V središču

ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropja...


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr avg 29, 2012 9:28 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Tudi na gorenjskem stiskamo pesti in kar nekaj tačk (in tac!) za čimprejšnje okrevanje!
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 12

Pridružen: So avg 25, 2012 10:44 am

Odgovor Če avg 30, 2012 11:57 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Boga, držimo tačke in pesti za čimprejšnje/čimboljše okrevanje :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če avg 30, 2012 11:23 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Uf koliko tačk in pesti za mojo Hyper, upam, da čuti to.... še vedno je na kliniki, zvečer me je klicala kirurginja, da so ji odstranili še nekaj tkiva in da bo verjetno ob prvi in zadnji prstek ter blazinico na nogi, jutri me pokliče še enkrat, popoldne pa jo grem na obiskat. Ja dokler je tako tudi jaz mislim, da je bolje, da jo imajo tam na opazovanju, so mi jo najprej mislili že danes zvečer dati, ampak sem rekla, da dokler se ne ve kaj bo z nogico naj bo pri njih. Upam, da sem se prav odločila, saj ne vem kaj je boljš, k tamala je kr navezana name. Javim spet jutri, oziroma danes kaj bo novega. Ful ful hvala vsem za vse vzpodbudne besede.

Ssuhol, ko bo tamala doma in malo bolje te bomo pa povabili na obisk, komaj čakam. Petra tnx za kletko, potem jo bom pa malo še obdržala, če je ne rabiš še.

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Pe avg 31, 2012 5:39 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Po moje je bilo kar dobro, da je ostala na veterini, ker so ji morali odstraniti
dodatno tkivo. Zgleda pa, da morajo biti pozorni še na prstka in blazinico.
Upam na najboljše. Verjamem , da te pogreša in se bo razveselila, ko te
bo danes videla. Ko bo pa enkrat v domači odkrbi, bo pa šlo lažje.
Hekiheker, povabilu se bom z veseljem odzvala.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe avg 31, 2012 5:10 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Bila danes tam, ampak je nisem še videla. Zjutraj so ji še nekaj tkiva odstranili ampak ni šlo nič na bolje. Tako da je bla na vrsti popoldne za operacijo mehkih tkiv. Malo prej so mi sporočili, da so odstranili oba zunanja prstka, na eni strani kar dosti tkiva in celotno zadnjo blazinico. Danes mora ostati tam in jo bom videla jutri dopoldne. Meni je rekla krg, da lahko traja cel mesec da se bodo rane zaprle, do takrat lahko pa stopa na obvezo. Zaenkrat me sam skrbi, da bo ok, pa da se bodo rane pozdravle in da je ne bo preveč bolelo in da ne bo nesrečna zarad te nogice.

A je imela katera od vaših mačk odstranitev spodnje blazinice in kako je potekalo potem zdravljenje? Pa kako a potem lahko normalno hodi? K s Hexom sta mela vsak dan dirke čez vse sobe in pohištva k sta se lovila in preganjala, sej sta mi živce včasih požrla k je vse letelo okrog, pa vaz in rož in slik sploh nimamo več in vse police so dobila varovala proti padcem predmetov, ampak potem sem se navadila na to divjanje k sm vidla, da pač sta srečna k tkole brezskrbno dirjata po stanovanju in zdej sam upam, da bosta spet lahko divjala in se lovila....

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Pe avg 31, 2012 6:42 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Ah, revica boga. Močno držim pesti, da je bila to zadnja operacija in
da bo lahko šla kmalu v domačo oskrbo. Kakšno pa kaj psihično
prenaša vse skupaj?

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Pe avg 31, 2012 6:43 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

kakšno =kako
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 02, 2012 7:04 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Včeraj sem bila pri njej in dokler me ni bilo ni hotela nič jesti, tako da je bila na infuziji. Potem sva se mal igrali in božali in je začela samostojno jesti. Danes sem bila spet pri njej in sva se malo igrali, zgleda zadovoljna, veterinarji in študentje, ki so zanjo skrbeli čez vikend so rekli, da je ful prijazna in priljudna mucka. In da se pusti vsem crtljati. Kar verjeti nisem mogla, ker je Hyper bila vedno bolj plašna. Zaenkrat je še ostala tam, jutri jo spet pregledata kirurginja in ortoped, ki sta jo operirala. Upam, da bo vredu, ker danes ni kazalo preveč dobro z nogico. :(
Jaz sicer nisem še videla nogce brez obveze, samo je bolje da ne, ker itak mam skoz moraste sanje. Men se zdi, da mene bolj mori kot njo, ona je itak na opioidih in ne čuti bolečine.
Imajo pa na kirurgiji eno črno mucko brez ene noge in se skoz šeta tam okoli. Meni se ful smili, ampak pravijo, da je mucka čist srečna.
Pišem spet ko bom imela kakšno dobro novico, mi je že kr grozno, k noče in noče bit boljš z nogco.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne sep 02, 2012 8:27 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Taka okrevanja zelooo dolgo trajajo. Upam, da bo čim prej šlo na bolje. :angel:
Muc, ki je padel iz 3 nadstr. in se grdo porezal pri stegnu, je več kot 2 meseca rabil, da je sedaj OK.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Če sep 13, 2012 11:49 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:kiss: :kiss: poljubčke Hyper od naše mačje četice, da bi se čimprej končala kalvarija zanjo in da bi lahko spet lahko živela kot prej.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne sep 16, 2012 3:45 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Hyper so v petek pobrali ven žičke. Danes sva bili na prevezi in je rana že bistveno manjša. Končno je posijal sonček, gre ji na boljše :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne sep 16, 2012 4:23 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:yahoo: Super.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Ne sep 16, 2012 5:28 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:clap: Super, to novico smo si vsi želeli! :good:

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 659

Pridružen: Pe feb 25, 2011 6:39 pm

Odgovor Ne sep 16, 2012 6:07 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

:clap: Bravo, Hyper.
Zdaj bo šlo pa samo še na bolje. :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Po sep 17, 2012 6:05 am

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Super!!! :good:
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 4:28 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Hyper je drugi dan brez obveze in rane so se končno zaprle :clap:

Jutri ji bodo pobrali šive ven po zadnji (tretji) operaciji, in sedaj se bo v enem mesecu baje pokazalo ali bo sklep ostal stabilen. Močno upaaaaam, da ja. Trenutno je z njo tako, v soboto so dali obvezo stran in do danes so se rane čisto zaprle. Sedaj ima ponovno gor ovratnik, da si ne liže tačke. Nogica zgleda zelo atrofirana in slabotna, trenutno hodi samo po treh nogah, tole tačko pa ima skrčeno (z obvezo je prej že normalno hodila). Ostala sta ji dva prstka in blazinici na teh prstkih. Očitno so žičke tako dražile rane, da so se le-te začele celiti šele ko so šle ven. Upam upam upam, da ne bo več operacij, da bo sklep ostal stabilen in da bo sčasoma začela hoditi spet po tej tački tudi. Profesor je rekel, da se bo to zelo hitro pokazalo kako bo s sklepom ko bo enkrat začela stopati gor.

Sicer sta pa v torek Hex in Hyper praznovala 3. rojstni dan :)

ps: datum rojstnega dne sem izbrala ob čipiranju, ssuhol bo bolj vedela kdaj naj bi prilezla na svet, ampak baje enkrat v septembru 2009
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 4:34 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Aja še to, za praznovanje rojstnega dne sem dala vsakega v svoj transporter in jih peljala na piknik k enemu frendu pred hišo. Hex je bil drugič zunaj kar je pri meni (enkrat sem ga vzela s sabo na kavo) in je celo pot po avtu tulil. Hyper je že navajena voženj v tem mesecu in pol in je bila čisto mirna. No potem smo bili na pikniku ene štiri ure in v teh štirih urah sta čepela vsak v svojem transporterju in se tresla. Pokrila sem ju vsakega s svojo malo brisačko in potem sta tako nepremično čepela. Iz transporterja pa ni šans da bi jih spravila, tako da s povodci ni bilo nič. Tako da navajenje na piknike in izlete bo šlo zgleda zelo zelo počasi :rolleyes:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po sep 24, 2012 5:13 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

zakaj pa sploh to delaš, če smem vprašati? Za mačke je menjava okolja eden izmed največjih
stresov in zakaj morata biti sploh na pikniku? :O
(resno vprašam,da ne bo nesporazuma, mogoče kaj ne razumem, vsi se celo življenje učimo, če se hočemo)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Po sep 24, 2012 5:18 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

slavica je napisal/-a:zakaj pa sploh to delaš, če smem vprašati? Za mačke je menjava okolja eden izmed največjih
stresov in zakaj morata biti sploh na pikniku? :O
(resno vprašam,da ne bo nesporazuma, mogoče kaj ne razumem, vsi se celo življenje učimo, če se hočemo)


Res je, povprečen maček nima razen stresa prav ničesar od piknika. V vseh letih sem srečala samo enega takšnega.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 39

Pridružen: Po nov 07, 2011 1:19 am

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po sep 24, 2012 5:36 pm

Re: ortopedska operacija po preživetju padca z 10. nadstropj

Vem, ampak je bilo tudi zame stresno, da že mesec in pol nisem bila nikjer razen v službi in na veterini. Same je pa nisem upala pustiti doma, Hexi je šel pa zraven, da malo share-a izkušnje s Hyper v zunanjem svetu. Mislim, da mora "mamica" ostati psihično pri sebi in rabi tudi ljudi, da bo lahko še naprej skrbela za Hyper ;)
toliko hudega jima spet ni bilo, sta spoznala par mačjeljubcev in vsi trije par novih potencialnih mačjih prijateljev :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.