V središču

mijavkanje oziroma nemijavkanje


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 3:58 pm

mijavkanje oziroma nemijavkanje

Nikjer nisem zasledila podobne teme oziroma problema. Pred cca 3 tedni je en moj mačkon fasal vnetje učkov ( ni bil prehlad, nič zamašen nosek, samo gnojni izcedek iz oči). Že takoj ko sm ga peljala k veterinarju je ful čudno mijavkal (v transporterju se vedno dere ko jesihar :D ). Sploh ne znam razložit kako, na nek način kot da bi bil hripav. Vetka sm povedala, da se mi zdi čudno, pa temu ni posvetila posebne pozornosti. Ok, učki so zdej ok...težava z mijavkanjem ostaja. Ubistvu sploh ne more mijavkat. Od sebe ali sploh ne da glasu, ali da izjemno čuden zvok. Enako je z drugim muckom, ki je pa imel en dan težave s požiranjem. To se je v enem dnevu popravilo po enkratni dozi protibolečinske injekcije. Narejen je bil rentgen, da bi videli če ima kaj zataknjeno. Pa ni bilo nič. Z obema je sedaj vse ok, normalno jesta, normalno živahna, nobenih težav...edino tole. Zaenkrat me ne skrbi pretirano in ne bi ju rada vozila k vetu, ker jima to predstavlja hud stres in v zadnjem mesecu in pol smo bili že ene 5x. Ima mogoče kdo izkušnje s tem? Tudi sanja se mi ne, kaj bi lahko bilo...sej nikoli nista bila pretirano zgovorna mucka, ampak tole je pa čisto čudno :S Če bo potrebno, bomo seveda se šli pokazat.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 4:09 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

A je sploh kdaj mijavkal tako kot naj bi mačke mijavkale? Prav tisto "meeeooow"?

Ker jaz imam eno, ki sploh ne mijavka. Če se oglasi je kot en napol tih lajež ali čivkanje/bevskanje... če bi skušala zamijavkat pa ven samo tako resketanje spusti. In že od nekdaj je tako. Meni je prav hecno. :) Bom en dan filmček naložila, imam nekje posnet en del tega.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 4:26 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

Je ja :) In to zelo naglas :D Obadva. Sej če se zares potrudi (v transporterju recimo), ko se zares dere (da slučajno ne bi preslišala kolk je njemu hudo :) ) da glas od sebe. In to konkreten...ampak čisto drugačen kot ponavadi. Tud jst sm ga posnela med vožnjo, če mi uspe danes naložil posnetek. Doma pa ko kar nekaj tarna pa ni nič od njega. Tamal (Piki) pa mijavka, ampak samo če mijavka čisto potiho. Tko nekako kot, ko smo mi hripavi. Če hočeš povedat nekaj z normalnim glasom ne spraviš nič iz sebe, če pa šepetaš pa lahko kaj poveš :) Ampak to je samo pri Pikiju. Mišo tudi "šepetat" ne more :D

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 4:31 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

Saj če sta zdrava, potem ni nič za bat. :)

No pri nas je takole: http://youtu.be/0sGUOVWoEu4

Tista "ptičja" je Peggy in tako kot v tem posnetku mijavka je največ kar da lahko od sebe, pa še to je bilo na ful. Običajno ko se krega ali kaj govori, bolj hropeče to dela, kot če bi človek delal "phhh phhh" :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 64

Pridružen: Pe maj 25, 2012 1:00 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 7:03 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

:D kako škripa tale mačka
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 8:41 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

En naš maček ni mijavkal pa s(m)o mislili, da pač ne zna. Ko je prišel od veta z inekcijo antibiotika v riti, je celo pot premijavkal. Verjetno ga je grlo bolelo, ker je bil prehlajen. No, to je samo ena izmed možnosti, upam da se tvojemu pač samo ne da mijavkat oz. se mu ne zdi vredno povzdignit glasu. :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor So okt 13, 2012 6:24 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

O, zna mijavkt, zna :) Edino zadnje 3 tedne ne zna :) On bi mijavkal, ampak ne more :(
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6220

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor So okt 13, 2012 6:27 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

Tole se pa že dolg vleče. A ste dobili kakšen antibiotik za grlo? :girlsad:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 83

Pridružen: Ne jan 30, 2011 5:27 pm

Odgovor So okt 13, 2012 6:32 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

Ne, nč. Ker nazadnje, ko smo bili na pregledu, ga je pregledala in pretipala celega (tudi gobček) pa ni bilo nič čudnega za vidt. Edino kar mi pade na pamet je to, da je kej povezano s slabimi zobki?! Bi jih mogli dat nekaj že vn, pa je imel potem očke vnete in nisva šla..

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1079

Pridružen: Pe sep 10, 2010 5:59 pm

Odgovor So okt 13, 2012 8:28 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

Ko je imela moja Miki slabe zobe tudi ni mogla mijavkati, samo gobček je odpirala. Sedaj, ko ima vse poštimano pa zopet normalno mijavka. Sicer ne vem, če je to povezano ampak pri naši je bilo tako.

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 19

Pridružen: Po jun 09, 2014 3:15 pm

Odgovor Sr sep 17, 2014 4:28 pm

Re: mijavkanje oziroma nemijavkanje

Gizmota smo našli visečega, shujšenega in lačnega čez ograjo na vrtu.
Nikoli ne bom pozabila tega v srce parajočega mijavkanja,ki je bilo pravzaprav jokanje v smislu: "Laaaaačeeeen sem, poglejte,kaj so mi naredili ljudje".
Od takrat je naš. :good:
Na začetku ko je bil še mladič,ni veliko mijavkal; ne vem, morda od šoka, ker je revček mali,dal toliko čez....Ko je pa odraščal,se je začel malo bolj odpirat in tudi komunicirat. Prosil je za hrano, pa crkljanje....
Celo tako daleč je šel, da zna vsakič na drugačen način sporočiti,kaj hoče,ali če mu kaj manjka.
Neverjetno. ;)

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 67 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.