V središču

Displazija kolkov pri mačkah


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 03, 2012 1:11 pm

Displazija kolkov pri mačkah

OK, sem malo pregledala po forumu, pa mislim, da še ni take teme. Zanima me, če imate kakšne izkušnje z displazijo kolkov pri mačkah in predvsem, kako je s starejšimi mačkami. Moja Perč jo ima in do sedaj sva razen ene protivnetne injekcije ob odkritju lepo shajali relativno brez bolečin. Zdi se mi, da se malo slabša oz. da jo boli, stara pa je 8 let. Malo se ji je tudi bruhanje poslabšalo (ta teden skoraj vsak dan). Kot rečeno, nikoli niso odkrili vzroka bruhanja, meni pa se nekako zdi, da je vseeno povezano z displazijo. Danes sem se tako odpravila po Metacam na Prvo K (sem brez avta ta vikend, sicer bi šla do MH Vet), mi ga pa tam brez pregleda niso dali, so mi pa dali glukozamin. Za tega sem brala, da se ga daje v takih primerih, vendar ga doslej nisem (pa bi bilo verjetno dobro). Prvič je bila na pregledu za displazijo pri dr. Miklavžinu in od takrat se posebej nisem več s tem ukvarjala, na Prvi K so mi svetovali ponoven pregled in predvsem slikanje, da vidimo, kakšno je stanje sedaj.

Vsakršne izkušnje in nasveti bi bili dobrodošli, ker o tem se piše tako malo oz. vsaj jaz nisem ničesar razen osnovnih informacij, ki jih že vem, našla niti na tujih straneh.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So nov 03, 2012 6:06 pm

Re: Displazija kolkov pri mačkah

Nisi napisala, pa ne vem, a ledvice so ok? Ker toliko bruha...

Izkušenj žal nimam. Moja Fonzie je imela samo obrabljeno hrbtenico že, ko je bila starejša in je bolj na trdo hodila. Upam, da ti bo kdo znal pomagat.Je pa na netu ful, npr.: http://www.winnfelinehealth.org/health/ ... lasia.html / http://www.petwave.com/Cats/Health/Bone ... lasia.aspx
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor So nov 03, 2012 6:21 pm

Re: Displazija kolkov pri mačkah

Ledvice so OK, smo naredil vse teste, ko se je to začelo septembra 2010, tudi sedaj na preventivnem pregledu pri MH je bilo vse OK ... Baje je neka obstrukcija med želodcem in črevesom, da gre vse bolj počasi naprej. Moja, ampak res zgolj moja teorija je, da se je morda ta ovira pojavila zaradi deformacije zaradi displazije, ker pač hodi drugače oz. morda ne toliko zaradi displazije kot zaradi tega, ker ji povrhu vsega še obe kolenski pogačici izpadata in ima ves čas "zravnane" zadnje noge in se ji je posledično nekako hrbtenica malo ukrivila, malo ima nekako ... grbe.

Bom pogledala linke, hvala, kakor sem pa do sedaj gledala, pa nič kaj dosti ne piše, kaj naredi displazija čez določen čas, torej ko so mačke starejše in imajo za sabo že toliko in toliko let življenja s tem.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So nov 03, 2012 8:30 pm

Re: Displazija kolkov pri mačkah

O joj, revica je. :(

Upam, da najdeš kje kaj uporabnega.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 4047

Pridružen: Sr nov 30, 2011 5:18 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne nov 04, 2012 12:59 am

Re: Displazija kolkov pri mačkah

Sliši se res grozno, ampak na srečo je sicer zdrava in zadovoljna muca, srčica moja <3 Najverjetneje bom pa šla kar k dr. Miklavžinu jo pokazat, da pove še on, kako in kaj.
You say 'crazy cat lady' like it's a bad thing.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Ne nov 04, 2012 9:26 am

Re: Displazija kolkov pri mačkah

Najbolje, da se gresta pokazat. Tudi naši Abby in Ziva (obe imata displazijo, Abby hujšo obliko) sta bili pri njem in so dobili navodila za naprej.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: So jul 29, 2017 1:09 pm

Odgovor Sr apr 25, 2018 7:38 am

Re: Displazija kolkov pri mačkah

Pozdravljeni,

obnavljam staro temo z našimi novimi težavami, zaradi katerih se obračam na vas, vaša mnenja, izkušnje, ... Namreč pri našem Božu (2 leti) je bila ugotovljena najverjetneje prirojena displazija obeh kolkov in verjetno tudi artritične spremembe hrbtenice (RTG še ne kaže nič, je pa občutljiv na dotik) :( . Njegove težave se kažejo kot občasno in nenadno šepanje na zadnjo tačko ter nekako okorna hoja ter malo puklasta drža. Že po naravi je ekstra neroden, sedaj pa je še bolj obotavljiv pri skokih, ipd. Vetke MH so priporočale obisk fizioterapije, operacija še ne pride v poštev, kot sem razumela. Po praznikih ga bom peljala k dr. Porenti po priporočilu predhodne skrbnice.

Trenutno prejema Meloxidyl in prehranski dodatek Flexadin. Poleg tega blažimo tudi kronično vnet uček zaradi herpesa, prejema Virgan, Lacryviscin in lizin.
Pol hrane na dan sestavljajo konzervice (grau, granata pet, nuevo, ...), pol ND grain free briketi.

Večkrat na dan se z njim igramo, da malo teka in se razgiba po svojih močeh. Ko teži naši drugi mačici, deluje povsem zdrav :devil: . Pazimo tudi, da ne skače iz previsokih višin, da so stoli pri mizi odmaknjeni, ipd.

Sedaj pa vas sprašujem, če ima kdo podobne izkušnje… Kaj lahko zanj še storim? Res bi mu rada omogočila, da se kar se da dobro počuti in živi dolgo zadovoljno življenje. Sploh me skrbi, ker je še tako mlad in si ne znam predstavljati, kaj njegove težave prinašajo na dolgi rok.

Ali bi bilo smiselno uvesti veterinarsko dieto od Hillsa za sklepe ali je dovolj prehransko dopolnilo?
Ali bi bila za muca boljša kakšna druga izbira fizioterapije, npr. laserska ali akupunktura?

Če ima kdo kakršnekoli izkušnje s podobnimi težavami in kakšno priporočilo, bom vesela vsakega odgovora. :thanks:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.