časa kdaj bo taka usoda doletela tudi drugega mucka :kiss: Tako sem jezna na tega človeka, ve da živi direktno ob cesti, kjer je čez cel dan kar nekaj prometa mucka pa sta bila še tako majhna in drobčkena da si ju komaj videl. najraje bi šla tja in mu vzela tega drugega, pa še par bi mu jih povedala :aggressive: res nevem kako lahko kot prvo spusti ven mladička stara slabih 8 tednov, in nasploh kako mu ni jasno da je cesta 5m stran od njegove hiše, da je v okolici polno psov,...:dash: :aggressive: :threaten: kakorkoli jaz upam da se ima mali angelček lepo tam zgoraj in da bo od tam čuval svojega bratca :kiss:
Nejči,Lumpi in Ron najini :sunny:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1358

Pridružen: Ne dec 12, 2010 9:54 pm

Kraj: Ljubljana/Koroška

Odgovor Sr sep 26, 2012 11:07 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Js bi šla po tadrugega, sosedu to povedala in mu rekla, da ga bom prijavla za neodgovorno lastništvo in mučenje živali, če si bo omislil še kakega zunanjega mačka. Za bruhat, da ljudem še vedno ni jasno da živali niso igrače, da ne vedo kaj pomeni avto, pes, strup itd., najbolj žalostno pa je, da take ljudi 'spametuje' edino strah, da jih bo udarlo po denarnici :dash: :bad:
You are nothing until you've been ignored by a cat. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr sep 26, 2012 11:30 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

LaliLoki je napisal/-a:Js bi šla po tadrugega, sosedu to povedala in mu rekla, da ga bom prijavla za neodgovorno lastništvo in mučenje živali, če si bo omislil še kakega zunanjega mačka. Za bruhat, da ljudem še vedno ni jasno da živali niso igrače, da ne vedo kaj pomeni avto, pes, strup itd., najbolj žalostno pa je, da take ljudi 'spametuje' edino strah, da jih bo udarlo po denarnici :dash: :bad:


Jaz tudi.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 239

Pridružen: So maj 26, 2012 8:28 am

Odgovor Sr sep 26, 2012 7:08 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Se strinjam z vama ja, sam tega človeka skoraj da ni mogoče dobit...nič ga ni doma, vsaj vidim ga zeloooo malokrat... sem pa opazila danes ko sem šla tja da si j postavil neko ograjo tam na vrtu da muc ''nebi'' šel na dvorišče in s tem posledično na cesto...nevem zdej bova še jutr mal pogledala če ga kej vidiva, drugače pa danes drugega muca ni bilo zunaj, saj takrat ko sem bila jaz tam.
Nejči,Lumpi in Ron najini :sunny:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 4:08 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Drugega mucka bi bilo najbolje ukradit pa se neumnega potem delat, problem rešen, muc pa bo živel normalno.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 8

Pridružen: To jul 03, 2012 10:47 pm

Odgovor Sr jan 16, 2013 7:07 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Ja, bo res to, kar kar je laliloki napisala - ljudje še vse preveč jemljejo živali kot okras k hiši in nič drugega. sej konec koncev ko sam jaz bil mali je bilo pri nas enako - imeli smo mačkona, ki je sicer kar dolgo živel za zunanjega mačka, vendar ni nikoli bil tretiran kot neko posebno bitje. sicer je bil redno cepljen, tudi hranili so ga stari starši, vendar če je prišel domov poškodovan zaradi bojev z mačkami ali celo psi, ga niso peljali k veterinarju, ker pač mačka ima 9 življenj in je prav, da se sama zliže...tako se je takrat in zgleda da tudi še danes razmišlja.

umrl je precej tragično: sosed ga je (sredi urbanega naselja!!!!) prestrelil s šibrovko. strel je muc sicer preživel, je pa kasneje umrl zaradi infekcije. dandanes bi mi bilo normalno, da bi ga takoj peljal k veterinarju, ker bi se mu verjetno dalo pomagati...takrat pa so ga kar pustili, češ, naj se zliže ali pa pač ne.

danes, vsaj nekateri, pa že bolj dojemamo, da so mačke bitja tako kot mi. in dejansko, če imaš mačko samo noter, je to čisto drugačen odnos. dejasnko vse skupaj postane petparenting, kot rečejo američani. mačke so tvoji otroci. pika. in tako moraš tudi za njih posrkbet. sicer je res, da je zdravstvena oskrba božjastno draga, samo ni panike, če imaš samo muco ali 2. za kaj več, pa je fajn met kaj več pod palcem...če jim res hočeš nudit neko zdravo socialo in zdravstvo.

če bi recimo imel hiše, verjetno mačke ne bi imel zunaj, vsem nejevernežem navkljub. največ, kar bi naredil je, da bi vrt tako ogradil in zavaroval, da mačka ne bi mogla ven, nobena nevarnost pa ne noter. in potem bi jo verjetno spuščal ven, na vrt. pa še verjetno pod nadzorom.

v bistvu ko je mačka dlje časa noter, se mi zdi, da res čisto pozabi na tiste naravne nagone po preživetju itd. in se čisto normalno aklimatizira na lagodno uživanje po posteljah, kavčih, knjižnih policah itd. naši sta tako razcartani, da je kar noro jih videt, kako se ne bojita nobenega tujca - ko pride recimo plinar zamenjat plinsko jeklenko ga kar napadeta in prevohata od nog do glave, da revež sploh ne more normalno delat :)

dolga bo še pot do res polnega ozaveščenja družbe o tem, kako je treba z živalmi in da živali niso samo neki predmeti in igrače za kratek čas. to so bitja, ki terjajo odgovornost in nek odnos.

žalostno je videt, kako ljudje še dandanes po vaseh ne znajo peljat psa ali mačke kastrirat/sterilizirat...raje imajo vsako leto 3000 mladičev, ki jih pol pač ubijejo. 50eur za enkraten poseg, ki bi jim rešil marsikateri drugi strošek, živali pa marsikatero bolečino, je veliko ljudem preveč...oz. tako oni to interpretirajo...da strošijo vsak teden vsaj 50 eur na drugi neumnostih, to nima veze.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: So dec 24, 2011 10:03 am

Kraj: Il.B.

Odgovor Pe jan 18, 2013 3:23 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Podpis! :)
In še nekaj bi dodala, to običajno rečem tistim, ki mi govorijo da mačke mučim ker ne smejo ven: če bi želele bi že šle! Ko pridemo iz trgovine so vrata na široko odprta - mačke 1 meter proč opazujejo, parkrat je šla Čupa do ograje (oddaljene slab meter od vhodnih vrat - smo v bloku), je tam na vsa glas zamijavkala :kiss: :D , se podrgnila ob ograjo in hitro pritekla nazaj, ko smo enkrat pozabili odprta vrata sta muca takoj ko sta opazila hitro prišla pome (Čupa seveda glasno mijavkala) in mi pokazala :kiss: , tudi na oprsnici se je Kiki bal prestopiti čez prag, Čupa pa je šla le do spodnjega vhoda (za ven) - in do tam samo enkrat... Tako da če bi si želele bi ob toliko priložnostih že zdavnaj šle!
In še ena zame velika prednost notranjega življenja: hitro opaziš kakšne bolezenske znake. Kajti le kako opaziš drugačen urin oz. probleme pri iztrebljanju, bruhanje, čudno obnašanje mačke ipd., če je zunaj. :(
Kiki, Čupa, Mura, Dino, Pejča *__*
http://rebeka-u.weebly.com/index.html
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To feb 26, 2013 10:18 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Prispevki v zvezi s potrebno velikostjo stanovanja za mucke so bili prestavljeni v Koliko prostora potrebujejo izključno notranje mucke?
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 889

Pridružen: Pe okt 05, 2012 6:33 pm

Odgovor Pe apr 19, 2013 9:50 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

uh, polno je žalostnih in krutih zgodb mucev, ki morajo živeti zunaj. Imam prijateljico, ki ima veliko muc. V Ljubljani jih ima v stanovanju, a na svoji domačiji jih ima zunaj. Iz njenega primera lahko potrdim, da mački kar "izginejo" ali jih povozi avto, ali jih odnese kakšen jastreb, lisica ipd. Na lastne oči sem videla njenega pretepenega muca, ki je bil čisto suh, ko se je nekaj dni potikal okoli. Skratka.... človek ostane brez besed. Odkar sem posvojiteljica Čarlija in Miše in članica foruma, prijateljico osveščam o informacijah, ki jih dobim na teh straneh a imam občutek, da "me ne sliši".

Tudi jaz izhajam iz kmečkega okolja, kjer so muci morali biti vedno zunaj. Zdaj ko vodi kmetijo moj brat z ženo imata neomajno mnenje, da živali (muce, kužki) ne sodijo v hišo. Čeprav imata tudi psa Labradorca, ki je znan po tem, da ni pes čuvaj pač pa družinski pes, ki je navezan na ljudi. Groza, kar težko gledam tole skupaj. Muce morajo biti zunaj. Moj brat je prinesel od moje sestre malega mucka in ni dočakal 1 dneva življenja, ker je umrl. Baje ga je zadavil starejši mače, ki je bil prej pri hiši.

Po tem, ko sem posvojila Mišo, Čarlija in Piko smo z mojimi domačimi na dveh bregovih. Ne strinjajo se, da imam v stanovanju živali a jaz sem vesela, da jih imam :). Ne pustim sprovocirati in pravim, če jim ne odgovarjajo živali, jim ni treba priti. No zdaj so se nekoliko umirili in se trudijo spoštovati mojo odločitev čeprav s težavo.

Z opisanimi primerov odnosov do muc in kužkov samo potrjujem, da je NUJNO, da so mucke v stanovanju ali v hiši in da so pod nadzorom. Ni ga lepšega občutiti njihovo toplino, predenje ali kašne druge zvoke ugodja, ki jih oddajajo, ko smo skupaj na kavču, postelji ali preprosto v objemu :praising:
:cat: :cat: :angel: se imamo radi <3 :rose:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 33

Pridružen: Pe jun 07, 2013 10:42 pm

Odgovor To okt 29, 2013 8:30 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Nasa muca sta izkljucno notranja. Mamo pa sosedo, ki ze 17 let hodi
s svojim mucom na sprehod :D
na zacetku cloveku zgleda malo cudno, ampak muc je srecen.
Ne zgleda da bi ga kaj motilo.zdaj, ko je starejsi ga vcasih spusti
saj se od nje ne zgane niti 15cm.
Pa smo tudi mi probali s povodcem. Nasa Mallow je
bolj skepticna na to pogruntavscino, ker se preprosto
boji bit zunaj. Takoj zacne plezat v narocje. Brahms (ex.Iggy) pa
ovozuje vecerne sprehodke! :D mislim, da je :O to zanimiva
moznost.

Zadnjic smo bili na obisku pri tasci. Njihovi sosedi majo
malega psa in po novem cisto malega muca. Kljub temu,
Da je njihovega prejsnjega muca doletela prezgodnja smrt, ko
ga je zbil avto, sem bila prica tega, da cisto malega muca preprosto postavijo pred
vrata!! Muc je bil cisto zmeden in prestrasen.. Strasno je jokal. :(
Ko je opazil naso hcerkico je takoj tekel k njej (kljub temu da sta
bila na vrtu dva psa!!!! Hvala bogu navajena na macke).
Potem je blodil naprej! Ko je skoraj zavil na vrt drugih sosedov (ki inajo
velikega ovcarja ki mackov NE prenese!!!!) :o
sem ga pograbila in pozvonila pri njegovih lastnikih!

Rekla sem (ce ze ne zaradi muca) naj svojim otrokom
prispara ponovno tragedijo. Malo sem pretiravala, da bi muca skoraj
raztrgal sosedov pes, pa so bli cisto sokirani in so rekli da
ga ne bo vec spuscala.
To je bilo pred 5 dnevi in tasca je sporocila, da sosedi muca
res niso vec spustili :yahoo:




postavijo pred vrata
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr okt 30, 2013 7:11 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Krasno, da bi le tako tudi ostalo. :) Glede sprehodov pa brez slikovnih dokazov ne verjamem čisto nič. ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 33

Pridružen: Pe jun 07, 2013 10:42 pm

Odgovor Sr okt 30, 2013 9:28 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

:D brez skrbi! Bomo danes naredili ene par lepih fotk :P
vceraj je cez dan dezevalo in se gospodic ni hotel niti na balkon premaknit
:D mallow pa se itak ne premakne iz stanovanja ce je zunaj manj kot
16 ° :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če okt 31, 2013 4:54 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Bravo Alenka <3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Če jan 16, 2014 2:14 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

upam da je vprašanje na mestu, je kršenje pogojev pogodbe MH, če mucka spustim na balkon? oddaljen je 3m od tal, ograjen z mrežo 1x1cm. LP :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če jan 16, 2014 5:42 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Sama balkona nimam, vem pa, da imajo nekatere na balkonih narejene prave mačjake, pa tudi če ne, je važno samo to, da je lepo zagrajen tako, da mucki nimajo nobene šanse, da pridejo izven te ograje oziroma zaščite, pa so potem lahko cele dneve na balkonu, če jim tako paše :) samo, da so varni, to je najbolj pomembno.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 16, 2014 8:25 am

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

Ne, ni kršitev če gre za zaščiten balkon, lahko je tudi nezaščiten, če date mucka na oprsnico in povodec.
Dajte kakšno fotko gor, vam bomo še najlažje lahko svetovali, če je ok.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če jan 16, 2014 12:03 pm

Re: Zakaj izključno notranje bivanje?

wolfpack je napisal/-a:upam da je vprašanje na mestu, je kršenje pogojev pogodbe MH, če mucka spustim na balkon? oddaljen je 3m od tal, ograjen z mrežo 1x1cm. LP :)


Kako visoka pa je ta ograja iz mreže? Lahko maček spleza čez njo?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Muce iščejo dom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 63 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.