V središču

Zaprtost pri mačkah


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 2:32 pm

Re: Teža mačke

Kako je sicer danes Jakec? :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 8:37 pm

Re: Teža mačke

Saj Jakcu ponujamo vse mogoče, ampak on NOČE probat nič. Je firbčen, pokazat mu je treba vsak krožnik, vse si ogleda, povoha, na mizo pokuka, ni da ni. Ampak tu se pa neha. Moj dragi je danes celo noč študiral nemške mačje forume in bi lahko diplomiral iz mačje prebave :fool: Dobili smo cel kup koristnih informacij, poleg vaših tukaj seveda, nekaj bo menda pomagalo.
Kako je Jaka danes, pravzaprav ne vem natančno in sem temu primerno ob pamet. Zvedela sem samo to, da do popoldne še ni šel kakat, da je zelo prestrašen (to mi je najhuje in je čisto njemu podobno). Vseeno upam, da bo do jutri kakšna vzpodbudna novica. Vem, da je v dobrih rokah. Jutri ga gremo iskat, kaj bo pa naprej je odvisno od tega, v kakšnem stanju bo. Dobil bo vse, kar se da na tem svetu dobit, da bo z njim ok. Eli je pa tudi čisto zmedena, hodi okrog, joka in ga išče. Pa kar naenkrat noče več k meni v naročje. Očitno se boji, da bom še njo kam odvlekla :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 8:39 pm

Re: Teža mačke

Ubožček Jakec :girlsad: pa seveda tudi Eli :girlsad: in vidva...držite se, držimo pesti :angel:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 9:51 pm

Re: Teža mačke

Sori vnaprej, ampak zdele bom fejst zoprna ...
... tole je meni ful čudno - je pa tudi res, da sem (kar se mojih kosmatih otrok tiče) precejšen kontrolfrik, zato gledam pod prste tudi najboljšim rokam v galaksiji.

Prva stvar, ki bi jo morali narediti je ta, da mačka vržejo na rtg. Ugotovit je treba namreč, če obstaja kak mehanski vzrok za zaprtje.
Če je mehanski vzrok (ali kaj požrl, tumor, itd.) ga bo treba itak odpret.

Če pa vzrok ni mehanski in gre dejansko za hudo kronično zaprtje, ga je treba sklistirat TAKOJ (bold + 5 klicajev + podčrtano in kar je še tega), ne pa čakat, da se bo pokakal. Maček je zdaj namreč tako zabit, da se sam od sebe ziher ne bo. Tako stanje mu lahko (dolgo)trajno poškoduje črevesje.

Ker je tako prestrašen, lahko še zboli za čem drugim. Jaz sem mojega psihiča samo par ur pustila pri vetu in je bila grozna napaka. Ker pol je fasal še struvite, ki so mu zabili mehur in smo mu še kateter vstavljali pa take scene in zdaj imamo poleg kroničnega zaprtja še s struviti probleme.
Treba je namreč vedet tudi to, da on zdaj NOČE kakat - prvič zaradi hudih bolečin, drugič pa iz inata.

Nimajo ga kaj pacat tam in čakat, ker se v vsakem primeru mačku dela škoda, poleg tega pa se ful matra po nepotrebnem.
Še enkrat se opravičujem za zoprnijo (taka sem se rodija j****ga :truce: ), ampak je z najboljšim namenom in z upanjem, da bo Jakcu kaj pomagalo :kiss: .

Če pa tvoj dec kaj pametnega pogrunta in najde kakšno fajn hrano poleg tiste, ki sem jo že parkrat omenila, naj pa tudi sem na forum napiše, ker mu bo moj Piki ful hvaležen. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 9:56 pm

Re: Teža mačke

Ne rava, sploh nisi zoprna. Vse to tudi meni hodi po glavi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 10:05 pm

Re: Teža mačke

Ga ne pacajo, nič bat. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Če mar 27, 2014 11:01 pm

Re: Teža mačke

helena je napisal/-a:Ga ne pacajo, nič bat. :)


Pol pa kul :truce: :)
Jutri šlauh v rit kosmato in ma da naredi polkilski pridelek :nyam:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 6:40 am

Re: Teža mačke

Ne smem ravno razlagat zdravstvenih reči pacientov takole javno, ampak če bi bilo samo to in tako zelo nujno, bi bil tale simpl opravek že zdavnaj narejen. :)
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 7:44 am

Re: Teža mačke

Ojej, če je še kaj drugega, potem pa močno držimo pesti in vseh naših 20 tac, da se Jakec čimprej zrihta :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 10:28 am

Re: Teža mačke

Mi tudi najbolj-fejst držimo pesti!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 10:42 am

Re: Teža mačke

:) :good: :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 11:49 am

Re: Zaprtost pri mačkah

Helena se tko reži, kokr da je portulak končno naredu svoje. :P
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 1:28 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

:yahoo: :clap: :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 3:55 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

A mi naj pa kar čakamo na novice, ane? K-da-ns-nč-ne-skrbi... :threaten:

( :angel: )
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 4:47 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

helena je napisal/-a::yahoo: :clap: :D


Yeeeee ni večje sreče kot mačji kakec. Bravo Jakec :clap: :clap: :clap: Čestitamo za pridelek :good: :yahoo:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 9:12 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Jaka je doma. Zgleda prav vidno srečen. Sem se bala, da se bo zatekel v kakšen kot, pa nima težav. Kako bo pa s prebavo, bomo pa videli. Upam na najboljše. Na poti domov se je v transporterju polulal, da je fino teklo ven in po sedežu... Pa kaj bi to. Da bo le on ok. Še enkrat hvala vsem za nasvete. Vse bo prišlo prav.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 9:18 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Nisi povedala, kako glasno se je pritožil mami in atu, ko sta prišla po njega. <3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 9:31 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

:clap: Super, Jakec :kiss: ...ok, lulanje ni bilo super, ampak kazen je vzgojna, a ne :P
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Pe mar 28, 2014 9:47 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

He, he, res se je pritožil, cvilimož. Navdušeno pije vodo iz pipe, apetita pa nima. Pride do sklede, pa gre kar rikverc. Pa najljubše piškote je fehtal, pojesti jih pa ni hotel. Se je Eli z veseljem žrtvovala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr apr 02, 2014 9:01 pm

Re: Zaprtost pri mačkah

Razvajena mrcina mi para živce. Sem vesela, da je zdrav, seveda. Pa od kar je prišel domov, se pusti božat in sploh je zelo kooperativen. Vse je za nekaj dobro zgleda :rolleyes:
Ampak gospod noče nobenih briketov, ki naj bi bili primerni za njegovo komplicirano rit. Se vidi, da je lačen, pa si jih samo ogleduje, pa voha, pa pobrska s tačko, pa kar ne more verjet, kaj ga je doletelo. A so vsi te eksperimetni sploh pametni? Se mi zdi, da sta oba zmedena. S kakanjem pa zaenkrat ni težav, vsaj to.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.