V središču

Neprijetne mačje navade


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 7

Pridružen: To feb 12, 2013 8:06 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 9:09 pm

Neprijetne mačje navade

LP,
namerno sem odprl to temo, saj ima naša muca (stara 7 mesecev) kar nekaj motečih "navad", ki te občasno začnejo spravljati ob živce :dash: in verjamem, da se tudi med vašimi mačkamimnakde kakšna s kakšno motečo navado.

Zanima me, ali ima kdo od vas kakšno idejo, kako mačko pripraviti do tega, da uporablja praskalnik namesto računalniškega stola (o okulistu sem že razmišljal 8) ), z mačjo meto pa seveda tudi že večkrat poskušal. Sedaj imam idejo da bi nabavil kartonski praskalnik in me malo zanima, če ima kdo od vas kakšne izkušnje s tem in ali ga priporoča ali ne.

Ena izmed bolj motečih navad pa je tudi metanje posipa iz WC-ja :S pa sem mislil, da bi ji ta WC s treh strani nekako ogradil, pa se bojim, da bi potem začela to zavračati in bi bilo potem še veliko huje :negative: Še tu morda kakšen nasvet ali izkušnja...?

Najlepša hvala vsem.
Vse živali so enakopravne, toda nekatere živali so enakopravnejše od drugih.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr feb 13, 2013 9:17 pm

Re: Neprijetne mačje navade

no ja, moteče ... mačje navade so mačje navade, in kakšno moraš hočeš nočeš tudi sprejeti ;)

glede metanja peska predlagam zaprt WC; načeloma se muce tega zelo hitro navadijo ...
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Sr feb 13, 2013 9:19 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Zaprto stranišče! :good: http://www.supercombe.si/61-wc-ji (za začetek lahko poskusiš tako, da ima enega zaprtega pa enega odprtega, da se na novega navadi)
Kartonast praskalnik je super, samo bo karton letel na vse konce in kraje ;) Vsaj pri nas je tako. Mačke zelo rade praskajo vse mogoče, zato je fajn, da se jim nakupi kakšen praskalnik ali tri ;) , hkrati je pa pametno očala kdaj pa kdaj pozabiti pa ne opaziti, da je kaj popraskano ;)

Za posamezna vprašanja pa poskusi malo z iskalnikom pobrskati, ker smo o marsičem že govorili ;)

(jernejch odgovarja hkrati z mano :) )
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 9:36 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Edini nasvet, ki ga imam glede stola - pokrit z nečim, ko vas ni zraven. Sicer kremplji pridejo skozi, ampak vseeno se malo zavaruje. Pri nas je en stol tak, ki je prav privlačen za praskanje, in sem mu zato kar prevleko zašila. :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1180

Pridružen: Če jun 21, 2012 2:18 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 9:41 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Midva sva mucka navadili praskati na praskalnik tako, da sva v vsako sobo dala nekaj, kar se lahko praska (mačje drevo, praskalnik za na tla, kartonski praskalnik), in vsakič, ko je mucek praskal kaj, česar ne bi smel, sva ga prestavila na lokalni praskalnik. In vsakič, ko je sam od sebe praskal na praskalniku, sva ga zelo hvalila in božala in oh in sploh. Se je kar hitro navadil. OK, včasih še dobi pod krempeljčke kaj drugega, ampak redko, mogoče enkrat na par mesecev. Takrat pač ponovimo vajo.

Z mačico je bilo malo več dela v tej smeri, ker ne mara praskati navpičnih stvari, seveda tudi ne istih kot mucek, pa tudi sisalovi praskalniki ji niso najbolj pogodu. Na koncu je obveljal podoben sistem, ker sva čisto po naključju ugotovila, da rada praska tiste penaste podlage, ki se jih sestavi kot sestavljanke - tiste, na katerih se otroci igrajo na tleh. Tako da zdaj ima pač te pri tački, pa praska, kolikor ji mačja duša da. Edino za usnjeni računalniški stol ni bilo druge rešitve, kot da sva ga prekrila z zelo trpežnim blagom (dve plasti), ker je bila kar obsedena z njim. Včasih pač ni druge kot da se sprijazniš z dejstvom in minimiziraš škodo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Sr feb 13, 2013 10:14 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Ena kratkoročna rešitev, ki jo je treba velikokrat ponavljat je: namaži stol s čim zelo močno dišečim, eteričnim oljem na primer ali pa z deodorantom v stiku. Mačke nočejo praskat nečesa, kar jim zelo smrdi.
Pozitivna stran te rešitve: stanovanje ti bo prijetno dišalo;
Minus: ponavljati je treba vsake par dni, ko se razdiši.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr feb 13, 2013 11:34 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Meni se zdijo stoli ena taka izjema pri vsem tem praskanju. Mislim, naše ga itak ne praskajo, ker je pokrit, ampak so še vedno fascinirane nad njim, pa vseeno skačejo gor in se nehote zatikajo, ... če bi dala prevleko dol, bi ga pa ravno zaradi usnja in mreže hotele praskat. No, če eterična olja učinkujejo, potem super, samo kje bi človek mazal stol, če potem na njemu sedi? :scratch:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če feb 14, 2013 12:28 am

Re: Neprijetne mačje navade

po nogah, po stranicah in po hrbtišču na zadnji strani. Probaš pač če dela, če pa mačke potem praskajo sedišče pa... hja, j***ga. :scratch: :bye:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če feb 14, 2013 9:24 am

Re: Neprijetne mačje navade

WC, ki je zaprt, se lahko postavi v večjo-veliko škatlo, malo prirejeno, da potem pesek ostaja v notranjem delu škatle, četudi ga zmeče iz wcja.
Stol v pisarni imamo pa tak, da se praskanje sploh ne pozna, čeprav ni plastičen in je hkrati zelo udoben. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Če feb 14, 2013 10:53 am

Re: Neprijetne mačje navade

Mačja mama je napisal/-a:Ena kratkoročna rešitev, ki jo je treba velikokrat ponavljat je: namaži stol s čim zelo močno dišečim, eteričnim oljem na primer ali pa z deodorantom v stiku. Mačke nočejo praskat nečesa, kar jim zelo smrdi.
Pozitivna stran te rešitve: stanovanje ti bo prijetno dišalo;
Minus: ponavljati je treba vsake par dni, ko se razdiši.

Mnja, ne deluje nujno. Sem včeraj pacala roke s kremo, ki ekstremno diši in to po citrusih (ki jih bojda muce nimajo posebej rade) - no, naš maček bi zlezel na luster, da bi se lahko ob to kremo podrgnil :fool: :lol:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če feb 14, 2013 10:57 am

Re: Neprijetne mačje navade

Jaz sem tud prvo leto vznožje smrekice namazala z limoninim eteričnim oljem, pa so zgage durh plezale tam in se čudile, kaj tok smrdi. :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Če feb 14, 2013 11:07 am

Re: Neprijetne mačje navade

Hehehe, zanimivo. Jaz imam neko eterično olje z vonjem gozdnih sadežev pa moram rečt da kar nuca.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če feb 14, 2013 11:08 am

Re: Neprijetne mačje navade

ja, ne, to z eteričnimi in dišavami in to res ne drži pri vseh. Recimo, Viva ... Viva je nora na to. Če se naparfumiram, namažem s kremo za roke, za obraz ... to bi ona VSE polizala. :O NIČ je ne moti.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 288

Pridružen: To sep 18, 2012 2:22 pm

Odgovor Pe feb 15, 2013 9:48 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Pri našem Božotu je karton glavni subjekt ljubezni in tako je kartonski praskalnik njegova najljubša igrača :) Jst kupim praskalnik v trgovini in potem ko popraska sredico (lahko jo obrneš na dve strani), naredim sama novo (ok, moj fant naredi) iz navadnih kartonov, ki jih narežem na trakove in skupaj zlimam. Sicer je nekaj dela, ampak se mi zaradi hitre potrošnje, splača 8)

Za odganjanje kremljev iz naželejene površine lahko uporabiš tudi ostanke limone (po tem ko jo ožameš) in podrgneš po površini (npr: vznožju stola).
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Če feb 21, 2013 9:59 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Rudi hvalabogu pusti pri miru usnjeni kavč, ampak usnjeni stol mu pa ni ušel... Praskalnika noče niti povohat, vse odkar sem ga našpricala z mačjo meto (ironija), zato pa toliko raje praska navadne kartonaste škatle...

Verjetno je mačku fino vsake toliko časa dat kakšno novo škatlo ali pa vrečko, da se malo zamoti, ker je to blazno zanimivo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5155

Pridružen: Pe okt 01, 2010 7:07 am

Odgovor Pe feb 22, 2013 7:37 pm

Re: Neprijetne mačje navade

karkoli sem hotela kdaj naše odvadit itak da ni palilo. na koncu popustiš. sploh pa, a se kdo vpraša, iz mačje perspektive gledano, mi mamo tud njim kake zoprne navade. povedat na glas sicer ne znajo, bi blo pa strašno zanimivo poslušat kako ma kdo kak zadah, kje kdo vse prdi, kdo kok koga šinfa pa da ne naštevam več. hočem rečt to, da lohka jamramo do nezavesti. tud sama kdaj popi* ko že ne vem kokič brišem naši šunki usrano rit, s katero je prej uspešno poštemplal frišno belo dekico. ampak kaj naj? ja, pošlem ga u ... in spucam za njim. pol pa k kmet pojma nima kva se tok razburjam, pride, se mal podrgne, pogleda s temi lepimi učki, ja kako boš pol še tulil na njega? take smo si izbrali ali vzeli ali dobili in take imamo. upam, da med drugim tudi radi.
“Dogs come when they're called; cats take a message and get back to you later.” Mary Bly
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20965

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Pe feb 22, 2013 7:50 pm

Re: Neprijetne mačje navade

:clap: :good: :goodpost:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor So feb 23, 2013 6:36 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Sej ne vem, če to paše sem, ampak vseeno...

Rudi je začel pihat na nas - pa ne tisto standardno mačje pihanje, ampak tako skozi smrček. Ko en mali bikec se oglaša in to takrat, ko je zelo jezen in skače na roke, grize in praska. Potem se pa postavi, začne svetlo gledat in zraven pihat. Pri vseh mačkonih, ki sem jih v življenju videla in imela, tega še nisem videla niti slišala, da bi to mački počeli...

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 23, 2013 6:50 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Kaj pa se dogaja predno piha na vas?

Če se mačka rada razjezi, sploh kakšna dominantna, jo je pomoje boljš v "time out" dat, da se pomiri, in probat prekint grizenje. Pri nas ta time out deluje, kadar je res potreben. Kdaj tudi pride dih razočaranja skozi nos, ampak ni nič takega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor So feb 23, 2013 7:00 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Jaz pod neprijetne mačje navade štejem lulanje izven WC-ja, nikakor pa praskanje pohištva in stresanje posipa iz WC-ja. :D
Naslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.