V središču

Lisjaček


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Pe maj 25, 2012 1:38 pm

Lisjaček

A ima kdo kakšne izkušnje z lisjački? Pisala mi je kolegica, da so njeni kolegi pred cca mesecem v hribih našli cca 14 dni starega lisjačka, ki je po pripovedovanju gospe že dva dni jokal in bil sam samcat, torej se je z mamico očitno nekaj zgodilo. Pobrali so ga...potem so se pa začeli problemi. Azil za prostoživeče živali ga ni vzel, ker tovrstne žvale spadajo pod Lovsko zvezo, AMPAK... Preko enga druzga frenda so neki lovci (ne ve točno iz kje, je tudi ne zanima), rekli, da naj ga kr njim dajo, da imajo oni en zaprt prostor in sicer poligon, kjer urijo svoje lovske pse, da znajo lovit zajčke, lisičke in ostalo …

Dogovarja se z enim, ki ima hišo precej na samem, da bi ga za en čas tam ogradil in ga malo ven peljali, da bi raziskoval okolico, pol bi ga pa spustili v gozd.

A bi takle lisjaček sploh preživel v divjini, ker je od malega navajen na ljudi? Meni je padlo na pamet edino, da povpraša v Živalskem vrtu, če ga vzamejo. A ima kdo kakšno izkušnjo, idejo – kaj zdaj s tem lisjačkom (aja - zdaj je star ene 6 tednov in ima že fajne zobke), da bo najbolje zanj? Ali pa vsaj, kam naj se še obrnejo s tem vprašanjem?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe maj 25, 2012 2:09 pm

Re: Lisjaček

Kolikor jaz vem, se da z njim enako delat kot s psi in dvomim, da bi še lahko varno živel življenje običajnega lisjačka, če je enkrat v človeški oskrbi. No, razen kot "lahka tarča" za kakšnega lovskega začetnika, kar pa upam, da ne bo ravno smisel njegovega življenja :angel:
Ne vem če še dela al ne Azil Hubertus v Babnem Polju. Jaz mam tole cifro shranjeno v telefonu, ampak sem jo nazadnje uporabila kakšno leto ali več nazaj: 041 534 448. Če ne drugo bi verjetno znali kaj povedat kam se obrnit... upam, no :angel:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 14, 2012 1:14 pm

Re: Lisjaček

Tale lisjaček je zamenjal nacionalnost v ponedeljek. Teoretično, seveda, ker je lovna žival in tega doma niso smeli imeti niti do sedaj (saj veste, tako kot je bila nutrija teoretična) ;) . Skratka navaja se na življenje v naravi in bo tudi spuščen (najverjetneje) v varnen gozd, kjer ni lovcev, saj je zasebna posest (je pa kar ogromna), bo tudi redno nastavljena hrana na začetku, spremljalo se ga bo pa 100%.
To err is human, but to get even? THAT is divine.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 14, 2012 1:17 pm

Re: Lisjaček

:clap: :yahoo: :kiss:
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 2:06 pm

Re: Lisjaček

tkole, teoretično ;) - miljavžentkrat hvala za pomoč ! :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 2:37 pm

Re: Lisjaček

Te teoretične zgodbe so meni najbolj pri srcu... :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1168

Pridružen: Če mar 17, 2011 6:56 pm

Odgovor Če jun 14, 2012 6:26 pm

Re: Lisjaček

Krasen razplet :good: :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 14, 2012 8:57 pm

Re: Lisjaček

:) :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor Pe jun 15, 2012 5:36 pm

Re: Lisjaček

:clap: :good:
You dont know me, you just wish you did. :playboy:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2600

Pridružen: Pe sep 03, 2010 5:07 pm

Odgovor Pe jun 15, 2012 7:13 pm

Re: Lisjaček

Kako žalostno, da lovci in njihovi predpisi silijo v ilegalo najditelje lovnih živali, ki jim pač ni vseeno zanje. :girlsad: K vragu s tako organizacijo in njenimi člani, ki bi vse potolkli.

Hipotetičnemu lisjačku pa veliko sreče v življenju. Očitno jo ima, glede na to, da ni postal vaba lovskim psom. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4759

Pridružen: Če sep 23, 2010 11:54 am

Kraj: Obala

Odgovor So jun 16, 2012 1:40 pm

Re: Lisjaček

Res žalostno... Čeprav mi je tole malo skregano z logiko. A je bil zakon o naravi al kaj že je, kej spremenjen? A kdo ve? Sej bi šla lahko sama pogledat, ampak med vsemi ostalimi, mi je še tegale brat zdejle čisto preveč...
You dont know me, you just wish you did. :playboy:

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.