V središču

Spanje na postelji


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor Če sep 27, 2012 10:23 am

Re: Spanje na postelji

Ja, hvala Gipsy :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Pe jan 18, 2013 8:55 pm

Re: Spanje na postelji

jeda je napisal/-a:
slavica je napisal/-a:Je pa spanje z muco, ki je privita k tebi, neprecenljivo in več kot odtehta tistih nekaj zrn peska ;)

:girlyes: Točno to. Jaz skoraj spat ne morem, če se slučajno odločijo, da nobena ne bo spala pri meni. Neprecenjljivo je, ko te uspavajo brenčeči motorčki, pa ko se jogi premika v ritmu cmokanja, ker se muca sredi noči odloči imet žehto, da o tem, kako paziš, kam daš noge ali kako previdno se ponoči obrneš, ker nočeš zbudit kosmate kepice, ne govorim. In ko ti navsezgodaj vsa raznežena pritisne moker smrček na obraz ali na glas pove na uho, da je lačna, se dan mora začet z nasmeškom. Tako da ja, vsaj ena muca v postelji je zakon, peska pa z leti tudi opaziš ne več :D


Res je. :) Še lepše pa je, ko greš spat in se zjutraj zbudiš s petimi kosmatimi nagajivčki. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe jan 18, 2013 9:15 pm

Re: Spanje na postelji

Jaz se ponavadi zbudim s Pepo, ki s svojo mogočno postavo odtehta (dobesedno) vsaj kakšne tri druge ("malo" pretiravam). Pol se pa vedno še njen ljubimec Gizmo (ta dva sta sicer seveda poštimana, ampak se obnašata, kot da ne bi bila) naguzi, da je vse mehko in toplo zjutraj. :)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor So jan 19, 2013 3:55 pm

Re: Spanje na postelji

:good:

K meni pa redno zjutraj Fergie pride, ona gre k nogam, Kim se mi k trebuhu/riti pritisne, občasno pa še Peggy pride. :)

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 153

Pridružen: Pe sep 10, 2010 7:58 pm

Odgovor So jan 19, 2013 11:09 pm

Re: Spanje na postelji

Čeprav smo se pri nas na vse pretege trudili, da bi Kana le spala kje drugje, jo sedaj vsak večer z veseljem povabim k meni. Imava ritual in brez njega preprosto več ne gre. Najraje pride k moji glavi in obvezno ji moram nastaviti roko, na njo potem položi tačko ali glavo, včasih se pa kar cela vrže nanjo, verjetno za vsak slučaj, da ne bi kam ušla :lol: Je pa res božansko, ko te predenje uspava. Ne vem sicer kaj mi je bilo na začetku, ampak moj fant je sedaj ves pameten, ker mi je že na začetku povedal, da bo tako.
Spanje brez živali, pač ni spanje. ;)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne jan 20, 2013 9:29 am

Re: Spanje na postelji

:D :good:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7013

Pridružen: Po feb 07, 2011 7:24 am

Odgovor Ne jan 20, 2013 12:57 pm

Re: Spanje na postelji

A LAHKO DANES SPIM NOTER, PROOOOOOSIIIIIM????

Slika

Mac

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Po mar 14, 2016 1:34 pm

Odgovor Če nov 10, 2016 8:03 am

Re: Spanje na postelji

Eno mogoče mal hecno uprašanje :lol: ....moj Mac je do nedavnega vedno spal pri meni u postelji, sedaj pa že par dni hodi spat u hodnik v omaro med čevlje oz. popolnoma je spremenil svoja ležišča pa me zanima a je to čisto nekaj običajnega ali so to kakšni znaki ne vem mogoče bolezni, stresa??

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 10, 2016 8:39 am

Re: Spanje na postelji

Lahko da ga kaj boli. Močno ga pretipajte po vsem telesu, saj je bolečina lahko vzrok za spremembo navad. Če je vse ostalo "po starem" (živahen, ješč, se boža), pa mu je morda v omari preprosto bolj prijetno, ker ima svoj mir (se je naveličal vašega celonočnega obračanja v postelji :D ).

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor Če nov 17, 2016 10:22 am

Re: Spanje na postelji

Zaenkrat še uspešno vztajamo da Juno spi na svojem fotelju v dnevni sobi, vendar vsako jutro pl sedmih (ta maček ima v glavi budilko prisežem...!) začne trkat po vratih in mjaukat kot da ni jedla že 6 let in ji manjka cel rep :rolleyes: ...jo spustiva zjutraj v spalnico, da lahko povoha zrak, skozi okno prešteje golobe in gre nato nazaj v dnevno... ne razumem te njene logike :S

...ampak zvečer pa gledamo serije skupaj na postelji 8)

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor Če nov 17, 2016 10:27 am

Re: Spanje na postelji

... in valda sem pozabila vprašanje napisat. :(

Skratka je tak ritem postelja čez dan ja čez noč pa ne (tudi spalnica ne) za mačko ok? :) ker smo še mal zeleni na tem področju, pa nas Juno dresira kakor ji paše, edino zvečer pol grdo gleda, ko jo ven spokava... :S
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če nov 17, 2016 12:55 pm

Re: Spanje na postelji

Mačka bolj težko razume, da enkrat ja, drugič ne, ampak z vztrajnostjo se da. Glede "ponoči ne" ste očitno rešili, če pa jo zgodaj zjutraj spuščata v spalnico, ker pač mijavka, bo to počela stalno. Torej, ne spuščajta je, če vaju moti, zvečer ji lahko nastavita skledico briketov (če jih nima stalno na razpolago). Drugače pa, muce se hitro navadijo na nekaj, za odvajanje od istega pa je potrebno precej več časa.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29933

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Če nov 17, 2016 2:28 pm

Re: Spanje na postelji

Muci veliko pomeni, da je z vama, ne pozabit. Tudi če čez noč niste skupaj, ji zjutraj privoščita to veselje.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 20804

Pridružen: So sep 17, 2011 5:37 pm

Odgovor Če nov 17, 2016 8:11 pm

Re: Spanje na postelji

Vse se da dogovorit z njimi, jutranja budilka je pa obvezna, tudi če bi spala v spalnici, bi verjetno poskrbela da ne zaspita :P. Ne vem sicer kakšen je razlog, da ponoči nima dostopa do spalnice, pri nas je po večernem cartanju čisto pridno spala na postelji in se ponoči premaknila na konec postelje, pod noge, je pa prav gotovo ne bo konec, če noči preživi "na svojem".

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor Če nov 17, 2016 8:54 pm

Re: Spanje na postelji

Heh z jutranjo budilko načeloma ni nič narobe, samo bolj ko ne sva raje preverila, da nebi naredila s tem nočnim ne več škode kot pa koristi. Ponoči muca spi na svojem zato, ker jaz pred spanjem jemljem zdravila, ki so bolj delikatna z ravnanje (ne ravno za radovedne mucije :S ) potem pa imava rada svoj mir za spanje ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 11175

Pridružen: Pe mar 22, 2013 10:02 pm

Odgovor Če nov 17, 2016 10:59 pm

Re: Spanje na postelji

Jaz brez mačk sploh spat ne bi več znala :D sam povem :girlblush:

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Pe nov 18, 2016 7:04 am

Re: Spanje na postelji

Moje mace so tudi po dolgih letih morale zapustiti spalnico zaradi astme (moje, ne njihove), pa prisežem, da ni bilo nobenih travm, nobenega mijavkanja ali praskanja po vratih. Kot, če bi razumele. No, jaz sem jih imela, travme namreč, ampak to menda ne šteje :rolleyes: . Sem sicer mnenja, da spalnica DA ali NE, enkrat eno in enkrat drugo jih po mojem precej zmede.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 255

Pridružen: To jun 21, 2016 1:11 pm

Odgovor Po nov 21, 2016 10:49 am

Re: Spanje na postelji

Hvala lepa vsem za nasvete :) :)
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.