V središču

Skrb za šibkega mucka


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:15 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Skuiki je napisal/-a:Meni iz zapisanega še vedno ni jasno ali je tale malček dobil kaj proti zunanjim zajedavcem ali ne.
Ker če ni, potem ni čudno če še vedno skačejo živi zajedavci po njem.


Tud jst bolj malo razumem, ker je toliko odvečnega pisanja o toliko stvareh. Če želiš konkretne odgovore za reševanje problemov, piši dejstva.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:17 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Skuiki je napisal/-a:Meni iz zapisanega še vedno ni jasno ali je tale malček dobil kaj proti zunanjim zajedavcem ali ne.
Ker če ni, potem ni čudno če še vedno skačejo živi zajedavci po njem.


Aha, vidim da si vmes dodala odgovor in je sedaj dobil Stronghold.

Ta prime v cca. 24ih urah. Vendar boš še vedno videla žive bolhe, ker jih je 95% v okolju. NUJNO tretiraj tudi svojo mačko in to čimprej!

Glede kuge: okužba se ne razvije takoj, ima kar dolgo inkubacijsko dobo. Zato je za mačke priporočena karantena 10-14 dni.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:19 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Ti mu kar pusti brikete, da jih lahko je kadar hoče. Me ne preseneča da je lačen, pa tudi sicer mali muci ful več jedo in ni tako kot pri odraslih mačkah. Mladiči se morajo okrepit in naj zato poje kolikor lahko.

Bolhe ti ne bodo nič naredile. Tudi če pride nate nima bit kaj. Pa če si mu danes dala Stronghold se tistega predela ne dotikaj, niti ga ne umivaj tam. Mora se to posušit fajn, predno karkoli počneš tam.

Če je v stiku s tvojo mačko, daj še tvoji obvezno Stronghold.

Glede garij in vsega pa nimam nekih izkušenj, to mora katera druga pokomentirat, če bo imela kaj... EDIT: je že napisala Helena. Tudi mene je tisto olje skrbelo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:23 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Če torej skušam povzeti:

1. svojo mačko in tamalega loči, karantena naj traja vsaj 10 dni,
2. svojo mačko tretiraj proti zunanjim zajedavcem (je redno cepljena proti kužnim boleznim?),
3. tamali mora dobiti nekaj proti zunanjim zajedavcem (npr. Stronghold, ki ga ponovno apliciraš čez en mesec)
in proti notranjm (glede na to da je dobil antiparazitik injeciran, ga naslednjič tretiraš čez en mesec, priporočam
Zantel ali Milbemax tablete, ki jih je mnogo lažje aplicirati)
4. brikete naj ima ves čas na voljo (briketi morajo biti za mladiče, sicer mu bodo preveliki)
5. vodo naj ima ves čas na voljo,
6. ne dajaj mu mleka,
7. dokler ima težave z drisko omeji ali ukini mokro hrano,
8. cepi ga komaj, ko uredite težave z drisko in zajedavci, torej ne prej kot čez 14 dni.
9. NIKAKOR NE ČISTI UŠES Z OLJEM: lahko kupiš Otonazol (deluje protivnetno) pri veterinarju ali tekočino za čiščenje ušes v specializiranih trgovinah za male živali, ušesno školjko nežno obriši z vato, ne segaj v sluhovod s kakšnimi palčkami za ušesa!
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:27 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Sorry, zgubila sem se. Kaj zdej - je driska al ne more kakat? :scratch:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:30 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Hja, vsesorte slišiš, s čim pucat ušesa :O

Mali je v pon. dobil inekcijo proti parazitom v Gmajnicah, v torek zjutraj pasto biovermin in danes zjutraj ampulo Stronghold. Upam, da bo danes zvečer že vse pocrkalo. Kako je s kopanjem? 3 dni po Strongholdu?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:33 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

taperverčki je napisal/-a:Sorry, zgubila sem se. Kaj zdej - je driska al ne more kakat? :scratch:


Na začetku ni kakal, potem je šele v torek 2x kakal in včeraj (sreda) 2x driska - ena zjutraj, ena zvečer in danes (čet.) driska oz. ful mehko zjutraj. Ni tega velik, se ga je pa slišalo, tako da ni dvoma. Vedno mu še ritko pobrišem, pa ni skor nikoli umazana. Upam da mu bom uspela zdajat to črno pasto, ki jo ven pljuva. Ful se zvija ta mali pamž.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:37 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

crno-bela cokolada je napisal/-a:Hja, vsesorte slišiš, s čim pucat ušesa :O

Mali je v pon. dobil inekcijo proti parazitom v Gmajnicah, v torek zjutraj pasto biovermin in danes zjutraj ampulo Stronghold. Upam, da bo danes zvečer že vse pocrkalo. Kako je s kopanjem? 3 dni po Strongholdu?


Glede na intenzivnost razglistenja (v štirih dneh kar trije različni antiparazitiki proti glistam) se zna zgodit, da se bo to zgodilo še mačku.
Kdo je dal takšna navodila? Ker če je dobil že injekcijo v Gmajnicah, bi bilo za začetek potrebno le še nekaj proti zunanjim parazitom, frontline spray recimo.
Takle maček, ki pride ves bogi od zunaj, se zna po vsej tej kemiji popolnoma sesut.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 12:57 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Od Selanove. Ker so menda tele inekcije v Gmajnicah prešvoh, da bi zajezile močno garjavost. In tud očitno niso ubile bolh. Kot tudi ne garij. No, zdaj je, kar je. :(

Hvala, skuiki, za navodila. Bom kupila še tekočino za uho. Sem si vsa imena prepisala.

helena, če smo črnogledi, kako dolgo pa traja, da se mu poruši imunski sistem? Menda to ni v urah? Ker imam po službi še obveznosti in me ne bo pred 19-to domov. Kakšni so lahko simptomi sesutja? Bruhanje, driskanje, apatičnost, vročina?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 1:28 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Ne gre se za zrušit imunski sistem, ampak za čisto druge reči, kot so zastrupitev od toksinov ali pa čisto direkt od toliko kemije/enega bogega malega mačka. Skoraj ne morem verjet, da je veterinarka svetovala vse to v tako kratkem času. Težko rečt o simptomih, so lahko zelo različni, večinoma pa apatičnost, neješčnost, bruhanje, driska in na koncu smrt.
Nobeno sredstvo proti garjam jih ne "zajezi" v dnevu ali dveh. In tole sredstvo iz Gmajnic zna bit bolj učinkovito kot pa stronghold.
Če je dobil ivermectin v Gmajnicah, bi bilo popolnoma dovolj našpricat ga s sprayem proti zunanjim zajedalcem in dat čez nekaj časa stronghold, ne pa eno na drugo in še tretje vsak dan.
Tudi je velika razlika ali obravnavamo zdravega odraslega mačka ali mladiča polnega parazitov in v slabšem stanju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 2:23 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Ej čokolada, jaz sem te že sita. Sem ti natančno napisala, kako čistiš ušesa mačku, ti pa nekaj po svoje. Nisem ti rekla, da uporabljaj palčke, niti da vlivaš olje (!) v uho. Sploh ne sprašuj, saj nikogar ne poslušaš, si nič ne zapomniš in itak narediš po svoje.

Pojdi samo k enemu veterinarju in si zapiši kar ti bo naročil. To kar ti počneš z mačkom je že mučenje živali. :dash:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 2:31 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Kupi samo čistilo za ušesa, npr. Dermanorm oto. Otonazol je antibiotik, uporabi ga le, če ti ga predpiše veterinar.

Pa vedno hodi od začetka do konca zdravljenja samo k enemu veterinarju. Sicer se lahko zgodi, da bo maček prejel večkrat isto zdravilo in to ga bo pokončalo. Če si začela z zdravljenjem na Gmajnicah, bi tudi nadaljevala tam. Če pa je maček že posvojen, dobiš zraven natančen popis zdravil s katerimi je bil zdravljen.

Pa zresni se, prosim, gre za življenje.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Če okt 11, 2012 3:04 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

sem prav žalostna postala, ko tole berem.
Ušesne garje in bolhe te ne bodo ubile,še nobene od nas niso, kemija pa mačka lahko, kot so že druge pisale.
Prosim nehaj z antiparazitiki, čisti mu ušeska (pa ne 10krat dnevno) , hrano naj ima na razpolago ves čas, pa čim manj stresa,
čez glavo ga je že imel, revček :(
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 8:48 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

visinnox je napisal/-a:Ej čokolada, jaz sem te že sita. Sem ti natančno napisala, kako čistiš ušesa mačku, ti pa nekaj po svoje. Nisem ti rekla, da uporabljaj palčke, niti da vlivaš olje (!) v uho. Sploh ne sprašuj, saj nikogar ne poslušaš, si nič ne zapomniš in itak narediš po svoje.

Pojdi samo k enemu veterinarju in si zapiši kar ti bo naročil. To kar ti počneš z mačkom je že mučenje živali. :dash:


wtf? Si z levo nogo vstala danes? Sprva sploh ni bilo nobenih odgovorov, potem pa smo zgleda vse napisale istočasno al se je pač samo men tako prikazalo. ne vem, čemu razburjanje. Daj, malo si poglejte datume in ure, no.

Antiparazitike sem dala po nasvetu izkušene veterinarke, ne po lastni paranoični pameti! In do takrat, ko sem mu jih dala, ni bilo nobenega odgovora od vas. Tle zgleda človek še vprašat ne sme, ker je takoj obkladan za mučitelja. :dash:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 8:53 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

1. Hodim samo k enemu vetu, to je Selanova iz 300 kosmatih.

2. Nisem mu vlivala nobenega olja v uho. Spucala sem mu s palčkami po nasvetu veterinarke in nisem mu poškodovala sluhovoda, se pač samo slikovito izražam, ko opisujem točna mesta.

3. Maček je živahen, dlaka se mu zboljšuje, ješč je, samo drisko moramo še poštimat. Stronghold je pa zgleda tudi prijel.

4. Nisem nobena smrklja, ki jo je treba za uhe, tako da prosim, normalno komunicirajte. Sem hvaležna za nasvete, ampak ste moje pisanje čist napačno dojele.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Če okt 11, 2012 11:54 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

crno-bela cokolada je napisal/-a: Pol sem mu ša še ušesa spucala z vatiranimi palčkami in koskoovim oljem (drugega nimam) in je šlo kar fajn ven. Na začetku se je upiral kot strela, pol se je poklapano umiril. Nisem vedla, da moram dnevno pucat, hvala, vissinox! Ne vem, kako globoko it not, recimo da sem šla dost globoko, tam v neke zavoje, da se je kar zgrbil skup. Je bilo kar črno, bom probala še s tem, da not zlijem olje (menda je dovolj, le je navadno olje?), moram kolegici Zlati rečt, da mi pride pomagat, sama si ne bom upala kar not zlivat.


Odgovarjamo točno na to, kar piše.

Odgovore si pričela dobivati pa takoj, ko si objavila temo. Ampak težko eksaktno odgovarjamo, če imamo tako nepopolne podatke in na koncu nihče več ne razume, če je bil maček tretiran proti zunanjim zajedavcem ali ne, če ima uši ali bolhe, če ima drisko ali zaprtje ...
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 59

Pridružen: Ne jan 22, 2012 8:34 pm

Odgovor Pe okt 12, 2012 9:45 am

Re: Skrb za šibkega mucka

V svojem 2. postu sem zapisala, da je dobil inekcijo proti zajedalcem v Gmajnicah in potem takoj poročala, kaj se mu dogaja. Na začetku je bil zaprt (ni kakal 1,5dneva), potem pa je dobil drisko. In tako sem tudi zapisala, poleg vsega sem pa imela še nekaj vprašanj, jasno. In ko ste mi ve začele pisat, s čim naj mu spucam ušesa, so bila že spucana!!! Po nasvetu veterinarke, h kateri hodim že 7 let. seveda bi mi bilo ljubše, če bi bila tam še Knezova, a je tudi selanova veterinarka z ogromno izkušnjami, poleg tega je opravljala S/K tudi v Gmajnicah. In mi je rekla ravno naprotno, kar je napisala helena, in sicer, da tiste inekcije tam so bolj švoh in pri mačkah s toliko zajedalci, kot je bil moj, niso dovolj. Zato je treba dat močnejšo stvar.

In dokler čakam da se veterina odpre, sem pač objavila temo še na forum.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe okt 12, 2012 6:00 pm

Re: Skrb za šibkega mucka

Pa saj visinnox ti je glede ušes odpisala 3 urce zatem ko si ti vprašanje napisala. Vseeno je dovolj hitro, res da ni takoj, sam kaj boš ko ma pa opravka z 9 malimi sralci pa še kom, pa pač ziher ne visi na forumu skoz.

Vse je zmedlo predvsem to pomoje, da obstaja 2 temi za iste probleme in sem včasih tudi jaz kaj večkrat brala, da sem dojela kakšno točno je zdaj stanje. Tudi zarad velike količine vprašanj, včasih enakih, pa ni bilo vedno natančno opredeljeno kaj je bilo že storjeno... po drugi strani pa ni bilo nekega pametnega odziva s strani veterinarke...

Itak, da vsak hoče samo pomagat, pa jaz upam, da se mali dobro porihta. Kar se izkušenj tiče jih je pa tukaj precej ljudi, ki jih imajo veliko, ker pač na dnevni ravni skrbijo za mucke ravno take kot je tvoj ali še v slabšem stanju. Zdaj ti pač hodiš k Selanovi, čeprav bi me zanimalo kdaj je opravljala s/k na Gmajnicah, da lahko trdi da imajo še vedno ista cepiva?


Kako je pa mali kaj danes?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor So okt 13, 2012 11:46 am

Re: Skrb za šibkega mucka

Predvsem so pa vsi ti nasveti (večinoma s strani ljudi, ki imajo ogromno izkušenj s podobnimi primeri) podani z željo in idejo, da bi vprašujoči na podlagi odgovorov čimbolje poskrbel za žival, o kateri sprašuje.

Kako je malček?
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.