V središču

Ribice


Moderator: andreja

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Če nov 04, 2010 10:33 pm

Ribice

Vsak je kdaj v življenju sigurno že imel ribice :D
Tudi moja prva domača žival je bila ribica, bojna ribica Samo (Betta splendens), po samotu sta prišla Sara in ribonček, za katerega se pa ne spomnem točno, kako mu je bilo ime, ker je precej kmalu odplavutkal na drugo stran mavrice iz neznanih razlogov.
Razlog da odpiram to temo pa je, ker sta nas danes skoraj zapustili naši zlati ribici Zlatka in Lisička, ker je moj najdražji foterček filter opral z neprimernio žajfo.
Kako vi čistite filtre in vse ostalo?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe nov 05, 2010 10:46 am

Re: Ribice

kot prvo: zlata ribica je za v ribnik, ne za v akvarij. v akvariju klavrno pogine v nekaj mesecih, medtem ko v ribniku dočaka brez problema po 10 in več let!

filtra oz. česarkoli v akvariju se NIKOLI ne pere z nobeno žajfo. redno menjavaj del vode in gobico od filtra operi v izčrpani (umazani!) vodi. v filtru se namreč naselijo koristne bakterije, ki prečiščujejo vodo. če gobico opereš s čisto vodo (kaj šele z milom/detergentom), jih uničiš!

prosim, daj se dobro izobrazi o skrbi za ribice in urejanju akvarija, preden prineseš domov nove nesrečneže, ki bodo pomrli zaradi neprimerne oskrbe! če je akvarij dobro utečen, bo dela z njim minimalno, ribice pa bojo zdrave in zadovoljne! :good:

če imaš kakšna vprašanja, ti z veseljem odgovorim ali pa te napotim k nadaljnemu branju!
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So nov 06, 2010 9:35 am

Re: Ribice

RIbe so, čez večino leta zunaj, ampak jih po zimi prestavimo v notranji akvarij. Hvala glede nasvetov za pranje gobice. Sicer pa ribe pri nas niso in nikoli ne bodo moja skrb, ker sem bila že od začetka proti na kupu teh dveh, ravno iz razloga, da ribice rabijo svoj velik ribnik.
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So nov 06, 2010 10:57 am

Re: Ribice

Veliko vrst v akvariju čisto lepo živi (če jim zrihtamo ugodne pogoje). Zlatke pa res niso za v akvarij. Očitno je tebi to jasno, samo škoda, da te ostali v družini ne poslušajo. :(

Ne razumem te čisto, kaj misliš s tem, da so večino leta zunaj. A imate ribnik?
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor So nov 06, 2010 11:05 am

Re: Ribice

Vbistvu imajo urejen ribnik v enem takem ogromnem "loncu" za rože cca 100x100x50 in so večino leta tam notri. Čez zimo pa ju prestavimo noter. Sem očeta seznanila s tem kako se pere filter in pravi da ve, ampak je bilo že vse tako zapacano , da je potem opral z milom. Ampak upam, oz sem sigurna v to da mu je zdaj jasno da je treba kupiti novo če se stare ne da več oprati :)
Dogs have owners, cats have staff

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po nov 08, 2010 8:26 pm

Re: Ribice

Uf, to pa nisem vedla, da so zlate ribice samo za v ribnik :O Se prav butasto počutim, sem pa vesela, ker meni se tako smotano zdi, da jih imajo eni doma za neko dekoracijo. Sem pa sama imela parčke, ko sem bila majhna, take male zlate ribice, ki so živele vsaj po kako leto, samo smo potem nehali s tem.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 455

Pridružen: So sep 11, 2010 9:29 am

Kraj: večinoma Ljubljana

Odgovor To nov 09, 2010 10:01 am

Re: Ribice

Jaz ribic sicer sploh nimam, me pa zanima (ker mi "klasifikacije" ne gredo najbolje) a zlate ribice so tiste klasične, ki tudi kar precej zrastejo, ali pa zraven pašejo tudi razne pajčolanke ipd?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To nov 09, 2010 10:45 am

Re: Ribice

Mislim, da bi v ustreznem okolju tudi pajčolanke kar konkretno zrasle - ampak to je samo mnenje in ne potrjena informacija. :blush:


Sama sem ravno zamenjala prejšnji akvarij (40l) za večjega (100l). Trenutno je še v fazi ciklanja (vzpostavljanje biološkega ravnovesja oz. naseljevanje koristnih bakterij v filter), zato še ni kaj dosti poseljen. Bom pokazala kakšno sliko, če mi bo z mojim trotlfotičem uspelo kaj poslikat. :D
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor To nov 09, 2010 4:38 pm

Re: Ribice

kam pa si dala 40l :rolleyes:
Am fant ima ribnik pa sta notri tudi dve pajčolanki in sta zdaj veliki pribljižno za mojo dlan(z repom vred) stari sta pa cca. 3 leta :)
Hecni pa so potomci pajčolank in navadnih zlatih ribic ker imajo rep zgornji del kot navadne zlate ribice spodnji pa je razdeljen na več delov, bom slikala kakšno ko bom v stanju :)
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 10:33 am

Re: Ribice

Didi je napisal/-a:kam pa si dala 40l :rolleyes:


Zaenkrat sem ga umila in pospravila. Zakaj sprašuješ - bi ga imela? Dam za polovično ceno. :)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:15 pm

Re: Ribice

taperverčki je napisal/-a:
Didi je napisal/-a:kam pa si dala 40l :rolleyes:


Zaenkrat sem ga umila in pospravila. Zakaj sprašuješ - bi ga imela? Dam za polovično ceno. :)


Sem ga že spravila v promet. 8)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr nov 10, 2010 2:20 pm

Re: Ribice

Houdini je napisal/-a:Jaz ribic sicer sploh nimam, me pa zanima (ker mi "klasifikacije" ne gredo najbolje) a zlate ribice so tiste klasične, ki tudi kar precej zrastejo, ali pa zraven pašejo tudi razne pajčolanke ipd?


Če se ne motim so razne pajčolanke, teleskopske ipd mutacija zlatih ribic.. So ugotovili, da gredo v promet in jih začeli na veliko plodit, posledično pa so te ribce zelo dovzetne za razne bolezni in precej hitro poginejo. Za info pa še to, da zlate ribice raszejo v odvisnosti od življ. prostora - v bučki ostane majhna, v ribniku pa zraste do normalne velikosti.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr nov 10, 2010 3:20 pm

Re: Ribice

Nika je napisal/-a:Če se ne motim so razne pajčolanke, teleskopske ipd mutacija zlatih ribic.. So ugotovili, da gredo v promet in jih začeli na veliko plodit, posledično pa so te ribce zelo dovzetne za razne bolezni in precej hitro poginejo. Za info pa še to, da zlate ribice raszejo v odvisnosti od življ. prostora - v bučki ostane majhna, v ribniku pa zraste do normalne velikosti.


In iz tega dajte prosim razumet poanto: zlata riba ni za v bučko! A se vam zdi prav, da žival ohranjaš pri življenju v tok neprimernih pogojih, da ji niti normalna rast ni omogočena? :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 14, 2010 12:41 pm

Re: Ribice

moj akvarij


Imam slabega digitalca, tako da pri najboljši volji ne uspem narediti nobene lepše fotke. :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2001

Pridružen: Pe sep 10, 2010 6:20 pm

Odgovor Ne nov 14, 2010 1:12 pm

Re: Ribice

neonke+platiji ?
Dogs have owners, cats have staff
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne nov 14, 2010 8:22 pm

Re: Ribice

neonke + nekaj endlerjev, ki so prej bivali v tamalem akvariju. vem, da je to teoretično neprimerna kombinacija, vendar je voda po parametrih nekje zlata sredina glede potreb obeh vrst, zato upam, da bo šlo. :girlblush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 17, 2011 1:50 pm

Re: Ribice

vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če mar 17, 2011 2:03 pm

Re: Ribice

Popravek :girlblush:
KLIK
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3368

Pridružen: To nov 02, 2010 6:57 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če mar 17, 2011 2:34 pm

Re: Ribice

Zakaj pa ne bi šle neonke in platiji? Čisto normalno bivajo v isti vodi (je pa seveda čisto odvisno od ph in ostalih parametrov vode), ampak pri nas sobivajo že 15let (žal ne iste ribice, ker umirajo, ampak na splošno), pa ne samo oni, ampak tudi druge za nekatere morda "čudne" ribe..
To err is human, but to get even? THAT is divine.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če mar 17, 2011 2:41 pm

Re: Ribice

taperverčki je napisal/-a:moj akvarij


Imam slabega digitalca, tako da pri najboljši volji ne uspem narediti nobene lepše fotke. :fool:


Jst bi tud tkole mela :girlblush: Pa sem rekla, da nočem rib.
Naslednja

Vrni se na Ostale živali

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.