V središču

Kokoške


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr maj 21, 2014 10:56 am

Kokoške

dejte me opogumt pa mi rečte da so kure čist ajnfoh za imet. moramo kurnik narest, jejo vse živo, rabjo za gnezdo, pa na palčkah pančajo. te so sicer ene boge reve, ki jim sicer sekira grozi konc tedna...
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr maj 21, 2014 11:49 am

Re: Kokoške

Ne bom "pametovala"... ampak: I feel you :(
(gruntam, če mam lohk kurnik na terasi) :(
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 21, 2014 11:56 am

Re: Kokoške

Mi smo včas mel kokoši, "cvergle". Tko, bolj za domače živali. Potem nam jih je pa sosedov pes poklal en dan :( Tko da ... to je treba pazit. Drugač pa ni prav kunštno, po pravic povedan. Pa luštne so, jst sem jih mela ful rada, skoz sem jih mela v naročju <3
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr maj 21, 2014 11:59 am

Re: Kokoške

Knedl, pa sveža jajca pa to. ;) Pa premični kokošnjak je tud kul (poguglaj) :)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr maj 21, 2014 12:27 pm

Re: Kokoške

Kure so RES čist ajnfoh za met, premični kokošnjaki so super zadeva, edino brez krmil dvomim da bo kej velik jajc (naše se cel dan pasejo pa bi bila brez krmil ena jajca na kuro v enem tednu pomoje). Krmila=žita+posebna zadeva za nesnice, nč strupenga. Pa zdle ne vem iz glave, ampak ene palčke za sedet niso ok, druge majo pa ful rade - neki v smislu oprijema.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Sr maj 21, 2014 1:21 pm

Re: Kokoške

ne vem, kakšne so moderne kokoške ;) , ampak tiste iz mojega spomina izpred 30 in več let, do moje ljube tete, so bile strašno fajne in prav nič zahtevne. Eno "pičo" , kot je rekla, jim je kupovala dodatno, sicer so se pa pasle po ograjenem travničku, zvečer (in po želji seveda kadarkoli tudi med dnevom) so pa v kurniček zlezle spat. Pa sveža vodica in je bilo to to, kolikor se spomnim.

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.