V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 201

Pridružen: Pe jan 14, 2011 12:52 am

Odgovor To jan 18, 2011 9:57 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats je napisal/-a:Ko smo pri posipih, sem bila danes v Eurospinu BTC in m je rečeno, da posipa ni v skladiščih že tri tedne in, da je za enkrat nedobavljiv. :O


Meni pa so rekli, da pride čez 1 teden - v črnuškem ES.... :O
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor To jan 18, 2011 9:59 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

No, ko pride, me prosim obvesti, da takoj grem v akcijo!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Sr jan 19, 2011 11:05 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Penny je napisal/-a:Meni pa linka ne odpre pa tako sem firbčna za kateri posip gre :D


Cats Best Nature Gold. Ista zadeva (in prozvajalec) kot priporoča visinnox, samo izvedba za dolgodlake mačke. Slednja se še dosti manj raznaša, je pa tudi cena precej višja. Ampak se splače, je res super! :good:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 9:56 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Posipi: ker se Radamesa že nekaj časa ne dobi, sem kot krizni ukrep kupila Shah od Hoferja. Vreča od 10 kg pride kakšne 2,50 €. Granulacija je približno enaka, kot pri R., kepe so pa bistveno večje (prvič sem kar debelo pogledala, ko je za Milo ostala kepa veličine grenivke :O ), zelo se pa prime na dlako in tace in raznaša po stanovanju. Zdi se mi, da ga porabim dosti več, kot R. Vonjav ni, mačka sta ga sprejela brez pripomb. Verjetno bom iskala še kakšno drugo varianto, ker nisem stoprocentno zadovoljna.

Torej, če vas ne motijo beli koščki vsepovsod, je zadeva še vedno cenovno ugodna, ker pri dveh mačkih po desetih dnevih ni niti malo slabega vonja.

Je kdo preveril v Italiji, če se tam da dobit Radames?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:09 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Cats je napisal/-a:Posipi: ker se Radamesa že nekaj časa ne dobi, sem kot krizni ukrep kupila Shah od Hoferja. Vreča od 10 kg pride kakšne 2,50 €. Granulacija je približno enaka, kot pri R., kepe so pa bistveno večje (prvič sem kar debelo pogledala, ko je za Milo ostala kepa veličine grenivke :O ), zelo se pa prime na dlako in tace in raznaša po stanovanju. Zdi se mi, da ga porabim dosti več, kot R. Vonjav ni, mačka sta ga sprejela brez pripomb. Verjetno bom iskala še kakšno drugo varianto, ker nisem stoprocentno zadovoljna.

Torej, če vas ne motijo beli koščki vsepovsod, je zadeva še vedno cenovno ugodna, ker pri dveh mačkih po desetih dnevih ni niti malo slabega vonja.

Je kdo preveril v Italiji, če se tam da dobit Radames?

Kako se ne dobi Radamesa? Pa ga bodo dobili a kaj veš? Imam sicer še za nekaj časa peska, a vseeno tole ni kul.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:11 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Hja, na žalost imam enake težave - v naših koncih ga ni za dobiti. :(
V štacuni pa nihče ne ve, kdaj in če sploh ga dobijo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:12 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Ne, ni kul. Kakšen teden nazaj so mi v trgovini povedali, da ga ni že tri tedne. Zdaj nas kar nekaj čaka v nizkem štartu, če se kje pojavi, pa še nič. Menda problem z dobaviteljem, če sem prav razumela.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:17 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Upam, da bo spet, jaz sem precej zadovoljna z njim. Drugače pa v Hoferja, sva že zadnjič rekla, da ga bova sprobala.
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 99

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:28 pm

Kraj: MARIBOR

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:18 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Pri nas v MB so mi povedali, da peska Radamesa vsaj še kakšen mesec ne bo (v skladišču ga tudi ni) in da obstaja možnost, da bodo zamenjali dobavitelja, kar posledično pomeni tudi drug pesek.
Ko jih vidim, pobožam, pozabim na ostale skrbi...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:20 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Zalarjeva, saj Silver sej je ze pri Poli tlacila v vse, kar je vsaj na dalec spominjalo na tunel ;) Enkrat je pol obiska prezivela stlacena v enega - je zgledala, kot bi imela oklep :)

Glede peska pa sem sama zaenkrat najbolj zadovoljna z (ziher bom kaj zamesala :blush: ) golden grey odour - ravno zadnjic je bil kolega na obisku in se je zgrazal, kaksni stroski so z macki (malo pred tem sem mu razlozila, koliko stanejo plezala) in da je 15 evrov za pesek cisto prevec - pa sem mu lahko nadvse nonsalantno odgovorila, da ima za sabo macji wc (brez vratc in filtrov). Ni mogel verjeti ;) No, pesek se skoraj ne raznasa (pustimo dejstvo, da se je Leia odlocila postati rovokopac in takrat pac frci na vse konce in kraje) in se prime na dlako izkljucno, ko je moker in kaksna skrbna macka zadevo prekopava, kot bi ji slo za zivljenje ;) . Vonja skoraj ni, porabi pa se en zakelj na mesec pri dveh mackih (ali nekaj vec, kadar imamo obiske ;) ).
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:28 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Silver je res faca :lol:
Leia to misliš 14kg pakunga za cel mesec ali 7kg?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 971

Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:19 am

Odgovor Pe jan 28, 2011 10:33 am

Re: Priporočam/odsvetujem

Jaz sem pa tega Radames malo prehitro pohvalila, v bistvu zelo hitro gre in s časom se neha tako dobro grudit, v začetku se ful dobro grudi, po nekaj dneh pa ne več, vsaj pri nama ne (mogoče tudi zato, ker nimava zelo suhega zraka v stanovanju). Se mi zdi tudi, da gre dosti hitreje kot kak drug pesek. :negative: Midva sva kupila kakih 7-10 vreč v začetku decembra, zdaj imava pa samo še eno. To bova do konca porabila, pa pol vreče Lidlovega peska imam (ki je sploh zelo zanič in se hitro zelo zasmradi pa kepe tud niso kompaktne) in pol vreče Catsan (ki je do zdaj najslabši)... to bom še po rabila, potem bom pa po mojem kupila kar spet od Ökoplusa leseni posip, ki mi je bil do zdaj še najbolj všeč. Sicer je dražji, ampak je tista vreča kar trajala in trajala pa dooooolgo časa se nič se ni zasmradilo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe jan 28, 2011 11:35 am

Re: Priporočam/odsvetujem

zalarjeva je napisal/-a:Silver je res faca :lol:
Leia to misliš 14kg pakunga za cel mesec ali 7kg?

14 kg, ja. Imamo pa en wc, po navadi. Trenutno sta dva in gre vse skupaj hitreje, jasno.
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

eNa

Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 449

Pridružen: Po sep 13, 2010 6:18 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 12:16 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Jaz sem v sredo kupila Radames v našem, celjskem, Eurospinu :yahoo:
Ampak očitno ga res že nekaj časa ni, ker ga je v torek popoldne moja mama hotela kupit, pa so ji povedal, da je bil, ampak ga je že zmanjkal in da naj pride naslednji dan dopoldne, ko dobijo robo. No, in sem šla in ga dobila :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po nov 29, 2010 2:43 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 12:22 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Mi smo po priporočilu kolegic glede na razmerje med ceno in kakovostjo, ko smo dobili muco, kupili pesek Radames - najprej se nam je zdel ok, pesek smo menjavali na recimo 1 teden. Ko smo šli po novo zalogo tega peska, se mi je zdel drugačen in tudi zdržal je precej manj časa - 3 do 4 dni tako, da to ni bilo za nikamor. Vmes smo poskusili pesek iz Hoferja - pogreb, nikoli več. Po branju priporočil na tem forumu smo kupili Golden Grey Master Odour in nam do zdaj najbolj odgovarja! Najmanj smrdi, se lepo zgrudi v kepice in imamo ga tudi za 10 dni (ena runda v WC-ju). Tako, da ga tudi jaz priporočam!
Aja, naša muca veliko kaka in lula, kar je posledica tega, da zeeelo rada papca ;) in zato je treba pesek pogosteje menjat.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 3:13 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Jaz pa pri enem WC-ju in treh mačkih uporabljam DM-ovega - super se grudi, ne smrdi, pa poceni je. Ga niti slučajno ne mislim menjat. :) No, meni paše tudi zato, ker imam DM sorazmerno blizu in ker itak hodim tja po plenice in podobno, pa vsakič še vrečko peska vzamem. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 3:18 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Vixen koliko stane in koliko kg je?
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 3:32 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Imajo samo 6 litrske vrečke, cena 2,55€ (evo: http://www.dm-drogeriemarkt.si/trajnonizke.php?id=1007). Meni je super, da so sorazmerno majhna pakiranja, ker ga peš trogam domov. 8)
Moraš pa pazit, da ne vzameš ta drugega (vrečka je ful podobna), ki je ekstra lahek, ampak se ne grudi.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2925

Pridružen: Ne okt 17, 2010 6:21 pm

Odgovor Pe jan 28, 2011 4:19 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Hvala! Ko mi zmanjka tega, grem v DM, da probam tegale ;)
If you see me smiling, it`s because I`m thinkig of doing something evil or naughty. If you see me laughing, it`s because i`ve already done it!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2062

Pridružen: Ne dec 26, 2010 7:37 pm

Kraj: Prebold

Odgovor Pe jan 28, 2011 4:30 pm

Re: Priporočam/odsvetujem

Tudi pri nas smo imeli dolgo časa DM-ovega (navadnega), zdaj pa mi je najbolj všeč Radames... :)
Kadar pa tega ne dobim, pa spet kupim DM-ovega.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.