V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr feb 25, 2015 2:04 pm

Re: Mačji posip

Jaz imam par vreč kristalov tigerino za prodat. Mačjad se je razvadila na gg in če zdaj dam kristale, neimenovani dolgodlaki prestopnik pušča kupčke pred wc-jem. Če bi kdo imel -- zs.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor So mar 07, 2015 1:43 pm

Re: Mačji posip

Meni se je pa po letu in pol GreenCat zameril ...nekaj časa nisem vedela, ali se je kvaliteta poslabšala (al je bla škart serija posipa), ali imajo moji mački uroinfekt. Sem jih opazovala kot sokol in prišla do ugotovitve, da 6 mačkov verjetno ni bolnih, pač pa je posip čuden, ker se je kar limal, kot bi lulali med, kar vleklo se je :fool:
Zdaj imamo v probi Nature's Calling. Obnaša se fajn, samo zelo temen je, vsakič ko ga vidim, bi kavo pila :rolleyes: (zgleda kot mleta kava :D )
Bomo videli...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Ne mar 15, 2015 12:34 am

Re: Mačji posip

Nekdo je prej vprašal glede Eurospinovega Radamesa..... trenutno imam siv pesek z vonjem po pudru.. katastrofa, grudic se sploh ne da pobirat iz wcja.... oranžni radames je malo boljši, do sedaj najboljši mi je bil v hoferju.. Shah...
Sem pa videla Cats Best Oko Plus v akciji in bom pač reskirala in poskusila pa poročam tu gor, kako se je obneslo :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne mar 15, 2015 7:58 am

Re: Mačji posip

Zanimivo, meni je oranžni radames super. Zelo lepo izsuši kakce, tekočina se pa tudi sprime v grudice in je ni problem pobrat ven. edino kar mi ni všeč je to, da se grudice rade sprimejo na dno WCja.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 15, 2015 9:06 am

Re: Mačji posip

Tudi mi smo naleteli na 2 slabi vreči GG odour. Že iz vreče pridejo temnejša in mal večja zrnca, kot da bi bil že mal razmočen. Kepe razpadajo že ko muce zakopavajo, totalno usmradil se je pa prej kot v 14 dneh. :bad: Uglavnem, pri treh mačkih bi mogla 20kg gg odour komplet zamenjat najkasneje po 10 dneh. Tolk cajta bi zdržu tudi kakšen cheap Sparov/Mercatorjev/Hoferjev pesek za četrt cene. Ponavadi je primerljiva količina peska ob rednem dosipavanju zdržala cel mesec.
No uglavnem, ker moji mački ne se*jejo denarja, temveč čisto navadne drekce, bi prosila za hiter povzetek, kaj zdaj kupujete vsi, ki ste nad gg obupali. :D Sej vem, da ste o tem že ful razpravljali, samo ne bi zdej brala zadnjih 15 strani. :girlblush:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne mar 15, 2015 9:12 am

Re: Mačji posip

wolfpack je napisal/-a:Sem pa videla Cats Best Oko Plus v akciji

Kje si ga videla, v kakšni fizični trgovini?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Ne mar 15, 2015 10:03 am

Re: Mačji posip

Mačja Mama, po moje je mislila v Hoferju. Je bil po 6 evrov na 1 žakelj world's best oko plus. Sem vzela enga za probo ko je bil, pa pač verjela da ga bojo meli zdaj v redni ponudbi. Bil je super. 2 tedna kasneje sm šla spet iskat, iskala v treh Hofferjih, pa ga ni bilo. Končno povprašala trgovke, in so razložile da oko ni del njihove redne ponudbe ampak je bil začasna akcija. Pride 1x in do razprodaje zalog. Večina štrcun je dobila eno ali pa d palete, ko ni več, ni več. In smo nazaj na green catu iz superčombeja.

Je pa tale tanov žakelj ki je prišel začetek tedna res nekaj "lepljiv" pr lužicah. Kakci so super, vonj je ok, barva je ok, luže se pa prpopajo na dno k de bi mi moji mački med scali. Sm si pač mislila da so to moji rovokopači krivi k je pesek čist frišen in majo še tok bolj užitek kopat, pa če prav prej ni blo s tem problema. Kot kaže nisem edina.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne mar 15, 2015 10:11 am

Re: Mačji posip

Cats je napisal/-a:Uporabnikom DMovega peska z vijolično etiketo sporočam, da je trenutno na popustu in vreča pride 2,99 EUR. Hvala, zlata soseda! :good:


O, sem šele zdajle videla. Ni za kaj, hvala tebi in tvojemu, da sta izropala en DM tudi zame. :)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Ne mar 15, 2015 5:49 pm

Re: Mačji posip

Ja, v Hoferju, pri nas (posavje) ga imajo še vedno, upam da me še mal počaka :)
Radames pesek tisti ta najcenejši .... je katastrofa.... za 1.29e(5kg)... sicer pa sem bila z dražjim peskom iz eurospina zadovoljna.
Glede na to da rabim samo pesek za muco ne vem če bi se mi splačalo na Čombetu naročit, pride še poštnina itd(študentski računi so ponavadi vedno prazni:))
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Po mar 16, 2015 4:53 pm

Re: Mačji posip

taperverčki je napisal/-a:No uglavnem, ker moji mački ne se*jejo denarja, temveč čisto navadne drekce, bi prosila za hiter povzetek, kaj zdaj kupujete vsi, ki ste nad gg obupali. :D Sej vem, da ste o tem že ful razpravljali, samo ne bi zdej brala zadnjih 15 strani. :girlblush:


Jaz imam že nekaj časa Intersand Extreme classic.
Ima svoje pozitivne lastnosti (ocenjujem povsem subjektivno):
+ zdrži kot je včasih GG ali še dlje (jaz redko zamenjam celotno vsebino wcjev)
+ dobro vpojen - tudi v smislu, da ne prepušča do dna in se ne lepi na dno, če le nasuješ debelo plast in ne dela ogromnih kep
+ prahu je bistveno manj kot pri "pokvarjenem" GG
+ obstaja neodišavljena verzija
+ mačkici mista čisto nič opazili, da sem ponudila nov posip

In ima negativne lastnosti:
- meni se grudice ne zdijo tako kompaktne kot so bile GGjeve, ampak se navadiš malo bolj nežno čistit
- ranaša pa toliko kot vsak droben posip
- ni ekološki
- težak je točno toliko kot je pesek težak
- cena

Res močno sem se trudila z Oko Plus, ampak brez uspeha. Jalla je hodila notri spat, zdaj gre občasno "ponesreči" notri lulat, za kakat pa ni dober. Čemža je tuleče hodila okrog, notri je stopila 2x, 1x je vidno nezadovoljno naredila eno lužico in to je bilo to, tako da hodi samo v navaden bentonit pesek. Meni je bil pa Oko kar všeč, ker ni tako težak, je prijaznejši do okolja kot običajni, vonj pa tudi ni moteč.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne mar 22, 2015 1:52 pm

Re: Mačji posip

Evo, Nature's calling sproban, se je zelo dobro obnesel, tudi kot mešanje Green Catu, je malo ublažil limanje.
Verjetno bomo pa kar na Cat's Best Oko plus ostali...

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 95

Pridružen: Ne okt 13, 2013 11:38 am

Odgovor Ne mar 22, 2015 8:17 pm

Re: Mačji posip

cats Best Oko Plus mam js po celi sobi, lulanje je težko jemat ven, edino kakci se lahko poberejo ... spet sm šla po radamesa(rdeči je mimogrede znižan na 1,29e/8litrov), ob priliki če bom kej v LJ pa skočim v Čombeta po Goldna, ki je baje super :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Ne mar 22, 2015 8:23 pm

Re: Mačji posip

Bom videla, če se je Cat's Best Oko plus tudi pokvaril, meni se je vedno ok pucal, samo mi je bil GreenCat bolj všeč....do sedaj.
Z raznašanjem pa ni težav, veliko bolje kot vsak pesek, ki škripa pod nogami. Samo z metlo potegneš in konec :good:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 334

Pridružen: Sr jan 30, 2013 12:06 pm

Kraj: Okl.Ljubljane

Odgovor Ne mar 22, 2015 9:08 pm

Re: Mačji posip

wolfpack je napisal/-a:cats Best Oko Plus mam js po celi sobi, lulanje je težko jemat ven, edino kakci se lahko poberejo ...

Se strinjam, tudi pri nas. :negative:

Gremo nazaj na Superbianco. Drobna, ampak efektivna. :good:
... ko si rečeš: ''vem in smem''.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20803

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne mar 22, 2015 9:30 pm

Re: Mačji posip

Pri nas zadnja dva tedna zopet uporabljajo Cat's best öko plus in Green cat (ker smo naleteli na slabo serijo lesnih peletov, ki se nikakor niso sušili :lol: ), ne z enim ne z drugim ni nobenih problemov ali odstopanj od siceršnje kvalitete.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Ne mar 22, 2015 9:40 pm

Re: Mačji posip

Jaz ostajam na lesnih prav zato, ker se jih vsepovsod vidi - čiščenje je zaradi tega veliko bolj enostavno, definitivno pa ga ne raznesejo dobesedno povsod, kot se dogaja s peskom. Moji odločitvi je botrovala tudi želja, da ne bi mačke v zaprtem wc-ju nesprestano vdihovale ne-ravno-nedolžen prah, ki po sili razmer spremlja pesek in si ga nato še lizale s kožuščka :S
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor Pe sep 18, 2015 7:25 pm

Re: Mačji posip

Cats best je pri nas veljal mislim da 2 leti brez kakršnihkoli problemov, sedaj se je pa Val odločil, da to pa že ni pesek in mi je sedaj vsaj 1 mesec lulal v dnevni na tla...sem probala vse živo (zdravstveno vse ok), dokler nisem končno menjala peska na Golden Grey in sedaj spet normalno hodi na wc. Problem je, da jaz teh vrst peskov ne prenesem :girlblush: . Od vonja do prašenja, do tega, da ne smem metat v wc školjko in da ga je vsepovsod po stanovanju polno. So pri Cats Best kaj spreminjali, je imela še katera druga težave? Kakšno priporočilo za kater drug naraven posip? :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 7:32 pm

Re: Mačji posip

Nam je že en čas najboljši Nature's Calling. Je naraven, mečeš v WC, ne smrdi in zelo malo ga porabiš. Za razliko od ostalih ga porabimo do zadnje lopatke, brez da bi ga metala proč pred pranjem WC-ja.
Super, res. Je pa tko, kot bi mel mleto kavo streseno :P ker je temno rjav in droben. Mene pač ne moti, pometam pa je.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe sep 18, 2015 7:49 pm

Re: Mačji posip

Moji so še vedno na Cat's Best, nobenih težav ni, niti nisem opazila kakršnekoli spremembe v posipu.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

dim

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 11

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:46 pm

Odgovor Pe sep 18, 2015 8:48 pm

Re: Mačji posip

Loti Pupa je napisal/-a:Nam je že en čas najboljši Nature's Calling. Je naraven, mečeš v WC, ne smrdi in zelo malo ga porabiš. Za razliko od ostalih ga porabimo do zadnje lopatke, brez da bi ga metala proč pred pranjem WC-ja.
Super, res. Je pa tko, kot bi mel mleto kavo streseno :P ker je temno rjav in droben. Mene pač ne moti, pometam pa je.



Kje pa lahko kupim ta posip?
hvala
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.