V središču

Zobki


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe mar 02, 2012 4:22 pm

Re: Zobki

Kot preventivo, pa pri blagi obliki vnetja tudi pomagajo. Ne vem, kje se sicer dobijo, jaz sem jih naročila na čombetu.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Pe mar 02, 2012 7:20 pm

Re: Zobki

Nika je napisal/-a:Tako da upam, da je bilo samo prehodne narave, me je groza levkoze in aidsa :(

Uf, dobra si, da zdržiš. :O Jaz sem dala Gerija takoj testirat, ko je šel na zobni poseg, čeprav je bil testiran že, ko je bil najden (posvojen je pri DZZŽ Lj.). Mi niti za sekundo ni bilo žal tistih par 10€, da me nič ne skrbi... 8)

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Pe mar 02, 2012 7:35 pm

Re: Zobki

Evo, par nasvetov za čiščenje zob: http://www.youtube.com/watch?v=aTxuwqyjhz0 :)

Jaz dam mojim pasto najprej za povohat, s ščetko najlažje samo Peggy čistim, sicer pa raje uporabljam gazo (zloženec, se dobi v lekarni/DMu...), si je malo ovijem okoli prsta, pa pasto gor in tako podrgnem zobe.

Kar se tiče Stomadhex tabletk pa lahko tudi jaz poročam, da so naši Fergie zelo pomagale. Prvič ima lepši zadah odkar jo imamo. :D

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 27

Pridružen: Po sep 20, 2010 7:29 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 9:05 am

Re: Zobki

Prosim za nasvet. Moja muca ima še vedno rdeče in vnete dlesni. Dvakrat sem bila pri veterinarju, najprej je dobila Stomadin gel, ni nič pomagalo, nato je dobila Stomorgly antibiotik in Stomadhex tablete. Antibiotik je pojedla, stomadhex pa sem ji dajala 2x po 10 dni, vmes malo pavze. Stanje je za malenkost boljše, malo boljši zadah, vendar so dlesni pri zadnjih zobkih še vedno živo rdeče. Vsak drugi dan ji skušam z encimsko pasto in krtačko umiti zobe, se zelo upira, vem da jo boli, tako da ji lahko le malce narahlo podrgnem po zobkih. Ne vem kaj naj še naredim. Hranim jo z almo nature konzervami in RC briketi, teh bolj malo poje, očitno jo preveč boli. Dobiva tudi VHM vitamine in še kakšen priboljšek... Stara je eno leto in pol, živahna, zaenkrat še kar okrogla, vendar je v zadnjem času izgubila 20 dkg. Ostali trije mucki imajo isto prehrano in nobenih težav, zdrave zobke in lepe dlesni. Veterinar je dejal, da pač tako je, da je lahko gensko,da je tega veliko, da če ne gre drugače, ščasoma populijo zobke.... Ne morem se zadovoljiti z njegovim odgovorom ali imate kakšen nasvet oz. ali jo lahko še kam peljem?
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 10:27 am

Re: Zobki

Encimska pasta se je pri nas izkazala kot preveč agresivna za vsak dan. Ko smo probali par dni zapored, so se tudi mojim vnele dlesni. 1-2x na teden je vrh glave zadosti. Probajte en teden brez, pa boste videli, če bo še tok hudo. Pa stomadhex itak topi obloge, zato ni potrebe uporabljat oboje isti čas.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 142

Pridružen: Če sep 09, 2010 8:56 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 11:08 am

Re: Zobki

Žuža, žal se pri nekaterih mucah res ne da nič narediti. Jaz sem pri moji vztrajala (s čiščenjem in mazanjem) kar nekaj časa preden sem jo peljala na zobni poseg, sedaj pa mi je žal, da tega nisem naredila že prej. :blush: Izpulili so ji 4 najbolj kritične zobke in stanje je sedaj odlično. Stomodina sploh ne potrebuje več, ji pa zobke (dokaj) redno čistim z encimsko pasto. Nič se ne boj, mucki se znajdejo tudi brez zob.

Za mojo sem bila prej prepričana, da zaradi vnetih dlesni nima večjih problemov, šele sedaj, ko poje veliko več briketov kot prej, pa vidim, da jih je v bistvu imela. :girlsad:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1477

Pridružen: Ne okt 10, 2010 11:28 pm

Odgovor Ne mar 04, 2012 11:15 am

Re: Zobki

žuža, jaz se definitivno strinjam s čajo. Super, da ste poskusili vse, ampak ne se bat puljenja, kadar je potrebno, je veliko manjše zlo kot vsakodnevne bolečine in matranje. Pravzaprav lahko rečem, da sploh ni zlo (razen seveda tistih nekaj dni po puljenju, da se vse pocajta). Jaz pri našem Geriju sploh ne vem, da je kaj "drugačen" od ostalih, odkar ima porihtane zobe (torej ima samo še prednje in kaninuse).
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 1:32 pm

Re: Zobki

Tudi pri Montiju se je pojavilo vnetje dlesni (nekje pred 14 dnevi). Začela sem mazati Stomodine gel, vendar se stanje v tem času ni izboljšalo. Danes sva zaradi tega obiskala veterinarja, ki je po pregledu in ugotovitvi, da se mu na zadnjih zobkih že začenja nabirati zobni kamen, dejal, da naj grem domov, še naprej mažem Stomodine gel in morda menjam hrano. Ko sem ga vprašala po antibiotiku, se je samo zasmejal in rekel, da če vem, kaj je vnetje dlesni in da za tako malenkost že ne dajejo antibiotika. Ker sem pred obiskom klinike prečesala internet po dolgem in počez in seveda tudi vse nasvete na forumu, se mu nisem pustila tako zlahka odpraviti. Sva še enkrat pogledala Montijeve zobke skupaj, kjer se je strinjal, da vnetje dlesni je, vendar je po njegovem mnenju dovolj drugih stvari na svetu, zaradi katerih se je potrebno sekirati, kot pa zobje in dlesni ene mačke, konec koncev, če enkrat vnetje ima, ga bo itak skoz imel. :O
Tudi za Stomadhex tablete še niso slišali in so mi rekli, da ko naletim na kakšen produkt na spletu, moram preveriti tudi tržišče in da tega v Sloveniji definitivno ni. :S

Kakorkoli ... Nadaljujemo z mažo dlesni s Stomodine gelom, ščetkamo in upamo, da bo boljše. :(
Če kdo pozna kakšnega dobrega veterinarja v MB ali okolici, pa predloge z veseljem sprejemam na ZS - hvala že vnaprej. :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 1:46 pm

Re: Zobki

ajvi je napisal/-a:Tudi pri Montiju se je pojavilo vnetje dlesni (nekje pred 14 dnevi). Začela sem mazati Stomodine gel, vendar se stanje v tem času ni izboljšalo. Danes sva zaradi tega obiskala veterinarja, ki je po pregledu in ugotovitvi, da se mu na zadnjih zobkih že začenja nabirati zobni kamen, dejal, da naj grem domov, še naprej mažem Stomodine gel in morda menjam hrano. Ko sem ga vprašala po antibiotiku, se je samo zasmejal in rekel, da če vem, kaj je vnetje dlesni in da za tako malenkost že ne dajejo antibiotika. Ker sem pred obiskom klinike prečesala internet po dolgem in počez in seveda tudi vse nasvete na forumu, se mu nisem pustila tako zlahka odpraviti. Sva še enkrat pogledala Montijeve zobke skupaj, kjer se je strinjal, da vnetje dlesni je, vendar je po njegovem mnenju dovolj drugih stvari na svetu, zaradi katerih se je potrebno sekirati, kot pa zobje in dlesni ene mačke, konec koncev, če enkrat vnetje ima, ga bo itak skoz imel. :O
Tudi za Stomadhex tablete še niso slišali in so mi rekli, da ko naletim na kakšen produkt na spletu, moram preveriti tudi tržišče in da tega v Sloveniji definitivno ni. :S

Kakorkoli ... Nadaljujemo z mažo dlesni s Stomodine gelom, ščetkamo in upamo, da bo boljše. :(
Če kdo pozna kakšnega dobrega veterinarja v MB ali okolici, pa predloge z veseljem sprejemam na ZS - hvala že vnaprej. :angel:


To ti je bil en sposobnež veterinar :rolleyes:

Ti jaz pošljem Stomadex tablete, ajeprou? :D
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 1:53 pm

Re: Zobki

Velik sposobnež, ja. Za tablete bi te pa res prosila. :angel: Tenkjuverimač. :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 2:07 pm

Re: Zobki

Zato mi hodimo čez mejo. Če želiš, ti pošljem link, Ajvi. Je takoj ob meji.
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1184

Pridružen: Sr jun 08, 2011 8:30 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 2:51 pm

Re: Zobki

Fiorina, prosim. :thanks:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2974

Pridružen: Ne apr 10, 2011 5:15 pm

Odgovor Sr apr 04, 2012 3:22 pm

Re: Zobki

Že maš na ZS. Pa z veseljem :)
"Ein Tier zu retten verändert nicht die Welt.
Aber die ganze Welt verändert sich für dieses eine Tier." Tierschutzverein München
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 46

Pridružen: So jan 22, 2011 4:59 pm

Kraj: okolica Lj.

Odgovor Če apr 05, 2012 11:45 am

Re: Zobki

no ko se že o zobkah naših mačic govori..sva bla zanč z mojim na rednem ceplenju pa ga je še malo pregledal in ugotovil, da ima malo vneto dlesen zadaj in zobni kamen. vet je reku, da bo potrebno počas na čiščenje, da ni še nujno... uglavnem, mene zanima, ker sama nimam izkušenj s tem, ali je komu uspelo s temi encimskimi pastami pa tabletkami spucat zobni kamen in pozdravit vnetje... :cat: in pa če ima katera izkušnjo, kolko tašno čiščenje zobnega kamna iz mačjih zob stane...
hvala za odgovore!
pozdravčke :)
Ali smo mi lastniki mačk, ali mačke lastnice nas, to je zdaj vprašanje... :)
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6219

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Če apr 05, 2012 12:11 pm

Re: Zobki

S tabletkami smo pri nas uspešno pozdravili vnetje, z encimsko pasto pa zdaj že kar nekaj časa vzdržujemo uredu stanje. Vidnega kamna pa pri nas ni bilo, tako da ti glede tega ne znam nič povedat.
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor Pe apr 06, 2012 2:19 pm

Re: Zobki

Naš Yodi gre naslednji teden tudi na pregled zobkov oz. dlesni :( Zobke ima kar lepe, bele, dlesni pa precej pordele, čeprav se je trenutno stanje nekoliko izboljšalo. No, bomo videli, kako se bo izteklo ...
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7030

Pridružen: To sep 14, 2010 10:04 am

Odgovor To apr 10, 2012 2:43 pm

Re: Zobki

Stomadhex je očitno pri nas kar precej pomagal (ga ima mogoče kdo še kaj na zalogi in bi bil pripravljen deliti eno škatlico ali dve? :angel: ). Zaenkrat bo muc zobke obdržal, ker (še) niso kritični, če bi se pa zadeve poslabšale, bomo pa sproti reševali.
Aja, pa antibiotike je dobil - Stomorgyl 2.
Trenutno se seveda smili samemu sebi in je cel nesrečen, vsekakor pa sem jaz precej pomirjena, ker smo naredili še par krvnih testov, ki so pokazali, da je vse v mejah normale :good:
Živiš lahko na dva načina. Lahko se pretvarjaš, kot da ni nič čudežno. Lahko pa imaš vse za čudež. -- Albert Einstein

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Ne jun 10, 2012 4:59 pm

Re: Zobki

Nekaj me zanima - če mački namažeš pasto za zobe ali pa za dlesni in se ona nato oblizuje (ker se itak more, kaj pa), a potem pasta še doseže svoj učinek? Saj nekaj verjetno vseeno ostane gor? :S Ker je nemogoče, da se mačka ne bi oblizovala in čistila potem...
Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Ne okt 14, 2012 11:16 am

Re: Zobki

Kdor še ni čistil mačkam zobkov, verjetno misli, da pri vseh poteka po spodnjem načinu :D :

http://www.youtube.com/watch?feature=en ... epO1A&NR=1

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Ne okt 14, 2012 11:19 am

Re: Zobki

ja, I wish :rolleyes:
(saj vem, da sem tečna in off topic, ampak zakaj bi morala mačka biti oblečena, mi pa ni
jasno, razen seveda v izjemnih primerih zaradi zaščite po operaciji,
:fool: :negative: )
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov

cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.