V središču

Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid


Moderatorji: andreja, helena

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 6:22 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Jaz bi bila (na primer) pripravljena krit oskrbo za ta dva in tudi vzela bi ju, če bi imela vsaj dvosobno namesto enosobnega stanovanja. Ampak očitno se tu ne da nič naredit ... ostajata na cesti.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 9:16 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Bila sem na lokaciji, se spet srečala s hraniteljico. Gre za gospo, ki je najditeljica muca Browneya, ki je trenutno pri Trixi.

Za S/K naj bi bili dve muci (ena ČB in ena črna) ter dva mladiča. Nov neprijeten podatek je, da ima verjetno tudi nesterilizirana črna muca mladičke. Bojda je bila ''bolj okrogla'', zdaj pa je videt, kot bi imela povečane seske ... gospa je izrazila, da ima z Mačjelovkami slabe izkušnje, podobno z eno muco v Gmajnicah. Stanje je torej tako, da je na lokaciji mogoče še eno leglo tako malih mladičev, da se še niso nikoli pokazali.

Druga neprijetna stvar je, da mladičev in njihove mame danes ni bilo na spregled. Skrbnica je rekla, da se je do zdaj to zgodilo samo 2x. Sumljivo je, da je hraniteljica videla, da je voda za muce, ki jo je nastavila zvečer, bila čez dan rumenkasta, poleg je našla ovitek UHU lepila ... obstaja torej določena možnost, da muce kdo tudi poskusi zastrupljat.

Kljub izpričanim slabim izkušnjam hraniteljice bom poskušala uredit, da pridejo lovit Mačjelovke, ker se mi osebno zdi to edina smiselna rešitev v dani situaciji.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 9:43 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Vsi imajo neke slabe izkušnje, ampak sami pa ne bi niti za uro namestili nobenega v svojo kopalnico recimo.(če že govorimo o najditeljici Browneya)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 07, 2014 10:48 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Glej ne vem, jaz je ne poznam (danes sem jo 2. videla), mi je pa punca od Mačjelovk tudi rekla, da so imeli s to hraniteljico določene probleme. In iskreno mi je čudno, da ni pripravljena v stanovanje vsaj na začasno vzet več kot ene od vsaj 15 mačk, ki jih pa vseeno razglaša za ''svoje', čeprav je bilo po njenih besedah več muc zelo bolnih, tudi sredi zime. Tudi to mi je čudno, da je včeraj trdila, da muce hrani samo in zgolj ona, danes je pa rekla, da jih hranita še dve sosedi ... in zelo mrko je gledala, ko sem rekla, da sem se že dogovarjala, da bi muce odpeljali na S/K v Gmajnice ... tudi ko sem omenila, da bi bilo najbolje, če bi se poskusilo mladiče vseeno kako oddat/jim najt dom, je bila videt s tem zelo nezadovoljna, pa očitno je čakala da mladiči zrasejo ali kaj in ni nikogar sploh obvestila da so tam ali karkoli ...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To avg 12, 2014 8:08 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Nič iskat izgovorov, akcija, nujno, takoj.
Napotke in usmeritve sem že dala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To avg 12, 2014 8:10 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

VSE porihtat in hraniteljica MORA sodelovat!

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To avg 12, 2014 3:05 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Prej je porihtano bolje je. Lovit ni tesko. Samo potrpljenje mores iz pete potegnt

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To avg 12, 2014 10:30 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Klicala sem na Mačjelovko - včeraj in danes: nihče se ne javlja. Na mejl ne odpisujejo. Gmajnice sem danes klicala trikrat. Prvič so rekli, da morajo premislit kaj naredit in bodo poklicali nazaj. Niso klicali in sem poklicala še enkrat, pa so rekli da še vedno ni urejeno, da res javijo. Kličem čez nekaj ur, ker ni nihče javil, pa govorim z osebo, ki o zadevi ničesar ne ve. Sploh. Reče, da bo povedala kolegici na nočni, ki bo prišla še danes lovit. Se opraviči, da niso nič javili. Res me čez dve uri kliče druga oseba iz Gmajnic, ki pa ji ni bilo do tega, da bi na teren prišla sama - javila bo vodstvu, ki bo potem urejalo zadevo z Mačjelovko, ker so Mačjelovke tu že lovile, pa naj še zdaj. Ko so lovile prvič, so pustile dve muci nepoštimani. In ena od teh dveh ima zdaj zelo gotovo mladičke (dva, ki hodita okoli, s tem da se en sploh ne pojavi več od prejšnjega tedna ... ), za drugo hraniteljica isto sumi, da je imela nekje mladičke. En maček/ mačka na lokaciji (spola ne vem) ima tudi vneto/poškodovano oko. Danes sem poskušala sama lovit s transporterjem, vendar sem mladiča videla le od daleč in je že zbežal, mama teh dveh mladičkov je pa izjemno plašna - boji se tako mačk, kot tudi ljudi. Sem jo poskušala privabit s hrano, pa seveda ni mogoče, da bi se primaknila bliže ...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne avg 17, 2014 10:16 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

:) Štorovka ima novice.
S svojo vztrajnostjo je dosegla, da se je danes lovilo in ujeta sta 2 mladiča.
Več bo pa sama povedala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 10:50 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Bravo, štorovka! :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Po avg 18, 2014 8:49 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Čestitke.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor To avg 19, 2014 8:12 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Tudi danes bodo v akciji. Stisnite pesti.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To avg 19, 2014 4:19 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Mladiča sta samički, obe negativni, sterilizirani. Ju nimam srca vrnit na lokacijo, ker po pripovedi hraniteljice (hrani tri leta), je od lanskih mladičev preživelo manj kot pol njih. Bom delala na tem, da se res ujame vse ne S/K in upam, da sta to zadnja mladička z lokacije.

Punčki sta zdaj pri naju s fantom v stanovanju, na balkonu, plašni (se skrivata na poličkah ene manjše omarice), ampak ne pihata, ko prideš zraven ... zelo rada bi jima našla dom. Ena od muc je videt bolna (krvav nosek, kri v bruhanju/urinu) in gre po Heleninem žegnu (hvala, hvala, hvala) jutri na pregled na MH veterino. Če bo vse okej bosta iskali dom s pomočjo, ampak ne pod okriljem MH. :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr avg 20, 2014 3:22 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Danes greva s fantom lovit še odrasli muci, ker prostovoljec od Mačjelovke do petka zagotovo ne more, pa tudi za takrat ni prepričan. Mislim, da je muce nujno ujet čim prej, tako da sva se odločila, da ne bomo čakali. Zaželite nam srečo! :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16114

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr avg 20, 2014 4:56 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Zdaj se verjetno že dogaja in držim pesti, da bi bilo tudi kaj ulova. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Sr avg 20, 2014 9:59 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

:yahoo: Ujeta črna samička, ki je bila kar 3 leta neulovljiva, menda.
Črno-bela Muni je bila pa že pred njo v živolovki in uspešno ven skliznila, predno se je zaprla. :dash:
Pregnal nas je dež. Premalo lačna ali pa preveč brihtna Muni se je pa umaknila in je ni bilo več blizu, zato smo odnehali za danes. Na terenu je potem še en nekastriran muc, ostali so porihtani. Ko sem prišla, je bil ravno čas za hranjenje in jih je polno čakalo naokrog, zato je prav težko dobit ravno pravega.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr avg 20, 2014 11:59 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Črna samička se je odpeljala v Gmajnice, upam, da je negativna in bova lahko šla jutri ali v petek s fantom po njo, da jo čim prej vrnemo na lokacijo.

Mali dve (Kuštra in Štumpfa) se počasi privajata novega okolja, malo se pustita celo dotaknit počasi se bosta, upam, sprostili, Trixi pravi, da ni za obupat, če se pustita malo pobožat po dveh dneh. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Če avg 21, 2014 4:55 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Super ste :clap:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če avg 21, 2014 8:27 am

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

Na Gmajnicah morajo že danes muco zrihtat, nujno, ni šans, da 2 dni čaka ujeta.
Še vedno je bilo tako.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Če avg 21, 2014 1:16 pm

Re: Ljubljana: konec Prušnikove, pri knjižnici Šentvid

... in tudi tokrat. :)

Muca je negativna na oboje, trenutno jo imava še v boksu v kopalnici, da si opomore, kasneje popoldan dobi še vrečko mokre hrane, okoli 18.00 gre nazaj na lokacijo. Ni videt posebej divja, v kletki je mirna. Stara okoli 5 let.

Mladički, Kuštra in Štumpfa gresta za ob 15.00 na MH veterino, vpisani bosta med MH muce, cepljeni, čipirani, razparaziteni in pregledani/zdravljeni, če bo treba. Imata zagotovljen notranji dom, kamor gresta septembra. Kuštra je že precej priljudna, se ne skriva, pusti se pobožat, celo za uhlji. Štumpfa je malo bolj plašna, ampak se mi zdi, da nobena ne bi smela bit posebno težek primer. :D

Danes gremo spet lovit, držite pesti, da ujamemo še mamico malih dveh, ki bo šla, na vztrajanje hraniteljice s skupnimi močmi na MH se sterilizirat. :rolleyes: Potem ostane samo še en samec, tistega bi tudi še radi dobili in bi morala bit lokacija potem res bp in urejena.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.