V središču

Išče se nasvet


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Sr dec 25, 2013 7:53 pm

Išče se nasvet

Pozdravljene/i,

kmalu nam bo zmanjkalo kaset za Litter locker II. Morda kdo ve kje se jih še da kupiti?

Ker zadeva je res uporabna in smo se nanj zelo navadili.

Informacije lahko tudi na ZS.

Hvala lepa.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 416

Pridružen: Pe sep 30, 2011 9:38 pm

Odgovor Po jan 06, 2014 3:34 pm

Re: Išče se nasvet

A res noben ne upraoblja in ne nabavlja kaset za Litter Locker? (men že rdečo črto vleče....)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 94

Pridružen: So feb 19, 2011 11:33 am

Odgovor Po jan 06, 2014 5:16 pm

Re: Išče se nasvet

Mi smo našli skoraj idealno rešitev - kasete, ki se jih uporablja v koših za otroške plenice in so od istega proizvajalca (AngelCare). Cenovno zelo podobno (21 EUR za 3 kasete), na tujih forumih so sicer omenjali, da je vsebine nekoliko več in 1 kaseta zdrži dalj, ampak jaz ne opazim pretirane razlike. Jih je pa pri nas precej težko dobiti, večinoma samo na spletu, v fizični trgovini jih sploh nisem našla.

Edina pomanjkljivost je v tem, da je pri teh kasetah tisti čisto zunanji vrhnji plastični rob, s katerim se kaseta "usede" v koš nekoliko ožji, tako da se ti ob potegu tiste ročke lahko zgodi, da kaseta zdrsne nekoliko v notranjost koša :negative: . Ampak zadeva ravno tako funkcionira. Baje nekateri rešujejo ta problem tako, da na kaseto namestijo navadno elastiko, ki jim malce poveča rob, sama bom pri naslednji kaseti poskusila na tisti rob nanesti nekoliko lepila z vročo pištolco, toliko da bo za kakšen mm večji. Pa da ne bo pomote - bom pred namestitvijo počakala, da se dobro posuši :D .

Mah, jaz si sploh ne predstavljam več pucanja WC-jev brez teh kaset, je pač veliko bolj komot, čeprav pri 3 mačkih to sploh ni več poceni špas :fool:
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor To jan 07, 2014 8:46 am

Re: Išče se nasvet

Jaz tudi uporabljam po novem te kasete od AngelCare, nabavila sem jih preko spleta. In tako kot pravi Raspberry, so te kasete nekoliko manjše, bom pa poskusila pri naslednji narediti isto (z lepilom :good: ).

Ravno tako pa si tudi jst ne predstavljam več pucanja WC-jev brez LitterLocker-ja. Majka božja za tistega, ki si ga je izmislil :D .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To jan 07, 2014 11:25 am

Re: Išče se nasvet

A smem samo vprašat, za koliko časa je ena ta kaseta? Ker tole gledam na spletu in mi je zeeeelo všeč :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 610

Pridružen: Ne okt 24, 2010 5:27 pm

Kraj: Celje

Odgovor To jan 07, 2014 1:45 pm

Re: Išče se nasvet

Hmm, zdej pa res ne vem, ampak naročila sem jih 22.7. 3 komade, doma v omari imam še eno celo kaseto :O . Imam pa dva konkretna srala doma :blush: . Tko da očitno ne gre preveč po njih.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 94

Pridružen: So feb 19, 2011 11:33 am

Odgovor To jan 07, 2014 3:21 pm

Re: Išče se nasvet

Pri meni je 1 kaseta za približno dobra 2 meseca pri 3 mačkih (koš praznim 1x tedensko). Je pa precej odvisno tudi od posipa, ki ga uporabljaš. Pri drobnem pesku traja dalj časa, pri npr. lesenih peletih pa precej manj (ker je pač volumen odpadka bistveno večji). Mi je pa všeč, ker res ni nobenega vonja (ali pa ga moj nos ne zazna več :blush: ).

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor To jan 07, 2014 5:29 pm

Re: Išče se nasvet

No super, potem moram samo najt stran, kjer to lahko naročim :)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.