V središču

Posvojitev prostozivece mačke


Moderatorji: andreja, helena

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Če mar 22, 2018 9:06 pm

Posvojitev prostozivece mačke

Zadeva je sledeča. Že nekaj mesecev videvam prostoziveco mačko pri garazah bloka, kjer parkiram svoje kolo (ne zivim tam). Bojda jo hranijo stanovalci bloka. Mačka je previdna, a po par minutah sploh zdaj ko me že pozna se pusti bozati oz se ful boža ji zelo paše in se pusti dvogniti tudi... Nazadnje je šla z mano skoraj do avta, kar hodi za mano... Zato vse bolj razmišljam da bi jo posvojila. Seveda je tukaj še par pomislekov, ker imam že enega macka doma, ki je celo življenje bil edini in ne vem kako bi jo sprejel. Drug problem pa je, da ne vem ali bi ga mačka (zgleda stara okoli 1 leta recimo) sploh bila sposobna ziveti v hisi, ker je do sedaj zivela zunaj... Vsaj na začetku kak mesec bi jo imela notri da se navadi. Ali bi bil to za prostoziveco macko prevelik stres? Ne vem ali bi naredila prav, če jo kar vzamem iz njenega okolja kjer je navajena ziveti, ampak je tudi res da zivi zelo blizu prometne ceste, kajti garaze so okoli 10 m stran od zaloške... Tako da ni na neki varni lokaciji... Kaj mislite?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20797

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če mar 22, 2018 10:16 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Če se pusti božati in dvigniti v naročje, ni ravno tipična prostoživečka, zato je tudi bojazen, da se ne bi navadila notranjega življenja, odveč. Če je mačka nikogaršnja, prijazna, na nevarni lokaciji, po mojem mnenju nimaš kaj pomišljati. Je pa prav, da prevzameš polno odgovornost, če se odločiš, da jo vzameš domov - da jo steriliziraš in testiraš (+ ostala vet. oskrba), opraviš karanteno in se prilagodiš, če ne bo (takojšnje) ljubezni med njo in staroselcem.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Če mar 22, 2018 10:28 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

To bi sigurno, že zaradi mojega macka, da ne bi ogrozila njegovega zdravja (če bi bila recimo pozitivna na macji aids ali levkozo bi itak odpadlo...). To mi je tudi jasno da se od začetka verjetno ne bi razumela. Če se sploh ne bi mogla razumet bi bil edino lahko problem oz bi bilo treba iskat drugo lastništvo za mucko.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20797

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če mar 22, 2018 10:36 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

To mislim - da se išče rešitev naprej, da se mačke ne vrača nazaj na ulico. Večina mačk sicer najde način, da lahko sobivajo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6176

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 7:42 am

Re: Posvojitev prostozivece mačke

babyjazz je napisal/-a:... (če bi bila recimo pozitivna na macji aids ali levkozo bi itak odpadlo...)...


Zakaj bi odpadlo? Če je pozitivna na aids ju lahko združiš, če pa je na levkozo, cepiš svojega mačka proti levkozi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21695

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 8:00 am

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Mogoče pa je izgubljena in čipirana, mogoče bi za začetek preverili, če je od koga.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2026

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe mar 23, 2018 9:51 am

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Celotna nasa familija je vedno posvojevala izkljucno prostozivecke, starsi predvsem odrasle, nobenih vecjih dram ni bilo.Edina izjema formalno posvojenih so (bili) moji trije macjehisarji. Vsi trije so mirno sobivali s posvojeno/udomaceno prostozivecko, legendarno Heinz.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16109

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 23, 2018 9:59 am

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Saj vem, da to ne sodi sem, ampak Heinz. <3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 11:09 am

Re: Posvojitev prostozivece mačke

A res visinox? Nisem vedela... Se pravi če je moj maček cepljen proti levkozi 100 %ne more dobiti levkoze ib aidsa? Ker si ne bi nikoli oprostila če bi se zaradi mene nalezel.
Seveda bi preverili se če ina cip pri veterinarju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20797

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 12:25 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Cepljenje proti levkozi ni 100%, je pa že pri necepljenih odraslih S/K možnost za okužbo majhna (kar seveda ne pomeni da se necepljene in pozitivne na levkozo združuje, ker možnost še zmeraj obstaja). Proti FIV-u cepiti ne moreš, je pa možnost prenosa ravno tako minimalna. Dokler nimaš rezultatov testa pa se s tem tako ne rabiš obremenjevati.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 4:53 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Da javim, muca je sla danes k veterinarju. Ni imela čipa, ni bila sterilizirana (zdaj je) in je negativna na aids in levkozo:D tako da jo grem zvečer iskat in pride k meni. Edin malo me skrbi, ker mora biti 2 tedna v karanteni kako bo prenesla bit tok dolg zaprta v kopalnici:/ upam da ne bo preveč v šoku zarad tega... Hvala bogu da mava saj dokaj veliko kopalnico.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20797

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 5:05 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Super za minuska in za odločitev, da dobi dom :good: . Karanteno jih je pa že toliko preživelo, da jo bo tudi ona, saj ji ne bo nič manjkalo ;).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21695

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 6:35 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Super, vse bo ok. <3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Pe mar 23, 2018 7:00 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Saj sem si že nekaj let želela še eno mačko pa doma niso bili za, zdaj ko sem končno na svojem... Sem imela sicer v planu najprej psa (ki si ga želim že od skos) pa potem mačko ampak ok, mi je pa tale prekrižala pot pa mi ne bo treba kasneje zbirat ker je ta super karakter:)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29932

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Pe mar 23, 2018 8:40 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

:good: Super, srečno še naprej.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor So mar 24, 2018 4:11 pm

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Oooo Niki bo družbo dobil.
Srečno :clap:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Ne mar 25, 2018 9:40 am

Re: Posvojitev prostozivece mačke

Ja, jaz ful upam, da bosta prijatelja.. Je pa tamala ful luštna skos se drsa ob tebe kadar se ji ponudi priloznost, prede pa s tackam skos gnete non stop, se k lezi po zraku to dela, prov hecna :D sam mal se mi smil k je skos v kopalnici zaprta, vceri je mela prvic napad "spustite me ven" , ki je trajal kksno uro pol se je pa umirila spet. Verjetno ji je to ful stres zdej, ko je kr naenkrat nekje not zaprta:/

Vrni se na Prostoživeče mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.