V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 1:26 am

Re: Mačji posip

Zaenkrat teh bio varjant še nisem sprobala, me pa mika test green cat-a. Je pohvaljen? Je ok? Kako visoka je poraba (na mačko na mesec na prbljižno)? Ker cena je res sprejemljiva na superčombetu, osebno pa res ne poznam nikogar ki bi to zadevo že imel.

Kar se samih peskov tiče pa tule mačka res nista zbirčna. Flamingo, golden grey v vseh izvedbah, BioSand Super agglomerante bianca,... Karkoli finega je ok.
Lidlovega ne prinesem nikoli več domov. Samo 1x je bil kupljen v sili ker sem bila do zadnjega dneva pred prazniki prepričana da je v shrambi še en žakelj, in da ga ni ugotovila tako pozno da je bil nakup v službi neizogiben. Pesek je bil čisto pregrob. Delal lepe kepe, to priznam, ampak so bile kepe tako težke (že pesek je težak) da sem lopatko zlomila. Porabilo se ga je mnogo več kot naprimer flamingota po dobrem tednu je pa celo vonj razvil. Pa priznam da je mene mnogo bolj motil ta pesek kot pa mačkona.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 8:05 am

Re: Mačji posip

Tudi meni se zdi, da Golden Odour zdaj prej zasmrdi. Sem mislila, da si samo domišljam, ampak očitno bo držalo. Jaz ga moram vsega zamenjat, ko se Jalla tako odloči (Čemža sploh ni problematična, ona je samo rovokopač) in priznam, da sem tega belega zdaj menjala bistveno pogosteje. Če dobro pomislim ... ga porabim skoraj 100% več. Sem dobila vmes enkrat tasivega in bila kar vesela, potem sem naslednjič dobila spet belega, pa še več grobih delcev je imel vmes. Ne vem, a s upam poiskati kaj drugega, ker mačkam je GG Odour res ustrezal. Odišavljenih posipov pa sploh ne podpiram. :truce:

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Sr okt 29, 2014 8:08 am

Re: Mačji posip

Vidim da nihče ne uporablja kristalčkov, nam se pa super obnesejo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 9:21 am

Re: Mačji posip

Današnje poročilo: zjutraj je Meli šel lulat v lesene pelete. Zakopaval je pol ure, ampak on rad bagerira in se mi zdi, da mu je zadeva končno všeč. :clap:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 10:57 am

Re: Mačji posip

Nika, kristali so kul, ce ni driske :D ali pa ce ne slisis kako koplje po njih ali ce jih muc sprejme. Smo sprobali, Dexi je veselo kupcke delal mimo, Vikiju je bilo vseeno, kot vedno.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 12:21 pm

Re: Mačji posip

Sorcerer je napisal/-a:..., me pa mika test green cat-a. Je pohvaljen? Je ok? ...

Mi uporabljamo GreenCat že kar nekaj časa. Drugače je zelo v redu, slabo je, ker je zelo lahek in se precej raznaša, pa tudi sprijemki so trdi kot cement. Pri nas zato ne uporabljamo samega, ampak ga mešamo pol pol z World's Best Cat Litter, ki je sicer dražji, je pa res super (je pa pri Čombetu že nekaj časa močno znižan World's Best Cat Litter z vonjem sivke - dodano je le etrično olje, tako, da je vse naravno, lepo diši - naše muce so ga dobro sprejele). Priporočam!
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 5:04 pm

Re: Mačji posip

Scarecrow, tule težav z raznašanjem zaenkrat še z nobenim posipom nisem mela. Kopljeta pa kot krta. Precej pristane tudi za omarico na kateri je tv (ja, okoli vogala ga zbrcata), tako da če začne peska znanjkovat samo omarico premaknem, tam pometem kamnolom in smo še za kak dan dobri.
Kako razmerje pa namešaš med obema posipoma? 1:1? Ali katerega več kot drugega? Pa vsaka informacija o tem koliko časa ti zdrži green-cat žakelj.
Za primerjavo gre tule mesečno za 2 mačka ali 1,5x10kg Biosand ali 1x14kg GG. Mačka sta pa 2. Da malce finančno preračunam če bi se menjava splačala tudi iz finančnega vidika, ne le okoljstvenega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20968

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 5:16 pm

Re: Mačji posip

Sorcerer, mi smo tudi že preizkusili Green cat, se res bolj raznaša (pa po kokicah diši :girlblush: ), zato smo ga prav tako mešali s Cats bestom, vijolično varianto za dolgodlake mačke, približno 1:1. Ti pa ne znam povedat, kako dolgo je trajal, mogoče tvegaš in kupiš en žakeljček, pa boš videla kako in kaj.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Sr okt 29, 2014 6:00 pm

Re: Mačji posip

Mi imamo Green Cat, ga ne mešam z nobenim drugim, pač imam metlico ob wc-ju sproti pometeš. Pa tudi veliko lažje ga je pomesti, kot kakšen pesek, ki škriplje povsod.
Ga pa porabim približno 1 vrečo (dobro) na mačka na mesec. Kadar je kakšna driska v igri pa več ;)
Nič ne smrdi, kar mi je velik plus. Meni je World's best s sivko tako smrdel ko je bil enkrat uporabljen :bad: (že po nekaj dneh) da ga ne vzamem več. Pa res redno čistim.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor Če okt 30, 2014 10:22 pm

Re: Mačji posip

Sam imam s sivkinim peskom ravno nasprotne izkušnje. Dolgo časa obdrži rahel, prijeten vonj po sivki, da bi pa smrdel, pa ne vem - res pa je, da sem ga vedno mešal z Green Cat, ker ima sam zelo premočan vonj.
Glede porabe bi se strinjal z Loti Pupo, kolikor sem gledal nazaj naročila, sem v enem mesecu porabil cca eno vrečo Green cat in eno vrečo World's Best cat Litter, s tem, da imamo ta dva peska nasuta v dveh straniščih, v dveh imamo pa še en nizkocenovni pesek, za bolj "plebejske" okuse. :D In tudi tega porabimo cca dve vreči na mesec (za pet mačk).
Sem na začetku tudi sam uporabljal samo Green Cat, ampak, pri nas je nekaj mačk, ki bi tudi, če bi bilo v stranišču meter peska, kopale tako dolgo, da bi prišle do dna (ali skoraj do dna). Pri Green Cat je bil problem, da se je ta polulan pesek tako prijel na dno, da sem ga včasih komaj postrgal, zato sem ga začel mešat z drugim. Mešam pa pol enega in pol drugega.
Kupi eno vrečko, pa boš videla kako se obnese.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 447

Pridružen: To mar 08, 2011 7:36 pm

Odgovor Pe okt 31, 2014 7:33 am

Re: Mačji posip

Jah nič, očitno bomo morali preklopit z Goldna na nekaj drugega. Po opravljeni raziskavi ugotavljam, da bi nam verjetno še najbolj ustrezal Intersand. Ampak ... če me spomin ne vara, ga je Čombe imel ane? Zdaj pa ga prav ni ni več? :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 26232

Pridružen: Ne jan 27, 2013 5:26 am

Odgovor Pe okt 31, 2014 11:10 am

Re: Mačji posip

scarecrow je napisal/-a:Sam imam s sivkinim peskom ravno nasprotne izkušnje. Dolgo časa obdrži rahel, prijeten vonj po sivki, da bi pa smrdel, pa ne vem


Se čist strinjam...jaz itak ne voham, ker sem že navajena, sprašujem pa obiske, če komu kaj smrdi, pa pravijo, da ne.
Sem mela pa en hecen problem s tem sivkinim vonjem....je en od tamalih začel lulat na klopco v kuhinji, vedno na isto mesto, pa mi ni blo nič jasno zakaj, ker je sicer vedno lepo hodil na WC. Potem pa pogruntam, da sem obesila točno nad tisto mesto na klopci šopek sivke in so se cvetki vsipali dol, tamal si je pa verjetno mislil, da če po sivki diši, je tam tud za lulat :) . Zdej se ne vsipa več in tud lužic ni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Pe okt 31, 2014 11:15 am

Re: Mačji posip

ta je pa res dobra :) , moras bodocim posvojiteljem dat clen v pogodbo- posip samo z vonjem po sivki :D
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Pe okt 31, 2014 6:16 pm

Re: Mačji posip

Green cat bo ziher na seznamu stvari za probat v kratkem. Sem dobila tisto "pomirjevalno" ki sem jo rabila. 1 žakelj bo naslednjič romal h meni, pa bo v enem wc-ju green cat, v drugem pa pesek, da bosta mačkona imela možnost izbire. Se bo pokazalo kaj bo gospoda porekla za dokončno "sodbo".

Metina, naslednje leto sivko čist skrit. Al pa direkt nad mačji WC obesit. :P

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 202

Pridružen: Pe okt 25, 2013 7:06 pm

Odgovor To nov 04, 2014 11:52 am

Re: Mačji posip

Priporočam rastlinsko steljo iz Hoferja, ki se lahko meče v WC, poceni, dolgo zdrži, se ne praši, ne smrdi, edino ful se raznaša.
Dodam sodo bikarbono, da nevtralizira vonj, in zdrži še dlje. Super mi je, res.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor To nov 04, 2014 9:55 pm

Re: Mačji posip

Misliš Cat's Best Oko Plus? :) Ga ima superčombe že skozi v prodaji. (Mi ga uporabljamo že kakšno leto in ne gremo na drugega :good: )

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1249

Pridružen: Po apr 30, 2012 7:22 pm

Odgovor Če nov 06, 2014 10:48 am

Re: Mačji posip

Green cat je v testu slabih 24 ur.
Jani je bil absolutno navdušen da ima nekaj novega za noter lulat. Ni bil posip v wc-ju 10 sekund pa sem že dobila demonstracijo kako deluje.
Cimet je pa ene 20 minut kroge delal in mu nikakor ni bilo jasno zakaj ma kornfleks v wc-ju (ima izjemno rad drugače kosmiče - so mu najboljši priboljšek in morajo bit pri nas skriti). Ko je probal par koščkov posipa lizat in jest je nekako ugotovil da okus ni pravi in po dolgotrajnem poskusu vsega iz wc-ja zmetat končno šel lulat.
Kepe so zaenkrat lepe in ne razpadajo. Bom poročala dalje.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Pe nov 07, 2014 11:58 pm

Re: Mačji posip

Mi smo skoraj celo mačkovo življenje do zdaj uporabljali Vitacraft, ker mi je bil fajn, ker je tak droben, da se lepo preseje skozi lopatko, pa mucu je bil tudi všeč. Zdaj pa sem prvič kupila tega Cats best oko plus, bomo videli kako bo. Všeč mi je bilo, da ga lahko mečeš v wc-školjko, ti prihrani kar nekaj časopisnega papirja ( ki smo ga zmeraj okoli nabirali :D ) in plastičnih vrečk... Edino, kar mi ni preveč všečno slišati je zapis par postov nazaj, da se ful raznaša. :( Že ta se je kar in ravno zaradi peska vsak dan pometamo, ker tako škripa po tleh.. Mene to sicer ne moti tolk, mojo mamo pa in ji gre ful na živce tale pesek. Upam, da se vseeno ne bo tako raznašal. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So nov 08, 2014 9:11 pm

Re: Mačji posip

Jaz sem danes iskala okrog Cats best öko plus, pa ga nisem nikjer našla... katere trgovine ga imajo?
Po pošti ga rajši ne bi naročala.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor So nov 08, 2014 9:47 pm

Re: Mačji posip

V Hoferju je akcija, ne vem pa, če ga še imajo, ker jaz imam še zalogo in nisem dokupovala.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.