V središču

Kače


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So okt 20, 2012 12:54 am

Kače

Danes popoldne med zelenjavnimi gredicami, manj kot meter od hiše se je sprehajala kačca, pa ker si je nisem mogla dolgo ogledovati (sem raje evakuirala pse v hišo, še sreča, da so slepi in je niso videli, čeprav so šli samo 20 cm od nje), ko sem se vrnila, pa je ni bilo več.

Nikakor ne morem zdaj po slikah na netu ugotoviti, za katero vrsto je šlo. Možen bi bil gad ali smokulja (mlade smokulje so čisto drugačne od odraslih in to bi lahko bilo to), ampak naj bi živele na suhih področjih, kar pa mi nismo.

Se kdo spozna?

Živalca je merila cca 40 cm.

Zadnjič, ko je hudo deževalo, pa je ena kačica vedrila kar pred vhodom v hišo.

Še to: gad za človeka ni nevaren, za smrtno dozo bi jih moralo pičiti kar 7. Ampak za 10 kg psa je pa zadosti eden.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So okt 20, 2012 8:13 am

Re: Kače

Še kakšen podatek poleg dolžine bi morda pomagal. ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor So okt 20, 2012 8:17 am

Re: Kače

Uf, pogumne gospe...jaz bi evakuirale sebe in pse v hišo pa kr neki časa me ne bi blo ven. :O :shout:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So okt 20, 2012 10:50 am

Re: Kače

))
gipsy je napisal/-a:Še kakšen podatek poleg dolžine bi morda pomagal. ;)


Nisem si vzela časa za ogledovanje zenice, kar bi bilo takoj jasno. Kačica je bila temno siva s črnim cik-cak. Malce nenavadna barva. Ampak je bil verjetno le gad, ker smokulja ne živi v vlažnih pogojih.

IsKrIcA je napisal/-a:Uf, pogumne gospe...jaz bi evakuirale sebe in pse v hišo pa kr neki časa me ne bi blo ven. :O :shout:


Se navadiš. Ne hodim pa po visoki travi... Za pse se pa seveda bojim, ker če bi jo videli, bi šli drezat vanjo in dobili pik v smrček. Aja se je enkrat, ko sva brodili po vodi že zagnala v belouško, ampak me je za spremembo ubogala in odnehala. Belouška ni nevarna, gad bi pa bil...

Letos je veliko miši (večina jih živi v sosedovi bajti :D ), zato je potem tudi dosti plenilcev. Prav lepe predstave nam ponujajo tudi podlasice, ki se podijo po vrtu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne okt 21, 2012 8:03 pm

Re: Kače

Sem skoraj pozabila na "tvojo" kačo. Morda je bila kobranka, ki živi po vsej Sloveniji, rada pa ima vodo in predele ob vodi. Sem jo videla na lastne oči na Kolpi, ko je lovila v reki (se plazila po dnu) - je siva s temnejšim (črnim) vzorcem, ki verjetno na hitro izgleda kot cik-cak, čeprav ni čisto tak. Prav zaradi vzorca bi človek pomislil, da sodi med strupenjače, vendar je povsem nenevarna.

Slika

Slika
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6178

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Ne okt 21, 2012 8:49 pm

Re: Kače

Ja, super, bi lahko bila. Ko sem jaz gledala slike, je bila na vseh bolj rumenkasta. Mi smo čisto blizu vode in očitno zdaj na jesen in noč kačice pritiskajo k hiši, ker je topla. Zdaj sem kul! Ker če malo posediš ob vodi, jih veliko plava v njej, saj je tudi rib veliko, kljub kanalizaciji...

Se spomnim plavanja v Kolpi, tam ti kačce kar naprej švigajo okoli...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po okt 22, 2012 7:28 am

Re: Kače

visinnox je napisal/-a:kačice pritiskajo k hiši, ker je topla.

In... a jim boš naštimala kaj za gret? ;)

Lepa kačica!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Sr okt 24, 2012 12:00 pm

Re: Kače

jap, tole se tud pr naši bajti potika sem pa tja kdaj. ma rada vlažne konce. sicer tud nism bla ziher kaj je takoj takrat, sem jo lepo oddeportirala, mojga je pa srh spreletaval še cel dan potem :D
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 13

Pridružen: Pe mar 22, 2013 7:27 pm

Kraj: Mali Kamen

Odgovor Sr jun 05, 2013 1:52 pm

Re: Kače

Prebrala sem si 1-krat, da so plazilci zelo nori na toploto, ker jim na neki način daja energijo. :)
Mucki so nekaj posebnega. Včasih so lumpasti, včasih ljubeči...:)

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.