V središču

Hepatitis


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Če jan 02, 2014 4:37 pm

Odgovor Če jan 02, 2014 6:40 pm

Hepatitis

Pozdravljeni.

Spremljam ta forum kakšna štiri leta, odkar sem našla svojo muco, zaradi katere se zdaj javljam.
Opravičujem se zaradi slabe slovenščine, in zaradi dolžine prispevka.
Potrebujem namreč nasvet, pomoč, vaše izkušnje.

Moja muca, stara ca. 4 in pol leta naj bi imela hepatitis.
Zgodba se začne takole:
V začetku decembra smo bili pri veterinarju zaradi uriniranja izven mačje posode. V urinu so bili zvišani levkociti in proteini, pa smo dobili tabletke Enroxil (antibiotik) za deset dni.
Muci se je stanje izboljšalo, je začela bolj jesti, piti več vode in urinirat večkrat na dan. Ampak, po enem tednu so se spet začele težave z lulanjem izven posode. Dobili smo še Enroxila. Muca je ratala apatična, se osamevala, slabo je jedla, dokler ni postopoma prenehala jesti tudi tiste stvari, ki jih je imela zelo rada, in ji posledično nisem mogla več dajati tabletk.

Na Božični večer je bruhala (mešanico malt paste in mleka, stvari ki jih edino še je), in smo takoj hiteli v ambulanto, tudi z drugo muco ki je začela kazati enake znake.
Imela je vročino, preko 40. Dobili smo Baytrill,, Depedin, Dexamethazon, Sulfapiridazin, Biodill in glukozo. Dva dni enaka terapija in potem 27.12. analiza krvi in urina. http://www.flickr.com/photos/47528054@N04/11710703634/

Pri drugi muci se je stanje začelo izboljševati, ni bruhala, je jela in pila in bila na splošno bolje.

Pri Kitty je po izvidih postavljena dijagnoza hepatitis z sumom na peritonitis. Začeli smo terapijo z Medazolom intravenozno sva krat na dan. Poleg tega je še dobivala Augmentin, Konakion, Buscopan.
No, muca ni bila nič boljše. Je zelo suha, ima manj kot tri kile, ne je, pije veliko vode in mleka, je malt pasto.

Včeraj je po terapiji bruhala belo peno. Čez noč doma pa še dvakrat.
Danes spet izvid krvi.
http://www.flickr.com/photos/47528054@N04/11710578453/
Prejela je terapijo Solu-medrol, Medazol, Clamoxyl i Dexamethazon. Na poti domov se je muca začela stepati, sliniti in smo obrnili nazaj veterinarju. Muca se je komaj držala na nogah. Dobila je apaurin.

Veterinarji od samega začetka niso optimistični. Zdaj že otprto predlagajo evtanazijo. Jaz se pa ne morem in ne morem odločiti na tak korak. Jočem in iščem upanje.

Muca je izključno notranja odkar sem jo našla kot šestmesečno mladičko. Sterilizirana je, cepljena, negativna na FIV in FeLV .
Kako naj muco naprosim naj nekaj poje?

Ima gdo izkušnje z podobnimi simptomi ? Kako naprej? Je smisleno vztrajati?
Jaz bi najraje končala terapijo z antibiotiki ker to tudi obremenjuje jetro. In prišparala bi ji vsakdanji stres odhoda v ambulanto ter dala muci priložnost da si odpočije.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jan 02, 2014 6:59 pm

Re: Hepatitis

karmen, od kod ste doma in kam hodite k veterinarju?

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 2

Pridružen: Če jan 02, 2014 4:37 pm

Odgovor Če jan 02, 2014 7:03 pm

Re: Hepatitis

Živim na Hrvaškem. Hodimo pa v Varaždin (Veterinarska klinika Biškupec).

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.