V središču

"Domski muc" na Bokalcah


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Če sep 14, 2017 4:16 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 17, 2017 3:27 pm

"Domski muc" na Bokalcah

Približno pol leta sem v službi v Domu starejših občanov LJ Vič - Rudnik na Bokalcah in že od začetka sem večkrat opazil tegale kjutija, ki se ves čas zadržuje v neposredni bližini DSO. Spola sicer žal ne vem, mislim si pa bolj nekako, da je fant. :D Kar se imena tiče, mu/ji jaz rečem kar "domski maček" ali pa mogoče "kralj Bokalc". :lol: Je bolj plašne sorte, ampak mi ga je z nekaj priboljški že uspelo podkupiti, da je prišel blizu in se pustil tudi malo pobožati. Glede na desni ušesek je jasno, da je šel kot prostoživeček tudi skozi S/K fazo.

Slika

Slika

Pri domu imamo sicer tudi dva takoimenovana "mačja hotela", kjer lahko prostoživeče muce vedno najdejo suho zavetje, hrano in vodo - radi jih hranijo tudi nekateri naši stanovalci.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 970

Pridružen: Sr sep 22, 2010 2:29 pm

Odgovor Ne sep 17, 2017 5:29 pm

Re: "Domski muc" na Bokalcah

To je pa zelo prijazno od vas. Poskrbite tudi za ster. in kast. teh prostoživečk?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 10

Pridružen: Če sep 14, 2017 4:16 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 18, 2017 8:50 pm

Re: "Domski muc" na Bokalcah

Na to sicer žal ne znam odgovoriti, mislim si pa, da je tale muc bolj prišel že S/K od kod iz bližine (Brdo/Bokalce) in se zdaj drži Doma, kjer lahko redno najde hrano in zavetje. Možno pa je tudi, da ga je v okolici Doma opazil kakšen mačjeljubec (mogoče prav iz MH?), poskrbel za S/K in ga potem vrnil na lokacijo.

Pa še en dokaz o njegovi pravi "kraljevski" drži :D (fotkano danes):

Slika

LIKE A BOSS! 8) :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To sep 19, 2017 8:57 am

Re: "Domski muc" na Bokalcah

Pred mnogo mnogo leti sem v domu opravljala pocitnisko delo. In ze takrat je bilo okrog doma ogromno muc, ki so jih oskrbovanci doma hranili. Se je prav videlo, kako z veseljem so hodili starostniki k mucam. <3
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.