V središču

Muce z levkozo in prehrana


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Če jun 07, 2012 5:01 pm

Muce z levkozo in prehrana

Pozdravljeni,

kot je znano, muce z levkozo potrebujejo visokokvalitetno prehrano.

V zvezi s tem bi izkušenim mačjehišarkam zastavil vprašanje (predvsem Heleni), ali je hrana proizvajalca Hill's - briketi in mokra hrana v vrečicah (veterinary formulated) zadosti kvalitetna (na tej smo trenutno in jo imajo moje tri levkozice zelo rade), ali priporočate hrano katerega drugega proizvajalca in je dosegljiva bodisi preko trgovine Super Čombe bodisi v katerih specializiranih trgovinah za male živali.

Občasno kot posladek dobijo kuhano puranje meso, pa tudi tunino iz konzerve.

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Če jun 07, 2012 6:59 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Nisem ravno pristaš Hills hrane, saj se mi zdita cena in kvaliteta v bistvenem nesorazmerju, po domače povedano, za to, kar je notri, je precej predraga.
Za levkozice je zelo dobro, če jim vsaj občasno dodajaš lysine, ki krepi imunski sistem. Če bi ti jedli, je kakšna holistična hrana boljša izbira (Applaws, Power of nature, Now, Orijen..ipd) vendar je velikokrat ješčnost problem, ni pa nujno. Tudi RC (sensible, indoor, fit, exigent,...) je po mojem mnenju kvalitetnejši od Hills, cena pa približno enaka.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Pe jun 08, 2012 11:19 am

Re: Muce z levkozo in prehrana

Pri nas vse mačke z veseljem jedo Applaws, nekatere še s prevelikim in se zredijo. Od Applawsa bi jim raje dajala edino Orijen ribe, vendar ribjega okusa do zdaj niso marale. Hrane, ki vsebujejo veliko dodatkov, ki jih mačke niti ne morejo prebaviti, samo dodatno obremenjujejo prebavila. Rezultat je velika količina smrdečega in ne dovolj trdega kakca. Pri Applawsu so klobase manjše, trde in ne smrdijo pretirano.

Tudi Caleb je ves čas, ko je bil pri nas, jedel Applaws.

To so moje osebne izkušnje.

In še enkrat: pri nas še nobena mačka ni zavračala Applaws, tudi če so občasno dobivale kaj drugega...
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Pe jun 08, 2012 4:38 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

RC = Royal Canine?

Lysine se da dobiti pri veterinarju? Je to pasta, tabletke?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Pe jun 08, 2012 5:38 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Lysine se dobi pri veterinarju, mi imamo pasto
RC= Royal Canine
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Pe jun 08, 2012 6:35 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Hvala. :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:04 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Ker smo preizkušali nekaj različnih vrst RC briketkov, me zanima, ali bi bilo priporočljivo dajat našim levkozicam

RC briketi Sensible 33:
Raziskave v prehrani so pokazale, da nekatere sestavine blagodejno vplivajo na prebavni sistem:
- frukto-oligosaharidi (FOS) dobro vplivajo na črevesno floro,
- esencialne maščobne kisline, še posebej omega 3, imajo protivnetni vpliv na črevesje.
Sensible 33 hrana je primerna za izbirčne mačke ali mačke z občutljivo prebavo. Hrani je dodan recept "Exclusive Savour", ki ohranja apetit vaše mačke, vendar v obliki lahke hrane. Ima nižjo vsebnost škroba in povečano vsebnost lahko prebavljivih živalskih beljakovin z visoko biološko vrednostjo. Je ekskluzivna mešanica sestavin rastlinskih in mineralnih izvorov in zagotavlja maksimalno prebavno varnost.

Sestava: dehidrirano perutninsko meso, riž, živalske maščobe, koruza, koruzni gluten, dehidrirane svinjske beljakovine, kvas, pesina pulpa, minerali, ribje olje, sojino olje, rastlinska vlakna, frukto-oligosaharidi, natrijev fosfat, DL-metionin, taurin, L-lizin, jajca v prahu.

ali

RC briketi Indoor 27:
Indoor 27 vsebuje posebno formulo "Odor Reduction", ki zmanjšuje vonj izločkov s stimulacijo črevesne flore in absorpcijo toksinov. Prav tako ima zmerni vnos energije, da bi preprečili preveliko telesno težo, ki se lahko pojavi zaradi omejenega gibanja. Vsebuje ekskluzivno formulo za preprečitev nastajanja kepic dlak v prebavnem traktu, ki pospešuje njihovo izločitev. Ves čas mora vaša mačka imeti na razpolago svežo vodo. Prav tako upoštevajte uvajalno obdobje, ki traja nekaj dni pri kakršnikoli spremembi hrane. Zadosti tudi specifičnim potrebam brejih in doječih mačk.

Sestava: koruza, dehidrirano perutninsko meso, riž, izolat rastlinskih beljakovin L.I.P., pšenica, živalske maščobe, rastlinska vlakna, hidrolizirane živalske beljakovine, minerali, pesina pulpa, sojino olje, frukto-oligosaharidi, kvas, natrijev fosfat, ribje olje, L-lizin, DL-metionin, taurin, izvleček zelenega čaja in grozdja (vir polifenolov), L-karnitin

Ali izmenično eno in drugo? :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:15 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Kaj pa če bi poskusili Meowing? Si upam trditi, da je bolj kvalitetna, cenovno ugodnejša.

Mislim, da je sestava bistveno boljša. Pri nas je zamenjala Applaws in smo vsi zelo zadovoljni. http://www.supercombe.si/meowing-heads/ ... oking.html
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:17 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Ali bi bilo fajn probati tudi še z Applaws briketki, kot ste že enkrat predlagali, visinnox?

Applaws briketi Adult Cat Chicken:
Edinstvena, visokokvalitetna, zdrava, hipoalergena, naravna hrana priznanega angleškega proizvajalca MPM products, z veliko vsebnostjo mesa (80% piščančjega mesa), brez umetnih aditivov in brez žitaric, obogatena z omega 3 in 6 maščobnimi kislinami za lepšo dlako in prožnejšo kožo.

Primerna je tudi za muce z alergijami na hrano in preobčutljivostjo na druge vrste beljakovin ter žitaric.

Preprečuje nastanek kep iz dlak.

SESTAVINE: posušeno piščančje meso, suhi krompir, sveži piščanec, perutninsko olje, perutninska omaka, pesni rezanci, cela jajca v prahu, posušeni pivski kvas, lososovo olje, celulozna rastlinska vlakna, izvleček brusnic, izvleček juke, izvleček citrusa, Izvleček rožmarinovega olja.

TIPIČNA ANALIZA: beljakovine 47%, olja & maščobe 20%, pepel 9,9%, vlakna 2%, kalcij 2%, fosfor 1,6, vitamin A 12000 IU/kg, vitamin D3 1200 IU/kg, Vitamin E (a-tokoferol) 600 IU/kg, baker (bakrov sulfat) 12 mg/kg.

Vsebuje naravne izvlečke, bogate s tokoferolom. < 15% ogljikovih hidratov, ne vsebuje umetnih barvil, arom in konzervansov.

ali

Applaws briketi Adult Cat Chicken&salmon:
Edinstvena, visokokvalitetna, zdrava, hipoalergena, naravna hrana priznanega angleškega proizvajalca MPM products, z veliko vsebnostjo mesa (80% piščančjega mesa in lososa), brez umetnih aditivov in brez žitaric, obogatena z omega 3 in 6 maščobnimi kislinami za lepšo dlako in prožnejšo kožo.

Primerna je tudi za muce z alergijami na hrano in preobčutljivostjo na druge vrste beljakovin ter žitaric.

Preprečuje nastanek kep iz dlak.

SESTAVINE: posušeno piščančje meso, posušen losos, suhi krompir, perutninsko olje, perutninska omaka, lososovo olje, pesni rezanci, cela jajca v prahu, posušeni pivski kvas, celulozna rastlinska vlakna, izvleček brusnic, izvleček juke, izvleček citrusa, izvleček rožmarinovega olja.

TIPIČNA ANALIZA: beljakovine 47%, olja & maščobe 19,7%, pepel 10%, vlakna 3, kalcij 2,12%, fosfor 1,37, vitamin A 12000 IU/kg, vitamin D3 1200 IU/kg, vitamin E (a-tokoferol) 600 IU/kg, baker (bakrov sulfat) 12 mg/kg.
Vsebuje naravne izvlečke, bogate s tokoferolom. < 15% ogljikovih hidratov, ne vsebuje umetnih barvil, arom in konzervansov.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:20 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

No, bomo upoštevali nasvet in poskusili z Meowing Heads. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:21 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Sicer lahko povem samo za naše "zdrave" mačkonarje:
- po RS Sensible so neverjetno "vzhajali" (=so se redili, čeprav sem jih hranila s 2/3 priporočene doze)
- Applaws so pa pri naših v kategoriji bljak (jih ne jedo sploh, ne ribe in ne piščanca)
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 3216

Pridružen: Pe jun 10, 2011 7:43 am

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:22 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Kaj nej bi bilo pa perutninsko olje pravzaprav? Mislm ok najbrž je mišljena maščoba ampak izraz je pa hecen...al pa jaz česa ne razumem. :)
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:25 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Applaws mokro hrano so naši zelo radi mazali... ;)

Samo se mi zdi, da bi bilo boljše malo bolj briketirano hrano jesti (tudi npr. zaradi zobkov), ker se mi zdi, da samo mokre hrane tudi ni ravno dobro dajati... Odkar je prišel k nam še Dewey, so začeli bolj jesti tudi briketirano hrano... ;)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6181

Pridružen: Pe sep 24, 2010 1:53 pm

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:30 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Jaz in mački smo bili z Applawsom zelo zadovoljni, vendar mnogi pravijo, da ga njihovi mački ne marajo. No, pri nas ni bilo tega problema pri nikomur. Morda je pomislek, da zaradi velikega deleža mesa ni dovolj lahko prebavljiv (naj povejo še drugi), vsekakor pa mi je pomembno, da je v mačji hrani čim manj žitaric.

Briketi naj bodo osnovna hrana, mokra hrana pa priboljšek. Ker kvalitetna mokra hrana je itak predraga za vsak dan. Pri nas dajemo surovo govedino, kuhan piščanec, fajn so pa tudi ribe, če dobiš zveže, pa jih samo malo na sopari pokuhaš.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Sr nov 07, 2012 9:51 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Pri nas tudi z Applawsom nikoli ni bil problem... ;) Nismo včasih utegnili nove vrečke odpret, tak hitro so jih mazali, ko so bili vsi na kupu. ;)

Drugače pa ja, bomo zdaj bolj briketirano hrano papali, so se z Deweyevim prihodom nanjo kar lepo navadili. ;) Še Caleb zdaj skomigne z ramami in ponoči se ga kar sliši iz kuhinje, ko jih melje (takrat vsaj revež zraven pride, ker so eni pač taki grebatorji). ;)

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Sr jul 16, 2014 9:08 am

Odgovor Sr jul 16, 2014 10:16 am

Re: Muce z levkozo in prehrana

Kaj pa multivitaminske paste? So ok za mačka z levkozo? :blush:
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 535

Pridružen: Sr nov 20, 2013 8:30 pm

Odgovor Sr jul 16, 2014 12:23 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Nimam levkozice, imam pa mačka z limfomom.
Bildam mu imunski sistem s prehranskimi dodatki.
Dajem dve konzervici dnevno, ker baje naj bi ti mački jedli visokobeljakovinsko hrano s čim manj ogljikovimi hidrati.

- medicinske gobe,link,
- Advanced immune restoration protocol - cat cancer support, link,
- ES Clear for cancer support, link,
- Milk Thistle za podporo jeter link,
- Tripsy za podporo ledvicam link

Ker v hrano dajem toliko raznih dodatkov, dajem tuno (schesir), da malo zakamufliram praške in kapljice, ker drugače noče pojest.
Najbolj je bila vidna sprememba na bolj živahen modus, ko sem ga začela filat z medicinskimi gobami.

Če ti kaj prav pride

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 5

Pridružen: Sr jul 16, 2014 9:08 am

Odgovor Sr jul 16, 2014 2:48 pm

Re: Muce z levkozo in prehrana

Še sama ne vem točno kako pa kaj, ker je to prvi maček za katerega skrbim in je začasno pri meni, ker ima levkozo. Danes mu grem kupit Applaws hrano, ki naj bi bila boljša. Na vitaminsko pasto pa sem se spomnila, ker sem čuvala dihurčke in so jih nagrajevali z njo, pa sem se spomnila, da je bila neka vitaminska in da bi mu lahko pomagala. :cat:

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 60 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.