V središču

Neprijetne mačje navade


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1034

Pridružen: Po mar 12, 2012 6:36 pm

Kraj: Ravne na Koroškem

Odgovor So feb 23, 2013 7:43 pm

Re: Neprijetne mačje navade

evik, moj Val tudi začne pihat skozi nos, če ga zelo sprovociram (v igri seveda, se ravsava, skrijem roko pod debel pulover :D ), ampak kar prekinema potem, da se malo pomiri, ker če ne začne potem zares grizt in mi tudi pulover ne pomaga več...Ga pa slišim včasih, da pihne tudi, ko se s Pasho preveč tepeta in isto potem prekineta, pač skočita vsak na svoj konec in se malo grdo gledata...

Meni so neprijetne tiste navade, ki jima lahko škodijo...npr. grizljanje rož (ena sumljiva je zato šla k mami na počitnice), brskanje po košu (Pasha mi ga kar naprej prevrže in začne brskat ven kakšne ostanke od hrane; olupi od pomaranč so najbolj zanimivi...pa tisti pecelj od paradižnika), iskanje najbolj neprimernih stvari za igranje (elastike, čepi,...),...saj se kar naprej kaj novega spomnita. Oz. spomni. Pasha namreč :devil: :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor So feb 23, 2013 7:45 pm

Re: Neprijetne mačje navade

All, dej mi prosim malo več napiši o tem time out-u, ker imam enega takega pobesnitelja doma...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16500

Pridružen: Sr sep 08, 2010 9:10 pm

Odgovor So feb 23, 2013 7:56 pm

Re: Neprijetne mačje navade

evik je napisal/-a:Sej ne vem, če to paše sem, ampak vseeno...

Rudi je začel pihat na nas - pa ne tisto standardno mačje pihanje, ampak tako skozi smrček. Ko en mali bikec se oglaša in to takrat, ko je zelo jezen in skače na roke, grize in praska. Potem se pa postavi, začne svetlo gledat in zraven pihat. Pri vseh mačkonih, ki sem jih v življenju videla in imela, tega še nisem videla niti slišala, da bi to mački počeli...


No, take pihalne fore ima naša Mila. Če to počne z fantoma, njun problem :D če pa hoče name pihat, jaz pihnem nazaj, zelo glasno in jako grozljivo 8) Potem se obrne in užaljeno gre stran.

Res je tudi da, odkar imamo Muša, on večinoma pokasira tudi moj del kvote pihanja :D :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 23, 2013 10:15 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Mačja mama je napisal/-a:All, dej mi prosim malo več napiši o tem time out-u, ker imam enega takega pobesnitelja doma...


Včasih moram Fergie ritko pucat, pa to narediva v wc-ju, kjer besno gode in se drgne vame obenem z odprtimi usti (ker bi me upala ugriznit če ne bi gledala), in ko zaključiva rabi time out v wc-ju, toliko da si jaz roke umijem,... ker bi drugače napadla prvo mačko, ki jo sreča. Ker ne mara, da se je pač tam dotikam, ampak se žal moram.
Ali pa včasih ko Kim zahteva preveč pozornosti recimo, sploh ponoči, kljub temu da jo ima skoraj skozi, pa začne praskat vrata (se ne da ignorirat, čeprav bi bilo to boljše), in če po recimo 3 umikih od vrat še vedno teče nazaj na vrata potem dobi time out v transporter toliko, da se umiri, potem pa lahko pride ven in se normalno igra z nami, ali karkoli se pač počne. Ali pa time out, kar je sedaj sicer redko, če preveč teži Peggy. Pač odvisno od situacije. Mislim da nimamo time out-a vsak dan, ker ni potrebe. Ampak včasih je treba to naredit. Ker je žal tko da je treba kdaj kaj nardit in ne moreš skoz pozornosti mačku dajat. :girlblush:

A si mela kaj drugega v mislih?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So feb 23, 2013 10:20 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Aja, drugače, sploh ponoči, Kim rada ugrizne v roko, ko jo dam v njeno posteljo spat. Ker njej ni do tega, da jo JAZ naštimam, ker se ona zna sama dat ležat in tko... :rolleyes: no takrat v bistvu pihnem vanjo nazaj, če je treba, pa rečem spat. Saj običajno kar rata.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne feb 24, 2013 6:53 am

Re: Neprijetne mačje navade

V mislih sem imela predvsem to, KAJ imaš ti za time out. Če prav razumem, mačko daš v transporter in zapreš vrata? Za koliko časa?
Pa ni potem to zelo negativno za navajanje mačke na transporter, ko jo je treba dejansko nekam nest, npr k vetu? Če dojema transporter kot kazen?

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne feb 24, 2013 12:46 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Transporter ali pa wc ali kopalnica.

Jaz imam transporterja itak vedno zunaj, notr pa povšter ali deko, in sta kot ležišči. In mačke redno hodijo tja ležat. Zdaj kakšnih knjig nisem brala, da bi lahko res podprla moje početje, ampak pri nas deluje. In se zaradi tega nobena ne boji transporterja. :) 1 minuta v zaprtem transporterju se mi zdi čisto dovolj, v primeru Fergie je še manj kot minuta (v wcju) po pucanju ritke. Pa če je treba dam še kakšno igračo z meto v transporter. Transporter sicer je kazen, ampak jaz to bolj dojemam kot "tiho mesto", pač mačka ne bo razgrajala naokoli, lahko pa v transporterju počne kar se ji zaljubi.

Itak niso vesele, ko gredo k veterinarju recimo. Ampak to zato ker vedo, da nekam grejo. Če bi jo dala v transporter, zaprla notr in nesla samo na drug konec stanovanja, se čisto drugače obnašajo. Kot pa ko me vidijo da se oblačim, nesem transporter v hodnik, ...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne feb 24, 2013 2:15 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Aha. Ok, hvala za nasvete. Bom probala če bo kaj od tega palilo na mojem pretepaču :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Ne feb 24, 2013 5:45 pm

Re: Neprijetne mačje navade

tudi pri nas je podoben time-out - finta je v tem, da moram Yodija včasih fizično ločit od Leie za toliko časa, da se pomiri. pa na žalost se zna zgoditi, da je sicer navidez pomirjen pa ga spustim in jo gre ponovno napadat :( in gre nazaj :devil:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Sr feb 27, 2013 1:35 pm

Re: Neprijetne mačje navade

Zanimivo, očitno bo treba začet Rudija dajat v timeout. Danes je bil jezen na naju, ker ga nisva pustila v špajzo razgrajat, da je začel po nama skakat in grizt (pa seveda pihat)...
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.