V središču

Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani


Moderatorji: andreja, helena

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Po jul 06, 2015 6:43 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Pisala sem na Gmajnice in jih niso nič obvestili o tem odloku. Čakam na več informacij. Tudi z MOLa mi niso nič odgovorili. Seja se je začela ob pol štirih. Najbrž bo jutri poročilo.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor To jul 07, 2015 8:19 am

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Gmajnice bodo poslale dopis in na njihovem sestanku govorile s predstavnikom MOLa. Ne vem, po moje bi morali iti stavkati pred MOL.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To jul 07, 2015 10:34 am

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Se še nič ne ve, kaj so včeraj sprejeli?
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor To jul 07, 2015 2:03 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

stavkanje pred MOLom je se malo prezgodaj po moje. Je mozno da sploh sprejeli niso, pa bi mi za brez veze panicarli tm. Pa premalo ljudi ve da je sploh karkoli bilo, tako da bi bil obisk po moje premajhen za kaksen ornk vtis.

Pocakajmo novice, in ko/ce bo ziher, takrat naredimo kraval. Ampak ne sami. Takrat bi blo treba kontaktirat se macjelovke, gmajnice, animal angels, macjo vilo, macjo prejo, in kogarkoli drugega ki je vsaj na oko na macji sceni, fb, morda mediji, da bi bil protest ko/ce bo, tak da naredi vtis. 5 ali 10 tabel s parimi posamezniki je kvecjemu skodljiv.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor To jul 07, 2015 2:47 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Se - torej - še vedno nič ne ve? Kako bi se pa to sploh naj izvedelo, mimogrede? (Pojma nimam o birokraciji ... )

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jul 08, 2015 7:24 am

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Danes bom klicala mestno svetnico iz Združene levice in jo vprašala, kaj je s tem. Na strani MOLa ne najdem originalnega predloga, le dopolnitve. Drugače bo najbrž v kratkem v Uradnem listu. Na to temo sta bila le članek v Delu in Slovenskih novicah. In živali so bile le bežno omenjene - prepoved hranjenja vseh živali na vseh javnih površinah in dovoljenje hranjenje le ptic in veveric v Tivoliju, kakor sem razumela Kar se pa tiče Gmajnic, bodo naredili, kar je v "njihovi moči", kar po mojih izkušnjah, pomeni - nič bistvenega.
Zanima me tudi glede zakona o zaščiti živali, če se nenadna odtegnitev hrane živalim, ki so bile leta hranjene, lahko po zakonu smatra za mučenje živali? Ker ta odlok bi bil v tem primeru v neskladju z Zakonom o zaščiti živali in zakon je nad odloki.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr jul 08, 2015 7:59 am

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Kakšnega originalnega predloga ne najdeš, cicibeska?

Tole je Odlok: http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlurid=2009358

Tole je pa Predlog Odloka o spremembah in dopolnitvah Odloka o urejanju in čiščenju občinskih cest in javnih zelenih površin, o katerem so glasovali v ponedeljek: http://www.ljubljana.si/file/1658682/6.-toka---odlok-o-urejanju-cest-in-zel--povrin.pdf

Še preden bo kaj v uradnem listu bo verjetno na voljo zapisnik seje, tako kot so na voljo za vse pretekle seje.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jul 08, 2015 8:59 am

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Govorila s pisarno mestnih svetnikov Združene levice in odlok je sprejet. Predlog je pripravil David Plahutnik z Oddelka za gospodarske dejavnosti in promet ogdp@ljubljana.si- Obrazložitev, zelenice bodo bolj čiste in promet bo bolj varen!!!!. S tem odlokom naj bi tudi vzgajali otroke!!!!
Moj dopis, ki sem ga poslala v soboto, so vsi dobili v torek, ko je bilo vse že prepozno. Dopise ostalih pa bogvedi kdaj.
Na Združeni levici so rekli, da bodo to vprašanje odprli na naslednji seji. Ima kdo idejo, kako se združiti in nastopiti proti?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 349

Pridružen: Pe sep 23, 2011 7:12 pm

Odgovor Sr jul 08, 2015 10:16 am

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Vse ostalo na stran. Kaj lahko naredimo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jul 08, 2015 2:28 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Moj predlog je da najprej vse po spisku po posti ali elektronsko opomnimo na neposredne negativne posledice odloka. Vec poste na ta racun bojo meli, vecja je sansa da bodo kaksno celo prebrali. Osebno bi vpoklicala cim vec ljudi in.drustev, in neko mailing listo kdo so svetniki, ter njihove e-maile.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 282

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:07 am

Odgovor Sr jul 08, 2015 2:42 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Lista svetnikov poslanskih skupin. http://www.ljubljana.si/si/mol/mestni-svet/

Vsaki skupini svetnikov podrobno razložiti problematiko in posledice. Proti odloku so bili svetniki SDS in zagotovo ena svetnica ZL. Razprava naj bi bila zelo burna, vendar so bili nasprotniki preglasovani.
Zanimivo je, da nikjer, na nobenem drugem forumu nisem še zasledila, da vedo o odloku. Gledala okoli poldneva.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr jul 08, 2015 3:24 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

V vsakem primeru bi blo treba sporocit ostalim drustvom tole. Tule bojo vi prisli prav ki so pripravljeni zraven potegnit.

Tudi kakega kinoloskega drustva se tole tice, ker v tivoliju na primer po novem besedilu ne smes vec dat priboljska pri klicker treningu. Vem da ni bil namen besedila civave ki pri pikniku svojih ljudi dobijo kak grizljaj ciljat, samo besedilo je pa res tako nespecificno, da bi glih lahko kak zokijev redar tut njim kaj spisal.

Ima kdo cim bolj podroben seznam aktivnih drustev na podrocju zivali v ljubljani in okolici?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor So jul 11, 2015 4:37 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Prejeli smo odgovor. Ne bom komentirala.

Slika
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So jul 11, 2015 5:02 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Kakšna žalost od odgovora :(
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 66

Pridružen: So dec 17, 2011 7:04 pm

Odgovor So jul 11, 2015 7:19 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Gre za generično pismo, ki ga pošiljajo vsem, ki s(m)o jim napisali protestno sporočilo. Iz tega je razvidno, da nas sploh ne jemljejo resno, da prihajajočih pisem (najbrž) sploh ne preberejo, in se z nami ne mislijo ukvarjati. Po moje bi bilo treba vključiti medije.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor So jul 11, 2015 7:34 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Slika
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor So jul 11, 2015 8:13 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

S tviterja
To tudi pomeni nobenih ptičjih krmilnic po vrtcih in šolah
Mogoče bi se bilo smiselno povezat tudi z Društvom za opazovanje in proučevanje ptic
http://ptice.si/o-nas/o-drustvu/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So jul 11, 2015 8:41 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

"na občinskih cestah in javnih zelenih površinah" je prepovedano hranjenje. Alora na pločniku ali pa na asfaltiranem dvorišču, na parkirišču jih lahko...?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 66

Pridružen: So dec 17, 2011 7:04 pm

Odgovor So jul 11, 2015 8:51 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Mačja mama je napisal/-a:"na občinskih cestah in javnih zelenih površinah" je prepovedano hranjenje. Alora na pločniku ali pa na asfaltiranem dvorišču, na parkirišču jih lahko...?



Kolikor sem razbral, je v odloku jasno zapisano, da so med "ceste in javne zelene površine" zajeti tudi mostovi, podhodi, dovozi in praktično vse druge javne površine. Najbrž bo potreben tudi pritisk na Gmajnice, da se izjasnijo, kakšno je njihovo uradno stališče do tega odloka, glede na to, da se hvalijo s programom s/k prostoživečk. Razen, seveda, če je njihova politika taka, da se mačke s/k, (in se s tem izpolnijo neke njihove norme), potem pa jih usode teh prostoživečih muc, ko se enkrat izpustijo nazaj na mesto odlova, ne zanimajo več in jih lahko pobere od lakote. Glede na moje izkušnje, bi rekel, da slednje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So jul 11, 2015 9:05 pm

Re: Odlok o prepovedi hranjenja živali v Ljubljani

Generično pismo gor ali dol, prizadela me je odsotnost tistega, na kar se sklicuje tudi Trixin post: e-m-p-a-t-i-j-a. Podoben učinek name ima tišina vseh ostalih društev. Ampak, če nič drugega, počasi dosegam nivo, ko me to ne preseneča več.
Če preidem k konkretnim zadevam: mediji ja, vsekakor, ampak ne bi škodilo tudi lobiranje pri tistih strankah, prisotnih v mestnem svetu, ki niso glasovale za. Kako to izvesti, pa je drugo vprašanje :S
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.