V središču

Mačji sprehodi


Zdravje, nega, vzgoja, hrana, oprema

Moderatorji: andreja, renata

Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 2684

Pridružen: Ne okt 17, 2010 9:35 pm

Odgovor Sr mar 06, 2013 10:39 am

Re: Mačji sprehodi

slavica, daj ji najprej samo namesti oprsnico, brez povodca in jo imej normalno notri (pod nadzorom, da se kam ne zaplete). Naj postane "imeti oprsnico" normalno stanje v katerem se lahko igra, je, se čoha itd. Če ima rada priboljške, ni slaba kombinacija oprsnica + priboljški.

Jaz imam za Bruta (pasjo) oprsnico in pa ovratnico (pasjo, seveda, mačje se odprejo), pripet je zunaj na oboje ali pa samo na ovratnico. Toliko opreme v bistvu za to, da bi ga lahko zgrabila, če bi bila panika (to se je do sedaj enkrat zgodilo, čisto na začetku, takrat se je izvil iz oprsnice, ampak ni bilo panike, ker je imel tudi ovratnico). Sicer se pa zelo lepo sprehaja, če gre Aika zraven :) Seveda to počneva samo v ekstra varnem okolju, ograjeno je, tako da ne more noben tuj pes ali človek do njega.

Tukaj je samo na ovratnici:
Slika

Drugače pa sprehajam včasih tudi kunca na povodcu, on ima jopič, ki je v osnovi mišljen za mačke.
Morda si sposodi in preizkusi, če ji to bolj ustreza kot oprsnica. Za Bruta je jopič žal premajhen.
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Če jun 06, 2013 7:18 pm

Re: Mačji sprehodi

Naš Pepe pa je vsako pomlad tako usekan na sprehodu na povodcu, da se dere pred vrati kot jesihar, da so me prejšnjič že sosedje spraševali, če ga slučajno koljemo al kaj. ;)

Drugače pa si je ene dvakrat gospod v trenutku moje nepazljivosti (čistil sem wc in ravno pakiral vrečko za smeti) kar sam odprl vrata in jo mahnil po bloku na sprehod.

Evo, pa še letošnja fotka (kljub soncu je imel meglenke vklopljene... ziher je ziher). ;)

Slika
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: Ne maj 26, 2013 8:45 pm

Kraj: Kamnik

Odgovor Če jun 06, 2013 7:54 pm

Re: Mačji sprehodi

Ooooo poznam to.... tudi najina Uha priredi cel koncert pred vrati, ko želi ven... sončni dnevi so sploh vabljivi 8)
Vrat k sreči (ŠE) ne zna odpret, se pa spretno, po jakni ki visi na steni povzpne do povodca, ki tudi visi na steni.... :) jahhhh maćke, pametne živali :lol:
Uporabniški avatar

udomačen tiger
udomačen tiger

Prispevkov: 16132

Pridružen: Pe sep 03, 2010 6:08 pm

Kraj: Ljubljana

Odgovor Če jun 06, 2013 7:59 pm

Re: Mačji sprehodi

Uau, kakšne meglenke, po moje imajo vsi okoliški mački oči na pecljih od presenečenja. :lol:
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: Ne maj 26, 2013 8:45 pm

Kraj: Kamnik

Odgovor Če jun 13, 2013 8:06 am

Re: Mačji sprehodi

Tole je pa Uhica... :kiss: Uživa na sončku 300 na uro in ima vse pod kontrolo :D 8) [SlikaSlika][/img]
Uporabniški avatar

zvesti pes
zvesti pes

Prispevkov: 663

Pridružen: Po mar 14, 2011 7:27 pm

Kraj: Voličina v Slovenskih goricah

Odgovor Ne jun 23, 2013 6:41 pm

Re: Mačji sprehodi

Ulala, prava mačja manekenka :)
Uporabniški avatar

nevidna bolha
nevidna bolha

Prispevkov: 61

Pridružen: Ne maj 26, 2013 8:45 pm

Kraj: Kamnik

Odgovor To jul 02, 2013 10:11 pm

Re: Mačji sprehodi

oooo ja, je, čeprav običajno ne mara ''pozirat'' 8) ... predvsem je pa mačja uživačka.... :kiss: :lol:
Prejšnja

Vrni se na Mačke

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software.