V središču

Krmljenje zunanjih ptic


Moderator: andreja

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po okt 24, 2011 3:30 pm

Krmljenje zunanjih ptic

Siniceeee. :yahoo: Lansko leto sem se celo zimo sikerala kje so. Letos: učeraj postavim krmilnico, danes že vse tri vrste ptičev(redni gostje) pridno papcajo. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po okt 24, 2011 4:09 pm

Re: Daj si duška

Oooo, sej res!!! Jst tut moram hiško napolnit!! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po okt 24, 2011 4:58 pm

Re: Daj si duška

Poleg sončnic jim lahko daš tudi kosmiče, ješpren, proso, lešnike, arašide itd. Na začetku zime so jim bolj včeš sončnice, proti koncu zime pojedo vse kar dobijo, še posebej oreščke. Pa kakšno jabolko jim tudi lahko nastaviš. Večkrat kot zmrzne, boljše je. :D Lansko leto sem imela zunaj jabolko in je prvič odkar hranim prišel kos. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 24, 2011 5:39 pm

Re: Daj si duška

Hja, sem lani dajala jabolka ven, pa je en kos sicer redno hodil jest, je pa potem lušino metal naokoli pa vsakič, ko se je najedel, se je posral med zrna, ki so še ostala. :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor Po okt 24, 2011 5:41 pm

Re: Daj si duška

Jaz imam na srečo dovolj prostora, da dam jabolko meter stran od semen.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po okt 24, 2011 6:25 pm

Re: Daj si duška

Hehe, dobro to. :)

Ta je pa vse razmetal, sicer je tudi semena pojedel, samo je potem vseeno sral notr, četudi je kaj ostalo.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To okt 25, 2011 11:21 am

Re: Daj si duška

Vidim, da vas veliko hrani ptičke, pa vas vprašam: a lojne pogače niso v redu?
Lani pred zimo sem jih navesila po drevesih doma, pa jih je večina ostala nedotaknjenih :( .
Razlog ni v pomanjkanju ptičkov, vsako pomlad je cela invazija na flance solate :rolleyes:
(v glavnem so vrabčki)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 60

Pridružen: Sr sep 21, 2011 11:26 am

Odgovor To okt 25, 2011 11:31 am

Re: Daj si duška

Pri nas grejo lepo v promet za vrabčke in druge manjše ptiče lojne pogače. So enako pojedli kupljene ali pa doma narejene.
Bolj pasja kot mačja ..... zaenkrat :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To okt 25, 2011 11:46 am

Re: Daj si duška

Moje lojne pogače zmeraj požrejo do zadnje drobtinice...

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To okt 25, 2011 12:58 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Pri meni grejo lojne pogače bolj slabo, čeprav jih naslonim ob les, da se npr. ne zibajo (ko ptič pristane na njih).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2967

Pridružen: Pe okt 15, 2010 2:07 pm

Odgovor To okt 25, 2011 1:12 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Sem kupila lojne pogače z zelišči, pa s suhim sadjem itd. Tako da bi mogli na vsaj nekaj paliti, pa ni. Veliko bolj so jim bili všeč oreščki, ki sem jih dala v te mrežice. Imam vsako leto ogromno obiskovalcev :D mislim da jim je všeč, ker lahko jejo iz krmilnice in iz tal (brez snega). Krmilnica je pod streho, v bližini pa ograja in vrtnica, na kateri imajo razgledno točko. :D Drugače pa opažam, da je zelo pomembna lokacija krmilnice. Ko mi zasneži ograjo ptičev ni, dokler ne spucam. V bližini imajo krmilnico obešeno na drevo, pa tudi ni posebnega navala. V Lj. sem vidla tiste majhne krmilnice, ki so kot neka štirikotna flaša in podstavek. Celo zimo so imeli eno in isto (pov kg semen). Očitno jim tudi to ni všeč. Ne vem, se mi zdi da jim je bolj všeč kraj, kjer se lahko hrani več ptičev naenkrat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor To nov 01, 2011 10:12 am

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, danes sem pa tudi v moji hišici opazila ptičke!!!
En ful čuden, tak majhen, eleganten, suh, z rdeče-rjavim trebuščkom in fuuul dolgim ozkim kljunčkom je priletel in se na vso moč trudil izbezati semena iz mreže, prav smešen je bil :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So feb 11, 2012 9:18 am

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Se mi zdi da je letos FUL manj ptic kot lani. Moja krmilnica je skoraj popolnoma neobiskana, edino en kos mi redno brska po dvorišču.
Nastavljam mu jabolka in se je že tako udomačil, da sem ene 2x že skoraj stopila na njega, ker kreten sedi pri miru in se ne premakne (verjetno misli da ga ne vidiš če je pri miru) in če pridem ritensko skozi vrata ali kaj nosim, da ne gledam pod noge, sedi in si pusti priti tako blizu da mi je ene 2x že sfrfotal čisto izpod stopala in me seveda na smrt prestrašil. Bumbar.

Kaj mu še lahko nastavim razen jabolka? Kaj sploh kosi jejo?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor So feb 11, 2012 9:43 am

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Tile kosi so res eni čudaki :D . Tu kjer delam, soseda hrani 2 kosa in bučmana isto kar po tleh hodita, sem tudi jaz že
fejst krilila, da nisem padla :fool: . Vidim, da jesta jabolka,ki ju soseda natakne na palico,potisnjeno v zemljo, glodata pa tudi lojno pogačo.

Pri nas doma je pa letos obratno. Lani so lojne pogače ostale skoraj nedotaknjene, letos pa jih komaj sproti vežemo na drevesa, pridne
ptičke vse pohrustajo :good:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor So feb 11, 2012 10:06 am

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Midva sva tudi nastavila hišico in polno ptičjih pogač. Nekaj časa ni bilo nič, zdaj ko je pa mraz, jih pa pride kar precej. Ne poznam vseh. Veliko je siničk, vrabci, potem so pa še eni večji rjavi ptiči, ki jih pa ne poznam. Jedo tudi stara jabolka, ki so jeseni popadala po tleh. :)

Ptic je res manj, baje da zaradi škropljenja polj, kar je povzročilo, da je veliko manj žuželk in zaradi tega so tudi nekatere vrste veliko bolj redke kot so bile včasih. To je meni oči povedal, član ornitološkega društva. :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če mar 01, 2012 2:00 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Kosi so čist nori na rozine :) To je sestra zdj ugotovila, jih majo še rajš kt jabolka. Sam je smešn k živiva eno ulco narazen pa k njej kosi hodjo, k men pa nočjo nč pridet.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če mar 01, 2012 2:13 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Ooo, a res?! Kul, takoj grem rozine kupit!! :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Če mar 01, 2012 2:19 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

Mačja mama je napisal/-a:Ooo, a res?! Kul, takoj grem rozine kupit!! :)


Mislm, da majo v millerju 1 kg al pol kg pakiranja za dober euro. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Če mar 01, 2012 2:20 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

V našem naselju je tud ful kosov, že od nekdaj. :)

Lahko pa tukaj pohvalim vrtec, v katerega hodi moj 2,5 letnik - v dogovoru s hišnikom ima vsaka skupina svojo ptičjo hiško, jim nastavljajo hrano in vodo in jih hodijo opazovat, pa v sobi imajo nalepljene plastificirane plakate kosa, siničke, vrabčka,... Mi je včeraj na roditeljskem povedala vzgojiteljica, da je naš čisto navdušen (kar mi je bilo itak jasno, mi vsak dan pove, da so ptički vodico pili in/ali hranico jedli). 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če mar 01, 2012 3:12 pm

Re: Krmljenje zunanjih ptic

IsKrIcA je napisal/-a:
Mačja mama je napisal/-a:Ooo, a res?! Kul, takoj grem rozine kupit!! :)


Mislm, da majo v millerju 1 kg al pol kg pakiranja za dober euro. :)


Sam kaj k je meni najbližji Miller tako daleč da porabim več za bencin kot da v štacuni obične rozine kupim.... :(
Naslednja

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.