V središču

Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor Po apr 23, 2012 3:58 pm

Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Pozdravljeni vsi!

Znašla sem se v eni situaciji, v kateri mi vest ne pusti da ne bi ukrepala. Preden pa se opečem pod težo našega vrlega VURSa in sosede, ki mi bo najbrž preluknjala gume na avtu, pa se obračam na vas za kakršnekoli napotke.

Torej, imam oddaljeno sosedo, ima samo zunanje mačke, teh pa je bohvedi si koliko. Vem, da je imela eno mačko, ki pa se že od nekaj drži striktno blizu njene hiše, tako da jih nikoli nisem videla, razen če sem šla ravno mimo, za katere sem ves ta čas mislila da sta sterilizirani. Pred nekaj meseci pa so se od nekod v času ženjenja v naš okraj ''priselili'' še trije mački, predvidevam da samčki, ki so sedaj ostali kar pri tej sosedi, saj ta mirno svoje mačke hrani zunaj, spijo pa potem na skednju ali kjerkoli. Problema tu sta pa sledeča:
1) vsaj eden od teh mačkov je zelo agresiven, saj sta kar dva soseda potožila, da sta opazila ugrize pri svojih mačkah (pa prosim brez pridige o stalnem nadzoru nad mačkami - saj vsi poznamo to zgodbo, eno je teorija, drugo pa praksa, sploh pri nas ko smo v okolišu mesta in so tu tudi kmetije, si lahko predstavljate da tu ni ravno veliko notranjih mačk). Tudi jaz imam mačko in večkrat opazim enega dotičnega mačka (ki se ga ne da zgrešit, ker je očitno res pravi pretepač in jih je tudi sam skupil, saj je mestoma brez dlake in šepa) ki se v ranih jutranjih ali poznih večernih urah šeta okoli naše hiše in jo prilično tudi označi. Seveda ni potrebno poudarjati, da maček takoj ko zagleda človeško bitje pobegne, niti ga nikoli ni na spregled čez dan, ko so ljudje zunaj na vrtu in podobno.

Tega mačka bi jaz rada kastrirala, problem pa je kako ga dobit. Obrnila sem se na Zonzanija za izposojo mačjelovke, telefon zvoni v prazno, na mejl ni odgovora. Mogoče kakšna ideja kje v Celju in/ali okolici bi se še dalo sposodit mačjelovko? Vem, da so zavetišča in občina s svojim proračunom dolžni ulovit prostoživečke, ampak jaz bi jim samo olajšala delo, ga ulovila in kastrirala, označila pa morebiti še testirala za FIV/FeLV na lastne stroške. Najraje kar vse tri mačonarje, če mi uspe, ampak tega pretepaškega označevalca pa ziher. Torej kam se obrniti, če se zavetišče ne odziva ozrima kje dobiti mačjelovko? A obstaja še kakšna alternativa za lovljenje mačk, s katero nisem seznanjena?

2) Ta dotično sosedo je eden od sosedov (katerih mačka ga je skupila od tega pretapača) ''postavil pred dejstvo'' kaj se dogaja, pa se je izgovorila češ da ona bi z veseljem dala S/K svoje mačke, pa se jih ne da ulovit, ker so preveč divje. Po drugi strani je bila opažena bojda da že večkrat (priznam, sama jo nisem pri tem nikoli videla, mi pa ni neverjetno), ko je utopljene mačje mladiče vrgla v smeti. lahko si mislite, da sem se skoraj sesedla, ko sem slišala to informacijo, zato sem jo konfrontirala tudi sama. Seveda si lahko mislite, da sem naletela na gluha ušesa in kup izgovorov. Ker mi je zmanjkalo moči za ukrepe, sedaj razmišljam o prijavi na VURS, zadržuje pa me dejstvo da za to nimam konkretnega dokaza in morebitna kazen zame češ da je šlo za lažno prijavo (saj vem da lahko podam prijavo anonimno, ampak bi rada vedela razplet te zgodbe). Torej, kakšna misel? Kaj bi naredile ve v mojem primeru? Poznate kak podoben primer, sploh kar se vpletenosti VURSa tiče?

Enostavno ne morem več dovolit, da bi male mačje pardnevne carte končale svoje življenjce, še preden se je to začelo.... :( In da bi en pretepaček teroriziral sosedove mice mace, ki jih poznam že po 10 in več let :cat:
Dogs have owners. Cats have servants.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Po apr 23, 2012 4:38 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Pozdravljena CorpseBride!

Na tvojo prvo točko imam odgovor. Tudi jaz sem imela v Šmartnem v R.D. enak problem.
Maček zelo agresiven, nekastriran in od mačjih spopadov obgrizen. Drugače kot z živolovko se ga ni dalo ujeti.
Poklicala sem Zonzani in prosila za živolovko na št.037490600 od 8.00 do 16.00 ure. Pojasnila sem problem in povedala,
da je maček prostoživeči ter da ga bom dala kastrirati, razglistiti in razbolhati na svoje stroške. Povedali so mi, da krije
stroške kastracije prostoživečih mačk občina (vsaj zaenkrat še-po mojih izkušnjah okoli septembra zmanjka denarja).
Mačka naj pripeljem in da bodo uredili. Brez težav so mi dali živolovko, mačka so kastrirali, ga razglistili in razbolhali.
Za živolovko sem jih prosila v petek 20.4.2012, danes 23.4.2012 je maček "porihtan" in vrnjen na staro lokacijo. Plačala
nisem niti evra. Na zgornjo št. so se mi oglasili takoj (menda sem ravno v pravem času poklicala). Izven omenjenega termina
jih dobiš na dežurno številko 041725123. Če jih ne boš dobila, te bodo poklicali nazaj.

Kar se tiče druge točke. Če imaš priče,da je utapljala mladiče, bi jo jaz prijavila na VURS.

Ko ugotoviš, da "lastniki" niso lastniki in jim je vse kaj drugega (hiša, avto..) bolj pomembno kot
dobrobit "njihove živali" in ker tega ne moreš več gledati, vzami zadeve v svoje roke. Ponovno
pokliči Zonzani, sposodi si živolovko in daj mačke s/K.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor Po apr 23, 2012 5:52 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Hvala lepa za odgovor. Jaz sem jih probala prvič kontaktirat tudi v petek in danes, pa še mejl sem jim poslala, tako da me čudi, da ni odgovora. Bom poskušala še enkrat.

Kaj potem sami spustijo mačka ali prideš ti po njega in ga izpustiš?
Dogs have owners. Cats have servants.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Po apr 23, 2012 6:27 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Po mačka sem šla jaz in sem ga na lokaciji kjer sem ga ujela, spustila nazaj.
Tudi mene čudi, da jih ne moreš dobiti. Mi smo bili od petka do danes ves
čas na vezi in res ni bilo težav. Pokliči jih še enkrat na dežurni mobitel
ali jutri na fiksni telefon po 8.00 uri. Sem prepričana, da jih boš dobila.
Ali imaš sigurno prave številke?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor Po apr 23, 2012 6:45 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Super, hvala za odgovor. Ja mogoče zazvonim res ob neprimernem času, a nič ne de, se lahko tudi osebno oglasim pri njih ker sem blizu doma.

Na kakšno vabo si ga pa ujela, je bila hrana dovolj? Malo me še edinole skrbi da bo maček preveč pretkan, da bi ga ujela.... :S
Dogs have owners. Cats have servants.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor To apr 24, 2012 5:28 am

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Jaz sem ga ujela kar na Kitekat. Nekaj koščkov daš pred živolovko,
glavnino pa v živolovko čisto pri koncu. Živolovko nastavi na mestu kjer se
maček pojavlja, zjutraj ko bo lačen in da ne bo ljudi okoli. Tudi ti se umakni
od živolovke, da te maček ne bo videl. Boš videla, da ti bo uspelo. Ko bo maček
kastriran, se bo počasi upam umiril in tudi manj se bo potepal in pretepal.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To apr 24, 2012 8:19 am

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Svetujem Poli, bo še prej ujet. Tudi tuna iz konzerve (eno žlico) že od daleč privabi.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor To apr 24, 2012 6:39 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Hvala za preloge! Upam, da bodo briketi dovolj, ker v mojem hladilniku ni mesa.

Sicer pa naj povem da so danes v Zonzaniju bili celo tako prijetni, da so se mi javili na telefon. Postregli pa so mi z informacijo da mačjelovka stane 2€/dan in da naj dam mačka kastrirat kamor vem in znam na lastne stroške.... Tako da bom to tudi naredila.
Dogs have owners. Cats have servants.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor To apr 24, 2012 6:45 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

CorpseBride je napisal/-a:Hvala za preloge! Upam, da bodo briketi dovolj, ker v mojem hladilniku ni mesa.


Na brikete ga po moje ne boš ujela.

Mora biti nekaj, kar že na daleč fino diši. Kakšna Whiskas konzerva, Poli salama, tunina ...

No, bojda se da tudi na baldrijan loviti, ampak tega pa nisem nikoli poskusila :D

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor To apr 24, 2012 6:50 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

:O Ne morem verjeti. Jaz sem imela resnično čisto
drugačno izkušnjo. Mogoče je stvar v tem, da celjska občina
trenutno še krije stroške s/k, šentjurska pa ne? Celo sami so
mi rekli, da stroške s/k krije občina, ko sem jim rekla, da bom
zadevo uredila na svoje stroške. Pa živolovko si si vseeno
izposodila, saj sicer mačka ne boš mogla ujeti?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor To apr 24, 2012 7:07 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Skuiki je napisal/-a:Na brikete ga po moje ne boš ujela.


Pardon, mesa za humano rabo :D Mačje konzervice pa so, če ne bo pa kak sosed dal košček polija ;)

ssuhol je napisal/-a::O Ne morem verjeti. Jaz sem imela resnično čisto
drugačno izkušnjo. Mogoče je stvar v tem, da celjska občina
trenutno še krije stroške s/k, šentjurska pa ne? Celo sami so
mi rekli, da stroške s/k krije občina, ko sem jim rekla, da bom
zadevo uredila na svoje stroške. Pa živolovko si si vseeno
izposodila, saj sicer mačka ne boš mogla ujeti?


Ja, tudi mene čudi. Vem da naša klin*eva občina zapira pipico Zonzaniju :negative: ampak mene niti vprašali niso, iz kod sem.... So me pa vprašali zakaj rabim mačjelovko (kot da je za kaj drugega kot za mačke lovit?) in za koliko dni (kot da naj jaz vem kdaj bo bučman se not ujel), kar mi ej bilo mal čudno. Mi pa zarad nefinanciranja občine Šentjur ni za težit, da kaj se to oni grejo, ker verjamem, da jim ni ravo z rožicami postlanano.... Bom že porihtala tak da bo prav. Po mačjelovko grem jutri ali v četrtek, danes sem šele dodobra prišla s šihta, pa so mi rekli da moram priti nujno v času uradnih ur, ki pa so samo do 16h. Tako da ja, se bom pač izkašljala za tiste nekaj €, to mi sploh ni problem.
Dogs have owners. Cats have servants.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14876

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor To apr 24, 2012 7:21 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Če boš muca peljala na kastracijo v Veterinarsko bolnico Šentjur, prosi za popust v dogovoru z Mačjo hišo.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: To dec 13, 2011 10:25 am

Odgovor To apr 24, 2012 7:31 pm

Re: Prostoživečke s skrbnico (ki to ni)

Za kastracijo sem že zmenjena na veterini ki jo sicer sama obiskujem in ima res super osebje in so mi pripravljeni malo finančno olajšat situacijo, tako da glede € ni problema.
Dogs have owners. Cats have servants.

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.