V središču

Moje podgane <3


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 21, 2013 12:09 am

Moje podgane <3

Na prošnjo, če ne že skoraj ukaz, odpiramo temo o prenašalcih kuge, groznih, strašnih, hudobnih, podhranjenih škodljivcih z groznim repom... podganah :crazy:
Najprej se naša teta opravičuje, če smo zatavali v napačno temo. Pravi, da taki pač smo, ane, gremo tja, kamor se ne sme. Mi ne vemo, o čem govori, ampak okej, za jest nam da, tako da nej ji bo, nej govori, kar ji paše. Pol je pa vedno huda, pa nas lovi, pa pravi, da med obleke pa ne smemo, ker baje naredimo luknje. Samo mi jih ne, mi samo popravimo, sploh zdej poleti, da teti ni preveč vroče. Tudi posteljnino poštimamo, da je bolj zračna. Ona je pa huda na nas :( Samo nam da potem vseeno za jest, pa jo mamo radi.

Tukej smo doma. Res ne vemo, zakaj rabimo tako veliko hišo, ker nam je dovolj lepo ena polička za lulat pa za spat pa za jest. Ampak mamo pa bazen zdej, ko je vroče pa se gremo lahko kopat.
Slika

Jest sem Google. Sem najstarejši tukej okol, pa me vseeno noben ne posluša. Še hujš, tam ena mula mala, pol mlajša od mene, pa še iz Italije, no ona ane... Ona mi skoooz teži. Misli da zato, ker ma tista velika ušesa, mi pa lahko teži al kaj. Phhhhh, samo to lohk rečem. Sem pa zelo lep, tak postaven, nič debel, tko kot moji cimri. Teta mi pravi gospod v letih, pa ne vem zakaj, sej mam komej 2 leti pa 3 mesece :rolleyes:
Slika

No, to je pa ta tečna. Teta ji pravi Pinja, pa ne vem zakaj, ker je v bistvu Tečnulja. To je, pa nič druzga. Eno leto je mlajša od mene, mater, pa misli, kaj je. Pfff. Ko pa teta zraven pride, se pa prec skrije, ker tete se pa mal boji :negative:
Slika

No, tlele je pa Pepsi. On je skorej tolk star, kot jest, samo ne tolk, ampak en mesec manj. On se noče slikat, ker mu je vroče, zato sem ga tud mogu jest predstavit, ker on rajš spi.
Slika

To je pa njegov brat, Frizbi. On je debel, tud teta tko pravi. On mi zmerej hrano ukrade. Sej zato pa je tak bajs. Jest sem mu reku, da ne sme tolk jest, pa teta tudi, pa ne posluša. Pa še požrešen je. Pol je pa umazan. Bajs.
Slika

No, pa še Kivi. Ona ma vse rada, je zelo prijazna. Tudi teto ma zelo rada. Je tudi najmanjša, še bolj je mejhna, kot jest. To je zato, ker je mlajša, pa ker je punčka. Teta je bla včeri huda nanjo, ker ji je ukradla čokolado, ampak zdej je že ok.
Slika

Tko pa papamo včasih. S prstkov je boljša hrana, kot iz posodice, a ste vedli to?
Slika

To smo pa vsi. A sem vam jest reku, da je Frizbi debel, a? Sam jest pa nisem, jest sem pa najlepši.
Slika

Pol mamo pa še slikice od enih, ki jim teta reče zvezdice na nebu. Sej jest se jih spomnem, oni so bli zelo zelo prijazni, pa teto so meli radi, pa ona njih. Pa teta pravi, da so šli mal pančkat, ampak da nas ponoči gledajo skupej z drugimi zvezdicami. Sej jest jih tudi mal pogrešam, smo se meli zelo zelo radi...
Nutella, ona je bla naša šefica in ko je bla ona, mi ta Tečna ni nič težila.
Slika

Cookie je bla pa njena sestrica, ona mi tud ni nič težila.
Slika

Pa še Boo. Njega se slabo spomnem, ker sem bil še bolj mejhen, ko je postal zvezdica.
Slika

No, tko, zdej pa dost. Grem jest. Pa spat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jun 21, 2013 5:07 am

Re: Moje podgane <3

:lol: :lol: :lol: Super predstavitev!! Lušne sostanovalce imate! :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Pe jun 21, 2013 6:40 am

Re: Moje podgane <3

Ratatouille družina. :D
Google je pa glavca, ane?

Prav lepo imaš urejeno za te
choo je napisal/-a: (...) prenašalcih kuge, groznih, strašnih, hudobnih, podhranjenih škodljivcih z groznim repom... podganah :crazy: (...)

Se jim vidi, da so vse to in še več. :lol: In da se imajo več kot kraljevsko! :good:
Fotko urejene kletke bom pa shranila na telefon, če dovoliš, in jo pod nos pomolila vsakem, ki bo "pameten" v napačno smer.
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 21, 2013 6:49 am

Re: Moje podgane <3

Krasna predstavitev :good:. Moje muce pravijo, da se tem velikim miškam godi še bolje kot njim in jim kar malo zavidajo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Pe jun 21, 2013 7:05 am

Re: Moje podgane <3

Mene pa zanima v kaj je Frizbi namočil glavo, da je ves rjav. Je kradel čokolado? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 21, 2013 7:32 am

Re: Moje podgane <3

OOO, kakšna družinica!!! Se kar tajam (pa ne od vročine) ;) :girlblush:

StLic GUgl, upam da se boš večkrat javil pa še kaj poučenega napisal... :angel:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 21, 2013 10:39 am

Re: Moje podgane <3

Men teta pravi, da nisem tolk pameten, da mi je narobe ime, samo mi ni, ker ne vem, kako je lahko komu narobe ime?! Jest vem, kje je za jest, pa kje se gre kakat, pa vem tudi, da tete ne smem ugriznit (samo a sem jest kriv, da slabo vidim, njej pa prsti takooo dišijo, ko nam da papico??). Tudi šef nisem, pa ne vem zakaj, ker sem najstarejši. Prej je bila Nutella najbolj pametna pa najbolj ta glavna, zdej pa Frizbi misli, da je šef (samo on tudi ni pameten, to pa še jest vem). Samo on rajši spi, kot da bi red delu, pol me pa Tečnulja tepe včasih. Pol je pa teta huda. Eh, mularija... :rolleyes:
A muce to so tisto ko smrdi pol me je pa strah? Teta včasih reče, da je bla pri mucah, pa takoooo smrdi, kot da nas hoče pojest, pol se pa rajš skrijem v hiško pa grem spat. Sam teta pravi, da muce niso nič hude. Jest pa ne verjamem čisto...
Frizbi je pa bajs in požeruh, sej sem reku, da ne zna jest. Teta je naredila en smUdi, tko je rekla, da so noter jagode pa borovnice pa češnje (sej je blo omnomnomnomnom). Samo jest to tko.. lepo jem, da se ne umažem, Frizbi pa kar celo glavo not potunka, pol je pa tak. Pujs. Bom kar en filmček pokazu, da boste vidli, kako je treba smUdi jest.

http://www.youtube.com/watch?v=-iE_-6Ms ... e=youtu.be

Še mal grem spat, ker je vroče. Papa,
Google
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 21, 2013 10:42 am

Re: Moje podgane <3

bridge je napisal/-a:Fotko urejene kletke bom pa shranila na telefon, če dovoliš, in jo pod nos pomolila vsakem, ki bo "pameten" v napačno smer.


Lahko, lahko :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 21, 2013 11:12 am

Re: Moje podgane <3

Google, a si ti tako bašeš, da si še s tačko pomagaš? :rolleyes:

(pa jz bi tud en tak smUdi) :nyam:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 21, 2013 11:13 am

Re: Moje podgane <3

Ups, sem samo filmček gledala, niti naslova nisem prebrala... :blush:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 21, 2013 11:22 am

Re: Moje podgane <3

:negative:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe jun 21, 2013 12:55 pm

Re: Moje podgane <3

Soriiiiiii, no... :girltruce:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jun 21, 2013 7:23 pm

Re: Moje podgane <3

Semle se moram pa nujno pofočkat ;) Jaz si tako želim podgane, pa je raje nimam, ker imam noro mačko po imenu Silver :P Če bi pa imela, bi imela uno čisto golo,tok so mi dobre. Res imaš fajn urejeno bovališče :good: Me pa nekaj zanima: glede na to, da so samci in samice skupaj, kako je s parjenjem pa pretepanjem med sabo?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jun 21, 2013 7:32 pm

Re: Moje podgane <3

So vsi s/k :) Fantki zato, da ne markirajo tolko, punčke pa zato, ker je to z zdravstvenega vidika dooooosti boljše. Pri mojih prvih dveh samičkah sem "šparala" ( :dash: ) in nista bili sterilizirani, pa mi je tako zelo žal :( Obe sem dala uspavat zaradi tumorja hipofize in tumorjev na mlečnih žlezah in drugih problemov (Nutella jih je imela na koncu toliko, da smo nehali štet.. je bla res šolski primer stare bolne podgane :/ sej se vidi na slikici, kako je cela bulasta :S). No skratka ja, če so s/k se načeloma samčki in samičke lepo ujamejo med sabo, vsaj po mojih izkušnjah. Bolj je problem z istim spolom, nekastrirani samci so najbolj problematični, takoj za njimi pa odrasle samičke. To je blo enga pihanja in ježenja vsakič, ko je kakšna nova miš domov prišla... Babe so najdalj rabile, da so se ujele :rolleyes: Ponavadi traja nekje 2 tedna do 1 mesec, da se dovolj razumejo, da so lahko z novinci v isti kletki, je pa čisto odvisno od karakterja posamezne podgane.
Je pa trenutno na podganjem forumu eno leglo, kjer so tudi gole vmes... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor So jun 22, 2013 12:11 pm

Re: Moje podgane <3

Baje tudi veliko manj smrdi, če so s/k a ne? Ma jaz bi res tok mela, pa ne bo šlo. Sem imela hrčka pa je Silver našla vse načine, da je do njega prišla, tako da je na koncu kletka pristala na vrhu ene omare. Ima neverjeten lovski nagon tale mačka, mi je ubila bradato agamo, nekako je not v terarij prišla in jo zmrcvarila, tko da res odpade karkoli majhnega, premikajočega :(. Sem pa čisto nora na glodalce. Je pa škoda, ker imajo podgane samo ene tok življenjske dobe kot hrčki.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 290

Pridružen: Ne mar 24, 2013 11:47 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 22, 2013 2:34 pm

Re: Moje podgane <3

Ja, samčki po kastraciji nehajo markirat, to je pa itak glavni vzrok smradu :) Pri samičkah glede vonja ni neke razlike med sterilizirano in nesterilizirano.
Ja, življenjsko dobo majo res kratko, povprečno nekje 2-3 leta. Nutella je bila moja najstarejša bajsa, pri 2 letih in 10 mesecih sem jo peljala uspavat zaradi tumorjev. Ampak so res take face, da ne morem, da jih ne bi mela :)
Ojej, hudobna mucica :O Sicer je pogosto tako, da se mačke podgan celo bojijo (sem slišala že kar nekaj zgodb o tem, kako je mačka bežala pred podgano in ne obratno :D), samo če se je na agamo spravila, pol pa znajo tudi podgane bit zanimive.. Škoda no :/
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 15331

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:11 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So jun 22, 2013 8:36 pm

Re: Moje podgane <3

Ooooooooh :cupidgirl: Kako je lepo videt zadovoljne podganice <3

Google, ti se še kar kaj javi, ker si res zelo lep in pameten in lepo vzgojen :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Ne jun 23, 2013 10:14 am

Re: Moje podgane <3

Lepotičke in lepotci. :kiss: Google, glavca si! :good:
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Ne jun 23, 2013 6:00 pm

Re: Moje podgane <3

Iiii, kakšna krasna podganja druščina. Super ste :kiss:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: Če jun 27, 2013 6:45 pm

Odgovor Če jun 27, 2013 7:08 pm

Re: Moje podgane <3

Super ste.Se mi zdi, da ste mi znani iz skupine na FB (Rat lovers?) 8)


Imam tudi jaz podgančka, star je eno leto in sedem mesecev. Je pa prejšnji petek ostal brez svoje prijateljice :cat: , tak da smo trenutno vsi žalostni. :'( Se pa drugače kar dobro razume tudi s psom, mačakom in kunčico, ampak z muco pa sta bila res prijatelja. :(
Naslednja

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.