V središču

Lulanje in kakanje na posteljo


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 16

Pridružen: Sr nov 03, 2010 9:09 am

Odgovor To avg 14, 2012 10:34 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Šakti... tudi jaz imam občutek, da gre pri mojem Mangecu za zamero. Drugače je cuker... po moško presran, a še vedno cuker. Danes ni bilo lulanja. No, vsaj opazim ne madežev na postelji. Upam, da je premislil o svojem početju :rolleyes:

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 36

Pridružen: Ne avg 05, 2012 8:38 pm

Odgovor To avg 14, 2012 10:49 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

A mojega dragega misliš? Zelo dobro je premislil, si ga je muca hitro sama porihtala :D
Pametne so te mace. Če se je že malo unesel bi jaz na tvojem mestu še kak teden tisti feliway za pomiritev uporabljala in pa enormne količine crkljanja, da se bo res prav fajn počutil. Kregat ga pa res nebi imelo smisla saj bi bil tako še bolj pod stresom in bi se zadeva kvečjemu poslabšala.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Sr avg 15, 2012 5:18 am

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

če niste izključili fizičnega vzroka, je vse to en blabla

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr avg 15, 2012 11:14 am

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Glede na to, da je od tistega posta že 1 teden mimo, me zanima če se je še kaj polulal kje?

Selitev bi lahko bila vzrok, lahko pa tudi ne. Moja mačka se je po dolgih letih bivanja v istem okolju selila, pa se v novem stanovanju ni nikamor polulala, razen v svoj wc seveda.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14891

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Sr avg 15, 2012 2:03 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Ker nima prav veliko veze s problematiko lulanja, je bil prispevek Šakti in matejin odgovor nanj prestavljen v viewtopic.php?f=16&t=424&start=80
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Ne okt 14, 2012 12:06 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

NUJNO rabim vašo POMOČ!!!! :truce: :truce: :truce: :truce:

zadeva je taka. z dragim imava mačkona, napol perzijca že 6 let. mačo je res gentelman,vzgojen u nulo,ne dela nobenih oslarij,škode..skratka, ne morem ga prehvaliti..zares sanjski mačo (seveda kastriran in ves porihtan od repa do glave :) )
in ker mu je bilo včasih dolgčas, sva mu spomladi prinesla "sestrico" (tudi srerilizirana,notranja..-), ki pa je nažalost njegovo pravo nasprotje. energije ima noro,skače ko en živc naokoli, za kakšno uro se umiri in malo naspi. obe muci imata prost dostop v vse prostore, problem pa je, da sva ugotovila, da hodi na vsake toliko hodi lulat na posteljo za goste :O :S
no, zadeva se je v zadnjih 14h dneh drastično poslabšala. polulala se je na mojo bivšo posteljo, na tepih v kopalnici.. skratka ko nori peremo vsak dan, rjuhe, kovtre, deke... :S groza, tudi lateks ležišče je že označeno :truce: drugače pa hodi lulat v mačji wc...
muci nudimo vse,jo razvajava,se igrava z njo,ji posvečava vsooo pozornost, ona pa vrača bolj čudno, kaplja čez rob je ta teden, ko se mi je v treh dneh vsako noč proti jutru polulala po kovtru, name po obeh nogah :bad: :truce: KAJ NAJ NAREDIVA, ker ne vidiva več izhoda??? če naju ni doma, jo zdaj zapirava v kopalnico, ker tam naredi še najmanj škode, a tudi ko sva doma, jo morava imeti kot dojenčka venomer pod nadzorom, če ne se gre kar polulat na eno od postelj. vse čistiva s kisom, encimskim razkužilom... da ja ne bi bilo vonja, pri veterinarki MH sva zaenkrat prišli do zaključka, da je pač citiram: "žleht mačka" a to ne pelje nikamor več. stroški in čas je prevelik, da bi vsak dan prala celotno posteljno perilo, kovtre, deke, nadvložke, sesala jogije... tako ne gre več nikamor. sama imam še neko upanje, da bo kdaj drugače, dragemu pa potrpljenje že pošteno popušča in pravi, da je še veliko muc, ki bi bile vesele takih lastnikov kot sva midva, najina mačica pa nama to hvaležnost bolj na čuden način vrača.
povejte mi, kaj naj narediva??? zakaj to počne'???
razume se z najinim mačkonom, se ližeta, igrata, včasih po mačje malo zbockata, hrano ima kvalitetno, igračk in igre ter pozornosti na pretek, imata vsak svoj wc... nekako se mi računica ne izida, kaj je narobe. ker včasih se je šla polulat kot maščevanje, če sva jo kaj kregala, zdaj pa kar tako... ne znava analizirati vzroka za to njeno lulanje kar vsepovprek :(

PROSIM; POMAGAJTEEEE!!! ker sva obupana!!! :girltruce: :girltruce: :girltruce: :girltruce:
mačji pozdrav :cat: :cat: :thanks:
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21708

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Ne okt 14, 2012 12:38 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

A ste fizični razlog na veterini že izključili? Kakšen pesek uporabljate, koliko wcjev imate?
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Ne okt 14, 2012 5:24 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

glede vnetja bomo ta teden še enkrat probali stestirat, nazadnje je bilo ok.
uporabljamo kristale in imamo 2 wc-ja, ki sta redno sčiščena, pa tudi kristale menjava zelo pogosto (približno na en teden). wcja sta pa vsak v svojem prostoru, tako da imata mir... sicer pa muca uporablja oba wcja...
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor Po okt 15, 2012 2:58 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Probajte kristale zamenjate s peskom, ki grudi.
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Po okt 15, 2012 3:02 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

hvala za nasvet. evo, imam že na seznamu za nakup za jutri "navaden" pesek :)
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 29952

Pridružen: Če sep 09, 2010 7:42 am

Odgovor Po okt 15, 2012 3:16 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Ja, jaz bi tudi to naredila - ene muce nimajo rade kristalov v WCju.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 15, 2012 6:54 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

edino to mi še pade na pamet, da si mogoče en drugemu nagajata in kljub wc-jema v ločenih prostorih nima miru pri opravljanju potrebe. mogoče bi poskusili še z ločevanje mačkov za par ur na dan?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po okt 15, 2012 7:18 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Še ena finta, ki se je v praksi že izkazala za uspešno. Na enem wc-ju snemite pokrov - zdi se bedna finta, ker muc je vendar vedno lepo hodil v pokrit wc, ampak moja Gipsy, ki je imela pred časom "popadke" z lulanjem izven wc-ja, je potem nehala . Pa mogoče kakšen Feliway v vtičnico.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po okt 15, 2012 7:20 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

mhm, tud to ja :good: to se je tud pri nas že večkrat izkazalo za uporabno :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor To okt 16, 2012 12:18 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Še slučajno kakšna ideja, kako zadovoljit mačka, ki lula na sedežno, samo kadar sem službi ? ob sobotah, nedeljah, če sem v bolniški ali imam dopust pa je vse OK :dash: Celodnevni izleti ob nedeljah seveda tudi odpadejo :girlsad:

Mislim, da bi rad, da grem na porodniško ( za 20+ let) ali pa da bi delala vsaj skrajšan delovni čas (4 ure - toliko še namreč zdrži, brez da me kaznuje s polulano ali vsaj pomarkirano sedežno) Nikoli se pa ne polula nikamor drugam.

S tem obnašanjem je začel lani; zaradi hude poškodbe kolena sem bila 4 mesece v bolniški in seveda sva se nenormalno veliko crkljala. Ko sem začela ponovno delat, je začel lulat na sedežno. (sedaj imamo celo sedežno prevlečeno z nepremočljivi rjuhami, čezenj pa deke in non stop peremo :girlsad:
Ni navadnih mačk

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To okt 16, 2012 12:29 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

ni rad sam. A je edini muc pri hiši? (se oproščam, če imate nakavčno temo, včasih kaj zamešam ali pozabim :girlblush: ) Mogoče bi mačja družba rešila težavo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2766

Pridružen: Če sep 09, 2010 5:00 am

Kraj: Celje

Odgovor To okt 16, 2012 1:03 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Naš muc Čarli ima še tri kamarate s katerimi se zelo dobro razume. Spijo skupaj, se igrajo, lovijo, ni da ni. res pa je, da ostali več spijo kot on. On je bolj aktiven in navezan name, kot kakšen kuža.
Hči je bila poleti doma, je rekla, da, ko se je zbudil nekje okoli poldneva in pogruntal, da me ni (čeprav je bila ona doma), je dal mehko žogico v gobček, hodil po celi hiši in jokal. Včasih celo uro in se sploh ni hotel iti h njej cartat. Kljub njeni prisotnosti se je polulal na sedežno.
Okoli vratu nosi feromonsko ovratnico, veliko imamo tu štekan Feliway. Zjutraj celo sedežno na rahlo pošpricam z Urine off. Pa vse skupaj zelo malo pomaga. Včasih se cicer zgodi, da se tri ali štiri dni ne polula. Ravno začnem verjeti, da gre na boljše, da bo mogoče pozabil. Potem pa se spet polula prav vsak dan z izjemo sobote in nedelje.

V bistvu sem se že sprijaznila, da najprej, ko pridem iz službe grem preverit sedežno, poberem dol, dam prat, preoblečem in šele potem grem kuhat kosilo.

Kaj čmo, zdej ko otroci odrasli, moram pač met drugačne probleme :girlsad:
Ni navadnih mačk
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor To okt 16, 2012 8:24 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Debra- mene drži optimizem gor s tem, ko vem, da nas je še več takih, ki mamo polulančke doma. :fool:
drugače pa naša muca ima družbo, zdaj jo ponoči zapirava, ker pač spiva, čez dan je pa non-stop pod nadzorom za vsak slučaj :cat:
imamo že zamenjan pesek, lula notri malo tudi ven (danes je malo označila tuškabino in sva bila oba srečna češ ahhh, tu samo spereš z vodo pa je :D ). bili smo tudi pri vetki in je dala za vsak slučaj antibiotik... bomo videli. zaenkrat smo že cela dva dni brez lulanja po posteljah :clap: upam, da bo to to in se bo lulanje končalo.
bomo še poročali, če se bo stanje kaj spremenilo (upam da se ne bo :angel: )
pozdravček! :)
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2617

Pridružen: Ne jan 22, 2012 12:56 pm

Odgovor To okt 16, 2012 9:22 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

Tasha, jaz ti kakega nasveta ne morem dati, sem pa eden od tistih, ki je imel probleme z mačjim lulanjem izven WC-ja. Naša Suzi je že normalno uporabljala mačji WC, v starosti par mesecev pa je kar naenkrat začela lulati na parket v moji sobi, vedno v istem kotu. Kolikor vem, nisem takrat ničesar spreminjal, uporabljali smo isto število WC-jev, isti pesek, hrano,… pojma nisem imel kaj bi lahko bilo. To je trajalo ene tri mesece, potem pa se je, kakor se je začelo, tudi prenehalo. Zdaj že več kot tri leta normalno hodi lulat in kakat v WC, sem jo pa (zadnjič sem to že napisal) v zadnjem času parkrat zasačil, da je lulala v odtok kopalne kadi in pa manjše škatle (recimo take velikosti kot so tiste od čevljev ali manjše), ki ležijo kak dan na tleh, bodo slej ko prej postale njen WC. :D
Res pa je, da je Suzi taka bolj posebna muca, malo drugačna od drugih. Ena od njenih neprijetnih lastnosti je tudi ta, da kadar ti leži v naročju, večkrat z usti hlasta za tvojo roko in te je sposobna ugrizniti do krvi, pa ne iz hudobije, sploh ni hudobna.
Ti želim, da tvoji ukrepi obrodijo sad.
“Cats were put into the world to disprove the dogma that all things were created to serve man.” - Paul Gray
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Pe okt 19, 2012 8:20 pm

Re: Lulanje in kakanje na posteljo

...da se malo javim.smo imeli par dni mir,je samo parkrat v tuškabino in umivalnik se malo polulala. no malo prej se nama je pa na tepih pred wc :O tik pred wc.. no, zgleda je res malo "tažlehtna" ker pač se spomne na vsake tolik začinit prostore z njenim lulanjem :S hehe odklop! :dash:
kaj čmo, zgleda bo do nadaljnega spala zaprta v kopalnici, drugače bo pa pod nadzorom in v družbi svojega mačjega brata. :cat: :cat:
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.