V središču

Mačji posip


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 4:20 pm

Re: Mačji posip

Zdravo! Saj mogoče je že kje omenjeno, ampak ne najdem, tako da bo pač mogoče podvojeno... Kateri mačji posip najbolj priporočate? Zaželjeno je, da se pri čiščenju iztrebke lahko vrže kar v wc školjko, da mi ni treba vsak dan nosit dol v smeti. V trgovini so mi priporočili Cats Best Oko Plus, ni slab, vendar se precej raznaša. Obstaja kaj bolj učinkovitega glede raznašanja in vonja? Nekaj sem brala o kristalih, vendar sploh ne razumem kako naj bi to delovalo in kako muce to sploh sprejmejo, meni zgledajo čudni :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 4:37 pm

Re: Mačji posip

Cats best oko plus za dolgodlake mačke (vijolična verzija) - so večji "briketki" in posledično dosti manj raznašanja.
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 217

Pridružen: Po okt 13, 2014 5:30 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 4:48 pm

Re: Mačji posip

Hvala, bomo poskusili, ko zmanjka tega. Do takrat bo pač strašil sesalec ;)

Ko sem vprašala v trgovini, so mi dali tega, zdaj ko prebiram na Superčombe, vidim da pri kar precej posipih piše, da gredo kepice lahko v straniščno školjko. A je ta Cats best najboljši v primerjavi z ostalimi (Worlds best cat litter, Green cat, Nature's calling,...)?
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 4:54 pm

Re: Mačji posip

Bela šapa je napisal/-a:Cats best oko plus za dolgodlake mačke (vijolična verzija) - so večji "briketki" in posledično dosti manj raznašanja.


Mi ta posip uporabljamo 4 leta in je super! Zaradi cene sem se že ozirala za alternativo, pa je še nisem našla. Precejšnja razlika je glede raznašanja med temi in ostalimi lesnimi, koruznimi ipd... vsaj pri nas, čeprav kopljeta kot dve mali rudarki (imamo zaprt WC :D ). Kakšen briket kdaj ven prineseta, je pa to daleč od šumenja pod copati :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po jan 05, 2015 5:03 pm

Re: Mačji posip

Meni je bil super prav ta za dolgodlake, pa sem ga lani nehala kupovati, ker je začel zaudarjati že po parih dnevih, s tem da mačje WCje čistim dvakrat do trikrat na dan. Nimam pojma, kaj se je spremnilo, vem samo, da je bilo nevzdržno. Pa zelo hitro se je delal prah na dnu, veliko prej kot npr leto poprej. Iskreno povedano, me mika da bi ga ponovno poskusila, ker imam zrnc peska po celem stanovanju že čisto dovolj (da o pudrastem prahu in podrajsanem parketu ne govorim :dash: ).
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 186

Pridružen: So nov 20, 2010 10:28 pm

Odgovor Po jan 05, 2015 10:37 pm

Re: Mačji posip

Pri nas res pogosto čistimo wc in glede vonja sem prepričana, da so drugi posipi boljši (menda silikatni - tega nismo nikoli imeli). Glede prahu oz. zdrobljenih koščkov pa imamo strategijo, da jih razporejamo na mesta, kamor lula ena ali druga in gre tako po možnosti z naslednjo kepo ven. Aha, pa "predpražnik" imata pred vhodom za tisti kakšen briket, ki gre med prstke. Zoja ima namreč ogromne šape 8)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Ne jan 18, 2015 10:59 pm

Re: Mačji posip

Po dolgem kolebanju smo se odločili, da stopimo po sledeh pionirjev in si privoščili svoj prvi žakelj bukovih peletov (tistih za kurjenje, ne za lulanje). Glavni krivec za oklevanje je bilo dejstvo, da se zadeva ne grudi (pa še precej veliki so). No, mački so pelete takoj zapopadli, v prvih petih minutah so vsi preizkusili novotarijo (še odganjati sem jih morala enega drugemu izpod riti), prvi teden je bila bukovina strašen hit, ta wc so bolj uporabljali kot tistega z "običajnim" posipom, čeprav stoji na manj priljubljeni lokaciji. Po dobrem tednu se je navdušenje rahlo poleglo, tako da zdaj približno enakovredno uporabljajo oba.
Plusa, vidna z Marsa, sta res ugodna cena in dejstvo, da se ne raznaša. Spljoh. Ok, kakšen peletek skoči ven, ampak ga res ni komplicirano vrniti na njegovo mesto. Mačkom je všeč, od najmanjših do nekajletnih.
Minusi? Ker lulanje razpade v prah, ni povsem jasno, koliko je kdo nalulal, ker so peleti precej temni, se verjetno težje opazi kakšno odstopanje od siceršnje barve urina. Pa naučit se je treba nove tehnike čiščenja - presajanja. Na začetku se mi je zdelo, da traja sto let, potem sva nabavila večje plastično cedilo in gre dosti hitreje, nalopataš v cedilo, potreseš nad wcjem, pelete vrneš v wc, naslednja runda. Aja, še en minus za profesionalno deformirane lopatkarje - če hočeš efektivno odstranit že polulane briketke, je najbolje, da počakaš, da se povrnejo v prah. Kar pomeni, da se morajo posušit. Kar pomeni, da wcja ne moreš očistiti isto minuto kot je bil uporabljen (v bistvu ga lahko, ampak potrebuješ tretjo tehniko ;) ).
V glavnem, po skoraj 14-ih dneh uporabe se super obnesejo (imamo pa še en wc "po starem" - cat's best in green cat).
Za konec pa še moralka "iz naših krajev" (najraje bi jo predstavila v obliki stripa, pa ne znam stripat :girlblush: ).
Po konkretnem tednu uporabe bukovih peletov sem se odločila, da presejem vso vsebino wc-ja, kar je uporabno, vrnem vanj in dosujem sveže pelete. Pripravila sem dva škafa, enega za prah, drugega za še uporabne pelete, vzela lopatko in cedilo ter se lotila dela. Pa pride (kako povsem nepričakovano) Shikori.
Shikori: Kaj počneš?
Bela šapa ji razloži celoten postopek in cilj misije.
Shikori (porine glavo pod cedilo, da se ji poscan prah sipa po glavi): A tole je potem za stran?
BŠ (se trudi, da ne bi mačke povsem zasula): Ja, to gre v wc, v nepovrat.
Shikori (se igra s peletki v drugem škafu): A tile bojo pa še v redu?
BŠ (prepričano): Ja, te dobite nazaj.
Shikori (skeptično nagne glavo): Pa misliš, da bojo še uporabni?
BŠ (seje dalje): Ja, večinoma so celi in čisti, v redu bojo.
Shikori (naredi krog okrog škafa): Pa se bo dalo lulat nanje?
BŠ (vzdih): Ne vem, zakaj se ne bi dalo.
Shikori (je razsvetljena): Kaj vem, preverit bi morali. (skoči v škaf, se polula; skoči iz škafa, se zazre vanj)
Shikori: A nisi rekla, da so v tem škafu čisti peleti?
BŠ (se preveč trudi ostati zen, da bi še lahko govorila).
Shikori: Tole je po mojem za očistit.
BŠ (vzame lopatko in odstrani poscane peletke, po mokrem dnu škafa razgrne ostale, ve, da bo morala vse presejat še enkrat).
Pride Pipi.
Pipi: Zdravo punci, kaj delata?
...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne jan 18, 2015 11:05 pm

Re: Mačji posip

:lol: :lol: :lol: :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2906

Pridružen: Če sep 26, 2013 8:48 pm

Kraj: Kranj - Tržič

Odgovor Po jan 19, 2015 6:01 am

Re: Mačji posip

Hvala za jutranjo dozo :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14465

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:29 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 6:31 am

Re: Mačji posip

:lol: :lol: :lol:
Kaj bi šele bilo, če bi znala stripat?! :lol:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Po jan 19, 2015 6:58 am

Re: Mačji posip

Mix ravnokar prebranega in vztrajnega škandaliziranega štrajka mojih treh pred wc-jem s svežimi peleti (tistimi za lulat, ne za kurit :P ) - neprecenljivo :good:
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Po jan 19, 2015 7:57 am

Re: Mačji posip

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Dej nehi, k pol me folk čudno gleda zakaj sem vsa rdeča v fris (ker se trudim se ne smejat na glas... )
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16496

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 8:56 am

Re: Mačji posip

Guspa Šapova, tole nek virus razsaja, a veste, ker mi smo imeli podoben scenarij včeraj, ko mi je Muš pomagal pelete menjat :D :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po jan 19, 2015 9:02 am

Re: Mačji posip

rofl rofl rofl Tile peleti pa zahtevajo poleg izpiljene tehnike čiščenja še živce kot štrike, se mi zdi. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Po jan 19, 2015 2:08 pm

Re: Mačji posip

Guspa Cats, očitno smo izpeljali dve neodvisni raziskavi; dejstvo, da sta vodili do istih zaključkov, lahko pomeni le, da smo na pravi poti :good: .

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So jan 31, 2015 1:11 pm

Re: Mačji posip

Danes je dva tedna, kar ima moja mačjad v wc-ju, ki stoji v dnevni sobi, posip Cat’s Best Nature Gold. Ves ta čas so v drugem wc-ju, ki je v drugi sobi, imeli na razpolago tudi Flamingov baby powder pesek. Rezultat: v “lesni” wc so šli zelo neradi, še to predvsem lulat – vanj so kakali le dvakrat :S !

Bomo videli, kako bo od danes dalje, ko je v obeh wc-jih na razpolago samo Cat’s Best, me prav zanima :rolleyes: . Dodo je že ves iz sebe, buljil je v wc, ki je do danes po njegovih merilih bil še “normalen”, šel s prvima tacama noter, malo pogrebel, šel nazaj ven in še malo buljil vanj, nato pa se zamišljeno pobral :scratch: .
Meni peletki zelo odgovarjajo (ne, ne uporabljam mačjega wc-ja, nič bat), ker se je v teh dveh tednih znatno znižala prisotnost nadležnega peska po vseh možnih koncih in krajih, poleg tega moram zaenkrat vzeti nazaj mojo prejšnjo pripombo o smradu – do današnjega dne peleti niso razvili prav nobenega vonja. In nisem ga še dosipala, sem pa na začetku res fino na debelo napolnila wc. Ampak ne gre pozabiti, da so ga barabe zelo malo uporabljale, tako da bo študija merodajna šele od danes dalje.

V skrajnem primeru jim bom v drugo sobo vrnila pesek, v dnevni pa zagotovo ostanejo peleti, ker meni tako odgovarja in od mačjadi pričakujem vsaj ta mičken kompromis :bye:
Naslednje poročanje čez cca dva tedna, torej.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor So jan 31, 2015 1:15 pm

Re: Mačji posip

moksa je napisal/-a:Meni je bil super prav ta za dolgodlake, pa sem ga lani nehala kupovati, ker je začel zaudarjati že po parih dnevih, s tem da mačje WCje čistim dvakrat do trikrat na dan. Nimam pojma, kaj se je spremnilo, vem samo, da je bilo nevzdržno. Pa zelo hitro se je delal prah na dnu, veliko prej kot npr leto poprej. Iskreno povedano, me mika da bi ga ponovno poskusila, ker imam zrnc peska po celem stanovanju že čisto dovolj (da o pudrastem prahu in podrajsanem parketu ne govorim :dash: ).


Dopuščam možnost, da se je ta smrad pojavljal pri "navadnem" lesnem Cat's Best. Ampak kot rečeno, raziskava se nadaljuje.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So jan 31, 2015 2:46 pm

Re: Mačji posip

Navadni Cat's best je skoz isti, vsaj jaz nisem zasledila, da bi kdaj smrdel... Glede raznašanja sem pa ugotovila, da so bili tisti Hobby Cat kristali idealni; po parih dneh nesesanja ni bilo po drugih prostorih nič za videt, le na balkonu, kjer je wc postavljen, pa še tam ćisto malo kristalčkov. Je bilo pa vse drugo katastrofa; od smradu do tega, da je šel mačkoma na živce. Verjetno pa kakšna bolj kvalitetna znamka ne zasmrdi tako hitro.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor So jan 31, 2015 3:13 pm

Re: Mačji posip

moksa je napisal/-a:Danes je dva tedna, kar ima moja mačjad v wc-ju, ki stoji v dnevni sobi, posip Cat’s Best Nature Gold.


Meni so tudi super, ampak ga moji niso marali nikakor. Po moje je finta v tem, da se jim ful ugreza. Zato smo jih pri nas opustili. Oeko plus še nekako sprejmejo, vendar tudi tja not dam ene 10% tanavadnega bentonitskega peska, da je bolj kompakten. Oeko sicer raznašajo, ni ga pa tolk j*** pucat kot klasičnega.
Sicer moramo pa pri nas imet lesen pesek tudi zato, ker mi Gusar (astmatik) prec začne kašljat in se davit, če ima tanavaden pesek.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 997

Pridružen: To nov 27, 2012 10:37 am

Odgovor Pe feb 13, 2015 2:19 pm

Re: Mačji posip

A je mogoče še katera druga naletela na poslabšanje kvalitete pri Golden Greyu?
Meni zadnje dve vreči ful bolj prašita, pa grude tudi razpadejo, samo da se jih dotakneš... :O :S
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.