V središču

Mačji sprehodi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 10:15 am

Re: Mačji sprehodi

Če ni vajen hodit ven in ne teži za ven, pol nima smisla, da sploh probate. Z mačkami je tako, da ne ločijo pojmov privilegij in pravica. Ti misliš, da mu daš privilegij, če ča enkrat pelješ ven, on pa misli, da je to takoj njegova samoumevna pravica in te bo vsak dan buzeriral, da hoče ven. 8)
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 10:20 am

Re: Mačji sprehodi

Naš je najdenček z drevesa, tako da je že preživel nekaj časa sam in osamljen na mrazu, ampak zunaj, in me občasno tudi skrbi, da ne bo začel pogrešat. Zato sm mislila sprehode vpeljat, pa dosti oklevam :/

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 12:10 pm

Re: Mačji sprehodi

Če mu zunanji svet nič ne diši, potem ga tudi ne pogreša.

Precej muckov je najdenih takrat, ko so nekaj časa že preživeli zunaj, pa se vseeno dobro počutijo notr in ne rinejo ven. Sploh če so mlajši pomoje. In Rudi je še mladič ane?

Po čem pa sklepaš, da hoče ven? Tko po njegovem obnašanju sprašujem.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 12:38 pm

Re: Mačji sprehodi

Ko smo mi dobili prvega mačka in nisem imela nobenih izkušenj z njimi, sem si tudi rekla, da bi bilo mogoče fajn, da mu na povodcu pokažem tisto fino travico zunaj...rezultat tega je bil prestrašen maček, ki se je cel čas samo stiskal k meni in potem še cel dan, ker ga je bilo tako strah. No in potem smo to nehali prakticirati, ker je bilo več negativnih kot pozitivni strani (pozitivna je bila ubistvu samo ta, da sem jaz zadostila svojim prepričanjem). Imata dostop do terase in tam uživata na polno, ko je mraz niti minute ne zdržita zunaj. Sedaj ko imam malo več izkušenj z mački, mi kaj takega niti na misel ne pade....sem vesela, da sta moja mačka v hiši, na varnem, da jima ne povzročam nepotrebnega stresa in da približno vem kaj počneta...recimo no :rolleyes:
In vsakič, ko poberemo kakšnega mačka iz ceste, pa naj bo ta mladič ali odrasel, takoj pošteka kok je super duper imeti vse štiri od sebe na mehki topli postelji, ko te nihče ne preganja in jih dol visi za tisto travico in radosti svobode.
In vsakič, ko pridem domov, pride k meni sosedova mačka, ki je bila včasih notranje-zunanja, sedaj je pa žal samo še zunanja in kako bi ona šla kar z mano notri v hišo...srce se mi trga :girlsad:
Ne ganejo me več ljudje, ki so zgroženi nad izključno notranjim bivanjem, moji mački se imajo varno fajn in to je vse kar šteje :kiss:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 7574

Pridružen: Sr sep 08, 2010 8:10 pm

Kraj: Kranj

Odgovor Po nov 19, 2012 2:47 pm

Re: Mačji sprehodi

Podpis :good:

Na tej sliki sta dva bivša odrasla prostoživečkota, ki več kot očitno ne pogrešata zunanjega sveta (tretja je notranja od rojstva) :). Topel radiator in polna skleda je zakon :good: .
Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 98

Pridružen: Ne jan 22, 2012 6:43 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 4:11 pm

Re: Mačji sprehodi

all je napisal/-a:Če mu zunanji svet nič ne diši, potem ga tudi ne pogreša.

Precej muckov je najdenih takrat, ko so nekaj časa že preživeli zunaj, pa se vseeno dobro počutijo notr in ne rinejo ven. Sploh če so mlajši pomoje. In Rudi je še mladič ane?

Po čem pa sklepaš, da hoče ven? Tko po njegovem obnašanju sprašujem.


Rudi je star nekje med 2-3 mesece. Zelo rad namreč sedi na balkonski ograji in zija dol, pa sm mislila, da bi rad šel od blizu pogledat kaj je na travi. :)

Pola, tale beli mačkon je pa čudovito baročno rejen :D :girlblush:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po nov 19, 2012 4:36 pm

Re: Mačji sprehodi

Saj vsaka mačka ven gleda. Moje zvesto sedijo na okenskih policah, spremljajo ptiče, ljudi... na balkon pa upa samo ena, kaj šele kaj drugega. :) Jih tudi ne bi v nič silila.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2856

Pridružen: So okt 09, 2010 11:38 am

Odgovor Po nov 19, 2012 5:05 pm

Re: Mačji sprehodi

eh, pri nas eni ja, drugi ne (gledajo ven) :D
meni se zdi ful važno, da poskušaš na primeren način nadomestiti tissto, kar naj bi izključno notranjemu mački "manjkalo"... če to pomeni zamrežiti kakšno okno, da lahko neovirano in varno gleda mačjo televizijo, pri tem se naužije še svežega zraka :) pa če se ti zdi, da je prikrajšan za travico- posadi mu večjo zaplatico trave v kakšno večje korito... pa gibanje- skozi igro in s postavitvijo različnih poligonov-poličk, tunelčkov, itd.
eni so pa tako srečni, da so na varnem in toplem, da jih nič od zgoraj naštetega ne gane :D

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po nov 19, 2012 6:11 pm

Re: Mačji sprehodi

Iz silne ljubezni do njih mogoče včasih pozabimo, da ne razmišljajo kot mi. Pri gledanju skozi okno ne razmišljajo, "kako sem jaz bogi, bi rad po travci laufal, pa ne morem". Opazujejo dogajanje - ptico, promet, mimoidoče, migetanje listov na drevesu.... Mačke so pač radovedne in z istim zanimanjem kot dogajanje zunaj opazujejo npr. tudi naše brkljanje po predalu, ki jim je sicer (kao :rolleyes: ) nedostopen.
Seveda so izjeme, imam sama tako doma. Imam pa tudi tako, ki je prvo leto svojega življenja preživela zunaj, sedaj pa je že skoraj 2 leti notri brez kakršnekoli želje po izhodu. Ja, občasno mijavka pri vratih balkona. Jo spustim ven (balkon je v celoti zamrežen) in v manj kot minuti je nazaj in nalimana na radiator - zunaj je vendar brrrrrr!
Poznam njen karakter in točno vem, da jo ne mika svet zunaj, ampak drevo, ki ga imam na balkonu - si zbrusi kremplje v minuti ali dveh in nato pridrvi nazaj noter, je ne spraviš več ven, dokler ni po njenem spet čas za naslednjo manikuro.

Ne pripisujmo jim človeških lastnosti, človeškega razmišljanja. So muce, nič manj vredne, vendar drugačne od ljudi. Imejmo jih radi in poskrbimo za njihovo varnost, kar (razen v redkih izjemah) pomeni notranje bivanje.

Kar se tiče sprehodov na povodcu - sama tega ne prakticiram, že zaradi pomanjkanja časa in preveč muc ne. Pa bi našla čas, če bi videla potrebo po tem. Je ne vidim, poleg tega jih ne želim izpostavljati. Kolega, ki to prakticira, je s sprehoda domov na mucu prinesel mikrosporijo.
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 9

Pridružen: So dec 24, 2011 10:03 am

Kraj: Il.B.

Odgovor Pe jan 04, 2013 6:26 pm

Re: Mačji sprehodi

Mi smo tudi kupili oprsnico ko sta bila muca majhna, da bi ju včasih peljali malo ven. Ampak muc si sploh ni upal stopiti čez prag (živimo v zgornjem nadstropju bloka, zato ni takoj videl zunanjega sveta), samo s taco si je privlekel priboljšek noter i si ga v ustih nesel na drugi konec stanovanja. :rolleyes: Muca (Čupa) pa je bila bolj navdušena (samo oprsnice se je še vedno bala in čez prag si jo moral dati, potem pa je bilo v redu). Večkrat sva se malo sprehodili po stopnišču, enkrat sva bili tudi na spodnjih vhodnih vratih in je malo opazovala avtomobile. 8) Problem je bil samo, ko je hotela nazaj, saj se je ustavila pri prvih vratih na desno od stopnišča (spodaj, čeprav so naša na vrhu) in je prav praskala ko si jo odnesel proč in do pravih. :rolleyes: Ampak zdaj jima je oprsnica že premajhna, tako da sprehodov ni več. Veliko pa opazujeta iz okenskih polic, posebno rada sta na (zamreženem) balkonu. Sicer pa se tudi meni zdi, da jih zunanji svet ne mika (vsaj mojih, ki sta bila do 3 meseca zunaj na podeželju, od takrat pa pri nas), jaz vsem, ki nam govorijo, kako jih mučimo ker so noter odgovorim, da če bi želele ven bi jim že zdavnaj uspelo. Ampak ko sem pozabila odprta vhodna vrata je Čupa takoj primijavkala in mi šla pokazat :kiss: , večkrat so blizu ko gremo noter in jih odpremo na široko. Pa je šla Čupa že nekajkrat do ograje (slab meter od naših vrat), se podrgnila vanjo, naglas zamijavkala, da jo je slišal cel blok :girlblush: , potem pa hitro pritekla nazaj noter.
Nekatere mačke pa seveda v zunanjih sprehodih (na oprsnici!) uživajo in ne vidim razloga, da jim tega ne bi omogočili. :)
Kiki, Čupa, Mura, Dino, Pejča *__*
http://rebeka-u.weebly.com/index.html

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor Po feb 18, 2013 9:25 pm

Re: Mačji sprehodi

silom prilike (beri: zelo poseben (želvast :rolleyes: ) mačji karakter :dash: ) bomo tudi pri nas uvedli mačje sprehode, druge rešitve ne vidim več.
Oprsnico sem kupila in bi prosila za dva odgovora:
- kako tesno se mora prilegati mački - ali je OK, da gre še prst vmes, kot pri psu?
- kako mačko navaditi na tole reč? izvaja houdinijevske trike in salte po luftu v trudu,da bi se izmotala; pravkar sva imeli polminutni sprehod po
garaži, s tem, da je ves čas hodila v rikverc :rolleyes:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor Po feb 18, 2013 9:38 pm

Re: Mačji sprehodi

Ne vem če ni cel prst okoli vratu preveč placa? :S Upam, da katera odgovori, samo ko mačke lahko glavo res skozi vse zmuznejo.

Pa dobro, ta tvoja vsaj potencial za hojo kaže. :D Ko sem dala Fergie oprsnico gor, se je vrgla na tla, "na, vleč me zdej!" :D

Jaz bi probala vsak dan malo gor dat oprsnico, mogoče tudi brez povodca, samo toliko da se občutka navadi. Potem bi ji kakšen priboljšek dala, ali pa s perotom mahala, karkoli da bi probala pozornost preusmert iz oprsnice. Mogoče bi to kaj nucalo.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 1337

Pridružen: Če sep 09, 2010 4:40 pm

Odgovor To feb 19, 2013 12:14 pm

Re: Mačji sprehodi

Mi smo tudi svoje čase nekajkrat šli na sprehod, ker pač nisem imela izkušenj z mačkami in sem pač mislila, da to rabijo. Obvezno naj bo oprsnica, se pravi, da se da okrog vratu in okrog prvih tačk...mi smo imeli za en prst prostora in pri vratu in pri tačkah. Je pa res, da smo šli na en miren travnik in če se je npr kakšen avto, človek itd približeval, smo šli takoj v avto, tako da nismo bili nikoli v situaciji, da bi se kaj ustrašila (na srečo!).
Garaža mu je po vsej verjetnosti znana oziroma se počuti varno...ko boste prišli na travnik/v okolje, ne bo nobene rikverc hoje, samo rep med noge, pa počasno raziskovanje...no saj pri nas je bilo tako, ko sem jima pa dala doma oprsnico, da bi se jo kao navajala, sta se pa tudi metala po tleh, pa jo grizla.
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 6222

Pridružen: Če sep 09, 2010 12:18 pm

Odgovor To feb 19, 2013 12:56 pm

Re: Mačji sprehodi

Rikverc je še uredu, naši so se po hrbtu vozili. :fool:
vsaka prava coprnica rabi mačko... ali 3

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2029

Pridružen: Po feb 13, 2012 9:05 pm

Kraj: Koper

Odgovor To feb 19, 2013 1:21 pm

Re: Mačji sprehodi

Z mački na povodcu sicer nimam izkušenj in si jih ne mislim delat, vendar se mi je psica v paniki dvakrat snela z oprsnice. Tako da prosim, bodite skrajno pazljivi.
Your Cat: Simple New Secrets to a Longer, Stronger Life
by Elizabeth M. Hodgkins

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 19, 2013 3:13 pm

Re: Mačji sprehodi

Slavica poročaj, če uspe. Ker če bi, to verjetno pomeni, da Tara ne bo prosto vandrala naokoli, ampak jo boš ti vozila? :angel:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5300

Pridružen: Sr sep 08, 2010 10:21 pm

Odgovor To feb 19, 2013 4:59 pm

Re: Mačji sprehodi

Oprsnica zategnjena na ful, pa še vedno se je vsakič izmuznil... Probala par ovratnic in obupala! :negative:
(bomo kar notri lulali) :P
»You move to an area and you multiply until every natural resource is consumed and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.« Matrix

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 19, 2013 5:33 pm

Re: Mačji sprehodi

Edino iz jogging oprsnice se je pa pomoje težje zmuznit. Al pa se samo meni tko zdi.

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 5409

Pridružen: So apr 30, 2011 6:51 am

Odgovor To feb 19, 2013 8:45 pm

Re: Mačji sprehodi

all je napisal/-a:Slavica poročaj, če uspe. Ker če bi, to verjetno pomeni, da Tara ne bo prosto vandrala naokoli, ampak jo boš ti vozila? :angel:

Jap,to pomeni to. Je namrec ponovno poskodovana :( in brez strika ne gre vec ven pa ce se na glavo postavi :devil:

all

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 8094

Pridružen: Ne sep 26, 2010 1:29 pm

Odgovor To feb 19, 2013 11:32 pm

Re: Mačji sprehodi

A spet :( (Saj lahko da si v njeni temi napisala, pa nisem na tekočem z vsem) Ma, držim pesti da se vda in sprejme oprsnico, bo že vidla kako je to bolj fajn!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.