V središču

Zobki


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 140

Pridružen: Sr jul 27, 2011 6:32 am

Odgovor Ne okt 14, 2012 11:41 am

Re: Zobki

slavica, se strinjam...
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To okt 16, 2012 6:48 pm

Re: Zobki

A lahko prosim malo več o tem:
helena je napisal/-a:Precious, (ne poznam sicer podrobnosti in ne vem če je kandidat za to) a možnost cepljenja z atenuiranim cepivom z namenom izboljšanja stanja dlesni, so vam kaj omenili?

Kdaj je muca primerna za to? Se to enkrat cepi in je to to? Po kolikšen času je viden učinek?
Mi imamo sicer že vse zobke izruvane, le še veliki štirje so ostali, ampak so dlesni okrog teh še vedno močno vnete. Muca je sicer ješča in vse ok, ampak mislm, da ji ni prijetno, da ima vnete dlesni pri zobkih. Ven smo jih dali že kar nekaj časa nazaj in smo pričakovali, da bo ostala brez vseh zobk, ampak smo potem ugotovili, da je za veterinarko pomenilo 'ven dat vse zobke' izruvat samo tiste ta male. Preden smo dali zobke ven, smo hodili enkrat na mesec na neke atibiotike, pa je bilo za nekaj časa ok, potem smo pa dobili spet čist vnete dlesni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Sr jul 24, 2013 8:39 pm

Re: Zobki

Spomladi je Eli ostala brez 5 ali 6 zobkov, niti ne vem natančno. Med drugim tudi enega zgornjega in enega spodnjega čekana, navzkrižno. Razen tega, da včasih zgleda prav smešna, ko ji usta (ok no, gobček :blush: ) potegne postrani, nima nobenih težav s hranjenjem. Ji pa ves čas teče iz gobčka slina. Ni sicer nekaj hujšega, je pa stalno mokra okrog gobčka in če jo imaš v naročju, kar bi bilo po njenem cel dan, si ves poslinjen. Jaka, ki mu manjka še nekaj zob več, s tem nima nobenih težav. Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Bi morala kaj ukrepat ali to pač tako je?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 430

Pridružen: Ne sep 12, 2010 11:54 am

Odgovor Če jul 25, 2013 12:20 pm

Re: Zobki

En od znanca se slini samo ko je v naročju in mu zgleda tako paše da pozabi požirat, drug se je pa stalno slinil kar tako in sem mu ravno zaradi tega predlagala testiranje na levkozo, ki je bilo žal pozitivno. Sama imam mačka že brez par sprednjih zobkov in s kroničnim gingivitisom (se mi zdi da je tole), sam edino kar je je da mu jezik stalno ven moli ko spi, slini se pa samo takrat ko se me buca in me s tem označuje da sem njegova.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 14875

Pridružen: Ne avg 15, 2010 12:11 pm

Odgovor Če jul 25, 2013 3:01 pm

Re: Zobki

Drejka tudi nima enega zgornjega sekalca in se ji zato zgornja ustnica velikokrat zahakla za spodnjega in potem še bolj lumpasto zgleda. :crazy: Se ji pa to dogaja manj pogosto kot na začetku po posegu, ko je imela kar ranico od spodnjega zoba na ustnici. Slina ji pa ne teče.
"Some say I dream too big, I say they think too small." (Esther the Wonder Pig)

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Če jul 25, 2013 3:16 pm

Re: Zobki

avena je napisal/-a:Spomladi je Eli ostala brez 5 ali 6 zobkov, niti ne vem natančno. Med drugim tudi enega zgornjega in enega spodnjega čekana, navzkrižno. Razen tega, da včasih zgleda prav smešna, ko ji usta (ok no, gobček :blush: ) potegne postrani, nima nobenih težav s hranjenjem. Ji pa ves čas teče iz gobčka slina. Ni sicer nekaj hujšega, je pa stalno mokra okrog gobčka in če jo imaš v naročju, kar bi bilo po njenem cel dan, si ves poslinjen. Jaka, ki mu manjka še nekaj zob več, s tem nima nobenih težav. Ima kdo kakšne podobne izkušnje? Bi morala kaj ukrepat ali to pač tako je?


Enako je bilo z mucem mojih staršev. Na "srečo" se mu je vnela dlesen še okoli zgornjega zoba, tako da je še tisti letel ven in se po tistem ne slini več. Če te kaj tolaži, jaz se tudi več slinim, odkar imam fiksni aparat :lol: (usta očitno z dodatnim izločanjem sline poskrbijo, ko jih kaj moti - v primeru muca je šlo očitno za zatikanje ustnice za zob oz. obratno).
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2400

Pridružen: Če sep 23, 2010 6:42 pm

Odgovor Če jul 25, 2013 7:59 pm

Re: Zobki

Saj to mi ne da miru. Ker ima en zgornji in en spodnji čekan. Si mislim, da mora biti to bolj zoprno, kot če bi bila brez. To si mislim jaz, Eli s tem nima nobenih problemov :)
Saj se tudi slini ne tako, da bi bilo res moteče. Je pa očitno povezano, ker se ji prej to ni dogajalo. Glede na to, kakšno razsulo je imela revčka v ustih je pa tole najmanjši problem.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor Pe mar 06, 2015 11:12 pm

Re: Zobki

Nekaj me matra, pa moram vprašat. Starejša zunanja muca (FIV/FeLV negativna) je bila pripeljana na veterino, kjer so ugotovili, da je zelo shujšana zaradi katastrofe v ustih in ji je bilo treba populiti vse zobe. Žal pa ni preživela operacije. A bi bilo možno tako muco rešit, če bi se pred operacijo poredila? A bi se sploh lahko zredila v takem stanju? Sklepam, da jo je tudi precej bolelo. Jedla je mehko hrano, ki jo je dobivala zadnjih nekaj dni, čez zimo je imela brikete in se jih očitno ni dotaknila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So mar 07, 2015 7:24 am

Re: Zobki

Pri katastrofi v ustih se ne bi poredila. A so krvne preiskave pred posegom naredili, zakaj pa ni preživela posega?

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor So mar 07, 2015 12:36 pm

Re: Zobki

Ja, kri je bila okej, zato so se odločili za poseg. Proti koncu operacije pa ji je odpovedalo srce. Zato sprašujem zaradi hrane, če bi dobila več mehke oz. če ima to kaj veze.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor So mar 07, 2015 12:58 pm

Re: Zobki

Če je pri zobkih katastrofa, jih je treba čimprej urediti. Je pa smiselno dati žival nekaj dni prej na antibiotik, pri starejših mucah, ki že kažejo znake kronične ledvične odpovedi, pa tudi na infuzijo.

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 300

Pridružen: Sr jul 13, 2011 6:25 pm

Odgovor So mar 07, 2015 1:53 pm

Re: Zobki

Hvala

plašen zajček
plašen zajček

Prispevkov: 180

Pridružen: Sr maj 21, 2014 6:45 am

Odgovor Po mar 09, 2015 7:35 pm

Re: Zobki

Moja muca ima nekoliko vnete dlesni.Redno hodiva k veterinarju in zaenkrat antibiotiki niso potrebni.Sedaj pa vprašanje -Stomadhex tablet se v Sloveniji več ne dobi,Stomodine lp ne pomaga kaj dosti,tudi arganovo olje ne Na spletu sem prečitala,da lahko pomaga brezalkoholni propolis,ali ima katera s tem izkušnje?
Uporabniški avatar

čvekava papiga
čvekava papiga

Prispevkov: 329

Pridružen: To maj 27, 2014 10:11 am

Odgovor To mar 10, 2015 6:11 pm

Re: Zobki

Jaz rabim en nasvet glede rahlo vnetih dlesni pri 5mesečni muci, muca še ni zamenjala zadnjih zobk. Ali je možno da zaradi tega zavrača briketke? ali obstaja kakšna pasta, da se namaže po dlesnih in malo pomiri vse skupaj?

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2027

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor Sr mar 11, 2015 6:33 am

Re: Zobki

Mogoče ima dlesni vnete zaradi menjave zobk, ampak vseeno bi bilo dobro, da jo vidi veterinar - če gre za vnetje, ga je potrebno pozdraviti čimprej in ne čakati, da se razširi.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor To mar 31, 2015 12:32 pm

Re: Zobki

Zanima me kdaj je čas, da se da mucu očistiti zobni kamen? Glede veterinarjev sem malo skeptična, ker je že bilo tako, da je en rekel, da je treba nujno očistiti, drugi je pa rekel, da ni treba dati, ker nima še skoraj nič, tako da sumim, da bi nekateri radi le malce dodatno zaslužili. Ne bi ga rada za brez veze matrala... Ima pa kamen samo na zadnjih zgornjih zobeh, drugje ga pa ni.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16113

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor To mar 31, 2015 1:27 pm

Re: Zobki

Od nas bi bilo precej neodgovorno dajati nasvete v smislu "je treba, ni treba". Odločitev, da je muc potreben čiščenja zobnega kamna, mora seveda dati veterinar na osnovi ogleda stanja. Moj nasvet bi bil, da ga pelji pokazat na veterino, kjer se bodo odločili v dobro muca in ne zgolj želje po zaslužku. Če kaj spremljaš tale forum, boš že vedela, katero veterino imam v mislih.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 48

Pridružen: Pe nov 07, 2014 11:09 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 7:05 pm

Re: Zobki

Sem napisala bolj v smislu tistih, ki so že dajali na čiščenje v kakšnem stanju so bili zobje, ker verjetno je kar nekaj takih z izkušnjami gor... so mi pa recimo na isto veterini dali dva različna nasveta od dveh veterinarjev. Forum pa bolj malo spremljam sicer tule, tako da žal ne vem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 21699

Pridružen: Pe avg 13, 2010 2:52 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 7:31 pm

Re: Zobki

Najbolje, da poslušaš potem tistega, ki mu bolj zaupaš, imaš dobre izkušnje z njim in ki bolje pozna tvojo žival. Težko je dajat virtualni nasvet, še posebno laičen.

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Sr apr 01, 2015 11:07 pm

Re: Zobki

Upoštevaj tistega, ki mu zaupaš.

Je pa težko, to se strinjam. Pri nas smo sedaj 1x vsem čistili, pa niso imele kake katastrofe oz. ena sploh ni imela težav s kamnom, ampak z vneto dlesnijo. Peggy je sicer očitno bolj nagnjena k tem težavam s kamnom, ker ima malo zgornjo dlesen vneto in ker se ji je nekaj kamna spet nabralo, kljub temu da ji mažem gor pasto za zobe, ampak ne dovolj redno zgleda. :girlblush: Sicer je tako, da itak ne moraš dat čistit vsako leto in zato tudi veterinar presodi kako hitro bi bilo dobro kaj počet. Je razlika med obarvanostjo in res grdimi oblogami, čeprav jaz zelo dolgo tudi ne bi čakala.

:)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.